Feedback 250. Yama geri bildirimleri

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Beta, May 27, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba,

250. Yama ile ilgili geri bildirimlerinizi, soru, sorun, görüş ve önerileriniz bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

Yama notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

İyi oyunlar dilerim.

vetellan likes this.
  2. CoolTank36

CoolTank36 Forum Greenhorn

Korucunun mantarı sargonda hala patlamıyor menzili yetmiyor.

3. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Exceptional Talent

Zaten sahip olduğunuz öğeler, örneğin belirli bir binek, hiç teklif olarak gösterilmezken diğerleri grileşir (envanterinizi zaten maksimize ettiyseniz envanter genişletme gibi

Bu güzel olmuş lakin aynı özelliğin günlük tekliflere de gelmesi iyi olur. Bende ekli olan bir binek, pet görünmesin.

Bir de eski skill barı ya geri gelsin veya varolana +1 eklesinler. Bekçiyi nereye koyacaz şaşırdım yetmiyor skill bar sayısı.

4. Wolfyank

Wolfyank Forum Greenhorn

Merhaba. 250. yama için teşekkürler , emeği geçenlere teşekkür ederim.
    Ben belki bilmiyor olabilirim ancak " odak rün ü " tüm yeteneklerin bekleme sürelerini azaltmıyor sanırım ?
    örneğin korucu da ki av oku bekleme süresi 5sn .. iki adet %1,5 olarak odak rün ü taktığımda yine aynı süreyi veriyor ?
    dediğim gibi ben bilmiyor yada matematiksel bir eksiklik de yapıyor olabilirim..

iyi oyunlar dilerim hepimize..

5. KillerFrost

KillerFrost Forum Apprentice

oyunu indiriyoruz sözde ama nafile hangi mape girsem baştan yükleniyor ve oyun donuyor çözseler ya artık şu sorunu

6. Eylül

Eylül Forum Apprentice

Skil barları yetersiz kalıyor 5 slot çok az 6 yada 7 slot olmalı eskisi gibi böyle çok zor oluyor
    Korucunun kurdu güzel dayanıklı olmuş fakat kurdun verdiği hasarın %15 inin can olarak gelmesi çok az oluyor
    korucu sınıfını mecburen yaratıkların ortasına atıyorsunuz yaratıkların içine daldığımız zaman her defasında ağaç çağıramıyoruz ağaç çağırsak da bu sefer çok zaman kaybı oluyor mevcut kurdun bastığı canda haliyle yetersiz kalıyor
    şuanda acımasız ve kangölü map kesmenin bir manası yok 190 k hasarla acımasız mod harita giriyorum kurt kritik vurmazsa 22k can iyileştiriyor kritik geliyorse 85 k civarı can iyileştiriyor bu oran kangölünü bırakın acımasızda dahi yeterli değil
    bir diğer sıkıntımız ise gelişi güzel atışla ne güzel alan vurabiliyorduk yeni gelen sistemde pek kullanılacak gibi değil hassas atışla alan vuramıyoruz önümüzdeki yeşili olmayan bir yaratık yetiyor tüm atağımızı engelliyor bu yeşilleme olayına bir çözüm getirilmeli
    "dostluk bağı" becerisiyle kurtlar baya etkili oluyor 3 kurdun canını ve hasarını 1 kurtta topluyor buna atiklikte dahil olsa çok iyi olur

7. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba,

Geri bildirim başlığı altında gelen öneri ve sorunlara ilişkin tek tek yanıt verecek olursak;

Genel olarak yetenek barı ile ilgili sayı, slot sayısının az olması konusunda sizlere katılıyorum. Özellikle, son yetenek düzenlemeleri ile birlikte bazı yeteneklerden feragat etmek zorunda kalınması bence de can sıkıcı bir durum. :) Bu konuyu öneri olarak merkez ekibimize bildireceğiz.

Korucunun menzili ve 'Vahşi Pakt' yeteneği ile ilgili bizlerde denemelerimizi yapacağız. Bir hata tespit edilmesi durumunda bu konuyu da merkez ekibimize bildireceğiz.

Odak Mücevheri ile ilgili olarak, öncelikle 'Av Oku' yeteneğinde bekleme süresi bulunmamaktadır. Daha önce kullandığınız Bilgelik ve Tecrübe ağacı farklılıklarını ve farklı olarak kullandığınız petleri de hesaba katarak tekrar denemelerinizi yapmanızı tavsiye ediyoruz zaman zaman bu gibi durumlar gözden kaçabiliyor. Ayrıca, mücevheri harita içinde taktıysanız harita yeniledikten sonra tekrar denemenizi tavsiye ediyoruz. Bütün bunları yaptıktan sonra hala sorun yaşıyorsanız bunu kısa bir video kaydı alarak bizimle paylaşabilirsiniz. Böylece sorunun çözümü ve geri bildirimi daha kolay yapılabilir.

Oyunun tekrar tekrar yüklenmesi genel olarak gördüğümüz bir sorun değil. Anladığım kadarıyla harita geçişlerinde yada ilk defa girilen bir haritadaki donma yada gecikmelerden bahsediyorsunuz. Bu yeni yamaların gelmesi sonrası normal bir durumdur. Haritalara bir kaç kez girdiğinizde genelde yaşadığınız sorun kendiliğinden çözülmektedir.

İyi oyunlar dilerim.

Wolfyank likes this.
  8. NofeArTR

NofeArTR Forum Inhabitant

''Dostluk Bağı''na yetenek vermeyince 3 lü kurt süreli her ısırık %15 hayat puanı veriyor, ancak dostluk bağı yetenek verilince 1 kurt olayında her zaman %15 hayat puanı yenilenmesi tetiklenmiyor, Kurdun verdiği hasar ile karışıyor %5 hayat puanı yeniliyor arada %15 hayat puanı yeniliyor. %5 hayat puanı yenilediğinde ısırığın hasarı fazla oluyor, %15 hayat puanı yenilediğinde ısırığın hasarı düşüyor. Tetikleme sorunu.

Edit: Ayrıca 1 kurt olduğu zaman farm esnasında çok geride kalıyor bu sebeple yanınıza geldiği zaman karakterin vurduğu yaratığa yönelmiyor kendisi yaratık belirliyor alan dışında kaldığında karaktere hp vermiyor.

Dracania kahramanları;

....Saniyedeki hasarı yüksek aynı zamanda çevik ve hızlı Korucu,.....

Söylemiş olduğunuz durum saniyedeki hasara ve korucunun hızlı ve çevik olmasına ters düşüyor. Gelişi güzel atış ve kurt sayesinde korucu olduğu yerde sabit yarı tank olarak kesiyordu. Ancak hassas atış ile seri slot ve yer değiştirerek slot temizleme olayının önünü açıyor. Hasarındaki bonus bizim açımızdan süpriz oldu Çünkü test sunucunda daha düşüktü. Ayrıca gelişi güzel atışın yetenekle bonusu bir önceki yama da %175 iken hassas atışın bonusu yetenekle %205, Mana düşürülmesi ve hasar oranı artış ile gelişi güzel atışdan daha yüksek vurarak yarım daire şeklinde değil dikeylemesine 3 yaratığı daha seri kesiyor. 6 yaratıklı bir slotta ''Lider'' yaratığı arasından daha seri kesilebiliyor.

Last edited: May 29, 2021
  9. tuncy4141

tuncy4141 Forum Apprentice

Genel olarak korucu için fena değil güzel bi çalışma ... arkadşlar zaten belirtmiş .. Dostluk bağını açtığında kurdun can yenilemesi yook denecek az ... skill bar sayısı gerçekten yetersiz.Eskisi gibi yine 7 olsa güzel olur daha önce çok yer kaplıo diye çok şkayet etmişlerdi o yüzden 5 oldu diye biliyorum ama aynı görsel kallitesinde 7 slot çok yer kaplamz

Diğer bi konu tam olarak hatırlayamadım ama 75 galiba bu yetenek puanıda yetmio ara bakım veya yeni yamada 5-10 yetenek puanı daha eklense yada bazı yeteneklerin kullandığı yetenek puanı düşerse tadından yenmez ... bi yerden kısıp başka bi yere puan harcamak zorunda kalıyoruz ...

ve yine Brigavik ...acımasız modda bazen ''0'' bazen 1 veya 2 girdap çıkıo ....girdap bulmak dert !!! girdapdan anı mapına geçiş bi dert !!! Anı mapında droplar ayrı bi dert ....en azında girdap sayısı acımasız ve kangölünde belli bir sayıda (örn 3) sabitlense harita açılma ve droplar aynı kalsa olabilir yada bunun gibi

son olarak öz maliyetleri şahsi fikrim çok fazla Korucu için mecburen hassas atış kullanıyoruz ama 4 öz tüketio ... bunun av tuzağı .. dikenli yol... patlayıcı ok .... hassas atış derken günlük 50K civarı öz gidio ... normal oyunda sorun olmayabilir ama ayrıca Öz isteyen etkinliklerde çok fazla sorun olacak .... bi mikta düşerse öz maliyeti daha iyi olacağını düşünüyorum

aBDuLHaMiTHaN likes this.
  10. Damm1tmaN

Damm1tmaN Someday Author

Bir izin verinde şu oyunu oynayalım artık buz mermisi hala canavarın dibinden işlemiyor. Bu tür sorunlara kısa zamanda müdahale etmek bu kadar zormu? Bu yamayı çok bekliyordum ama dayanamadım çıktım sırf şu sorun yüzünden.

11. ahmetsonsuz1

ahmetsonsuz1 Forum Apprentice

Can iksirlerinde çok önceden belirttiğim bir hata hâlen mevcut. Şöyleki kullandığımızda %20 can yenileyip ve 8 ya da 10 saniyelik saniyede %2.5 (diye hatırlıyorum) can yenilemesi gereken bir iksir var. Kullanıyorsunuz %20 canınız yenileniyor ve her saniye %2.5 can yenilenmeye başlıyor. 10 saniyelik %2.5 can yenilenme süresi bitmeden tekrar iksiri kullanırsanız %20 can yenilemeyip sadece %2.5 can yenilenme süresini geri 10 saniyeye getiriyor. Olması gereken hem %20 can yenilemesi hem de süreyi geri 10 saniye yapması diye düşünüyorum.

İksir fiyatları aşırı fazla, sadece %20 can yenileyen 25 tane iksir için 8000 altın ödemek aşırı aşırı fazla, iksir fiyatları ve belki de ilaçla tonik fiyatları ama özellikle iksir fiyatları azaltıması gerekiyor.

Çember büyücüsü için düzenlemeler gayet güzel olmuş ama birkaç sorun var. Öncelikle üstteki arkadaşlardan birinin yazdığı gibi karakterimize çok yakın bir düşmana vurmaya çalışırken hasar verilmiyor (en azından buz mermisi için öyle diğer mermileri denemedim). Büyücü için can yenileyen bir yetenek olması gerekli. Kan büyücüsü seçiliyken bekçinin can yenilemesi gayet güzel bir şey ama kan büyücü seçilmeden de daha az bir miktarda can yenilemesi sağlayan bir şey olmalı. Mesela kan büyücüsüyle %10 can yenileyen bekçi, kan büyücüsü seçilmeden %5 belki de %2.5 can yenileyebilir. Düşünce kontrolü altına aldığımız düşman başına %2 can yenilenmesi kazanabiliriz. Ya da can emen yetenekler olabilir. Mesela tekillik içerisindeki düşman başına saniyede %0.5 can yenilenmesi ya da don novayla başarılı vuruş başına %0.5 can yenilenebilir vb. bu tarz küçük miktarlarda can yenilenmesi eklenmesi çok güzel olur. Ayrıca bekçi biraz daha işlevsel hale gelmeli bence. Yani uzaktan atış yapan bir canavar ya da boss için gayet işe yarar bir yetenek bekçi. Ama hesabım cehennem acımasız gibi mapleri rahat yapabilcekken ölümcül ya da eziyetlide bile küçük bir grup yakından vuran canavarlara karşı çok hasar alabiliyor. Önerim şu şekilde: yukarda söylediğim gibi bekçi can yenilenmesi sağlayabilir, bekçi etkinken mesela etrafında bulunan düşman başına %1 ya da %2 zırh ve direnç ya da ikisinden birini arttırabilir.

Aslında büyücü için önerim yeteneklerin belli bir özelliği olmasın mesela yetenek kullanıldığında etrafındaki düşman sayısına göre şekillensin özellikleri. Hatta tüm sınıflar için de olabilir bu. Mesela tahrip kullanmıyorum ama tahriple 5 düşmandan fazlası vurulursa kısa süreliğine hasar artışı, zırh artışı, saldırı hızı artışı gibi özellikler ya da özelliklerden birkaçını verebilir. Eğer 10 düşman vurulursa bu özellikler iki katına çıkar ya da bir miktar daha artar gibi. Ya da dediğim gibi bekçi etrafındaki kişi sayısınca zırh, direnç, can yenilenmesi gibi özellikleri arttıran alev bekçisi de kritik hasar saldırı hızı gibi şeyleri ufak bir miktarda arttıran özellikleri olabilir. Mesela bekçi her düşman başına özellik sağlarken 10 düşmandan fazlasında fazladan bir özellik ya da boss bulunan bir yerde fazladan bir özellik verebilir. Mesela 10 düşman varken söylediğim özellikler ya da özelliklerden birkaçının yanına da güzel bi hareket hızı ya da güzel bi direnç gibi kısa süreliğine ufak ama etkili etkiler verebilir. Diğer sınıfları bilemiyorum ama eminim diğer sınıflar için de bazı yeteneklere güzelce uyarlanabilir bu tarz ufak bufflar. Özellikle tekillik, bekçi ve düşüce kontrolü yeteneklerine söylediğim özellikler hangi özellik ve hangi oranda olur bilmiyorum ama rahatça uygulanabilir diye düşünüyorum.

Merkez ekibe bildirirseniz sevinirim.

vetellan and aBDuLHaMiTHaN like this.
  12. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Exceptional Talent

İnan bana o bahsettiğin şey yıllardır var ve neden bilinmez düzeltemediler gitti. Kanlı asa kullanırken saldırı hızın maxa ulaştığında dibindeki moba hasar vermiyordu aradan yıllar geçti şimdi herkes max hızda maşallah ve aynı sorun devam ediyor

Damm1tmaN likes this.
  13. NofeArTR

NofeArTR Forum Inhabitant

Merhaba;

Savaşçı karakterinde; ''Ejderhanın Hiddeti'' skilinde Paramparça et seviyesi için %10 hasar artışı yazmasına rağmen skili kullandığınızda paramparça et hasarında değişiklik olmuyor. Ya görsel olarak seviyesi artması lazım ya da düz vuruşta Ejderhanın hiddeti skili kullandığınızda alan içerisinde hasar artması lazım ayrıca skillerin üstündeki yerde sinerji oluştuğuna dair görsel olması gerek. Düzgün çalışmıyor.

Korucu için;

''Doğanın Gücü'' seviye 2 açıldığı zaman eşek arası sürüsü çağırma şansı tetiklendiği zaman uçuşan arılar görselde yazıldığı şekilde hasar vermesi gerekirken hiç hasar vermiyor sadece ''Bağışıklı'' yazısı çıkıyor. Seviye 1'de ''Dikenli Yolun'' üzerinde vurulan düşmanlar da da eşek arası çağırma şansı var buda düzgün tetiklenmiyor tetiklendiğinde ya ''Bağışıklı'' yazısı çıkmıyor sadece arılar hasar vermeden sadece uçuyor.

Last edited: May 30, 2021
  14. CoolTank36

CoolTank36 Forum Greenhorn

Burdaki yazan olay paramparçanın değilde hiddetin hasarını arttırıyor ya. Her paramparça et e puan verişinizde hiddetin hasarı %10 artıyor.

enesx1234 and NofeArTR like this.
  15. mehmet044

mehmet044 Forum Apprentice

okçu için pek bi iyi yanı olduğunu düşünmüyorum iyice bi denedinmi sen kardeşim bazı yayıncılarda yama gelmeden önce çok iyi olmuş felan diyolardı dün bi kaç tanesinin canlı yayınını izledim ki adamın hesabı son seviyeye yakın sadece 1 mini bosu kesmeye çalışırken 5 -6 kez öldü neresi iyi bana bunu anlatırmısın? yada ben sana iyi yanını söylüm tamamen gruba dayalı bi sistem olmuş eğer oyunda botlarla birlikte map kesme imkanımız olsa bende bu sistemi sevebilirdim ama teksen bu sistemin tek artısı yok youtube yayıncılar şöyle iyi böyle iyi demelerine aldanıp iyi olmuş demeyin adamların tuzu kuru grup bulma konusunda zorluk çekmiyolar tek başına kangölü haritası kesmek istiyosan ben o zaman burda iyi olmuş diyenleri görecem. güçlü daha güçlü olacak zayıf daha zayıf 100 lv geldiginden bu yana aynı zamanı harcamış 2 kişi düşün birinın taşları son seviye diğeri daha yolu yarılamamış bile oyunun şuanki sistemi tamda böyle anlayan anlar.

16. enesx1234

enesx1234 Padavan

Büyücüde donmuş küre, don nova gibi skillerin 2 türlü hasarı bulunuyor. İlk önce 1. Hasarı sonrasında 2. Hasarı vuruyor. Eğer hasarınız çok fazla ise 2. Vurduğunuz hasar 10 milyon ile kısıtlanmış. Yani donmuş küre patladığında %200 hasar vermesi gerekirken bu sınırlamaya takılıp 10 milyon barajını geçemiyor. Verdiğimiz hasar haliyle kısıtlanmış oluyor. Aynı sorun don novada da mevcut denerseniz görebilirsiniz.

17. erdemircier

erdemircier Forum Greenhorn

Merhabalar okçu ile ilgili bazı önerilerim olacak:
    1. Bu yamayla yine şamar oğlanına dönmüş. Mantarı düzelttik dediler büyük oranda çalışıyor ancak serbest kalmış sargonda ve Mhorblikte hala çalışmıyor. Mesafe biraz daha arttırılmalı.
    2. Kurt ve ağacın bastığı hp yetersiz kalıyor. Veya gerektiği gibi çalışmıyor. Kurt sayısı hem 6dan 1e indi hem bastığı hp 60tan 15e çekildi. Bu kadar zulüm olmaz. Bari bastığı hp 60ta kalaydı 1 kurt için anca yetişir.
    3. Ağır darbede de sorun var. %550 hasar vurması lazım. Çoğu zaman düşman işaretli ve zırhı kırılmış olmasına rağmen duvara vuruyor sanki. Hiç işlemiyo. Nadiren gerektiği gibi çalışıyor.
    4. Hassas atış da istenildiği gibi hasar vermiyor. Ya hasarı yetersiz yada hesaplamada bi yanlışlık var. Gelişigüzel atış önceki yamada hasarı bundan azdı ve daha seri kesiyordu.
    5. Yetenek barı 5 yetmiyor. Lütfen tekrar 7ye çıkarılsın.
    6. Kaç yıldır aynı envanteri kullanıyoruz yetmiyor artık envanter ve kasada en az 2 sayfa yeni açılması gerekiyor.

Last edited: Jun 7, 2021
  18. -.1905.-

-.1905.- Forum Greenhorn

Cücenin buhar iletkeni yeteneği, Mühendis yeteneğine 2 seviye verildiğinde kuleler aktif olduğunda %5 daha fazla can yenilemeli ama otomatik kule aktifken bu bonus bazen çalışmıyor fakat mekanik kule atılınca düzgün çalışıyor. Ama en çok otomatik kule kullanıldığı için bu bug'ın düzeltilmesi gerekli.

19. isoli

isoli Forum Greenhorn

Merhaba Zehirli diken mücevheri seviyelerinde duzgun calışmıyor. Mesela efsanavi mücevher düsmana %50 hasar verir / %35 kullanıcıya zehir hasarı yansıtır yazıyor ve bu bana 350k hasar yansıtıyor . Düz mücevherde ise düşmana %10 hasar verir / %15 kullanıcıya zehir hasarı yansıtır yazıyor fakat bu mücevher takılıyken 250 k hasar alıyorum . Yani üstünde yazan değerler doğru değiller bunu merkez ekibe iletebilirseniz sevinirim bu mücevher benim için çok önemli.

20. [kofin]

[kofin] Someday Author

Ejderha Savaşçısı için gelen yetenekler biraz rahatlattı bizi. Ama hala paramparça et yeteneğinin hasarı yeterli değil. Bir yüzde 50 daha artsa iyi olacak. Ara dünya kan gölü modda düşen taşlar çok yetersiz. Bossu kesince 5 tane cilalı almak üzüyor insanı. Taşlara ayar verilmesi lazım. Birde mücevher sorunu var. Supportla konuşmamda rastlantısal diyor. Doğrudur lakin 750 tur acımasız ve kangölü karışık kesmişim 1 tane çiçeklenme mücevheri almışım. Çok düşük ihtimal bu. Bunun yerine her 50.kesişte yada 100.kesişte 1 mücevher garanti düşse daha iyi olacak. Keza 150 200 tur kesen bir arkadaş 13 mücevher aldı. Bu rastlantı hep mi başkasına çalışır. Artık şu rastlantısal olayını kaldırsınlar. Herkese eşit olsun

Share This Page