Game FAQ Canavar Türleri ve Eşsiz Bosslar

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Menekşe, Sep 14, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Eşsiz Canavarlar ve Normal Canavarlar

  Drakensang Online'da genel olarak slot/mob olarak anılan canavarlar, Duria'daki şeytani yaratıklardır. Bu yaratıklar, dünyayı kötülükten kurtarmak ve Tecrübe Puanı kazanmak için siz kahramanlar tarafından öldürülürler. Duria'da eşsiz ve normal yaratıklar vardır.

  Eşsiz Canavarlar

  Heredur
  Bearach
  Khalys
  Arachna
  Ander'in Habercisi
  Buzpençe Sigrismarr
  M'Edusa
  Gorga
  Yokedici
  Mortis
  Nefertari
  Balor
  Grimmag
  Djinn

  Etkinlik Eşsiz Canavarları

  BossAdıEtkinlik
  [​IMG]SargonKorkunç Gölge Etkinliği
  [​IMG]DraganKara Şövalyenin Laneti
  [​IMG]AtakurtDolunay Etkinliği
  [​IMG]KarabossaYeniay Etkinliği
  [​IMG]MagotinaYeniay Etkinliği
  [​IMG]Büyük Pençe Kuzey AyısıKış Festivali Etkinliği
  [​IMG]KranparusKış Festivali Etkinliği
  [​IMG]GwenfaraHayalet Festivali Etkinliği
  [​IMG]Şar HarabTerk Edilmiş Kumullar Etkinliği
  Normal Canavarlar

  Ander Büyüsü Savaşçıları, Kök Yaratıkları, Çamur Canavarlar, Gremlinler, İskeletler, Yaşayan Ölüler, Nefetariler, Cadılar, Pisboğaz, Sürü, Berserkler, Gözcüler, Troller, Örümcekler, Casus Tilkiler, Kuluçkacı Ejderhalar, Yavru Ejderhalar, Kuzeyli Cüceler, Buz Yardakçılar, Donmuş Kurtlar, Normanlar, Ölüm Perileri, Satirler, Siklopslar, Gorgonlar, Zorlobblar, Denizanaları, Rahipler, Böcekler, Taş Golemler, Uzun Başlıklılar, Demir Sürüngenler, Mechanoidler, Tecknikuslar, Skoropitller, Doğuran Ander Canavarları, Orbakslar, Toltac Kabilesi, Ceset Avcıları, Sülükler, Çığlıkçı Canavarlar, Muhafızlar

  [​IMG]
   
 2. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Heredur

  "Üç adam büyüklüğündeydi ve öfkesi güneş kadar parlak, yumruğu güçlü bir kasırgaydı."

  [​IMG]

  Hikaye

  Heredur bir zamanlar Duria imparatorluğunun taç giyen ilk kralı ve büyük imparatorluk ordusunun lideriydi. 600 yılı aşkın bir süredir Heredur'un bedeni Kingshill'de bulunan Kral Mahzeni'ndeki elinde Scapanor adlı kılıcını tutarkenki gibi taş oymayla işlenmiş lahitte bulunmaktadır.

  Ta ki lanetli Nefertarilerin iğrenç dalkavukları şehrin altındaki mahzene gizlice girip Heredur'un kılıcını çalana kadar... Böylece Heredur ve o çağların savaşçılarını birer birer dirilip yeraltı mezarlarında kurallara aykırı yaşamlarına başlarlar. Bu olayla birlikte eski kral bile yeniden ortaya çıkar ve onu rahatsız eden herkes öfkesiyle yüzleşir.

  [​IMG]

  Yetenekler

  Cesur Savuruş
  Güçlü Yer Kırıcı
  Çift Vuruş

  Ara Dünya

  Cesur Savuruş:
  Heredur'un devamlı saldırı yeteneğidir. 3 saniye boyunca buz etkisi yapar.
  Buz Kırıcı Güllesi: 30-45 saniye arayla buz bir gülle atar. Gülleden sonra hayatta kalan oyuncular 2 saniye süreyle donarlar.
  Çift Vuruş: 360° etki eden yetenektir. İki kez vuruyormuş gibi görünür ama esas hasarının 4'te 1'i kadar hasar verir. 3 saniye boyunca buz etkisi yapar.
  Buz Patlaması: Yakınındaki oyunculara 60-90 saniye arayla yüksek hasar veren bir buz patlaması oluşturur.
  Buzlu Işınlanma: Heredur ışınlanır, ışınlandıktan hemen sonra 3 buzlu ok atan okçu çağırır. Işınlanma yeteneğini yakın dövüş yaparken kullanmaz.
  Ardışık Buz Patlaması: Önündeki her oyuncuya 1,5 saniye gecikmeli olarak 2 buz patlaması oluşturur.
  Buzlu Okçular: Buz Patlaması yeteneğini kullandıktan sonra önünde konuşlanmış 3 buzlu okçu belirir. Okçuların saldırıları 3 saniye süresince buz etkisi verir. Okçular öldüklerinde patlarlar. Okçular yer değiştirmek için ışınlanırlar.

  Kral Heredur Nerede?

  Kral Heredur normal moda (14-17 seviye) ulaşmak için Duria Krallığı Dracania'nın başkenti Kingshill'deki Yeraltı Mezarları'na giriş yaptıktan sonra Kral Mahzeni adlı zindana gidin. Kral Mahzeni'nin sonunda Kral Heredur'u bulabilirsiniz.

  [​IMG]
  Ara dünya görevlerini yaparken de Kral Heredur ile karşılaşmanız mümkün. Ara dünya görevlerinden 3. görevi tamamladığınızda, Kral Heredur görevin sonunda sizi karşılayacak.

  Parçalara Ayrılmış Cardhun Şehri'ndeki ara dünya görevlerinden 1 ve 2. görevleri bitirdikten sonra 3. görev geldiğinde öncelikli olarak Stonekeep adası, sonrasında Kral Mahzeni'ne girilir. Sonrasında Kral Heredur'un Mozolesi adlı haritada Kral Heredur ile savaşabilirsiniz.

  [​IMG]

  Kral Heredur'un Eşsizleri

  [​IMG]

  Kral Heredur'un tüm kahramanlara normal moddan düşen 17 seviye eşsizi 161. yama ile kaldırılmıştır.

  Ara dünyadan düşen eşsizlerinden Çember Büyücüsü, Korucu, Ejderha Savaşçısı ve Buhar Teknisyeni için ilgili linklere göz atabilirsiniz. Ayrıca ara dünyadaki Heredur'dan ara dünya eşsiz seti Dokunulmazlar'ın başlığı da düşmektedir.

  Heredur Normal Mod

   
 3. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Bearach

  [​IMG]

  Sonsuz Koru'nun doğal ormanlarına doğru girip patikanın sonuna ulaşma riskini göze al. Burada Av Tanrıçası'nın koruyucusu ve Şampiyon Bearach ile karşı karşıya kalacaksın. Bearach'ı yendiğinizde 25 seviye çift elli eşsiz silah düşürebilirsiniz.

  [​IMG]

  Yetenekler

  Kılıçların Dansı: Oyuncunun üzerine doğru zıplar. Eğer bu zıplama isabet ederse oyuncu 2 saniyeliğine sersemler.
  Arı Saldırısı: Bearach silahını salladığında odaklanan oyuncuyu birkaç saniye takip eden ve isabet ettiğinde yüksek hasar verip 4 saniye boyunca oyuncuyu yavaşlatan arı sürüsünü serbest bırakır.
  Vurma: Tek oyuncuya yakın darbe saldırısı.
  Savurma: Yakındaki oyunculara yakın savuruş saldırısı.

  Ara Dünya

  Normal moddaki yeteneklerine ek olarak;
  Kurt Çağırma: 45-60 saniye arayla 5 adet elektrik ile saldırı yapan kurtlar çağırır. Kurtların elektrik saldırısı sersemletme özelliğine sahip.
  Gelişmiş Vurma: Ana yeteneği olan bu yeteneğin ara dünya moduna ek olarak isabet edilen oyunculara "kanama" etkisi veriyor.
  Öfkelenme: Kurtları çağırdığında, 20 saniye süreyle Bearach öfkelenir. Bu süre boyunca koşma ve saldırı hızları %50 artar.
  Yıldırım Çarpması: Bearach haritadaki her oyuncuya yıldırım atar. Bu yıldırım düştükten sonra çapraz yıldırım patlaması da gerçekleştirir. Yeteneğin kullanımı 30-45 saniye arasındadır.
  Savunmacı: Bearach savaş alanına 15 saniyelik bir kalkan oluşturur. Kalkanın içindeyken zırh ve direncinin artmasının yanı sıra sersemlemelere karşı da bağışıklı olurlar. Yeteneği 30-45 arasında kullanır.

  [​IMG]

  Bearach Nerede?


  Bearach ile normal modda (20-25 Seviye) karşılamak için Werian Sığınağı'ndan Slifmoor vahşi doğa haritasına geçiş yapılır. Sonsuz Koru adlı zindan gidilir. Sonsuz Koru'nun sonunda karanlıklar içinde ballı arı kovanıyla Bearach sizi karşılayacaktır.

  [​IMG]

  Ara dünya görevlerinden 4 numaralı görevin sonunda da Bearach ile karşılaşabilirsiniz. Ağaçları devirerek sizi karşılamaya gelen Bearach'a ulaşmak için Parçalara Ayrılmış Cardhun Şehri'nden Wildherz Mağaraları'na giriş yapın. Ardından Sonsuz Koru'ya geçin ve korunun sonunda Av Çağrısı Kayranı'na gidin.

  [​IMG]

  Bearach'ın Eşsizleri

  [​IMG]

  Bearach'tan 25 seviye eşsiz bir silah alabilirsiniz.
  > Çember Büyücüsü
  > Ejderha Savaşçısı
  > Buhar Teknisyeni
  > Korucu

  Ara dünyada karşılaşacağınız Bearach'tan da kendisine özel eşsiz seti, yüzük ve ara dünya eşsiz seti Dokunulmazlar'ın eldivenini düşürebilirsiniz.
  > Çember Büyücüsü
  > Ejderha Savaşçısı
  > Buhar Teknisyeni
  > Korucu

  Bearach Normal Mod Kesimi

   
 4. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Yüksek Rahibe Khalys

  "Ya nihai gücü elde et ya da eski düzenin gölgelerinde saklan, ne yaparsan yap, her zaman senin üzerinde hakimiyet kurar."

  [​IMG]

  Hikaye

  Kadim karanlık sanatlarında genç bir büyücü kadın olarak öğretilen Khalys, kuralları ihlal ederek cezalandırıldı. Bir Kültist Nefertari onu kurtarmak için geldi ve sığınağında kurban edilerek kaçmasına yardım etti.

  Kültistlerin Yüksek Rahibesi olarak Khalys'i, Duria'nın ana tarikatı olarak Nefertarileri kurmasına hiçbir şey engel olamayacak. Bir fırsat arayışında olan herkes bu tarikatı açıkça kabul etti. Halbuki onlar değerli eski gelenekleri kendileri hiçe sayıp hapsetmişlerdi.

  Bu inananlar yeterli güce ulaştığında açıkça Khalys'in gerçek yüzünü ortaya çıkarıp ve düzenbaz ve kibirli güç satıcı olduğunu görürler. Khalys'e karşı gelenler Anderbüyüsünün kötü gücü karşısında kurban edilirler ve korkunç şekilde katledilirler. Yaşayan Çember Büyücülerinin en güçlülerini yok etmek adına büyüler yapan Khalys'in soluk boğazına engerek yılanları dolanır ve ellerini garip bir pençeye dönüştürürler.

  [​IMG]
  Khalys 19. sürüm ile oyuna katıldı. 60. sürümde kolay ve zor modları eklendi. 62. yamada eşsizleri dahil edildi. Anderbüyüsü kullanan sayılı düşmanlardan biridir.

  Yetenekler

  Işınlanma: Khalys, rastgele olarak haritada bulunan 8 köşeye (mor oklarla gösterilmiş) ya da alanın tam ortasına ışınlanır.
  Gölge Okları: Khalys, en yakınında bulunan 3 oyuncuya uçan ve hedef oyuncuları takip eden 3 anderbüyüsü oku fırlatır (anderbüyüsü ve fiziksel hasar).
  Kamçılama: Khalys pençesiyle dönerek saldırır. Bu saldırıda verilen hasar yeteneğin oluştuğu kavis içerisinde kalan tüm oyunculara dağılır (fiziksel hasar).
  Anderbüyüsü Seli: Khalys, 10 saniye boyunca kendi hayat puanını yenileyen bir enerji dalgasıyla neredeyse tüm alanı kaplar (anderbüyüsü).
  Normal moddaki sel yeteneği, Anderbüyüsü hasarı olarak 100 hayat puanı azaltır (saniyede 4 kere), Khalys'in hayat puanı saniyede 9 kere 100 hayat puanı artar.

  Ara Dünya


  Sel:
  Anderbüyüsü hasarı olarak 1000 hayat puanı azaltır (saniyede 4 kere), Khalys'in hayat puanı saniyede 2000 hayat puanı artar.
  Anderbüyüsü Meteoru: Khalys'in Anderbüyüsü seli alanı kapladığında, Khalys alanın mühürlenmiş dairelerinden birine güçlü bir meteor atar. Attığı meteorun önce işareti belli olur kısa bir süre düşer. Khalys meteoru üzerinde en çok oyuncu bulunan mühüre atar.
  Klonlar: Alanın ortasından herhangi bir köşeye ışınlandığında Khalys, 2 tane iken klonundan oluşturur. Bu klonlar, gerçek Khalys kadar hayat puanına sahip değildir.

  İpuçları ve Taktikler

  Diğer tüm Eşsiz Bosslar gibi Khalys de tüm sersemlet ve yavaşlatma yeteneklerine bağışıklıdır.

  [​IMG]

  Khalys'e Saldırı

  Khalys'e yapılan saldırı sırasında Khalys'in önünde durması ve haritadaki diğer oyunculara saldırmasını önlemek için grupta en az 1 ejderha savaşçısı sınıfına ait oyuncu bulunmasını öneririz. Khalys'in saldırıları yüksek seviyede hasara sebep olur, eğer gruptaki "tank" 30 saniye süren saldırı esnasında Khalys'i tutmada zorlanırsa Çember Büyücüsü sınıfında olan oyuncu "Bekçi"sini Khalys'in önüne çıkarabilir ya da Korucu sınıfından bir oyuncu "Vahşi Pakt" yeteneğiyle kurtlarını Khalys'in üzerine salar.

  Geçişler

  Khalys haritanın ortasına ışınlandığında oyuncular da hızlıca haritada bulunan 4 güvenli daireye ya da haritada bulunan güvenli koridora geçmelidir. Khalys bu 5 saniyelik geçiş sırasında savunmasız olacaktır, böylece oyuncular bu kısa zamanda Khalys'e güvenli alanlardan saldırmaya devam edebilirler.

  Khalys Ortadayken

  Khalys ortaya geçtikten sonra tüm alanın güçlü ander büyüsü dalgasıyla kaplandığı küresel saldırısını yapar. Bu saldırıyı yaydığında verilen hasarlara bağışıklı olur ve bir miktar hayat puanı yeniler. Ander büyüsü dalgası bittiğinde Khalys henüz ortadayken oyuncular yine saldırıya başlayabilirler. Verilen bu hasarlar Khalys rastgele gittiği köşelerden hangi köşeye geçecekse oraya doğru yönlenir.
  Hayat puanınız düştüğünde haritada bulunan 4 adet "şifanın güçlü küresi"nden birini alarak hayat puanınızı doldurabilirsiniz.

  Ara Dünya İçin Öneriler

  Gruptaki 2 hücum oyuncusu Khalys'in çıkardığı klonlara yönelirken, "tank" karakteri de doğruca orijinal Khalys'e gitmelidir.

  Ander Büyüsü Seli sırasında, haritada bulunan 4 güvenli daireden birine Ander Büyüsü Meteoru düşer. Bu dairelerden hangisinde çok oyuncu varsa, meteor o daireye düşecektir. Eğer dairelerde eşit sayıda oyuncu bulunuyorsa, meteor rastgele bir daireye düşer. Khalys Ander Büyücü Meteor yeteneğini kullanacağı sırada meteorun düşeceği daireye doğru döner. Dairede bulunan oyuncular dilerse yürüyerek yakındaki diğer bir güvenli daireye dilerse "Savaş Sıçrayışı/Işınlanma/Kaplan Atlaması/Roket Uçuşu" yetenekleriyle diğer bir daireye geçiş yaparlar.

  Oyuncular Khalys'e girdiklerinde turun kısa sürmesi için genellikle Mücadele (+100% Daha Fazla Hasar) Özü kullanırlar.

  Khalys Nerede?

  Khalys'e normal modda ulaşmak için Werian Sığınağı kentsel alanından Slifmoor vahşi doğasına geçiş yapın, Ruhlar Hapishanesi'ne gidin. Yolun sonunda bulunan Yalanlar Laboratuvarı zindanına girdikten sonra Khalys'in Cenneti eşsizleriyle sizi haritanın sonundaki özel odasında sizi bekliyor.

  [​IMG]

  Ara dünyanın en çok tercih edilen eşsiz canavarlarından Khalys'e ulaşmak için 5 numaralı göreve ulaşmanız gerekir. Büyü Harabeleri ve ardından Yalanlar Laboratuvarı'ndaki görevleri sırasıyla yapın ve Khalys'in Cenneti'ne ulaşın.

  [​IMG]

  Khalys'in Eşsizleri

  [​IMG]

  Khalys'in normal modda düşen kendine özel eşsizi yoktur. 20-27 seviye çeşitli eşsizleri Khalys'ten düşürebilirsiniz.

  Ara dünyadaki Khalys'in kendine has eşsizleri, oyuna 45 seviye geldikten sonra Mortis'ten de düşmeye başlamıştı. 158. yama sürümü ile birlikte yenilenen ara dünya haritalarında bulunan tüm eşsiz son bosslardan düşmektedir. Ayrıca ara dünyadaki Khalys'ten ara dünya eşsiz seti Dokunulmazlar'ın zırhını da düşürebilirsiniz. Aşağıdaki linklerden Khalys'in eşsizlerinin değerlerine göz atabilirsiniz.
  # Çember Büyücüsü
  # Ejderha Savaşçısı
  # Buhar Teknisyeni
  # Korucu

  Khalys Normal Mod Kesimi

   
 5. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Ander Dünyasının Habercisi

  [​IMG]

  "Bir ejderhanın ateşli tutkusuna sahip, öfkesiyle dünyayı sallar ve ezmek için taş yağdırır. "

  Hikaye

  Bir hizmetçi bir köpek gibi koruyan ve insanlara arkadaş olabilen evcil hayvan olarak bir ejderha yetiştirmiştir. Bu oldukça güçlü yavru ejderha, ejderha koruyucu liderine dönüşmüştür. Anderwelt'in hükümdarı efendisi geldiğinde görüntüsü devamlı bir işaret verir, bu yüzden ona "Haberci" derler.

  Efsaneler Agathon ve Haberci'nin iki dünya arasında 3 gün süren savaşını anlatır. Ayrıca babasını öldüren Balor da Haberci'ye katılır ve kanatları sonsuza dek sessizleşir.

  Bugün, Haberci efendisinin emirlerini nefret ve merak duygusu karmaşasıyla dinler ve insanlarla savaşmak için sabırsızlıkla beklemektedir. Bazı şeyler 2000 yılı aşkın bir süre önce yasaklanmıştı. Yeni efendisi Balor tarafından gönderilen Haberci, ada krallığını istila edebilmek için Anderwelt efendisine emirler götürür.

  Yetenekler

  Sabah Yıldızı Vuruşu: Haberci yere vurur.
  Sabah Yıldızı Sarsıntısı: Haberci önündeki tüm hedeflerine yüksek ateş hasarı veren güçlü bir sarsıntı oluşturur.
  Kaya Savuruşu: Haberci'nin önündeki oyuncuya hasar veren güçlü bir saldırı. Ayrıca oyuncuların en son bulundukları yere de parçaları düşer.
  Süpernova: Haberci kızmaya başlar. Bir süre sonra da geniş bir alanda yüksek ateş hasarı veren alev patlaması olur.

  Ara Dünya

  Yetenekler daha sonra açıklanacaktır.

  Taktikler

  Kaya Savuruşu ve Süpernova birbirini takip eder, özellikle Haberci aynı oyuncunun yaptığı yakın dövüşe odaklandığında tahmin edilebilir. Bu yüksek hasarlı saldırılardan kaçtığına emin ol. Haberci, Tekililik, Yağ Birikintisi gibi yeteneklere karşı bağışıklıdır. Ejderha savaşçıları Bereach ve Heredur'da uyguladıkları benzer olan savuruşunun arkasına geçme taktiğini Haberci'de de uygulayabilirler.

  [​IMG]
  Ander Dünyasının Habercisi Nerede?

  Haberci'ye ulaşabilmek için öncelikle Direnişçiler kampına giriş yapmış olmalısınız (en az 25 seviye). Direnişçiler Kampı'nda giriş yaptıktan sonra takip etmeniz gereken yol sırasıyla Yanan Sahil > Teganswall Kalesi > Ejderha Mağaraları > Gizli Kutsal Yer ve son olarak Tegan'ın Merasim Salonu.

  172. sürüm ile birlikte Ander Dünyasının Habercisini artık ara dünyalarda da görebileceksiniz. Alevlerin efendisi sizi Ara Dünyanın Merasim Salonu'nda bekliyor. Ayrıca yeni eşsizler de eklenmiştir.


  [​IMG]

  Haberci'nin Eşsizleri

  [​IMG]

  Ander Dünyasının Habercisi'nin özel bir eşsizi yoktur. Ancak 27-32 seviye arası canavarlardan düşen tüm eşsizleri Haberci'den de düşürebilirsiniz. Diğer tüm eşsizleri görmek için kullandığınız sınıfa ait bölüme giriş eşsiz listelerine bakabilirsiniz.

  Ara Dünya ''Acılı'' mod Kesimi

   
 6. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Buzpençe Sigrismarr

  [​IMG]

  "İntikamımın korkunçluğu kadar hükümranlığım da bir o kadar acımasız olacak. Halk, acınası ataları gibi bu ülkenin kime ait olduğunu buz tanrısıyla yeniden yüzleşerek görecekler."

  Hikaye

  3000 yılı aşkın süre önce ihanet zamanlarında, yüksek rahip Sigrismarr, eski inançlarını terk edenlere karşı yapılan savaşta tanrısının son silahı olur. Bu ilahi güçlerle Sigrismarr, Norseland topraklarına buz terörü yayar, sonunda da zaferini inkar eder.

  Öldükten sonra, eski ozanlar ruhunu bir taşın içine hapseder ve sonsuza dek orada kalmasını sağlar. Şimdi kötü Kültist Nefertariler, Sigrismarr'ın kadim ruhunu uyandırırlar, ancak ne çeşit bir laneti serbest bıraktıklarından henüz haberleri yoktur. Sigrismarr bir kez daha eski şekline bürünür ve korkunç buzlu pençesiyle insanlara ulaşır.

  Yakınlarda dondurucu rüzgar eser ve buz tanrısının hissizleşmiş yaratıkları Sigrismarr'ın güçleriyle yeniden korku salar. Norseland topraklarına ölümcül kış geri döner.

  Yetenekler

  Tokat (yakın dövüş)
  Buz mermi* (uzak dövüş:sad:
  Koşma ve saldırı hızını düşüren 3 adet mermi gönderir.
  Buz küresi (uzak dövüş:sad: Nişan alınan oyuncuyu haritada takip eder.
  Soğuk Patlama*: Her 40 saniyede bir Sigrismarr'dan güçlü bir küresel saldırı yayılır.
  Buz Soğuğu Yardakçılarını Çağırma: Koruyucular*
  *Tüm buz yetenekleri 4 saniye boyunca 20% koşma hızı ve 10% saldırı hızı azaltır.

  [​IMG]

  Taktikler

  Buzpençe Sigrismarr'ın saldırıları önceden tahmin edilebilirdir. Sigrismarr önceliği daima en tehlikeli saldırısı olan Tokat yeteneği ile yakınındaki düşmanlarına vurur. Ayrıca, eğer yakında vurabileceği bir düşman yoksa Buz Mermilerinden önce Buz Küreyi yollar. Bekçi, Kutudaki Cüce ya da Vahşi Pakt ile Sigrismarr'ın yanına çıkardığınızda, yolladığı küreyi ve arkasından gelecek olan Buz Mermileri engelleyebilirsiniz.

  Yaklaşık her 30 saniyede bir yakınında düşman olsun ya da olmasın Sigrimarr Soğuk Patlama yeteneğini kullanır. Uyarı verildiğinde, patlama olmadan Sigrismarr'dan uzaklaşılması gerekmektedir, patlamanın ardından da Sigrismarr çağırma yeteneğini tamamlamadan onun yanında yaklaşılmalıdır. Bu işlem hızlıca ve tamamiyle uygulandığında Sigrismarr'ın Buz Küresi yeteneğini kullanması engellenir.

  [​IMG]
  Sigrismarr Nerede?

  Buzpençe Sigrismarr karlı dağlarda her yeri buzlarla kaplanmış sığınağında Hjalgrimur'da sizi bekliyor. Hajlgrimur'a ulaşmak için 32 seviyeye ulaşıp Hognis Madeni'ne giriş yapmış olmalısınız. Hognis Madeni'nden sonra sırasıyla Demirorman > Sonsuz Nöbet ve Hjalgrimur'a ulaşırsınız.

  174. sürüm ile birlikte Buzpençe Sigrismarr'ı artık ara dünyalarda da görebileceksiniz. Buzların efendisi sizi Ara Dünya Hjalgrimur'da bekliyor. Ayrıca yeni eşsizler de eklenmiştir.


  [​IMG]

  Buzpençe'nin Eşsizleri

  [​IMG]
   
 7. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  M'Edusa

  [​IMG]

  M'Edusa, Atlantis eyaletindeki 2. son bosstur. 40 seviye olan M'Edusa kendine ait eşsizlerin yanı sıra Derin Denizin Ganimetleri adlı Atlantis bölgesine ait eşsiz seti de sizlere sunuyor. M'Edusa ve beraberinde gelen haritalar oyuna 116. sürümde eklenmiştir.

  [​IMG]

  Yetenekler

  Yavru Yılanlar Çağırma: İsabet edilen oyuncuyu yavaşlatan yavru yılanları çağırır.
  M'Edusa'nın Gözü: M'Edusa'nın taştan bir büstü odaklanan bir oyuncuyu takip eder. Bir süre sonra taştan büst patlar ve menzilinde bulunan tüm oyuncular taşa dönüşür.
  Büyülü Ok: Bir oyuncuya uzak ya da yakın farketmeksizin ok atar.

  [​IMG]
  M'Edusa Nerede?

  M'Edusa'ya ulaşmak için Ashraya adlı kentsel alana giriş yapmalısınız (en az 37 seviye). Görev serilerinden "Zaman Harpı" adlı görevi J'Ilbal adlı görev verenden aldıktan sonra sırayla Ashraya > Gemi Mezarı > Atlantis'in Kalbi > Zaman Uçurumu > Sular Üstündeki Atlantis haritalarına giriş yapın. Görevleri bitirmeden M'Edusa'ya ulaşmanız mümkün değildir. M'Edusa Sular Üstündeki Atlantis adlı haritanın en sonunda bulunmaktadır.

  [​IMG]
  M'Edusa'nın Eşsizleri

  [​IMG]

  M'Edusa'nın kendine ait "M'Edusa'nın Gözü" adlı bir adet tılsım eşsizi bulunmaktadır. Ancak Derin Denizin Ganimeti adlı eşsiz seti de M'Edusa'dan düşürmeniz mümkün.
   
 8. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Gorga

  [​IMG]

  "Tanrıların gövdesi diken kaplı yılanı kıvrılırken, Gorga'nın azı dişleri zehirlendi ve insanlığı alaşağı etmek için hazır."

  Hikaye

  Üç bin yıl kadar önce acayip bir yılan güneşli Atlantis'in muhteşem salonlarına sızar. Sonrasında Oceanos karışır, deniz tanrısı titanlarla gerçek bir savaşa girer.

  Bu savaş okyanusun en derin yarığından gelen altı gözlü deniz yılanının oyunuydu. Mistra'dan kaçan Atlantis'in rahipleri güçlü karanlığın oluştuğunu dalgalardan okuyabilirdi. İlk kez bir insan adam Atlantisliler'e karşı ihanet tohumlarını eker ve tanrıyı yakalaması için gönderilir. Atlantisliler'in ona karşı çabaları Atlantis'i 4 parçaya bölecek ve denizin derinliklerine gömecek dört muazzam tsunamiyi oluşturur.

  Gorga düşmüş sığınağın öfkeli gelgitlerinde Oceanos ile durmaksızın savaşır. Eğer bir anlık bile olsa zayıflık gösterirse diğeri galip gelecektir. Gorga yenilendiğinde Tanrı sadece müritlerinin dualarını duyacaktır.

  Yetenekler

  Isırma (yakın dövüş:sad: Sadece bir oyuncuya saldırır
  Kesmek (yakın dövüş:sad: Yakındaki tüm oyunculara saldırır
  Yayılma (uzak dövüş:sad: Gorga saldırı yapacağı yeri belli eden bir işaret dalgası gönderir.
  Sel: Gorga suyun altına girer ve haritayı zehirli su basar.
  Yaratık Çağırma (Gorga'nın Çocukları:sad: İçinde patlayan 5 yaratığın bulunduğu zehirli havuz oluşturur.
  Derin Deniz Denizanalarını Çağırma: Selden sonra 5 denizanası belirir.

  [​IMG]

  Taktikler

  Gorga suyun altına gitmeden önce bir deprem olmaya başlar. Tüm oyuncular haritanın girişinde merdivenlere çıkmalıdır, çünkü sel olduğu müddetçe yüksek oranda hasar verir. 2 uzak dövüş oyuncusu Gorga'nın çağırdığı yaratıkları öldürmeye odaklanırsa yaratıklar dağılıp diğer oyuncuların yanında patlayarak hasar veremez.

  [​IMG]
  Gorga Nerede?

  Gorga, Atlantis bölgesindeki ilk son bosstur. Gorga'ya ulaşmak için sırasıyla Ashraya > Gemi Mezarı > Atlantis'in Kalbi > Tapınak Bölgesi ve son olarak da Kaybedilmiş Mabet'e giderek Gorga'yla yüzleşebilirsiniz.

  2 farklı zorluk seviyesi bulunmaktadır. 2 zorluk seviyesindeki Gorga da 40 seviyedir. Ancak saldırı ve defans olarak aralarında fark vardır.

  [​IMG]
  Gorga'nın Eşsizleri

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Gorga'nın kolay modda özel bir eşsizi yoktur. Zor modda ise kendisine ait sadece bir tane eşsizi bulunmaktadır. Ancak her iki moddan da Derin Denizin Ganimeti adlı eşsiz seti ve 35-40 seviye arası düşebilen tüm eşsizleri de yine Gorga'dan düşürebilirsiniz.

   
 9. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Yokedici

  [​IMG]

  Stalgard'ın son boss'u Teleportaryum'da bulunan Yokedici ile 44+ seviye oyuncular yüzleşebilirler.

  1. Kısım: Şahmerdan

  Yokedicinin bulunduğu odaya giderken bulunan kapıları kırması için girişte bir Şahmerdan çağrılır. Kapılar oyuncu hasarına bağışıklıdır.

  Kapılar 1 & 2

  Şahmerdan kapılardaki "Güvenlik Kilitleri"ni kırarken siz de şahmerdanı savunun. Şahmerdan kapıya vururken koruma canavarları belirecek ve şahmerdana saldıracaklardır. Eğer şahmerdan gelen saldırılar sonunda kırılırsa, kapıları kırması için yeni bir şahmerdan çağırın.

  Normal zorluktaki canavarlar işlem sürecine bakılmaksızın her 5 dakikada bir yeniden canlanırlar.

  Bomba Aygıtları, patlayarak yüksek oranda hasara sebep olan Yürüyen Bombaları üretirler. Bununla birlikte eğer bombalar yenilirse artık patlamayacaklardır. 2 Bomba Aygıtı 1. Kısımda ve 2. Kısımda yer almaktadır.

  [​IMG]

  Kapının Durumu: Yokedici'ye son bariyer

  Yüksek hayat puanına sahip ve yenilene kadar periyodik olarak devamlı uzun başlıklı canavarlar çağıran miniboss Demir Sürüngen ile yüzleş.

  Bu etapta eğer kapı kırılmadan şahmerdan kırılırsa yeni bir şahmerdan çağırarak kapının kırılmasına devam edebilir. Kapı kırıldıktan sonra şahmerdan da gidecektir.

  2. Kısım: Yokedici

  Ana bölgeye giriş yaptığınızda siz ve arkadaşlarınız savaşa hazır olun. Yokediciyle yapılacak savaş zorluk seviyesi her defasında artan 4 raunddan oluşur. Yokedici her raundda yeni bir skill kazanır. Savaşa başlamak için, girişte yerde bulunan bombalardan bir tane alın ve 1. Jeneratörü patlatın (bombanın kurulumu 5 saniye sürüyor). Jeneratör patladıktan sonra Yokedici ilk raunda başlayacak.

  Yokedici Ana Yetenekleri

  Zıplama
  Meteor:
  Yere güçlü bir bomba düşer (önceden uyarı verilir).
  Asalak: Vurduğu oyuncuya yüksek hasar veren ısı arayıcı asalaklar 20 saniye boyunca oyuncuyu takip eder.
  Makineli Tabanca: Yokedici'yi tutan yakındaki oyuncuya saldırır.
  Ateş Örtü: Yokedici'nin başlıca yeteneği olan Ateş Örtü yakındaki tüm oyunculara hasar verir.
  Bozulmuş Jeneratör: Döngüsel hareketlerle güçlü kırmızı yakıt mermileri gönderir (6 saniye boyunca %30 daha az koşma hızı, %10 daha az saldırı hızı).

  Yokedici'nin hayat puanı %33'ün altına düştüğünde, hayat puanını tamamlamak için bölgenin tam ortasına zıplar. Hızlıca diğer bir jeneratörü patlatın. Patlatılacak olan jeneratör bir kalkan ile kaplanmış ve kırmızı bir boruyla merkeze bağlanmıştır. Her raundda farklı jeneratör aktif olacaktır. Eğer yanlış jeneratörü seçerseniz, bombanız düşer ve Yokedici'ye herhangi bir etki yapmaz. Bomba üzerinizdeyken bozulmuş jeneratörlerin attığı kırmızı yakıt mermisine değdiğinizde bombanız düşer ve bölgenin başında bulunan bomba yığınından yenisini almanız gerekmektedir. Aktif olan jeneratörü 20 saniye içerisinde patlatmayı başaramazsanız Yokedici başarısız olunan patlatma işleminden önceki raundda yeniden başlar.

  Bomba taşıyan oyuncunun koşma hızı %20 oranında düşecektir (binekler kullanılabilir). Eğer jeneratörü ilk 5 saniyede patlatmayı başarırsanız sonraki raudda Yokedici'nin hayat puanı %60 oranında daha az olarak başlar.

  Jeneratöre Eklenen Yetenek

  1. Yokedici, jeneratör yok edildiği her raundda yeni bir yetenek geliştirir. Her yeni bozulmuş jeneratör hasar verici ve yavaşlatıcı yakıt gönderir. Aşağıdaki resimde jeneratörlerin yerleri gösterilmiştir.
  2. Meteordan sonra ağır ağır kaybolan bulut
  3. Asalaklarını sayısını arttırma (3)
  4. Daha geniş ve daha uzun süreli ateş örtüsü

  Dersler ve Taktikler

  Bozuk jeneratörlerden en az hasarı alabilmek için Yokedici'ye merkezden uzaktaki menzilerden saldırı yapın.
  Bombaları taşıyan oyuncular jeneratörleri hızlıca yok edebilmesi için bineğe binmelidir.
  Bölgede şifa küreleri bulunmamaktadır. Bu sebeple acil durumlarda kullanmak için yedek iksirler aldığınıza emin olun.

  [​IMG]
  Yokedici Nerede?

  Yokedici, kendisini Teleportaryum'daki jeneratörlere bağlamıştır. Teleportaryum'a ulaşmak için en az 44 seviye olmanız gerekmektedir.

  Andrakas şehrinden aldığınız görevlerle Pırıltıdağ > Yıldırımdibi > Stalgard kapılarını açtıktan sonra Yokedici'ye ulaşabilirsiniz.

  Yokedici'nin 2 farklı zorluk seviyesi bulunmaktadır. İki modda da 45 seviyedir. Yokedici'nin zor modu 155. sürüm ile eklenmiştir.

  Yokedici'nin Eşsizleri

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Kendisine ait farklı eşsizleri bulunan Yokedici'den ayrıca 4 parçalı cüce eyaleti Myrdosch'a özel eşsiz setinin parçalarını düşürmeniz de mümkün. Yokedici'nin eşsizlerinin değerleri için aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz.
  ϡ Çember Büyücüsü
  ϡ Ejderha Savaşçısı
  ϡ Korucu
  ϡ Buhar Teknisyeni

   
 10. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Nefertari

  [​IMG]

  Nefertari oyuna 155. yamadaki Lor'Tac: Balor'un Yükselişi adlı içerik genişlemesiyle birlikte dahil oldu.

  Hikaye

  Nefertari ilk insandı.

  Umutsuzca Ejderha'yı öldürmeye çalışmasının ardından, sonunda ejderhayla müttefik olmaya karar verdiler. Nefertari, Ejderha'nın iki oğlu Agathon ve Balor'a vermek için Lor'Tac'taki anderbüyüsünü sömürür. Nefertari elde ettiği bu güç ile Lor'Tac'taki tüm insanların onu unutması için Artaya'yı tapınağına hapseder.

  Balor ve Agathon birbirinden zıt karakterlere sahipler. Agathon iyi ve insanları sever, ama Balor yaşayan tüm canlılardan özellikle de ağabeyinden nefret eder. 2000 yıl önce Balor babası Ejderha ile ara dünyalara gider ama orada ağabeyi Agathon tarafından hapsedilmiş olarak annesi Nefertari'yi bulur. Balor annesini serbest bırakmaya çalışır ancak Agathon onlar kaçmadan önce insanların dünyası ile ara dünyanın arasındaki tüm kapıları kapatmıştır.

  Ara dünyada hapis oldukları zaman Balor ve Nefertari, ara dünyalarda yaşayan tüm yaratıkları Agathon'a karşı kışkırtırlar. Sonunda Ara Dünya Mührü'nü kırarlar ve ordularındaki lejyonlar Dracania'yı işgal ederler. İnsanlar dünyasında da düzeni bozarlar. Onlara karşı durabilecek sadece sen varsın.

  Yetenekler

  Kılıçların Dansı (yakın yakın dövüş) - Bir oyuncuya doğru dönerek ilerleme
  Yırtma (yakın dövüş)
  Anderbüyüsü Meteoru (uzak dövüş) - Önce uyarır daha sonra meteor atar (meteoru atacağı oyuncuların üzerinde artı göstergesi çıkar).
  Anderbüyücü Şoku (pasif yetenek) - Haritada yerde bulunan taşlar arada sırada kendi etraflarında mor daire bir alan oluşturur. Birkaç saniye sonra bu mor alan içerisinde bulunan oyunculara şok verilir ve oyuncular sersemler. Bu sersemlemeden kurtulam yetenekleriyle kurtulabilirler.

  [​IMG]

  Nefertari Nerede?

  Nefertari ile yüzleşmek için öncelikle Lor'Tac'ın merkezi Yaltepetl'daki görevleri sırasıyla yapıp Agathon'un İttifak Salonu adlı haritayı aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Daha sonra Nefertari ile yüzleşmek için Agathon'un İttifak Salonu'na her girişinizde sizden görev yaparak alabileceğiniz bir giriş bileti istemektedir. Giriş bileti görevini Günbatımı haritasındaki savaşçılardan alabilirsiniz.

  [​IMG]

  Nefertari'nin Eşsizleri

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Nefertari'nin 2 adet eşsizi bulunuyor. 155. yamayla birlikte oyuna gelen Nefertari'nin ilk geldiğinde sadece "İhanet Damgası" adlı eşsizi bulunuyor. 162. sürüm ile birlikte "Kaylin Lefrye'nin Paltosu" adlı eşsiz de artık Nefertari'den düşüyor.

  Ayrıca Lor'Tac bölgesine özel eşsizleri de yine Nefertari'den düşürmeniz mümkün.

   
 11. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Ejderhanın Oğlu Balor

  [​IMG]
  Balor oyuna 155. sürümdeki Lor'Tac: Balor'un Yükselişi ile birlikte dahil olmuştur. Lor'Tac bölgesinin son ve en büyük bossudur.

  [​IMG]

  Yetenekler

  Ander Büyüsü Üflemesi: 45°'lik bir açıyla iki dalga halinde yüksek hasar veren anderbüyüsü üfler. Bu alanda bulunan bütün oyuncular eşit miktarda yüksek hasar alırlar.
  Kanat Vuruşu: Yakın dövüş olarak kullandığı bu skill ile yakınındaki tüm oyunculara isabet eder ve isabet eden oyuncuların zırhları kırılır.
  Anderbüyüsü Kristalleri: İki kanadını da aynı anda yere vurunca oyuncuların bulunduğu yerde anderbüyüsü kristalleriyle yarıklar oluşur. Bu yarıklar uzun süre haritada kalıyor ve anderbüyüsü ve fiziksel hasar veriyor. Bir süre sonra yarıklar kapanıyor.
  Ander Dünyasının Habercisini Çağırma: Balor'un öfkesi dolduğunda, yanına Ander Dünyasının Habercisi'ni çağırıyor.

  [​IMG]
  Taktikler

  Yolotl'a girdiğinizde Balor'u çağırmak için öncelikle kristali kırmalısınız. Kristali kırdıktan sonra Balor yavaş yavaş yerin altında yukarı çıkmaktadır.


  [​IMG] [​IMG]
  Önerilen grup oluşumu defans ağırlık ejderha savaşçısı, hasarı yüksek 2 buhar teknisyeni, 1 çember büyücüsü ve 1 korucudur.

  Ejderha savaşçısı Balor'un tüm dikkatini kendisine çekerken diğer oyuncular da Balor'un açtığı anderbüyüsü yarıklarından korunarak Balor'a saldırabilirler.

  Balor Nerede?

  Ejderha'nın Oğlu Balor'a gidebilmek için Yaltepetl'daki "Dünyanın Kalbini Kurtar" adlı görev dizisini tamamlamanız gerekmektedir. Balor'un bulunduğu Yolotl'a ulaşmak için sırasıyla Yaltepetl > Günbatımı > Nahuatlan'a geçmelisiniz.

  [​IMG]

  Balor'un Eşsizleri

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Balor'un kendisine özel eşsizi Karanlık Yozlaşma setinin silahıdır. Ayrıca Balor'dan Lor'Tac özel olarak gelen hızlı binek Siyah Panter de düşmektedir. Balor'dan diğer Lor'Tac eşsizlerinden düşürme ihtimaliniz de vardır.
   
 12. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Grimmag

  [​IMG]

  158. sürüm ile birlikte Ara Dünya haritalarındaki yerini alan Grimmag, A1 görevinin sonunda sizlerin karşısına çıkmaktadır.

  Yetenekler

  Alevli İmha: Işınlandıktan sonra güç toplayan Grimmag büyük bir patlama gerçekleştirir. Bu patlamaya maruz kalan tüm oyuncular yüksek miktarda hasar alır. Bekleme süresi 30-45 saniyedir.
  Ateş Topu: Grimmag'ın ana saldırı yeteneği olan bu yetenek hızlı alev toplarıdır.
  Gazap Ateşi: Ateş topundan farkı 3 saniye boyunca "Yanma"ya yol açar.
  Ateş Yardımcısı Çağırma: Grimmag attığı meteorlardan birinde kendisine bir adet ateş yardımcısı çağırır. Bu yardımcı yakınındaki oyuncuya saldırırken bir yandan da Grimmag'ın hayat puanını yüksek bir miktarda yeniler. Bekleme süresi 60-90 saniyedir.
  Meteor: Grimmag belli aralıklarla meteor saldırısı yapar. Meteor attığında yerde meteorun düşeceği alanlarda daireler oluşur. Meteor düştükten sonra ise düştüğü yerde alev hortumları oluşur.
  Alevli Tahrip: Patlama gibi yüksek hasara sebep olan bu yetenek çember büyücülerinin tahrip yeteneğinin alevli halidir. Grimmag tahrip yeteneğini kullandıktan sonra tahribin geçtiği yerlerde alevli hortumlar oluşur.
  Alevli Hortumlar: Meteor ve tahrip yeteneklerinden sonra bu yeteneklerin oluştuğu yerlerde oluşur. Hortumlara isabet eden oyuncular düşük de olsa hasar alırlar. Hortumlar bir süre görünürler daha sonra patlayarak kaybolurlar.
  Zihin Kontrol: Haritadaki oyuncuların çağırdığı yardımcılarının kontrolünü ele geçirir. Zihin kontrol yeteneğini kullandığında oyuncuların verdiği hasar %60 oranında azalır. Bu sersemletme gibi yetenekten kurtulma yetenekleriyle kullanabilirsiniz. Bekleme süresi 25 saniyedir.
  Alevli Öfke: "Meteor" yeteneğinden sonra Meteor ve İmha yeteneklerinin bekleme süresi kısalır.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  Grimmag Nerede?

  Grimmag, oyunun başlangıcında İttifak Kalesi'nin sonunda bir kere karşınıza çıkmaktadır. Daha sonra ara dünyada ilk görevin sonunda daha güçlü olarak sizleri karşılıyor.

  Ara dünya şehri Parçalara Ayrılmış Cardhun'a giriş yaptıktan sonra ilk görevin haritası Grimmagstone'a giriş yapın, görevin devamında ikinci harita İttifak Kalesi'ne girin. Buradaki görevi de tamamladıktan sonra Ara Dünya Kale Salonu'nda Grimmag'ı bulabilirsiniz.

  [​IMG]

  Grimmag'ın Eşsizleri

  [​IMG]

  Ara dünya Grimmag'ının kendine has eşsiz seti ve 1 adet setten bağımsız yüzüğü bulunmaktadır. Aşağıdaki linklerden sınıflara göre verdiği özelliklere göz atabilirsiniz. Ayrıca ara dünya eşsiz seti Dokunulmazlar'ın 1. görevinin parçasını olan ayakkabısını da düşürebilirsiniz.

  ʭ
  Çember Büyücüsü
  ʭ Ejderha Savaşçısı
  ʭ Korucu
  ʭ Buhar Teknisyeni
   
 13. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Arachna

  [​IMG]

  Arachna, zenginleri arsızca soyan güçlü bir hırsız takımının lideriydi. Arachna, onun gerçek yüzünü ortaya çıkarıp onu rezil bir örümceğe dönüştüren güçlü bir kalıntıya temas ettikten sonra talihsizlikler peşini bırakmadı. Şu an Loxley Mağaraları'nda bulunan Arachana'yla yüzleştiğinizde eşsiz ekipman bulma ihtimaliniz olduğunu unutmayın! Arachna ara dünyalara 158. sürümle birlikte dahil olmuştur.

  Yetenekler


  Ağ: Kendisine saldıran muhaliflere karşı 5 saniye süreyle %25 hareket hızını azaltan uzak dövüş olarak bir ağ fırlatır.
  Yavru Örümcekleri Çağırma: Zehirleyerek yavaşlatan 5 örümcek yavrusu çağırır.
  Isırma: Yakın dövüş saldırısıdır.

  Ara Dünya

  Meteor:
  Haritada bulunan oyunculara yüksek hasarlı meteor atar. Bu meteorun düştüğü yerde zehir hasarı veren örümcekler oluşur.
  Asit Spreyi: Arachna, oyunculara hasar vererek zırhlarını ve dirençlerini 5 saniye boyunca azaltan bir asit püskürtür. Bekleme süresi 15 saniyedir.
  Örümcek Kraliçe: Kuluçkaya yatan her bir örümcek ile birlikte Arachna ek bir yumurta bırakır. Bir oyuncunun yumurtaya aşırı yaklaşması veya yumurtanın imha edilmesi halinde yumurtadan 3 siyah örümcek çıkar. Bu siyah örümcekler öldüğünde çevrelerindeki tüm canavarlara destek verirler (10 saniye boyunca +%25 hareket hızı, +%25 hasar).
  Ölümcül Örümcek: "Örümcek Ağı” becerisi oyuncuları 2 saniye boyunca sersemletir.

  [​IMG]

  Arachna Nerede?

  Arachna'yı başlangıç seviyelerinde 25 seviye olarak Loxley Mağaraları'nda görebilirsiniz. Loxley Mağaraları'na ulaşabilmek için Direnişçiler Kampı'ndan Trol Kanyonu'na oradan da Loxley Mağaraları'na giriş yapabilirsiniz. Haritanın sonunda Arachna sizi karşılayacaktır.

  [​IMG]

  Ara dünyadaki Arachna ise ara dünya görevlerinden ikincisinin sonundadır. Parçalara Ayrılmış Cardhun şehrinden Hagastove Grotto'ya oradan da görevi takip ederek Loxley Mağaraları'na girin. Görevi tamamladıktan sonra son olarak Arachna'nın Sığınağı'na giriş yapın.

  [​IMG]

  Arachna'nın Eşsizleri

  [​IMG]

  Loxley Mağaraları'ndaki 25 seviye Arachna'nın eşsizi 161. sürüm ile kaldırılmıştır.

  Ara dünyadaki Arachna'nın ise kendisine ait seti, yüzüğü vardır. Ayrıca ara dünya seti Dokunulmazlar'ın omuzluğu da Arachna'dan düşmektedir. Arachna'nın eşsizlerinin ve Dokunulmazlar setinin değerleri için aşağıdaki ilgili linklere bakabilirsiniz.
  ʬ Çember Büyücüsü
  ʬ Ejderha Savaşçısı
  ʬ Korucu
  ʬ Buhar Teknisyeni

  Arachna Normal Mod Kesimi

   
 14. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Mortis

  [​IMG]

  Mortis'in Mahkeme Salonu'nda bulunan Mortis, Gölgeler Denizi adlı bölgenin son boss'udur. Mortis'in Mahkeme Salonu'na girmek ve Ruhlar Denizi'nden geçmek için Kayıkçı'ya demir para verin. Canavarların seviyeleri grupta bulunan en yüksek seviyeli oyuncuya göre ve zorluk derecesi de gruptaki kişi sayısına göre belirlenir.

  Savaş


  İskelet Ejderhası

  Savaşın ilk etabında, oyuncular haritanın en sonunda bulunan İskelet Ejderhası'nı yenmek zorundadır. Ayrıca Mortis'in Korumaları da savaş sırasında sana meydan okuyacaktır.

  [​IMG]

  İskelet Ejderhası ve Mortis


  Öldürülen İskelet Ejderhası ikinci etapta da kendini gösterecek ve Mortis ve İskelet Ejderhası olarak gelecektir. Mortis'in Korumaları bu etapta da mahkeme salonunda olacaklar.

  Takımın hedefi, çok sayıda Nefret Dolu Ruhlar merkezdeki daireye ulaşmadan Mortis'i yenmek. Ruh sayısı 1000'e ulaştığında haritada bulunan tüm oyuncular ölümle karşı karşıya kalacak ve Mortis'in canı dolacaktır.
  · Kötü Ruh (6 ruh sayılır) - hızlı hareket eder, hayat puanı azdır.
  · Nefret Dolu Ruh (43 ruh sayılır) - yavaş hareket eder, hayat puanı fazladır.

  Mahkeme salonunda arada bir üzerinde duran oyuncuların hiçbir yeteneklerini kullanamadıkları Sessiz Hükümsüzlük birikintileri oluşur. Oyuncular bu birikintiden kurtulmak ve yeteneklerini tekrar kullanabilmek için yürümek zorundalar.
  Merkezdeki daireye girildiğinde ander büyüsü hasarı alır ve yavaş hareket edersiniz.

  Ayrıca ara dünyalarda bulunan zorluk seviyelerine göre Mortis'in korumalarının büyülemeleri de çeşitlendirildi.
  • Eziyetli zorluk derecesinde Mortis’in Çağrılan Ölü Şövalyeleri 2 rastgele büyüye sahip
  • Ölümcül zorluk derecesinde Mortis’in Çağrılan Ölü Şövalyeleri 4 rastgele büyüye sahip
  Olası Büyüler: Işınlama, Öfkelenme, Hız, Kan Emme

  [​IMG]

  Yetenekler

  Anderbüyüsü Üflemesi: Yüksek hasar veren bu yeteneğin 60-90 saniye bekleme süresi vardır.
  Kanat Vuruşu: Mortis'in ana saldırı yeteneğidir.
  Tekililik: Bu yeteneği kullandığında tekililiğin üzerindeki oyuncular yürümek dışında hiç bir yeteneğini kullanamaz.
  Koruma Çağırma: Mortis belirtli aralıklarla yardımcı çağırır.

  [​IMG]

  Mortis Nerede?

  Mortis, ara dünya şehri Parçalara Ayrılmış Cardhun şehrindeki 6. görev haritalarının sonunda yer alıyor. Kemik Denizi ve Ölüm Koridorları'ndan sonra Mortis'in Mahkeme Salonu'na giriş yapabilirsiniz. Mortis'in Mahkeme Salonu'na giriş yapabilmek için 5 adet kayıkçıya para vermeniz gerekmektedir. Bu paraları Ölüm Koridorları'ndaki 5 bosstan düşürebilirsiniz.

  [​IMG]

  Mortis'in Eşsizleri

  [​IMG]


  Mortis'ten kendisine ait olan başlık ve Dokunulmazlar setinin kalkanını düşürebilirsiniz. Ayrıca Ölüm Yüzüğü de yine Mortis'ten düşmektedir.
  || Çember Büyücüsü
  || Ejderha Savaşçısı
  || Korucu
  || Buhar Teknisyeni

  Mortis Kesimi

   
 15. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Djinn

  [​IMG]

  Djinn oyuna 185. sürümdeki Qaizah ile birlikte dahil olmuştur. Qaizah bölgesinin son ve en büyük bossudur.
  Yetenekler

  Mahşeri Kasırga: Dönerek bir kum fırtınası oluşturur, 30,00 % darbe puanını Fiziksel hasar olarak azaltır ve belirli bir miktarda hasar vermektedir.

  Kum Yaralı: İlk Djinn'i mağlup ettiğinizde Djinn Büyülenmiş Yağ Lambası'nın içine girer ve Zırh değeriniz 30,00 % oranında düşürür ve 12,00 % darbe puanını Fiziksel hasar olarak azaltarak hasar almanıza yol açar. Büyülenmiş Yağ Lambası'nı kestiğiniz zaman tekrar Djinn çıkar ve yine mağlup ettiğinizde bu sefer Zırh değeriniz 60,00 % oranında düşer ve % 19,00 % darbe puanını Fiziksel hasar olarak azaltarak hasar almanıza neden olur.

  Taktikler

  Djinn'in Odasına girdiğinizde Djinn'i çağırmak için Lambayı halının üstüne yerleştirmeniz için halıya tıklamalısınız.

  [​IMG]  Djinn nerede?


  Djinn'e girebilmeniz için Hiraja'daki "Lanetli Dilek" adlı görev serisini tamamlamanız gerekecektir. Djinn'in bulunduğu Djinn'in Odasına ulaşmak için sırasıyla Hiraja > Dikenli Vadi > Hazine Mağarasına geçmelisiniz.

  [​IMG]

  Djinn'in Eşsizi

  [​IMG]

  Djinn'in kendisine ait eşsizi Şar Harab'ın Yağ Lambasıdır.
   
Thread Status:
Not open for further replies.