100 Level'den Sonrası?

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by ahmetsonsuz1, Jan 15, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. ahmetsonsuz1

ahmetsonsuz1 Forum Apprentice

Merhabalar,

Yaklaşık 2 gün önce Büyücü karakterimle 100 level oldum. Şu anki değerlerim aşağıdaki resimlerdeki gibi. 100 level olunca boşlukta kaldım. Rün kasayım dedim ama 4 5 harita kessem de düşmedi. Kangölü zorluğunda çölde kasılayım dedim bu zırh ve direnç değerleriyle 2 vuruşa ölüyorum ama "Düşünce Kontrolü" sayesinde zor da olsa yapabiliyorum. Yani şu an için item kasmaya çalışsam mı daha iyi olacak rün kasmaya mı çalışsam daha iyi olacak yoksa güncellemeyi bekleyip antik bilgi dropları düzenlenince antik bilgi mi kassam bilemedim.

Kritik değerim çok düşük. Antik bilgiyi yeterince eşit dağıttığıma inanıyorum. Direnç ve zırh gerekli, HP gerekli, Mana gerekli, zaten saldırı hızı en önemlisi. 4 saldırı hızını geçtiğim için hiçbir şekilde hızdan kısamam. Tezgah, satıcı ve bineğe binme süresinde azalmaya da 45 kadar puan ayırıyorum. gerektiğinde değişiklik yapıyorum bu üçü arasıda.

Yani gerçekten 100 olduktan sonra yapılabilecekler çok kısıtlı geldi. Çünkü doğru düzgün zırhım direncim olmadan kangölü dönüp de iyi itemler bulmaya çalışmak zor. Rün kasayım desem çok az drop var. Antik bilgi desen düşmüyor. Şu an için aklımda ölümcül ya da cehennem düzeyinde falan grupla kasılabilirim gibi geliyor ama bilemedim. Nasıl bir yol izlemeliyim şu an için?

Ve bir de palto için ne yapılabilir? Çünkü temel değer olarak Sert Magma paltosu gerçekten çok düşük kalıyor ve önceden de aktarma yapmadığım için tezgahta kullanamıyorum. Ama ateş topu kullandığım için de çok iyi iş yapıyor. Yani temel değerlerinin düşük olması biraz sinir bozucu oldu. Bir de biliyorsunuz yani bu palto çok sinir bozucu düşmek bilmiyor ve şu an için bir kez deneyeyim durum nedir diye. Bu palto parçası atan Boss abimizin 130 milyon canı vardı zannedersem :) ve bir de tek atıyor :):):)

https://hizliresim.com/bXF9SI

https://hizliresim.com/tN5SKJ

Last edited: Jan 15, 2021
    NofeArTR and hayaligenc like this.
  2. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

Kanlı mod çöl girip sandık aç 1.yapacağın iş bu. İtemleri ortalama bir duruma getirince daha rahat edersin.
    Bilgiyi yanlış dağıtmışsın. Saldırı kısmında sol tarafa 80 full onun yanındakine de full ver. Tek el bölümü de aynısı sol ve orta full vereceksin bütün puanları sıfırla dediğim gibi ver. Artarsa sırayla hp mana zırh şeklinde dağıtmalısın

Beta likes this.
  3. NofeArTR

NofeArTR Forum Pro

Yukarıda yazılan makul tavsiye dışında ben dahil diğer oyuncular gibi bilgelik varsa gündelik görevlerde yapılabiliyorsa yapmak, etkinlik varsa ve yapılabiliyorsa yapmak, isteğe bağlı varsa grup ile veya solo c1 çöl rün kasmak sonra ALT+F4 ' e basıp başka ilgi alanların varsa ona yönelmek ve bu oyun için sadece beklemek.
    246.yamada acil olan belli başlı drop sorunlarını düzelticez dediler bu ay sonuna doğru ama test sunucu için daha bu adım atılmış değil. Çalışmayan grup rünleri, grup puanları (örneğin küre, andermant) anlamsız ve imkansız taş ve toz yükseltme olayı, anlamsız item kombinasyonu ve setler, anlamsız kangölü debufları, anlamsız düzgün çalışan skillerin çalışmama sorunu, Maden itemlerinin yaratıklardan aşırı düşmesine karşın hala ne işe yarayacağı sorunsalı gibi bir çok sıkıntı olduğu için şuan üzerindeki item kombinasyonu ve skil kombinasytonu değişebilir bu yüzden beklemek en doğrusu

4. Maverickz

Maverickz Forum Apprentice

Silahına hız aktarımı yapıp zirkonları içine koyarak, direnç değerlerinden 35, en sağdaki bilgiden 5, mana dan da 4 bilgi alarak kritiği 80/80'e tamamlayıp bir denersen farkı göreceksin. Birde envanterinde +mana veren silah gözüküyor onu kullanmak daha mantıklı olabilir.

5. ahmetsonsuz1

ahmetsonsuz1 Forum Apprentice

Antik bilgiyi hasara verince 16k arttı ama kritik yok oldu. HP, zırh ve dirençler, mana hepsi birden yerlerde süründü. Zannedersem her şeyi hasara vermek pek de uygun gibi durmuyor. Çünkü 1 yetenek kullanınca mananın 3/4'ü yok oluyor. düşünce kontrolu tekillik açıp don novayla dondurayım da güzel bir hasar çıkartayım derken don novaya mana kalmıyor. Ayrıca savunma olmadığı için düşünce kontrolü olmadan ya da düşünce kontrolünü yanlış atarsam anında yok oluyorum ve kritik olmadığı için de Öfke Mücevherinin bonusundan da yararlanamıyorum :) . Bence her şeyi hasara vermek olmadı ama yine de teşekkürler öneri için.

Silahta 4 tane %45/46'lık saldırı hızı 7 tane de kusursuz zirkon var. Ayrıca şu anki silahın saldırı hızı temel değeri %100 geldi. Mana değeri veren silah 118 levelde olduğu için ve saldırı hızı değeri 140 level %100 temel değere sahip bir silahtan daha daha daha düşük olduğu için o silahtan şimdilik vazgeçtim ama saldırı hızı platin olan 140 levellik düşse hemen kullanırım açıkçası. Saldırı hızını, 2 yüzüğün ve süsün temel değerinden ve eldivenin de temel değeriyle birlikte 4 tane %44/45lik büyülerinden elde ediyorum. Yani saldırı hızı için yapabileceğim en iyi şey bu gibi geldi.

Antik bilginin hepsini kritiğe verince %11den %20ye çıktı ama yukardaki gibi hepsini hasara verince diğer değerlerin düşmesi gibi kritiğe verince de diğer değerler çok düştü. Yani saldırı hızından kısamıyorum ama direnç ve zırhtan biraz kısıp kritiğe verebilme konusunda haklısın. kritiği 80 puan vermem de 50'ye 60'a çıkartırım o şekilde daha iyi olabilir. Teşekkür ederim öneri için :) .

Güzel güzel okurken "ALT+F4 ' e basıp başka ilgi alanların varsa ona yönelmek" deyince çok gülesim geldi :D:D. Ama gerçekten haklısın. Bu oyun için şu an sadece beklemek gerekiyor. Dediğin gibi çalışmayan grup özellikleri, ne yapılacağı bilinmeyen madenler, çok saçma drop oranları gerçekten çok sinir bozucu. Özellikle de mağazalardaki rünlerin ya da diğer şeylerin fiyatları çok çok uçuk. Şu an öylesine girip günlük bonusu alıp biraz takılıp çıkıyorum. Bekliyorum DSO'yu...

NofeArTR and Maverickz like this.
  6. Maverickz

Elbette farklı görüşler ortaya çıkacaktır. Fakat benim gözlemlediğim oyundaki en önemli şey hız ve kritik. Gerekirse hasara hiç verme hasarın 70k ya düşsün. Ama kritik ve hızı yapabildiğin en üst seviyeye çıkarmayı denemelisin. Direnç ve zırha verme dememin sebebi bilgi seviyemiz düşük, benimde bilgi seviyem sana yakın ve ben bütün bilgiyi saldırı hızı kritik ve skill yenileme süresine bastım. Ve silah olarak +mana veren silahı kullanıyorum. Silaha saldırı hızı verdiğimiz için 145 level silah misal 2000 hasarlıysa 95 level silah 1300 hasarlıysa toplam hasarında oynama payı sadece 700 olacak. 100700 hasarın var ise +mana veren silahı kullandığında hasarın 100.000 olacak. Bu yüzden silahta temel hasara asla takılmamalısın. Tabi skill becerilerini seçerken yapacağın seçimlerde önemli. Mesela en altta en sağdaki beceriyi herkes 1/2 seçiyor ben 2/2 yaptım ve her vuruşumda +2 mana alıyorum. Büyülü mermiyi 10/10 yaptım, böylece her slot öldürüşümde can alabiliyorum. Skill yenileme bilgi puanını 60/60 yaptım ve skiller +2 mana sayesinde çok hızlı reload oluyor. Direnç ve zırhı 80/80 yapsan dahi elinde kitap olduğu ve blok olmadığı için pek bir faydasını göremiyorsun. Mage uzaktan saldırı yaptığı için ve elbette bilgi seviyemiz düşük olduğu için ilk önceliğin saldırı ve seri kesebilme olduğunu düşünüyorum. Sana tavsiyem; ki sadece birazcık altın kaybın olacaktır. Şu ayarlar ile oynayıp bir deneme yapman olacak.
    Kritik 80/80
    Saldırı hızı 60/60
    Skill süresi 60/60
    Hp x/60 ---- ne kadar bilgi kalmış ise. Galiba 13/60 oluyor yanlış hesaplamadıysam.
    Ve elbette +mana veren silahı kullanmak.
    En başta dediğim gibi herkesin farklı görüşü farklı oyun stili var.Benim ki sadece bir öneri. İyi oyunlar.

7. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

Neden yok olsun bütün bilgiyi sıfırlaman gerek seyehat şudur budur onlara verme puan dediğim gibi hasar ve yanındakine de full vereceksin. Aynı zamanda tek el de aynı sol ve orta full olacak. Diğer bütün puan verdiğin şeyleri sıfırla

8. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

emin misin tek el silah kullandığına? zira bir yanlışı düzeltmek isterim ki yanlış puanlama yapmamanız adına.. o özellik çift el için geçerli.
    ayrıca demişsin ki skiller +2 mana sayesinde çok hızlı reload oluyor ..nasıl bir bağ kurdun anlamadım yani +mana yenilemeyle skill reload arasında?
    büyülü mermi ile slot kesip tek bir yaratıktan can doldurmaya çalışmaktansa don hücumu ile slota doğru hamle yapmak çok daha seri can doldurmana yarar sağlayacakken büyülü mermi ben kullanmıyorum bile kullanan da görmedim bu yamadan sonra.
    ilk başlar tuhaf gelebilir lakin bu oynanış tarzına alışmanız gerekecek slota uçarak can doldurma evet garip geliyor ama alışınca güzel kombinler ortaya çıkıyor.
    size örnek skill dağılımını atayım fikir vermesi açısından
    buz modu

ateş modu

bu da örnek bilgi dağılımı (bilgi sv 203)

9. Maverickz

Ben çift el kullanmıyorum.

Bu beceri benim için boş bir beceri oluyor.
    Ben büyülü mermi ile oynuyorum ve bundan hiç rahatsız değilim.
    Bir El Dolusu Kaynak - yapılan her ölümcül darbe +1.25 kaynak desteği sağlar. Skill yenileme olarak bunu demiştim.Orada yanlış kelime kullanmışım. Reload olayına gelince sizin bilginiz 203 ve her şeye verebilmişsiniz. Ben mana'ya hiç puan basamadım. Skill süresi geldiğinde mana sorunu yaşamamak adına yaptığın her saldırıda daha çok mana almak gerekiyor. 230 bilgi ile 106 bilgi arasındaki fark az uz fark değil. Mesela sizin zırh ve dirençleriniz 80/80 fakat bu konuyu açan kişi de 35 ki ben onu kritiğe vermesi gerektiğini söylüyorum. Hp sizde 60 konu sahibinde 22 bu direk 123500 hp farkı demek. Siz çift elde 4.50 hızı geçiyorsunuz belki, ama biz tek elde 4.00 bulamıyoruz.Sizde ki taşlar ve rünler çift elde gereken hıza ulaşmanızı sağlayacak kapasite de olabilir. Ama bizim gibi yeni oyuncular için bu büyük sıkıntı.
    -----------------------------------------------
    Kritik 80/80
    Saldırı hızı 60/60
    Skill süresi 60/60
    Hp x/60 ---- ne kadar bilgi kalmış ise. Galiba 13/60 oluyor yanlış hesaplamadıysam.
    ------------------------------------------------
    Bakın benim önerimde verebildikleri bilgiler sadece bunlar. Hp yok, mana yok, hasar yok(ne tek el silah ne genel hasar), direnç yok, zırh yok.
    233 kullanabilir bilgi puanına karşılık 587 bilgi puanı. Nerdeyse 3 katı.
    Ve sizin içinde bir tavsiye kritik ve hasarda 96/80 yapmışsınız. Bazı videolarda gördüğüm kadarı ile 80 sonrasının etkisi olmuyor. Bilgi verirken 64 bilgi uygulayıp 80'e tamamlamanız yeterli olacaktır. Bakın 32 bilgi daha fazlanız oldu bu durumda.
    Yorumumda da belirttiğim gibi herkesin farklı stili ve görüşü olacaktır. Benimki önerilere ek bir yorumdu. Ve bu önerim düşük bilgide gelişmeye çalışan çarlar içindi.

İyi forumlar

10. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

Bilgi paylaştıkça çoğalır bunu deneyeceğim eyvallah

11. Player

Player Forum Apprentice

Konuda bahsi geçtiği için buraya yazıyorum. Ben bilgiyi dengeli bir şekilde dağıtmaya çalıştım ama sizce hp, zırh ve direnci görmezden gelerek tek el hasarı, tek el hızı, hasar, kritik ve manaya mı vermeliyim? Böyle yaparsam defans yönünden epey bir zayıf düşecek karakter. Son olarak da şunu sorayım. Ben herhangi bir bilgi ağacını sıfırlamaya kalktığımda benden o kadar çok altın istiyor ki dağılımı ömürlük yaptım herhalde diye düşündüm. Bu konuda bir bilgisi olan var mı?

12. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba @Player,

Tek başınıza oynuyorsanız bir miktar karaktenizin savunma açısından da güçlü olması gerekmektedir. Ancak gurubunuzda ejderha savaşcısı gibi hasarı üstüne çekebilecek karakter varsa hasar odaklı devam edebilirsiniz. Nesnelerin satış fiyatları oldukça yüksek. Altın elde etmek için bir miktar nesne satabilirsiniz.

Sevgilerimle, iyi günler dilerim.

13. Player

Player Forum Apprentice

Cevap için teşekkürler ancak bunun normal olduğunu düşünmüyorum. Örneğin sadece tek elli silah bölümündeki puanları sıfırlamak için 27440000 altın isteniyor. Bu bana pek akıl, mantık işi gibi gelmedi.

14. NofeArTR

NofeArTR Forum Pro

Bu oyunda zaten mantık pek işlemiyor. Hatta matematik de işlemiyor. Çünkü şuan matematiksizlik ve mantıksızlık hakim. Oyunu oynuyorsak mantığı bir köşeye bırakmayı tercih ediyorum. Yazılan yazılarda herkes 246. yamaya bel bağlamış. Bugün test sunucusuna gireyim dedim ''aynı tas aynı hamam'' yapılan yayınlarda/videolarda yerden ''kusursuz'' yerine ''cilalı'' atılmasını ve bununda az biraz ''cehennem modu'' genellikle '' acımasız ve kan gölü'' mod'unda ağırlık verilmesi çok mantıklı bir seçim değil işin ilginç yanı ''önceden forumda evini arabanı sat taşa bas asla kaybetmessin olayı'' da yalan oldu. Buna sevinenleri anlamıyorum. Sadece yerden düşen taşlar için toz istenmiyor, daha önce yapılan ve yapılmaya çalışan 10 adet şuan ki adıyla opal taşlar, 10'ardan 30 adet kullandığımız ama oyunda o slotlara koyacak 30 tane taş olmayan mücevher çantasındaki taşlarda toz istiyor. Bu taşları komple yükseltmek yerden düşen cilalı/parıltılı ile değil yerden düşen kraliyet ile anca 6 ay gibi bir sürede yarısı toparlanır ama işte mantık & matematik işlemediği için üzerinde durmuyorum.

Yetenekleri/Bilgelik/Grıpları sıfırlama olayı matematikle ters orantılı işliyor, eşya satım fiyatları artmış ama oyunda herkesin pre'yi herkesin satış fiyatlarını arttıran köpek peti ve bunu yükseltmek için krişeti var gözüyle bakıldığı için ona göre hesaplanmış.

Last edited: Jan 25, 2021
    Player likes this.
  15. Player

Player Forum Apprentice

Haklısın. Oyun bile olsa insan bir mantık arıyor ama maalesef bulamıyor. O kadar altını bulamadığım için sıfırlamadan oynuyorum mecburiyetten. Sözün bittiği yerdeyim...