Game FAQ Çember Büyücüsü Karakter Sınıfı Rehberi

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Menekşe, Sep 24, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Merhaba Kahramanlar,

  Çember Büyücüsü Karakter Sınıfı Rehberimize Hoş Geldiniiz....


  Evveeet! Sizlere yardımcı olacak bir rehber hazırladııık. Bu rehberimizde, Büyücü karakter sınıfından bahsedecek ve hakkında tavsiyeler vereceğiz. Eğer yeni başlamış veya bilmediklerinizi öğrenmek isterseniz, kesinlikle göz gezdirmenizde fayda var.

  Büyücü Karakter Sınıfının Avantaj ve Dezavantajları Neler?
  Bir sürü uzak menzilli alan etkili, yavaşlatma etkili ve sersemletme etkili yetenekleri bulunuyor. Büyücü sınıfı karakterler, çok yüksek hasar verebilme potansiyeline sahip değiller. Daha çok destek rolü gören bir karakter sınıfı diyebiliriz. Büyücü karakteri sınıfını PvP'de güçlü olması sebebiyle seçilebilir. Yeni kullanıcılar için PvE konusunda ortalama bir güce sahip olması ve yetenek özelliklerinin örneğin; yetenek sürelerini azaltma, bekçi ile tüm canavarları toplama, düşünce kontrolü ile aksiyonun bol olduğu yerden hızlıca kaçabilme kabiliyetlerinin olduğunu düşünürsek güzel bir avantaj olarak sayabiliriz.. Karakteri kullanması ilk etapta kolay gelse de bu durum karakter geliştikçe değişmektedir. Yetenek puanlamalarıyla belli bir kombinasyonlarla oynanabilen bir karakter sınıfı olduğunu unutmamak lazım. Ancak oynaması bir hayli zevkli bir karakter sınıfıdır.

  Çember Büyücüsü Karakter Sınıfının Artı ve Eksileri Neler?


  Bu rehberimizde Büyücü karakter sınıfının artıları ve eksilerini şöyle bir araya toparlayalıımm. Öncelikle, destek yeteneklerinin bulunması, bir artı olarak gösterilebilir. Ayrıca alan etkili ve kitle kontrol yeteneklerinin bulunması, Büyücü karakter sınıfını birkaç tık daha yukarı taşıyor diyebilirim. Grup PvP savaşlarında da etkili oluşunu da unutmamak gerek. Yeni oyuncular için kolay olması, PvE konusunda da ortalama bir güçe sahip olması, Büyücü karakter sınıfı hakkında bahsedebileceğimiz diğer pozitif yönler.

  "Eksilerden bahsedecek olursak, Drakensang Online oyuncularının cidden canını sıkabilecek bazı başlıklardan söz etmemiz gerekir. Öncelikle, PvP savaşlarda, takımlar için önemli bir karakter sınıfı olması sebebiyle, direkt olarak Ejderha Savaşcısı karakter sınıfından sonra odak noktası olan bir karakterdir. Büyücü karakter sınıfının yetenek kombinasyonları da bir hayli karışık. Oynaması her ne kadar kolay olsa da, ustalaşması biraz zaman alıyor. Ayrıca, bir başka önemli nokta olarak, sahip olduğu düşük savunmayı ve hayat puanı'nı da gösterebiliriz."

  Çember Büyücüsü Karakterinin Donanımları Hangi Büyülere Sahip Olmalıdır?


  Önceliğiniz karakterinizi 55.seviye ulaştırmak olmalıdır. Bu başlık altından 55.seviye Çember Büyücüsü karakteri nasıl olmalı, kullanması gereken nesneler nelerdir ve karakterinizi nasıl oluşturabileceğiniz hakkında bazı bilgiler vereceğiiim.

  Öncellikle Çember Büyücüsü karakterini denge üzerine kurmalısınız ve kendinize bir hedef oluşturmalısınız. Genellikle yapılan en büyük yanlıştan bir tanesi, karakterde sadece hasar üzerine yoğunlaşılmasıdır. Temel Hasar, Kritik Darbe Değeri ve Kritik Hasar üzerine yapılandırılmış bir karakter sınıfı olduğundan dolayı Hasarınızı ortalama bir değerde tutarak, Kritik Darbe Değerinizi cehennem zorluk derecelerinde ortalama %60-%70 görebileceğiniz şekilde yükseltmeniz ortalama bir değer olacaktır. Kritik Darbe Değerinizi yüksek tutmanızdaki sebep ise; kritik isabet gelmedikçe Kritik Hasarın bir işlevi olmayacaktır. Bu sebeple de kritik darbenizi yüksek tutmanız gerekiyor.

  Baş, Miğfer
  Tercih edeceğiniz eşsiz nesneye, 3 adet %x,xx kritik darbe ve 1 adet %x,xx hasar artışı transfer ederek kritik darbe ve hasarınızı dengelemiş olacaksınız.
  Omuzlar, Omuzluklar
  ''Cadı Arayıcısı Omuzluğunu'' olduğu gibi kullanmanızı tavsiye etmekdeyim. Eğer zırh değeriniz düşükse ve belirtmiş olduğum eşsiz nesne elinizde mevcut değilse. ''1 adet %xx.xx bütün direnç değerleri için, 3 adet %xx.xx zırh değeri" transfer etmeniz daha doğru olacaktır.
  Göğüslük, Göğüs Koruması
  Bu donanıma tercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarmak amacı ile; 2 tür donanım üretebilirsiniz. Bunlardan birincisi; ''4 adet hasar artışı'' içeren donanım olabilir. Bir diğeri ise; tercihinize bağlı olarak, ''hasar artışı ve bu nesnede daha fazla zırh değeri'' büyülerinizi harmanlamak olabilir. Örnek; 3 adet hasar artışı, 1 adet bunesne zırh değeri gibi.
  Eller, Eldiven
  Bu nesnede en büyük ihtiyaçlardan birini karşılamak amaçlı, ''4 adet daha fazla saldırı hızı'' içeren donanım üreterek, tercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarma yapabilirsiniz.
  Ayaklar, Çizme
  Bu donanıma, tercihinize bağlı kullanacağınız eşsiz nesneye aktarmak amacı ile ''4 adet daha fazla hareket hızı'' içeren bir donanım üretip aktarım yapmanız işlevsel olacaktır. Büyücü karakterinde ayak hızı çok büyük bir rol oynamaktadır.
  Boyun, Tılsım
  Tercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarım amacı ile karma ya da tek bir büyü çeşidine ait donanım üretebilirsiniz. Karma olarak; ''kritik hasar ve daha fazla hayat puanı'' değerlerini harmanlayabilirsiniz. Benim tercihim ise, 4 adet kritik hasar aktarmanız yönünde olacaktır.
  Kalça, Kemer
  Tercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarım amacı ile 2 çeşit donanım üretiminde bulunabilirsiniz. Bunlardan birincisi; ''4 adet hasar artışı'' özelliği içeren nesne üreterek hasarınıza katkı sağlamak olabilir. Bir diğeri ise; ''hasar artışı özelliğinin yanına bu nesnede daha fazla direnç değeri'' ekleyerek hem hasarınızı hem direncinizi kuvvetlendirmek olabilir.
  Yüzük Parmağı, Yüzük
  Tercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarım yapmak amacıyla üreteceğiniz donanım, ''4 adet kritik hasar'' değeri içeren donanım üretmek olmalıdır. Böylelikle vereceğiniz hasarın yükselmesine katkı sağlayabilirsiniz.
  Silah Süsü
  Tercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarım yapmak amacıyla üreteceğiniz donanım, ''4 adet bu nesnede daha fazla kritik darbe değeri'' içeren bir donanım olmalıdır. Böylelikle bu nesneye işleyeceğiniz Oniks mücevherleri ile kritik isabet değerinizin artmasına büyük katkı sağlayabilirsiniz.
  Çift elli, Asa
  Silahınız için tercih edeceğiniz değerler, 3x Bu nesnede hasar artışı + 1x Hasar artışı ya da 4x Bu nesnede hasar artışı olması karakteriniz için çok daha iyi olacaktır. "Bu nesne hasar artışı"; "Genel hasar artışına" oranla hasarınızı yüzde olarak arttıran özlerle daha fazla hasar edinmenizi sağlar.

  Çember Büyücüsü Karakteri Hangi Eşsiz Nesneleri Kullanmalıdır?

  [​IMG]


  (Çift Elli Silah)
  Kanlı Oyma Asası

  (Başlık - Omuzluk - Göğüslük - Kemer)
  Cadı Arayıcısının Miğferi, Cadı Arayıcısının Omuzlukları, Cadı Arayıcısının Yeleği, Cadı Arayıcısının Kayışı

  (Eldiven - Ayakkabı - Yüzük)
  Dragan'ın Savaşçı Eldivenleri, Dragan'ın Savaşçı Çizmeleri, Dragan'ın Kara Mühür Yüzüğü

  (Yüzük)
  Grimmag'ın Kayıp Yüzüğü

  (Kolye)
  Ahtapot Tılsımı

  (Silah Süs)
  Kasvetli Örümcek Süsü

  (Pelerin/Palto)
  Kahraman'ın Paltosu

  "(!)Bu eşsiz nesneler/setler genel olarak tercih edilen en iyi kombin diyebilirim. Fakat karakteriniz bu kombine geçecek kadar yeterli düzeyde değilse geçici olarak alternatif olarak sunduğumuz kombini kullanabilirsiniz."

  (*)Alternatif Olarak Kullanabileceğiniz Diğer Kombin

  [​IMG]


  (Çift Elli, Asa - Eldiven)
  Habercinin Yakıcı Öfkesi, Habercinin Şiddetli Saldırısı

  (Göğüslük - Omuzluk - Kemer)
  Cadı Arayıcısı Yeleği, Cadı Arayıcısı Omuzlukları, Cadı Arayıcısı Kayışı

  (Baş, Miğfer - Çizme - Yüzük)
  Dragan'ın Savaşcı Miğferi, Dragan'ın Savaşcı Çizmeleri, Dragan'ın Kara Mühür Yüzüğü

  (Yüzük)
  Grimmag'ın Kayıp Yüzüğü

  (Palto, Pelerin)
  Donuk Örümcek İpeği Pelerini

  (Boyun, Tılsım)
  Ahtapot Tılsımı

  (Silah Süsü)
  Kasvetli Örümcek Süsü

  (!)Bu eşsizler genel olarak tercih edilen eşsizler olmakla beraber, tamamen tercihinize bağlıdır.

  Hangi Nesneye Hangi Mücevheri Takmalıyım?


  Nesnelerin temel değeri ve aktardığınız büyülere göre takmanız gerekmektedir. Örneğin bu nesnede zırh değeri varsa disten mücevheri, bu nesnede daha fazla hayat puanı varsa ametist mücevheri, bu nesnede daha fazla direnç varsa elmas mücevheri takmalısınız.
  • Silah için "yakut" mücevherlerini takınız.
  • Süs için "oniks" mücevherlerinizi takınız.
  • Yüzükler ve eldiven için "ametist" mücevherlerini takınız.
  • Göğüslük ve omuzluk (Cadı Avcısı Omuzluğu) için "disten" mücevherlerinizi takınız. Cadı Avcısı Omuzluğu yoksa eğer, "elmas" veya "ametist" mücevherlerini takabilirsiniz. Mâlum Cadı Avcısı Omuzluğu nesnesinde, bu nesnede daha fazla zırh değeri var.
  • Kemer için "elmas" mücevherlerinizi takınız.
  • Tılsım, palto, başlık ve ayakkabı için "elmas" veya "ametist" mücevherlerini takabilirsiniz. Dengeli olarak, karma bir şekilde takmanız daha iyi olacaktır. Örneğin tılsım ve paltoya 5'er adet "ametist" mücevheri, başlık ve ayakkabıya 5'er adet "elmas" mücevheri yapabilirsiniz.
  Yetenek Ağacı Puanlamasına Dair PvP ve PvE ye Yönelik Örnek Olarak Kullanabilecek Dağılımlar

  PvE

  [​IMG]

  [​IMG]


  PvP

  [​IMG]

  [​IMG]


  Bilgi Ağacında Örnek Olarak Kullanılabilecek Dağılım

  (Bilgelik seviyenize göre sırasıyla dağımları yapmanızı tavsiye ediyoruz.)

  [​IMG]  Sırasıyla Yapılan Dağılımlar
  • İki Elli Darbe: İki elli silahlarda +%50,00 silah hasarı. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • İki Elli Atiklik: İki elli silahları kullanırken +%25,0 saldırı hızı. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • Yükselen Güç: +%75,00 Hasar. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • Kararlı Saldırı: +%24,0 kritik darbe oranı ve +%24,0 kritik hasar değeri. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • Yükselen Dinçlik: +%80,00 Hayat Puanı. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • Efsun Saflaştırması: +20 Mana. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • Kaya Gibi Sert: +%38,00 Zırh Değeri. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • Element Koruması: +%38,00 elementlere karşı direnç değerleri. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • İkinci Şans: Hayat Puanın 0'a düştüğünde seni ölümden kurtarır, hayat puanının %75,0 kadarını geri kazandırır, kaynağını tamamen yeniler, tüm etkin yeteneklerinin bekleme süresini %50,0 oranında azaltır, bu 1,0 saniye sürer. Tüm düşmanlarını sersemletir, bu 3,0 metre menzilinde olan düşmanlar için geçerlidir ve 1,0 saniye sürer. Her 300 saniyede bir tetiklenebilir. Maliyet: 300 yetenek puanı.
  • Seyyar Satıcı: Eşyalarını olduğun yerde satabilmen için seyyar dükkân camekanın kilidini açar. Maliyet: 45 yetenek puanı.
  • Seyyar Çalışma Tezgâhı: Olduğun yerde eşya üretebilmen seyyar çalışma tezgâhının kilidini açar. Maliyet: 45 yetenek puanı.
  • Hayat Dolu Dirilik: Ek olarak saniyede 50 hayat puanı geri kazandırır. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • At Sırtında: Binek çağırırken %25,00 daha az zaman. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • Yarış Pantuflası: Merkezlerde +%25,00 haraket hızı. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  Grup Yeteneği Puanları

  [​IMG]  Sırasıyla Yapılan Dağılımlar
  • Darbe Gücü: 20 metre menzilindeki tüm grup üyelerinin kritik darbe hasarını %2,75 arttırır. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • Yükselen Sınır: 20 metre menzilindeki tüm grup üyelerinin maksimum kaynak oranını arttırır. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • Işınlanma Grup Etkisi: Hedeflenen noktada bir aura oluşturur, aura içinde olan her grup üyesine Kaynak Havuzu desteği verir. Maliyet: 150 yetenek puanı.
  • Don Nova Grup Etkisi: Don Nova menzili içindeki her grup üyesi bir don patlamasına sebep olur, temel hasarınızın %5,50 kadarını buz hasarı olarak verir. Artış, en az 1 grup üyesi menzilinde ise etkin olur. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • Muhafız Grup Etkisi: Muhafız öldüğünde, Muhafızın Ölümü güçlendirmesi 11 metrelik menzilde bulunan tüm grup üyeleri için etkin hâle gelir. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  ''Dragan'ın Savaşcı Donanımı'' olmayan büyücü karakteri oynayan oyuncularımızı da düşündük. ''Dragan Etkinliği'' gelene kadar aşağıda verdiğimiz eşsiz nesneleri kullanmanız sizler için en iyi seçenek olacaktır.

  Dragan Savaşçı Donanım Parçası Oluşturulan Alternatif Kombin


  (Baş, Miğfer - Omuzluk - Kemer)
  Cadı Arayıcısı Miğferi, Cadı Arayıcısı Omuzluğu, Cadı Arayıcısı Kayışı

  (Göğüslük - Silah süsü)
  Sigrismarr'ın Ebedi Koruması, Sigrismarr'ın Ebedi Kavrayışı

  (Çizme - Palto, Pelerin)
  Magotina'nın Kara Çizmeleri, Donuk Örümcek İpeği Pelerini


  (Yüzük - Tılsım)
  x2 Mortis'in Ölüm Yüzüğü veya 1x Mortis 1xGrimmag'ın Kayıp Yüzüğü ''Gizemli Küp'' - Ahtapot Tılsımı

  (Eldiven - Çift elli, Asa)
  Habercinin Şiddetli Saldırısı, Habercinin Yakıcı Öfkesi
  Umarız yardımcı bilgiler içeren bir konu olmuştur.

  Not: Konu içerisindeki her detay tamamen kullanıcı tercihine bağlı değişiklikler gösterebilir. Genel olarak yardımcı olması amaçlı bilgiler verilmiştir.

  Keyifli forumlar, iyi oyunlar dileriz.

  Saygılarımızla.
   
  Last edited by moderator: Sep 24, 2019
  Elderm likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page