Feedback 249. Yama geri bildirimleri

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Menekşe, Apr 20, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba SkyLander,

250. Yama ile birlikte bu yetenek ve bütün sınıfların bir çok yeteneğinde değişimler olacak dolasıyla bu ve benzer hataların düzeltilmesi o yamada uygulanabilir diye düşünüyoruz.

İyi oyunlar dilerim.

Arthemis TR likes this.
  2. NofeArTR

NofeArTR Forum Pro

Merhaba;

Dünya Maplerinde ''Zorlayıcı'' modda deri toplarken deri atması %100 drop iken Dünya mapi '' Gorga'' eziyetli modda deri atması %100 drop oranı yok. Üst üste 2 tur girdiğinizde bazen deri atmıyor. Deneyebilirsiniz. 2 farkı hesapla denedim zorlayıcıda sorun yok ama eziyetlide sorun var.

İkincisi renksiz yada gri renkli derileri sadece renksiz yada gri renkli maden kullanmak zorundayız bu bana mantıksız geldi. Grupla dahi olsa acımasız veya geçit sorunundan dolayı Dünya maplerini kangölü dönmek mantıksız bu yüzden bu zamana kadar topladığımız madenler boşuna elimizde kalıyor. Ya deri toplama sayısı 20 adet olmalı yada topladığımız deri'leri istediğimiz madenle kullanmamız gerekli. Kalitesi arttıkça yani yeşil mavi mor yada efso deri kullanmak sadece büyüleri etkilediği için temel değerlere etkisi olmadığından dolayı boşuna farm yaparken düşmüş oluyor.

Üçüncüsü ya tek tip deri tek tip maden ve düşme sayısı zorluğa göre ölçeklendirilmeli, yada bu haliyle kalıyorsa Ammon maplerinde yüzük ile aynı drop seviyesinde diğer itemlerin düşmeleri ayarlanmalı. Drop oranlarıda aşırı orantısız. 40 tane yüzük atılan bir mapte diğer itemlerinn hiç atmaması seni deri toplaya yönlendiriyor onda da maden sorunu ortaya çıkıyor.

aBDuLHaMiTHaN likes this.
  3. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

Buraya hangi geri bildirimi yaparsam yapayım merkeze iletilecek ve geri dönüş yapılacak dediğiniz onlarca konu var ve ben hiç bir geri dönüş alamadım.
    Merkez mi sizi takmıyor yoksa siz mi iletmiyorsunuz? Mage ile ilgili defalarca hatalı çalışan skilleri attım size rünlerle alakalı çalışmayan şeyleri de bildirdim lakin, sizden hiçbir geri dönüş olmuyor.
    Merkeze az daha baskı yapın cevap bekliyorum. Yani ben burda geri bildirim yapıyorum merkeze soracağınızı söylüyorsanız sanmayın ki aklımda değil, unutuyorum.
    Bekliyorum sözünüzün arkasında durun lütfen. Şimdi bana şunu diyeceğinizi de biliyorum, biz bildirdik haber bekliyoruz ama tekrar bildirecez... Somut cevap bekliyorum

buzmavi501 and Beta like this.
  4. Beta

Merhaba aBDuLHaMiTHaN,

Geri dönüşten kastınız tam olarak nedir ? Anında çözülemeyecek bir sorun ile ilgili nasıl bir geri dönüş bekliyorsunuz ?

Öncelikle, şunu bilmelisiniz ki bu oyundaki sorunları paylaşan yalnızca siz değilsiniz. Gerek diğer ülkelerin forumlarında, gerekse discord ve diğer sosyal medya platformlarında oyuncular fark ettiği hataları ve sorunları paylaşmaktadır. Merkez ekibimize iletilen sorunlar ilerleyen yamalarda çözüm bulduğunda yama notlarında yada resmi duyurularda zaten belirtilmektedir. Anında geri dönüş yapılması gerekli olan durumlarda yada geliştirici ekipten gelen bilgiler olduğunda bizzat bizler bu platform üzerinden sizlerle bu bilgileri paylaşmaktayız. Yine de, bizler sizlerden gelen soru yada hata bildirimlerinden sonra merkez ekip ile iletişime geçtiğimiz için ön görülmeyen gecikmeler yaşanabilir bu gibi durumlarda da bir hata tespit ettiğinizde doğrudan iletişime geçmek ve bilgi almak için oyunun discord hesabında da bu paylaşımlarınızı yapabilir gerekli bilgilendirmeyi bu kanal aracılığı ile alabilirsiniz.

Önümüzdeki gelecek olan yamada sizlerin de bildiği gibi bütün karakterlerin yeteneklerinde düzenlemeler yapılacaktır. Daha önce belirtmiş olduğunuz hatalar belki de bu yamada çözüm bulabilir. Gelişmeleri bizlerde takip ediyor olacağız. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

İyi oyunlar dilerim.

5. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

hani diyorsunuz ya merkeze sorduk cevap verecek diye. asıl kastettiğim bu. burada hergün takip edenler için bilirler ki sizin böyle söylemleriniz oluyor. lakin ben hiç geri döndüğünüzü görmedim.

karanlık miras geldiğinden beri hp yenileme rünleri çalışmıyor kaç aylık bir gecikme ki bu acaba? diyar rünü partide iken grup becerisi çalışmıyor. 5 kişilik ptden küplerden düşen küreleri engelleyelim derken sadece ben partide iken almam gereken küre miktarını alamıyorum. onu geçtim diyar rünü efsoya çekildiğinde 2 3 küre çıkmakta. yani düzgün çalışmıyor. Bunları defalarca bildirdim. geri dönecez diyorsunuz ama düzelen hiç bir şey yok. kaç yama geçti ayıptır

test servera girdim inanın düzelmemiş. skiller eksik hala / eksik. daha önce videosunu attım don hücumu x1 donma uygular ibaresi çalışmıyor / yığın birikmiyor. ayrıca don nova pasifi delici nova herzaman düzgün çalışmıyor ve x1 donma uygular ibaresi çalışmıyor. madem mageyi stack biriktirmeye mecbur ettiler bari düzgün çalışan birşey olaydı ya. bir işi beceremiyorlar.

Yine don hücumunu kullanınca seni geri atıyo hp yenileyelim derken ölüyorsunuz. saymakla bitmeyen hatalarla dolu yama. ne zaman düzelecek ben bunu merak ediyorum.

premium günü olsun diğer npcler olsun 100 lvl item sattı bu da ayrı bir saçmalık. geçen sene kademe10 azim kemeri satıldı yani c7 son kademe. nasıl bir ekiptir ki 100 lvl item satıyolar.

herşeyi saçma bu oyunun ve düzgün olan hiçbir tarafı kalmadı. oyun zevk vermiyor bu kadar problem olunca da

edit: daha iyi anlayabilin diye depoda duran hp yenileme rünlerimin çakılı olduğu takıyı taktım bakın sonuç ne? 1.5m hp nin yenilemesi sadece ve sadece 2592 hp bu mudur?? evet budur

Last edited: May 15, 2021
    buzmavi501 likes this.
  6. Beta

Merhaba aBDuLHaMiTHaN,

Aşağıdaki linki baştan sona incelerseniz merkez ekibimizden tarafımıza iletilen bilgiyi bir oyuncunun sorusu üzerine verdiğim cevabı görebilirsiniz.

Nahuatlan'daki Panoltiaco Salonu sorunu

Hatta, işinizi kolaylaştırmak adına attığım konudaki bir posttan size alıntı yapıyorum.

Sizin belirttiğiniz konular genel itibari ile daha teknik konular ile alakalı ve 'geri dönüş' sağlamak nispeten daha uzun bir süreç çünkü bu gibi teknik sorunlar ancak çözüldüğü zaman yada sorunun çözümü uzun sürdüğü durumlarda resmi duyuru olarak paylaşılmaktadır. Bu gibi geri dönüşlerin size denk gelmemesi yapılmadığı anlamına gelmiyor. Ayrıca, bazen de usulen bu ifadeyi resmi duyurulara atıf yaparak kullanıyoruz.

Bir diğer konu, yetenekler hakkında ise test sunucu doğrudan baz alınacak bir yer değil çünkü burada yapılan her değişik bir başka gün değişebilir, dönüşebilir. Resmi yani ana sunuculara bu sürüm entegre edildiğinde bahsettiğiniz sorunlar devam ederse o zaman bizimle fark ettiğiniz sorunları yeniden paylaşabilirsiniz. Seve seve bu sorunları merkeze bildirim yaparız.

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

İyi oyunlar dilerim.

7. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

onlarca sorudan bir adet geri dönüş sağlanmış bununla mı övündünüz?
    aylar süren bir süreç. doğru ama CE geleli kaç ay oldu? 1 yıl beklemek mi gerekiyo hataların düzelmesi için?

yama notlarını takip ederim ve çoğu zaman gereksiz hataların düzelttiklerini yazarlar misal bir boss odasında hasar alınmayan bir ölü nokta düzeltildi gibi. çoğu oyuncu bu düzeltmelerin ne içeriğinden ne de öyle bir hatanın varlığından bihaber oyunlarını oynarlar. ama iş skill hatalarına gelince 1 yıl geçmesi gerekiyo.

paylaşıyoruz her yamada sonuç??

buzmavi501 likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.