Game FAQ Canavarlarla Mücadele ve PvP Müsabakaları

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Menekşe, Sep 14, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  PvP Müsabaka Görevleri

  PvP (Oyuncu Oyuncuya Karşı) müsabaka görevlerini tamamlayın ve eşsiz ödüllere sahip olun. PvP müsabaka görevlerini 15 seviyeye ulaştığınızda Kingshill ve diğer kentsel alanlarda bulunan PvP arenalarının önündeki Görev Verenlerden alabilirsiniz.

  PvP görevleri ve ödülleri aşağıdaki gibidir.

  Görev Veren (NPC)GörevArenaGalibiyetlerÖdüller
  Robert Rampage
  (Kingshill)​
  Şöhrete Giden YolTüm Arenalar1/10/100/100060 [​IMG], 400 [​IMG], 1200 [​IMG], [​IMG]
  Sonja Storskjarva
  (Jarlshofn)​
  Düello1v120/60/200/600/600[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]
  Sonja Storskjarva
  (Jarlshofn)​
  Çukur1v140 Müsabaka[​IMG]
  Robert Rampage
  (Kingshill)​
  Grup Gruba Karşı3v315/45/150/450/450[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]
  Robert Rampage
  (Kingshill)​
  Kraliyet Arenası3v330 Müsabaka[​IMG]
  Archos Andronikos
  (Ellonidos)​
  Bayrağı Ele Geçir5v510/30/100/300/300[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]
  Archos Andronikos
  (Ellonidos)​
  Güneş Ateşi Stadyumu5v520 Müsabaka[​IMG]
  Barium Bloodbaum
  (Kingshill & Andrakas)​
  Kaleye Hücum6v66/18/60/180/180[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]
  Barium Bloodbaum
  (Kingshill & Andrakas)​
  Sonsuz Fırtına Mağaraları6v66 Müsabaka[​IMG]
   
 2. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Oyuncu Oyuncuya Karşı (PvP)
  (Player versus Player)

  Şöhret için diğer oyuncularla rekabete girin.

  PvP Modunu Açma

  Oyundaki deneyiminizi bir şey daha eklemek için vahşi doğalarda diğer oyunculara karşı savaşma modunu aktif edin. Kentsel alanlarda bulunan Müsabaka Ustalarından (Kentsel alanlarda olan arenaların önündekiler) PvP modunu açın/kapatın. PvP modunu açtığınızda karakterinizin adının yanında (PvP) yazacaktır ve karakterinizin adı kırmızı renkte yazacaktır. Böylece vahşi doğalarda bulunan ve adının yanında (PvP) yazan diğer oyunculara saldırabilirsiniz ya da onlar size saldırabilir. Grubunuzdaki oyunculara saldırı yapamazsınız.

  [​IMG]
  PvP Sunucusu Balor'daki tüm oyuncuların vahşi doğalardayken PvP modu otomatik olarak açıktır.


  Arena Savaşları

  Aynı seviyelerdeki diğer oyuncularla belirli bir ortamda rekabete girin. Savaş bittiğinde şöhret puanlarıyla ödüllendirileceksiniz.

  1v1 - Düello: Başka bir oyuncuya karşı raundlarda savaş. Her raundun başında hayat puanı ve yeteneklerin bekleme süresi sıfırlanır. 2 puana ulaşan ilk oyuncu düello maçının galibi olur.

  5V5 - Takım Ölüm Savaşı: 5 oyuncuya sahip olan her iki takım da karşı takımındaki tüm oyuncuları birlikte çalışarak yenmelidir. Her oyuncu her raundda sadece 1 kere savaşabilir. Öldükten sonra dirilemez. 3 puana ulaşan ilk takım maçın galibi olur.

  5v5 - Bayrağı Ele Geçir:
  Bu müsabaka türünde, 5 kişiden oluşan iki takımın da amacı rakip takımın bayrağını kaçırıp kendi üslerine taşımaktır. 3 puana ulaşan ilk takım müsabakayı kazanır.

  5v5 - Kaleye Hücum: 5'er kişiden oluşan iki takımdan biri saldırı diğeri savunmacı olarak atanır. Atak yapan takımın amacı, savunmacı takımının köprü ve kalesini saldırı yaparak onları yıkmaktır. Saldırıyorsanız, diğer kademeleri yıkabilmek için önce haritadaki 1. Kademe kuleleri (ekibinizin başlangıç noktasına en yakın olanlar) yıkmanız gerekecek. Sadece en azından bir şeritteki kulelerin tüm kademelerini yıktığınızda köprü kontrolüne saldırabileceksiniz. Savunmacıların görevi ise gelen saldırıyı önlemektir. Müsabaka süresinden önce saldırı takımı karşı takımın kalesini yıkarsa maçı kazanır. Savunmacı takım maç süresince kuleleri yıkılmadan savunmayı sürdürürse süre sonunda kazanan takım savunmacı takım olacaktır.

  Bu, Mavi Takıma destek sağlaması için biraz daha süre kazandıracak ve genel olarak çatışmalara daha fazla strateji ve doğruluk getirecek.

  'Takım Ölüm Savaşı' Müsabakalarında Ölmek


  Müsabaka bitmeden ölen oyuncular öldükten sonra izleyici moduna girerler. Öldüklerinde o anda müsabakada hala savaşmakta olan, istedikleri oyuncuyu seçerek onu izleyebilirler.

  Müsabakalara kayıt yaptığımda kiminle karşılacağım?
  Eğer bir grupta değilseniz, sizin kayıt yaptığınız anda siz ve sizin seviyenizdeki oyuncular otomatik olarak takımlara bölünür.
  • Maksimum 5 seviye aralığındaki oyuncular müsabakalarda karşı karşıya gelirler.
  • Eşleştirme işlemi süresince kişilerin rütbeleri de göz önüne alınır.

  Müsabakaya Kayıt Olma

  Müsabaka Kayıtları'na (kısayol "J") tıklayın ve istediğiniz müsabaka türünü seçin. Kayıt işlemi yapıldıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yeşil/gri kutucukların bulunduğu bir müsabaka bildirimi çıkar. Yeşil kutular seçilen müsabakaya kayıt yapan oyuncuların sayısını, gri kutular ise müsabakanın başlaması için gerekli olan oyuncu sayısını göstermektedir.

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Müsabakanın başlaması için gerekli oyuncu sayısı tamamlandığında müsabakaya başlama için onay penceresi gelecektir. Müsabakaya girişi onayladığınızda karakteriniz otomatik olarak kendi takım arkadaşlarınızın da bulunduğu müsabaka bekleme odasına alınırsınız. Tüm oyuncular hazır olduğunda karakterler savaş alanına ışınlanır. Skor tamamlanmadan müsabakadan çıkış yapıldığında çıkan oyuncu şöhret puanı ile ödüllendirilmez ve onursuz çıkış yapmış olacaktır.

  [​IMG]
  Grubumla savaşa nasıl katılabilirim?
  Sadece grup lideri müsabakalara kayıt yapabilir. Bayrağı Ele Geçir ve Kaleye Hücum için grubunuzdaki kişilerin sayısı önemli değildir. Grubunuzdaki kişilerin seviyeleri maksimum 5 seviye aşağıda ya da yukarıda olmalıdır. Müsabaka kaydı yapıldığında her oyuncuya ayrı ayrı müsabaka kaydı için onay gelir ve müsabakanın başlaması için gerekli oyuncusu sağlandığında yine müsabakaya başlama uyarısı kayıt yapan tüm oyunculara gider. Katılmak isteyen oyuncular gelen onayı kabul ederler.

  Savaş Durum Bilgileri

  Savaş sırasında herhangi bir anda skor tablosunu (kısayol "J") açarak hangi oyuncunun ne kadar şöhret puanı kazandığını, kaçıncı sırada olduğunu, ne kadar hasar verdiğini, öldüğünü gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz.
  [​IMG]
  Başarılar

  Daha çok şöhret puanı toplamak için başarı kilitlerini açın!
  Acımasız! - Maçtaki en çok öldürme (minimum 7). Ödül: 50 Şöhret Puanı (tüm modlarda)

  Yenilmez! - Ölmeden en çok kişiyi öldürme (minimum 3). Ödül: 33 Şöhret Puanı (tüm modlarda)

  Ölümsüz! - Maç sırasında hiç ölmeme. Ödül (1v1:sad: 33 Şöhret Puanı, Diğer modlar için ödül: 100 Şöhret Puanı

  5v5 - Bayrağı Ele Geçir
  • Takımın Can Damarı! - Yardım almadan rakip takımın 3 bayrağını da kendi alanına getirme. Ödül: 75 Şöhret Puanı
  • Yenilemez! - Karşı takımın bayrak taşıyıcısını en çok durdurma (minimum 3). Ödül: 75 Şöhret Puanı.
  5v5 - Kaleye Hücum
  • Durdurulamaz! - En fazla savunma kulesi yıkan (minimum 5). Ödül:75 Şöhret Puanı.
  • Ölümsüz! - Maç sırasında en fazla şahmerdanı yok etme (minimum 3). Ödül: 75 Şöhret Puanı.
  Skora Bakış

  Her müsabaka sonunda, her oyuncu kendi değerlendirmesini, kazandığı başarıları ve şöhret puanını görüntülendiği pencereyle karşılaşır. Maç sırasında ulaştığı tüm başarılara ait rozetler kazanır.

  [​IMG]

  Arenada Hareketsizlik

  Müsabaka sırasında arenada 15 saniye boyunca hareketsiz kaldığınızda 20 saniye geri sayımla birlikte bir mesaj alırsınız. Bu geri sayım bitmeden hareket etmezseniz müsabakadan şöhret puanı almadan çıkarılırsınız. Müsabakadan çıkan oyuncu Onursuz Çıkış yapmış olur.

  Aktif Müsabakayı Terk Etme ve Onursuz Çıkış

  Müsabakadan çıkmak için, en son bulunduğunuz kentsel alana gidiş yapmak için geri çağırma atın ya da Müsabaka Kayıtları (kısayol "J") seçeneğine tıklayın ve müsabakadan çıkın. Müsabakadan ayrılmaya karar verdiğinizde, onursuz çıkış alacaksınız ve 15 dakika süreyle hiçbir arena müsabakasına kayıt yapamayacaksınız. Cezalandırma için tek istisna, hiçbir oyuncu müsabakaya girişi onaylamadan çıkmanızdır.
   
 3. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Şöhret Nişanları ve PvP Tüccarı

  Her maçtan sonra şöhret puanı kadar şöhret nişanı kazanırsınız. Şöhret puanlarından farklı olarak şöhret nişanlarını PvP Tüccarı'nda harcayabilirsiniz. Şöhret nişanlarınızı harcamak için Kingshill'de bulunan PvP Tüccarı Robert Rampage ile konuşabilir...

  [​IMG]
  ...ya da Şöhret Yetenek (kısayolu "S") penceresinde bulunan PvP Tüccarı sekmesiyle açabileceğiniz markette harcayabilirsiniz.

  [​IMG]
  Daha çok PvP'ye katılarak yine daha çok şöhret nişanı kazanabilirsiniz.

  Şöhret nişanlarıyla ne satın alabilirim?

  Robert Rampage size şöhret nişanlarıyla satın alabileceğiniz bir emote, 2 destansı (hızlı) binek ve bir ihtişamlı kanat kostümü sunuyor. Bunlara ek olarak görevlerini bitirmiş olduğunuz PvP kostümlerine de şöhret nişanı aracılığıyla satın alabilirsiniz, sahip olduğunuz PvP bineklerine ise herhangi bir müsabaka ustasının alış-veriş sekmesinden ulaşabilirsiniz. Günlük 1 tane olmak şartıyla satın alabileceğiniz Gizli Oda Adağı'nı da göz ardı etmeyiniz.

  [​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG][​IMG]


  Robert Rampage'den Ekipmanlar
  Robert Rampage'den "Geliştirilmiş"ten "Efsanevi"ye kadar tüm ekipman çeşitlerinden satın alabilirsiniz. Şöhret nişanlarınızla satın alabileceğiniz bu ekipmanlar o anda bulunduğunuz tecrübe seviyesinde olacaktır. Bu ekipmanlar envanterinize tanımlanmamış olarak gelirler ve herhangi bir canavardan düşen ekipmanlar gibi rastgele değerlere sahip olurlar.

  Ne kadar şöhret nişanına sahip olduğumu nereden görebilirim?
  Oyundayken sol üst köşede yer alan küçük pencerede şöhret nişanlarınızı görebilirsiniz.

  Eğer şöhret nişanlarımı harcarsam, şöhret puanlarım da kaybolur mu?
  Hayır, kaybolmazlar. Şöhret puanlarınız sistem tarafından otomatik sayılır ve PvP yetenek ağacınız ve PvP rütbeniz için kaybolmadan birikir.
   
 4. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Şöhret, Onursuz, PvP Rütbesi ve Sıralama

  Bu başlıkta sizlere şöhret puanlarını, onursuz galibiyetlerini, şöhret nişanlarını ve sıralamaları açıklayacağız.

  Şöhret Puanları

  Şöhret puanları, vahşi doğalarda oyuncuları yendiğinizde ya da müsabakalardan kazandığınızda elde ettiğiniz ödüldür. Arenalarda müsabaka boyunca yaptıklarınız üzerinden şöhret puanı kazanırsınız. Verilen hasar, öldürülen kişi sayısı, öldüğünüz sayı, yetenek kullanımının toplamı kazandığınız şöhret puanını oluşturur. Arena ve vahşi doğalarda son vurulan darbe de göz önünde bulundurulur ve şöhret puanına eklenir. Alınan şöhret puanının miktarı sizin ve rakibinizin seviyesine göre farklılık gösterecektir.

  Vahşi doğalarda ya da arenalarda kazandığınız şöhret puanları kalıcıdır. Sistem tarafından otomatik olarak sayılan puanlarınız siz harcamadıkça azalmaz ve değişmez. Daha fazla şöhret puanı kazanarak şöhret seviyenizi ve PvP rütbenizi yükseltebilirsiniz.

  Aynı oyuncuyu 5 kereden fazla öldürünce o oyuncudan daha fazla şöhret kazanamayacağınızı da unutmayın. Şöhret kazanamama cezası günün sonunda günlük giriş mesajı geldiğinde bitecektir. Bu uygulama vahşi doğalarda ve tüm arenalarda geçerlidir.

  Burada PvP sıralaması için gerekli olan şöhret puanlarını görebilirsiniz:

  1-10 Seviye
  11-20 Seviye
  21-30 Seviye
  31-40 Seviye
  41-50 Seviye
  50​
  1000​
  8600​
  63,000​
  420,000​
  100​
  1250​
  10,500​
  76,000​
  490,000​
  150​
  1500​
  13,000​
  92,000​
  560,000​
  200​
  1900​
  16,000​
  110,000​
  630,000​
  250​
  2400​
  20,000​
  130,000​
  700,000​
  325​
  3000​
  24,000​
  160,000​
  770,000​
  400​
  3700​
  29,000​
  190,000​
  840,000​
  500​
  4600​
  35,000​
  230,000​
  910,000​
  600​
  5700​
  43,000​
  280,000​
  980,000​
  800​
  7000​
  52,000​
  350,000​
  1,050,000​

  PvP yetenek ağacında 50 seviyeye ulaştığınızda 9,317,525 puan elde etmiş olursunuz.

  PvP Rütbeleri

  PvP rütbeleri, karakterin adının yanına eklenir. Farenizi karakterin üzerine getirdiğinizde karakterin hangi rütbeye sahip olduğunu görebilirsiniz. Her rütbe sistem tarafından belirlenen bir şöhret puanına sahiptir. Herhangi bir rütbeye ulaştığınızda hiçbir şekilde bir önceki rütbeye geçiş yapmazsınız. DSO'da birçok farklı rütbe bulunmaktadır. Ne kadar çok şöhret puanı kazanırsanız o kadar iyi ve saygıdeğer rütbeler kazanırsınız. Rütbelerin oyun akışına direkt olarak bir etkisi ya da bir katkısı bulunmamaktadır. Rütbeler, dünyaya sizin PvP'de ne kadar sabırlı bir savaşçı olduğunuzu göstermenizi sağlar.

  [​IMG]

  Alabileceğiniz birçok rütbe bulunmaktadır. Merakınızı gidermek için işte bazı rütbeler ve gerekli şöhret puanları:

  Çaylak - 400
  Acemi - 3.200
  Gayretli Acemi - 11.000
  Fraksiyon Lejyoneri - 25.000
  Tecrübeli Fraksiyon Lejyoneri - 50.000
  Başarılı Fraksiyon Lejyoner - 90.000
  Acemi Centurio - 140.000
  Centurio - 210.000
  Tecrübeli Centurio - 300.000
  Başarılı Centurio - 410.000
  Acemi Fraksiyon Şövalyesi - 550.000
  Fraksiyon Şövalyesi - 750.000
  Tecrübeli Fraksiyon Şövalyesi - 1.000.000
  Başarılı Fraksiyon Şövalyesi - 1.450.000
  Sancak Subayı - 2.250.000
  Mareşal - 3.600.000
  Kara Mareşali - 6.750.000
  Büyük Mareşal - 15.000.000
  Büyük Usta - 32.500.000
  Şampiyon / Tecrübeli Büyük Usta - 75.000.000

  Onursuz Öldürme

  Onursuz galibiyetler nedir? Neden bunları aldım? Onursuz galibiyet almanın cezası var mı?

  Duria'nın her yerinde bulunan canavarlar gibi In the same way like the monsters across Duria, oyuncular da "muhterem" ya da "hasis" olarak sınıflandırılırlar. Tüm muhterem rakipleriniz sizin o anda bulunduğunuz tecrübe seviyenizden 5 seviye aşağıda ya da yukarıda olan oyunculardır. Eğer bunu hesaplamak istiyorsanız, rakibinizin üzerine farenizi getirdiğinizde, rakibinizin tecrübe seviyesini görüntüleyebilirsiniz. Eğer rakibinizin seviyesi gri ile yazılmışsa onu yendiğinizde bu sizin onursuz galibiyetler hanenize yazılacaktır. Rakibinizin adı yeşil, sarı, turuncu ya da kırmızıyla yazılıysa hiç çekinmeden rakibinizle karşı karşıya gelebilirsiniz.

  Yine de bazı istisnalar da yok değil:
  • arena müsabakalarında rakip takımın oyuncularını yendiğinizde yendiğiniz oyuncunun seviyesi ne olursa olsun onursuz galibiyet almazsınız,
  • grubunuzdaki bir oyuncu "hasis" bir oyuncuyu öldürdüğünde siz de onursuz galibiyet puanı kazanırsınız.
  Onursuz galibiyetler ne kadar acımasız görünse de size herhangi bir ceza vermez. Ama yine de onları silmenin bir yolu yok.

  PvP İstatistiklerinizi Görüntüleme

  İstediğiniz zaman Karater (kısayolu "C") penceresini açıp PvP istatistikleri sekmesini açarak kendi oranlarınızı görüntüleyebilirsiniz.
  [​IMG]
  ~ resimde en üstte görünen sizin rütbenizdir,
  ~ sarı şerit sizin sıradaki PvP rütbenize ne kadar kaldığını gösterir,
  ~ orta kısımda bulunan tablolarda kazandığınız günlük şöhret miktarını, toplam ve günlük olmak üzere mağlup ettiğiniz oyuncu sayınızı, müsabakaları kazanma oranınızı göreceksiniz,
  ~ en alt kısımda ise şu ana kadar almış olduğunuz onursuz galibiyetleri göreceksiniz.

  Sıralamalar

  Toplamda aldığınız şöhret puanları ve ayrı ayrı arena müsabakalarında aldığınız puanlarla sunucunuzda bulunan tüm oyuncular arasındaki yerinizi görüntüleyebilirsiniz. Sıralamalar (kısayolu "L") penceresinde ayrıca arkadaş listenizde bulunan ve loncanızda bulunan oyuncuların da sıralamalarını görmek için pencerenin üst tarafında bulunan seçeneklerden filtreleme yapabilirsiniz.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Canavarların Hayat GörünümüCanavar Hiyerarşisi
  [​IMG]Dünya Çapında Tehlike
  (Khalys, Tegan, Sigrismarr, Gorga, Yok Edici, Balor, Dragan)
  [​IMG]Tehdit
  (Heredur, Bearach, Arachna, Medusa,
  Nefertari)
  [​IMG]Lider
  (Örnek: Lider Ripper)
  [​IMG]Seçkin Rakipler
  (Örnek: Şampiyon Ripper)
  [​IMG]Muhafız
  (Örnek: Muhafız Ripper)
  [​IMG]Normal
  (Örnek: Ripper, Düşman Oyuncu)
  ~
  ~
  SimgelerBüyü ve İşaretEtkiYeni Yetenekler
  [​IMG]Ander Büyüsü
  İşaret Rengi:
  Eflatun
  Temel saldırılar %50 olasılıkla 'Zayıflatma' uygular.
  (6 saniye boyunca verilen hasar %20 azalır.)
  Ander Büyüsü Küresi -
  Ander büyüsü hasarı
  türünden %50 temel
  hasar veren ve 3
  saniyeliğine Ander Gücü
  Çarpıtması uygulayan
  yavaş güdümlü füze
  [​IMG]Ateş Büyüsü
  İşaret Rengi:
  Alevli Kırmızı
  Temel saldırılar 3
  saniyeliğine saniyede
  %33 temel hasar verecek
  şekilde Yakar. Canavar
  öldükten sonra %300
  temel hasar veren büyük
  bir ateş patlamasına
  neden olur (öngörme
  zamanı vardır).
  Alev Patlaması - 3 saniye
  boyunca 4 adet ateşli
  halka fırlatır. Her halka
  %100 temel hasar vurur
  ve 3 saniyeliğine
  saniyede %33 temel
  hasar verecek şekilde
  Yakar.
  [​IMG]Buz Büyüsü
  İşaret Rengi:
  Donuk Mavi
  Temel saldırılar
  Dondurarak hareket ve
  saldırı hızını 3
  saniyeliğine %50 azaltır.
  Şampiyon canavar
  öldüğünde Buz
  Patlaması yapar.
  Buz Patlaması - Yavaş
  yavaş büyüyen, %200
  temel hasar veren büyük
  bir buz patlamasına
  neden olan bir buz küresi
  fırlatır ve dondurarak 2
  saniyeliğine sersemletir
  [​IMG]Şimşek Büyüsü
  İşaret Rengi:
  Şimşekli Beyaz
  Temel saldırılar Zincir
  Şimşek olacak şekilde
  yok sayılır.
  Canavar öldüğünde
  büyük bir şimşek
  patlamasına neden olur
  (öngörme süresi vardır).
  Zincir Şimşek - bu
  fırlatılan büyü hedefin
  yakınındaki diğer
  hedeflere seker.
  Hedeflere yük uygulanır.
  Zincir Şimşek ile yük
  uygulanan hedefler %25
  ek hasar alır. Bu etki 5
  kez birikebilir.
  [​IMG]Zehir Büyüsü
  İşaret Rengi:
  Zehirli Yeşil
  Temel saldırılar 3
  saniyeliğine Zehirleyerek
  hedefin hareket hızını
  %33 düşürür ve her
  saniye hayat puanının
  %3'ünü kaybettirir.
  Canavar öldüğünde
  patlayarak zehirli sıvı
  saçar.
  Zehir Akışı - Sıçradığı
  yerde 30 saniyeliğine 2
  farklı zehirli sıvı bırakan,
  delici ve asitli bir mermi
  fırlatır.
  Mermi zehir hasarı
  türünden %100 temel
  hasar verir.
  Sıvıya basan oyuncuların
  hareket hızı %33 azaltılır
  ve her saniye hayat
  puanlarının %3'ünü
  kaybederler.
  [​IMG]Savunucu
  İşaret Rengi:
  Normal kırmızı işaret
  Tüm olumsuz etkilere
  karşı bağışıklık, +%100
  zırh ve direnç.
  Kalkan - Oyuncunun
  bulunduğu yere tüm
  canavarların zırhını ve
  direncini %100 artıran ve
  onlara olumsuz etkilere
  karşı bağışıklık
  kazandıran büyük, sabit
  bir enerji kalkanı
  gönderir. Kalkanın süresi
  30 saniyedir ve bu süre
  içinde şampiyonun kendi
  kalkanını siler.
  [​IMG]Lider/Komutan
  İşaret Rengi:
  Kırmızı şampiyon işareti
  Temel saldırılar
  yıldırıma neden
  olur (zırh ve direnci %50
  düşürür).
  Yakındaki tüm diğer
  canavarlara +%25
  hareket ve saldırı hızı
  veren ve bekleme
  süresini %25 azaltan bir
  auraya sahiptir.
  -​
  [​IMG]Öfkelenme
  İşaret Rengi:
  Kırmızı şampiyon işareti
  -​
  Öfkelenme - Canavar
  fazladan +%100 hareket
  hızı, +%25 saldırı hızı,
  bekleme süresinde %25
  azalma ve tüm olumsuz
  etkilere karşı 15 saniye
  bağışıklık kazanır.
  [​IMG]Işınlama
  İşaret Rengi:
  Kırmızı şampiyon işareti
  -​
  Işınlama - Canavar
  saldırdığı hedefe doğru
  Işınlama büyüsü yapar.
  [​IMG]Kan Emme
  İşaret Rengi:
  Kırmızı şampiyon işareti
  Başarılı temel saldırılar
  (veya zincir şimşek)
  şampiyon canavarı
  iyileştirir.
  -​
  [​IMG]Hız
  İşaret Rengi:
  Kırmızı şampiyon işareti
  -+2 hareket hızı, +%25
  saldırı hızı ve bekleme
  süresinde %25 azalma.
   
 6. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Ölmek ve Canlanmak

  Ölmek

  Gerçek hayatın aksine, ölüm DSO'da sadece küçük bir aksilik olduğunu unutma.

  [​IMG]

  O anı yaşadığınızda, sistem size üç seçenek sunacaktır.

  1. En son uğradığınız kentsel alana otomatik olarak yönlendirilirsiniz (10 saniye sonra).
  2. [​IMG] Öldükten sonra bulunduğun haritanın girişinde ya da seyahat çemberinin yanında yeniden dirilirsin (ruh muhafızı kullanarak (sadece 40 andermant karşılığında).
  3. [​IMG] Öldükten sonra ölmeden önce bulunduğun yerde dirilme (güçlü ruh muhafızı kullanarak ya da 120 andermant karşılığı).

  *Not: Eğer envanterinizde ruh muhafızı varsa bu ruh muhafızları dirilme seçeneklerinde varsayılan durumunda karşınıza gelecektir.

  Öldükten sonra gelen 3 dirilme seçeneğinin altında ileride ölmekten kurtulmak için bazı yardımcı ipuçları da görebilirsiniz.


  Ücretsiz dirilmeyi seçtiğinizde her kentsel alanda bulunan diriliş çemberinde dirilirsiniz.

  Premiumlu oyuncular eğer aktif ise bulundukları haritanın girişinde ücretsiz dirilebilirler. Bazı bölgelerde harita girişinde dirilme (40 andermant karşılığı) aktif değildir. Genellikle bu bölgeler boss odaları gibi özel haritalardır.

  Ruh Taşları

  Merhametli bir insan olun ve başka bir oyuncuyu ruh taşı ile öldüğü yerde diriltin. Ruh taşı Dükkan (Kısayolu "T")'dan 40 andermant karşılığı satın alabilirsiniz.

  [​IMG]

  Nasıl kullanılır:

  1. Ölen oyuncunun yanında durun.
  2. Envanterinizi açın ve ruh taşına sağ tıklayın. İmleç kanat şeklini alacaktır.
  3. Sonrasında oyuncunun üzerine sol tıklayın.
  4. Ölen oyuncu sizin bastığınız ruh taşını kabul ederse, envanterinizden bir ruh taşı kaybedeceksiniz ve ölen oyuncu da öldüğü yerde dirilecektir. Ölen oyuncu dirildikten sonra gelecek hasarlara karşı kısa süreliğine koruma altında olacaktır ta ki atak yapana kadar.
  5. Ayrıca haritalardayken grup arkadaşınız öldüğünde arkadaşınızı olduğu yerde diriltmek için grup listesindeki adının yanında oluşan ruh taşı ikonuna basarak (ölen oyuncunun 20 metre yakınınızda olması gerekiyor) kısayoldan arkadaşınızı diriltmenizi sağlar.
  [​IMG]
  [​IMG]


  *Not: Bir ruh taşına sağ tıkladığınızda seyahat yeteneğiniz aktif olmayacaktır, bu sebeple diriltme işlemini yaparken size en uygun yerde durmayı unutmayın. Ruh taşını iptal etmek için boş alana farenin sol tuşuyla tıklayın.

  Aynı anda aynı oyuncuyu iki oyuncu birden diriltmeye çalışırsa ne olur?
  Sadece bir ruh taşı aktif. Diğer ruh taşı basan oyuncunun envanterine geri döner.
   
 7. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  İksirler
  Haritalarda gücünüz tükendiğinde ölmemek için şifa iksirlerinden faydalanabilirsiniz.

  Not: Şifa iksirleri PvP müsabakalarında geçersizdir.

  Evrensel Şifalı İçecek

  [​IMG]
  65,00 % darbe puanını yeniler
  Bekleme süresi: 1 saniye

  Üstün Sağlık İksiri


  [​IMG]
  65,00% darbe puanını yeniler
  1,50% darbe puanını yeniler
  Süre: 20 saniye
  Bekleme süresi: 1 saniye

  Olağanüstü Sağlık İksiri

  [​IMG]

  65,00% darbe puanını yeniler
  1,00% darbe puanını yeniler
  Süre: 20 saniye
  Bekleme süresi: 1 saniye  Özler
  Saldırılarını daha da ölümcül hale getirmek için ek cephane olarak özlerini kuşan. Her tür özün hasar artış miktarı ayrıntılı olarak aşağıda verilmiştir.

  Not: PvP mücadelelerinde yeşil öz hariç hiçbir öz etkili değildir.

  İmha Özü

  [​IMG]
  % 300 hasar artışı (PvP: Etkisi yok.)

  Şenlik İmha Özü

  [​IMG]

  +300 Hasar Artışı
  +%20 ihtimalle her saldırıda bir havai
  fişek yakma şansı
  (PvP: Etkisi yok.)


  Savaş Özü

  [​IMG]
  % 200 hasar artışı (PvP: Etkisi yok.)

  Şenlik Savaş Özü

  [​IMG]

  +200 Hasar Artışı
  +%20 ihtimalle her saldırıda bir havai
  fişek yakma şansı
  (PvP: Etkisi yok.)


  Mücadele Özü

  [​IMG]
  % 100 hasar artışı (PvP: Etkisi yok.)

  Şenlik Mücadele Özü

  [​IMG]
  +100 Hasar Artışı
  +%20 ihtimalle her saldırıda bir havai
  fişek yakma şansı
  (PvP: Etkisi yok.)

  Hayat Hırsızlığı Özü

  [​IMG]
  % 150 hasar artışı (PvP: Etkisi yok.)
  +15% Verilen hasar kadar iyileşme

  Yeşil Savaş Özleri

  [​IMG]
  + Hasar (hasar miktarı seviyesine bağlıdır)

  Etkinlik Özleri

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  Normal saldırılara karşı bağışıklı olan canavarları yenmek için gereklidir (özel etkinlikler).​
   
 8. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Temel Müsabaka
  Savaş bu oyunun can damarıdır. Sen canavarlarla mücadele ederken bir taraftan da oyuncularla mücadele edebilirsin (buna kısaca mob da denir). Oyuncu vs oyuncu müsabakasına katılmak için ''J'' kısayol tuşunu kullanarak bir müsabakaya kayıt olabilirsin. PvP modu Balor sunucusu dışındaki tüm sunucularda otomatik olarak kapalıdır. Balor sunucusu PvP olarak geçerli tek sunucudur. Ancak kentsel alanlarda bulunan savaş üstatlarından PvP modunu aktif edebilirsiniz.
  Bir Saldırı Başlat

  Bir saldırıyı başlatmak için sadece hedefinize nişan alın ve farenin sol tuşuyla rakibe saldırmaya başlayabilirsiniz. Fareye sürekli tıklamak zorunda değilsiniz. Sadece basılı tutarak, düşman ölene kadar rakibin saldırmaya otomatik devam edecek. Saldıran rakibin üzerinde imleci tutarak, aynı zamanda her isabet ile düşmanın sağlık durumunu görmek mümkün olacaktır.

  [​IMG]
  Birden fazla canavar varsa sol fare tuşunu basılı tutarak, sadece bir sonraki hedefin üzerine imleci götürmen yeterli olacaktır. Birinci hedef öldüğünde sistem otomatik olarak diğer hedefe geçecektir. Bir saldırı sırasında başka bir hedefi seçersen otomatik olarak hedef değiştirir. Birden fazla canavarın olduğu yerde saldırıların en önde bulunan canavarı etkileyecektir.

  Bir savaş esnasında karakterinin kıpırdamamasını istiyorsan SHIFT tuşuna basılı tutun. Bu savaş esnasında karakterinizin aynı yerden saldırmasını sağlayacaktır.  PvE Sıralamaları

  Ara Dünya maceralarınızın süresi tutulacak ve puanlanacak, böylece sunucuda 1 numara olmak için size bir şans tanınacak!

  Her ay Sıralamalar sıfırlanacak ve diğer oyunculara karşı kendinizi tekrar kanıtlama fırsatı bulacaksınız! Sıralamalarda adını en üste yazdıranları muhteşem ödüller bekliyor!

  Herhangi bir Ara Dünya haritasına girdiğinizde ekranın üstünde bir geri sayım başlar. Ara Dünya'nın üçüncü haritasındaki son boss'u öldürdüğünüzde bu geri sayım sona erer.

  [​IMG]
  Bulunduğunuz Ara Dünya'nın son boss'unu öldürmek Zamana Karşı Yarışı durdurur ve skorunuzu görmenize imkan tanır.

  [​IMG]
  * Burada yarışınızın analizini görebilirsiniz: güncel ve en iyi süreniz, güncel ve toplam canavar öldürme sayınız, öldürülen canavarlardan elde edilen puanınız, güncel ve toplam boss öldürme sayınız, boss'lardan elde edilen puanınız, güncel ve genel puanlar, bir de elbette sıralamanız. Elbette ki zorluk seviyesi arttıkça kazanılan puanlar da çoğalacak!

  [​IMG]

  * Buradan Ara Dünyalar Sıralamalarını görüntüleyebilirsiniz. Bu Ara Dünya Zindan filtrelemesi yapmanızı ve farklı şeyleri görüntülemenizi sağlar:

  · Seçtiğiniz zindan içinde kendi En İyi Süreniz, toplam Canavar öldürmeniz ve toplam Boss öldürmeniz

  · O zindan için güncel genel sıralama

  Sıralamayı sınıflara göre yapabilirsiniz ve sadece kendi arkadaşlarınızın ve/veya loncanızın görüntülenmesini seçebilirsiniz. Gelecekteki düzenlemelerle Onur Listesine erişim kazanarak tüm zamanların en iyi skorlarını görüntüleme imkanı bulacaksınız


  [​IMG]


  1- En İyi Süre
  2- Öldürülen Canavarlar
  3- Öldürülen Boss'lar
  4- Karakter Sınıfı
  5- Boss Öldürme Puanı
  6- Canavar Öldürme Puanı
  7- Süre Puan
  8- Kazanılan Ödül
  9-Karakter Adı
  10- Puan Durumu
  11- Rütbe - Puan Durumu
   
Thread Status:
Not open for further replies.