Game FAQ Buhar Teknisyeni Karakteri Sınıfı Rehberi

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Menekşe, Sep 24, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Merhaba Kahramanlar,

  Buhar Teknisyeni Rehberimize Hoşgeldiniz...

  Evvveeeet! Bu konu altında, "bir Buhar Teknisyeni, ne yönde ve nasıl bir şekilde ilerlemelidir? sorularınıza ufak ufak cevap vermeye çalışacağız. Umarım sizler için faydalı bir konu oluuur.

  Buhar Teknisyenleri yapısı gereği; hasar, saldırı hızı ve en önemli değer olarak kritik darbe değeri ve kritik hasara sahip olurken defans yönünde fazla etkili değildir. Saldırı hızına çok fazla yüklenmeyiniz. 2,00 saldırı hızı, yeni başlayanlar için yeterli olacaktır. İleride daha fazla yapabilirsiniz. Kritik darbe değerinizi ve kritik hasarınızı dengeli bir şekilde yapınız. Örneğin; Cehennem 2 modunda en az %60 - %70 kritik darbe değeri ve 4.10 - 4.50 arası kritik hasar değeri yapmanız gerekmektedir.

  Her seviyede rakiplerini kuleleri ve özel atış yeteneği sayesinde toplu bir şekilde yok etmek için geliştirilmiş bir karakter olan Buhar Teknisyenleri, PvE'de ve PvP'de oynaması çok zevkli bir karakterdiir...

  Kritik darbe oranı ve kritik hasar, artık kulelere etki ettiği için öncelikli olarak daha fazla hasar vermek için bu değerlere önem vermemiz gerekiyor. Hasar ve saldırı hızından feragat edip, kritik darbe ve kritik hasara yönelmeniz daha iyi olacaktır. Ayrıca kuleler düşmanlar tarafından hasar almaktadır. Buna göre kulelerinizi idareli kullanınız.

  Hmm, şimdide Bir Buhar Teknisyenin donanımları hangi büyülere sahip olmalıdır?
  Haydi!, dilerseniz kısa bir şekilde açıklayalım.

  NesneNesne Değerleri
  Baş, MiğferTercih edeceğiniz eşsiz nesneye, "2 adet %x,xx hasar artışı ve 2 adet %xx,xx kritik darbe değeri" ya da "3 adet %xx,xx kritik darbe ve 1 adet %x,xx hasar artışı" transfer edebilirsiniz.
  Omuzlar, OmuzluklarCadı Arayıcısı Omuzlukları'nı aktarımsız halde kullanınız.
  Göğüslük, Göğüs KorumasıBu nesneye transfer edeceğiniz değerler, "4 adet %x,xx hasar atışı" olmalıdır.
  Eller, EldivenBu nesneye en önemli ihtiyaçlardan birini karşılamak amacıyla, 4 adet "%x,xx daha yüksek saldırı hızı" ekleyebilirsiniz.
  Ayaklar, ÇizmeBu nesneye transfer edeceğiniz değerler, "4 adet %x,xx daha fazla harekat hızı" olmalıdır. Bu şekilde değerler bulursanız daha hızlı harekat edebilirsiniz.
  Boyun, TılsımBu nesneye harita için tercih edeceğiniz değerler, "4 tane %xx,xx kritik hasar" iyi olacaktır.
  Kalça, KemerBu nesneye harita için transfer edeceğiniz ideal değerler "4 adet %x,xx hasar artışı" olduğu takdirde hasara büyük bir katkı sağlayacaktır.
  Yüzük Parmağı, YüzükBir yüzük "4 adet %xx,xx kritik hasar" diğeri ise "2 adet bu nesnede %xx,xx daha fazla hayat puanı ve 2 adet %xx,xx kritik hasar" olmalıdır.
  Silah Süsü, CephaneBu nesneye tercih edeceğiniz değerler, "4 adet %xx,xx kritik darbe değeri" olmalıdır. Bu şekilde kritik darbenizi artırmış olursunuz.
  Çift elli, Ağır atış silahıSilahınız için tercih edeceğiniz değerler, "4 adet bu nesnede %xx,xx hasar artışı" olursa yüksek hasara ulaşabilirsiniz.
  Şimdi ise bir "Buhar Teknisyeni hangi eşsiz nesneleri kullanmalıdır?" Şu an için kullanılacak en ideal kombin aşağıda belirttiğim gibidir.

  Kritik Darbe ve Kritik Hasar Kombini

  Set Parçaları ve Nesne AdlarıSet Adları
  Habercinin Yakıcı Öfkesi (Çift elli)
  Habercinin Şiddetli Saldırısı (Eldiven)
  Habercinin Cehennem Gazabı
  Dragan'ın Savaşçı Miğferi (Miğfer)
  Dragan'ın Savaşçı Çizmeleri (Çizme)
  Dragan'ın Kara Mühür Yüzüğü (Yüzük)
  Dragan'ın Öfkeli Göğüs Koruması
  Cadı Arayıcısı Omuzlukları (Omuzluk)
  Cadı Arayıcısı Kayışı (Kemer)
  Cadı Arayıcısı Donanımı
  Ahtapot Tılsımı (Tılsım)M'Edusa'nın Israrcı İntikamı
  Mortis'in Ölüm Yüzüğü (Yüzük)Set Parçası Değil
  Donuk Örümcek İpeği Pelerini (Palto)İkiz Kraliçelerin Felaketi
  Sigrismarr'ın Ebedi Koruması (Göğüslük)
  Sigrismarr'ın Ebedi Kavrayışı (Süs)
  Sigrismarr'ın Ebedi Küçümsemesi
  Bu eşsizler genel olarak tercih edilen eşsizler olmakla beraber, tamamen tercihinize bağlıdır.

  [​IMG]

  "Cadı Arayıcısı Kayışı" ve "Cadı Arayıcısı Omuzlukları" için (Yeni Ay Etkinliği) - "Draganın Savaşçı Donanımı" için (Dragan Etkinliği) - "Ara Dünya Eşsizleri" için (Buhar Teknisyeni Eşsiz Listesi) Aşağıda yönlendirmiş olduğum rehberlere göz atabilir, açıklamaları okuyarak etkinlikler hakkında genel olarak bilgi edinebilir, eşsiz nesnelerin hangi boss'tan düştüğünü öğrenebilirsiniz.

  Hangi Nesneye Hangi Mücevheri Takmalıyım?
  Nesnelerin temel değeri ve aktardığınız büyülere göre takmanız gerekmektedir. Örneğin bu nesnede zırh değeri varsa disten mücevheri, bu nesnede daha fazla hayat puanı varsa ametist mücevheri, bu nesnede daha fazla direnç varsa elmas mücevheri takmalısınız.
  • Silah için yakut mücevherlerini takınız.
  • Süs için oniks mücevherlerinizi takınız.
  • Yüzükler ve eldiven için ametist mücevherlerini takınız.
  • Göğüslük ve omuzluk (Cadı Avcısı Omuzluğu) için disten mücevherlerinizi takınız. Cadı Avcısı Omuzluğu yoksa eğer, elmas veya ametist mücevherlerini takabilirsiniz. Mâlum Cadı Avcısı Omuzluğu nesnesinde, bu nesnede daha fazla zırh değeri var.
  • Kemer için elmas mücevherlerinizi takınız.
  • Tılsım, palto, başlık ve ayakkabı için elmas veya ametist mücevherlerini takabilirsiniz. Dengeli olarak, karma bir şekilde takmanız daha iyi olacaktır. Örneğin tılsım ve paltoya 5'er adet ametist mücevheri, başlık ve ayakkabıya 5'er adet elmas mücevheri yapabilirsiniz.
  Yetenek ağacı puanlamasına dair PvP ve PvE ye yönelik örnek olarak kullanabilecek dağılımlar.


  PvP


  [​IMG]

  PvE

  [​IMG]

  Bilgi Ağacında Örnek Olarak Kullanılabilecek Dağılım
  Bilgelik seviyenize göre sırasıyla dağılımları yapmanızı tavsiye ediyoruz.


  PvP

  [​IMG]

  Bilgi kategorisi PvP'de artık kullanılamadığından dolayı kaldırıldı. Şöhret Kategorisi PvP'de kullanılabilir. Belirttiğim sıraya göre puanlarınızı veriniz.

  PvE

  [​IMG]

  Sırasıyla Yapılan Dağılımlar

  1- İki Elli Darbe: İki elli silahlarda +%50,00 silah hasarı. Buna 24 sayı vereceksiniz.
  2- İki Elli Atiklik:İki elli silahlarda saldırı hızı vermektedir. Hız kırılmasına göre ayarlamanızı tavsiye ederiz.
  3- Kararlı Saldırı: +%40 kritik darbe oranı ve +%40 kritik hasar. Buna 50 sayı vereceksiniz.
  4- Yükselen Güç: +%45 hasar. Buna 30 sayı vereceksiniz.
  5- Yükselen Dinçlik: +%80 hayat puanı. Buna 20 sayı vereceksiniz.
  6- Element Koruması: +%30 elementlere karşı direnç değerleri. Buna 40 sayı vereceksiniz.
  7- Kaya Gibi Sert: +%30,50 zırh değeri. Buna 40 sayı vereceksiniz.
  8- Yüksek Basınçlı Kompresör: +20 buhar. Buna 20 sayı vereceksiniz.
  9- Seyyar Satıcı: Eşyalarını olduğun yerde satabilmen için seyyar dükkân camekanın kilidini açar. Buna 15 sayı vereceksiniz.
  10- Seyyar Çalışma Tezgâhı: Olduğun yerde eşya üretebilmen için seyyar çalışma tezgâhının kilidini açar. Buna 15 sayı vereceksiniz.
  11- At Sırtında: Binek çağırırken %3 daha az zaman. Buna 15 sayı vereceksiniz.
  12- Yarış Pantuflası: Merkezlerde +%3 hareket hızı. Buna 15 sayı vereceksiniz.
  13- Kuleye Yakın: Etkin yeteneklerinin bekleme süresini her saniye %5 azaltır. Buna 1 sayı veriniz. (Özel olduğu için maliyet puanı: 300)
  14- Hayat Dolu Dirilik: Ek olarak saniyede 38 hayat puanı geri kazandırır. Buna 10 sayı veriniz.

  Bilgelik Seviyeniz düşükse eğer belirttiğim sayılarda vermeyiniz. Bilgelik seviyesi düşük olan oyuncularımız belirttiğim sıraya göre ve kendi karakterinin değerlerine göre dengeli şekilde bilgi dağıtımı yapmalıdır.

  Grup Yeteneği Puanları

  [​IMG]

  Sırasıyla Yapılan Dağılımlar

  1- Zamana Karşı Yarış: Zamana Karşı Yarış desteğini her 5 saniyede 20 metre menzilindeki tüm grup üyelerine verir. Buna 21 sayı veriniz.
  2- Buhar İletkeni Grup Etkisi: Hayat puanının her saniyede %30 kadarını geri kazandırır, etki 10 metre menzilindeki tüm grup üyeleri için geçerlidir. Buna 25 sayı veriniz.
  3- Roket Uçuşu Grup Etkisi: Roket Uçuşu, 6 metre menzilindeki tüm grup üyelerinin kullandığı etkin yeteneklerin bekleme sürelerini kaldırır. Buna 1 sayı veriniz.(Özel grup etkisi olması nedeniyle maliyet puanı: 150)
  4- Yükseltilmiş Küreler: Bir iyileştirme küresi aldığınızda %1 oranında Kaynağınızı yeniler. Buna 50 sayı veriniz.
  5- Yağ Birikintisi Grup Etkisi: Ağ birikintisinin içinden geçen tüm grup üyelerine +%11,75 hareket hızı verir. Buna 25 sayı veriniz.

  Burada kendinize göre değiştirebilirsiniz. Örneğin farklı ve daha fazla kullandığınız yeteneğe yönelebilirsiniz. Bu benim size tercihimdir. Kişiden kişiye değişebilir.


  ''Dragan'ın Savaşcı Donanımı'' olmayan Buhar Teknisyeni karakteri oynayan oyuncularımızı da düşündük. ''Dragan Etkinliği'' gelene kadar aşağıda verdiğimiz eşsiz nesneleri kullanmanız sizler için en iyi seçenek olacaktır.


  - Cadı Arayıcısı Miğferi, Cadı Arayıcısı Omuzluğu, Cadı Arayıcısı Kayışı (Baş, Miğfer - Omuzluk - Kemer)
  - Sigrismarr'ın Ebedi Koruması, Sigrismarr'ın Ebedi Kavrayışı (Göğüslük - Silah süsü)
  - Gorgon Derisi Çizme, Donuk Örümcek İpeği Flama (Çizme - Palto, Pelerin)
  - 1 tane Mortisin Ölüm Yüzüğü, 1 tane Orşanın Kayıp Yüzüğü (Gizemli küpten elde edilir) - Ahtapot Tılsımı (Yüzükler, Tılsım)
  - Habercinin Şiddetli Saldırısı, Habercinin Yakıcı Öfkesi (Eldiven - Çift elli, Asa)


  Umarız yardımcı bilgiler içeren bir konu olmuştur... Karakter ile ilgili sorularınızı forum adresimizin bölümlerinde yer alan Türkiye köşesinde yeni bir konu oluşturarak destek ve öneri alabilirsinizz...

  Not: Konu içerisindeki her detay tamamen kullanıcı tercihine bağlı değişiklikler gösterebilir. Genel olarak yardımcı olması amaçlı bilgiler verilmiştir.

  Keyifli forumlar, iyi oyunlar dileriz...

  Saygılarımızla.

   
  Last edited by moderator: Sep 24, 2019
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page