Bu Bug Sadece Bende mi Var?

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Master_TR, Jan 10, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
  1. Master_TR

Master_TR Forum Greenhorn

Merhaba,

Oyunu Dark Legacy öncesinde oynuyordum bi süre ara vermiştim, şu an 61 level bir hesabım var.

Oyunda sürekli ama sürekli bugda kalıyorum, bu oyunu daha önce de aylarca oynamıştım. Haritada iken bi anda bağlantı kopuyor, harita önümde açık ama hiçbir canavar gelmiyor ya da haritada binek vs kullanamıyorum, ışınlanamıyorum, başka haritaya geçemiyorum. Oyunu kapatıp açmadan da düzelmiyor. NEBULA hatası da almıyorum hiç bu hata olup duruyor sürekli.

Bunun en büyük sıkıntı olduğu yerler gizli oda ya da boss a tam girdiğim zaman olması.

Bu problem günde o kadar çok sık yaşanıyor ki oyunu komple kapatıp açmaktan oyun oynayamaz hale geldim.

Client sildim yeniden yükledim yine düzelmedi.

İnternetimde de problem yok, bu oyunu oynayabildiğim internet aynı internet zaten,

Bütün ayarları minimuma çektim, yine aynı hata.

Bıktım artık yani bir oyun oynamak neden bu kadar zor? Herkeste bu hata varsa insanlar nasıl bu oyunu oynuyor, ya da niye sadece bende var? Bir çözüm önerisi olan lütfen söylesin, sıkıldım artık.

2. Arthemis TR

Arthemis TR Team Leader Team Drakensang Online

Merhaba @Master_TR

Lütfen öncelikle önbellek temizliği yaparak yeniden kontrol ediniz. Önbellek temizliği hakkında detaylar için Teknik Destek konumuzu inceleyebilirsiniz ayrıca detaylı temizlik için Disk Temizleme aracı kullanabilirsiniz. Yalnızca önbellek temizliği sorunu çözmezse; istemciyi kaldırın ve tamamını tekrar kurun (minimum değil). İlave olarak istemcinin üzerinde sağ tıklayarak "Özellikler" sekmesini açın ve "Uyumluluk" moduna geçin. Bu alanda "Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak" seçeneğini işaretleyin. "Uygula/ Tamam" komutuyla işlemi bitirin. Çalışan arka plan programlarınız varsa bu programların oyun performansını etkileyip etkilemediğini kontrol etmenizde de fayda var. Bu yöntemlerle sorununuzun çözüleceğini umuyoruz.

İyi eğlenceler dileriz.

3. Master_TR

Tamamını kurmaktan kastınız sanırım clienti yükledikten sonra bütün yüklemeyi tamamlamak yaklaşık 2 gb a yakın değil mi? Onu da yaptım ama sanırım bir şey değişmedi.

İlk önbellek temizliğinde oyunu ilk açtığım ekranda dark legacy ile ilgili o sol üst kısımda birkaç şey vardı, daha sonra oyunu kapatıp açtığımda yine her zamanki eski o resime döndü, bir de hep eski güncellemelerle ilgili bilgiler görünüyor yeni tarihliler gözükmüyor. Bu bir problem mi acaba?

Bir de rocket eventi haritalarında zindan temizleme görevi için rehberlik açıldığında oyun çöküyor, bu problem rapor edildi mi bu da mı bana özel bir durum?

Last edited: Jan 10, 2021
  4. Arthemis TR

Tekrar merhaba,

Oyun hesabınıza giriş sayfasında belirttiğiniz gibi sol alanda kalan kısım haber bültenidir, dolayısıyla oyunun akışı için bir engel oluşturmuyor. Roketçilerin İsyanı etkinliği ile ilgili bildirdiğiniz oyun çökmesi sorununu ne yazık ki anlayamadım. Grafiklerle ilgili mi sorun yaşıyorsunuz yoksa görev/ görev teslimi konusunda mı? Bir de sizden ricamız ilk açıklamamızdaki tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakma yöntemini deneyebilir misiniz lütfen? Tüm seçenekleri yalnızca bu şekilde eleyip sorunu anlamaya çalışabiliriz.

5. Master_TR

Görev rehberliğini etkinleştirip haritayı temizlemek için canavarları buluyoruz ya normal zindan temizlerken, bunu event haritasında yaptığımda bütün canavarlar kayboluyor, ben onlara vuramıyorum, bazen onlar bana vuruyor ve ben vuramadığım için ölüyorum.

Dediğiniz diğer değişikliği de yaptım umarım düzelir.

Problem çözülmedi, hala saçma sapan bi şekilde haritanın ortasında bi anda boş haritada dolanmaya başlıyorum resmen, bağlantı kopsa komple gider oyun, canavarların yok olması ya da boşa yetenek atmam yürümem gibi şeyleri niye yapabiliyorum cidden anlamıyorum.

Last edited by moderator: Jan 11, 2021
  6. sibano

sibano Padavan

desteğe yazarsan belki daha iyi cevap bulabilirler belki de bir dahaki güncellemede düzelir sorunun diğer sorunlarla

7. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba @Master_TR,

Sorunu bir video ile destekleyerek destek ekibimize bu videoyu iletebilir misiniz? Sorunun değerlendirilip genel mi yoksa size özgü bir durum mu olduğunu daha iyi anlayabilir ve genel bir sorun var ise çözümünün hızlandırılabilmesi açıcısından bizlere kolaylık sağlayabilirsiniz.

Sevgilerimle, iyi günler dilerim.

8. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

görev rehberi aktif ettiğimde bende bir problem olmuyor. bu da problemin arkadaşa özel olduğunu gösterir
    *öncelikle win10 32 mi 64 bit mi kullanıyorsun? indirdiğin sürüm 64 bittir uyumsuzluk sorunu yaşıyor olabilirsin.
    *2.si oyunu denetim masasından kaldır ve ardından win+r/çalıştır komutuna %temp% yazarak Dsoclient klasörünü sil. (temp klasörünü komple temizlersen daha iyi olur orda gördüğün herşeyi sil)
    *ardından oyunu yeniden yükle temiz bir kurulum yap. oyunun güncellemesini bitirmesini bekle ardından oyuna giriş yap.
    *oyun içinde video ayarlarının tamamını en düşük (kapalı) konuma al ve oyuna relog yap.
    *dediğin sorunlar devam ederse ekran kartının ve pc bileşenlerinin driverlarının güncel olduğundan emin olup tekrar dene
    son olarak sonucu buraya yaz :D

Slayerpanther likes this.
  9. Master_TR

Video çekmek zorunda kalmadan benden kaynaklı bir şey ise çözmeye çalışıyorum da, windows 10'u en son sürüme güncellemeye çalışıyorum, 1909'da kalmış galiba. Ondan kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Yazdıklarının tamamına dikkat ettim, uyguladım. PC 64 bit zaten 64 bit yüklü,

Hatta client ile ilgili problem olursa diye 32bit java kurup internet explorer da çalıştırdım oyunu orada da aynı şekilde attı, işin enteresan tarafı şu: Haritadaki canavarlar bana vuruyor ölüyorum, ben onlara vuramıyorum, dirilmeye çalışıyorum dirilmiyor :D İnternetle alakalı bir problem olsa çat diye bağlantı kesildi diyip atmaz mı ben onu anlayamadım, mesela interneti bilinçlice kestiğimde bağlantı koptu diyor.

Ekran kartı güncel işte, yukarıda dediğim gibi son çare windowsu son sürüme güncellemek, inşallah onunla alakalı bir durumdur. Çünkü internet her ne kadar kötü olsa da bu tip bir problemin açıklaması olmaz gibi geliyor bana. MS gecikmesi almadan bi anda yeşilde iken gidiyor çünkü, sonra haritada canavar varsa ölüyorum, yoksa boş boş kalıyor haritada :D

Yardımlarınız için teşekkürler :)

aBDuLHaMiTHaN likes this.
  10. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

son olarak wifi den mi bağlanıyorsun kablo mu? kablolu olarak dene bir de arka planda steam tarzı programlar varsa kapatarak dene. ekran kartın eski mi güncel bir kart mı?

11. Master_TR

Kablom şu an için yok wifidan bağlıyım da

ekran kartım nvidia 940m yaklaşık 4 yıllık.

12. Arthemis TR

Merhaba @Master_TR

İlk mesajımızdaki Teknik Destek rehberimizde istemcinin talep ettiği minimum donanımlar bulunmaktadır, mevcut donanımınızı bu liste ile karşılaştırabilirsiniz. Özellikle harita değiştirirken saniyelik kayıplar olması normaldir çünkü online oyunlarda arka plan grafiklerinin adaptasyonu internet hızınıza bağlı olarak geç tepki verebilir. Eğer donanımınız istemcinin talepleri için yeterliyse ve internet hızınızı test ettiyseniz; elimizden geldiğince farklı yöntemlerle sorununuzu çözmeyi denemeliyiz. İstemci üzerinden oyuna giriş yaparak Görev Yöneticisine geçiş yapınız. thinClint üzerinde sağ tıklayarak "Ayrıntılara Git" sekmesine geçiniz ve yine thinClient üzerinde sağ tıklayarak "Öncelik Ayarla - Gerçek Zamanda" seçeneğini işaretleyiniz.

Sevgilerimizle, iyi eğlenceler diliyoruz.

13. Master_TR

Çok teşekkürler tekrardan, dediğiniz şekilde ayarladım.

Bu arada görev yöneticisine girince fark ettim, clienti indirdiğimde masaüstünde 64 bit diye kısayolda belirtmesine rağmen ayarlarda da 64 bit açılacak şekilde (x86_64 yazılı yani) olmasına rağmen 32 bit çalıştırıyor gözüküyor. Bilgisayarım 64 bit fakat neden görev yöneticisinde öyle görünüyor?

14. Thunderbolt_TR

Thunderbolt_TR Active Author

Aslında açıklaması çok basit :) Client yazılımı aslında 32 bit ama merkez ekibin süper yazılımcılarının süper teknikleriyle temp içerisinden 64 bit bir exe dosyası çalıştırılıyor :D (gerçekten 64 bit mi tam bir fikrim yok). Normal şartlarda olması gereken 64 bit bir yazılım zaten C:\Program Files klasörüne kaydolur. 32 bit olan uygulamalarda C:\Program Files (x86) klasörüne kaydolur. Bu noktadan itibaren tamamen tahminimi paylaşacağım :) 64 bit görünümlü bir 32 bit oyun aracı programı kullanıyoruz. Gerçekten 64 bit ise tempin içinde çalıştırıyorlarsa da bir şeylerin arkasını dolanıyorlar veya kulaklarını tersten tutuyor süper merkez ekibin süper yazılımcıları :D.
    Sorununuza gelecek olursak hız testindeki ping süreniz nedir ?

15. Master_TR

Haha bence de öyle saçma bi durum var zaten :D

7-10 ms çıkıyor ping.

16. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

bu şartlarda düzgün bir oyun oynaman zor hem wifi hem eski bir ekran kartı. yine de bol şans :)

17. Thunderbolt_TR

Thunderbolt_TR Active Author

Aynı anda interneti kullanan kaç kişi var bilemiyorum ama ping süreniz oyun oynayabilmek açısından iyi. Download hızınız ve upload hızınız da genel olarak iyiyse bu durumda anlık olarak gecikmelere sebep olan nedenlere bakmak lazım. Yani internet download ve upload hızınız, ping süreniz belirli saatlerde değişiyormu bunu kontrol edin derim. Bu yeni sürüm geldikten sonra gecikmeler oldukça azaldı oyunda. Sizin oyun sunucusu ile bağlantınızı geciktiren bir durum var bunu adım adım ilerleyerek çözebilirsiniz. Yukarıdaki yöntemleri sırayla denemeden önce kablolu ve kablosuz bağlantı arasındaki farkı deneme şansınız varsa mutlaka deneyin derim. Bir de en önemli şey oyunun temp klasörü içindeki DSOClient klasörüne indirdiği verilerin tam olması gerekiyor.

18. keyifci

keyifci Forum Greenhorn

aynı sorun bende de var hala aynı sorunu yaşıyormusun binada 3 net var sadece benim nette bu sorunu yaşıyorum ve 24 mb netle en hızlı en sağlam net bende olmasına rağmen böyle bir hata alıyorum modem yeni kablolar yeni sadece kendi netimde böyle bir sıkıntı alıyorum

Last edited by moderator: Apr 19, 2021

Share This Page