Cevher Talihsizliği Mücevheri

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Depcük, May 9, 2022.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Depcük

Depcük Forum Greenhorn

Bir düzeltme olacağını düşünmediğim yine de buraya ağlamak istediğim bir konu hakkındaki düşüncelerimden bahsedeceğim ve yetkili kişilerden ziyade foruma hala girip hala bir şeyler arayan ve sesini duyurmak isteyen insanlar için paylaşıyorum da diyebiliriz.
    Gel gelelim ağlayacağım mevzuya yada mevzulara :)
    İlk değinmek istediğim konu oyuna yeni eklenmiş sayılabilecek mücevherlerden olan cevher talihi mücevheri.
    Şimdi bu oyunda yada bu tarz oyunlarda en başta olması gereken olgu eşitlik ve bazı yerlerde şansa kaçmasıdır. Bu durumdan herkesin hem fikir olduğunu düşünmekteyim.
    Tekrardan gelelim cevher talihi mücevherine böyle bir mücevherin şans işi mücevher kesesinden çıkması yerine bir şeyler yaparak elde edilmesinin daha mantıklı bir hareket olup mücevheri olan ve olmayan insanların arasında dağlar kadar fark olmaması kanaatindeyim. Hatta bu düşüncedeyim değil böyle olmalı. Neden mi böyle olmalı? Tam olarak az sonra sayacağım sebeblerden ötürü böyle olmalı.
    Geçtiğimiz yenilmezler eventinde minimum kangölü 1800 tur attım 18k geçit yedim minimum diyorum ki etk gelmeden 10 dk önce 18k geçidim vardı ve etk boyunca altınla her gün geçitte aldım onları da yedim etkinliğin bitmesine 1 saat kala hesapta geçit yoktu. Düz hesap olsun diye 1800 turdan gidelim.
    Bende cevher talihi mücevheri yok ama 3 5 tane müco kutusu açtım da çıkmadı değil diğer her mücevherden en az 2 şer 3 er tane çıkmışken cevher talihinden atmadı yani çok aşırı fazla açtığım söylenemez az açtığım da söylenemez.
    Geçtiğimiz yenilmezlere cevher talihi mücevhersiz 1800 kg tur girdim.
    Birde olan kişi için değerlendirelim buda 1800 tur girmiş olsun aynı şekilde benim gibi.
    Benimle ortalama aynı zamanda kastığı aynı miktarda kastığı küre, geçitle ve benimle aynı turu aynı zamanda bitirmesi de aynıyken minimum benim 2 katım daha fazla taş aldı bu kişi. Bu şimdi adil mi? Zaman aynı, harcanılan malzemeler aynı, tur sayısı aynı ama bu kişi neden şansa çıkan bir mücevher yüzünden benim minimum 2 katım daha fazla taş kasıyor? Mücosu olan oyuncuya lafım yok yanlış anlamayın beni benim lafım böyle açık ara bir fark yaratan müco var ve bu müconun tamamen şans üzerine elde edilmesi durumu. Ve bu oyun 100 turda çar fulleyebileceğimiz kadar kolay bir oyun değil he az turda fullenebileceğim bir oyun olsaydı bu mücevherin şans işi çıkmasına laf etmezdim zaten.
    Sadece bu durumu yenilmezler eventi olarakta karşılaştırmayalım. Geçit kasıyoruz hepimiz müsait oldukça. A1 de 2 çar düşünelim ikisinin bütün koşulları aynı hasar, ekranlarının gelme süresi vs ikiside oyunda o gün 4 saat kalsın ve bir turu 4 dakikada bitirsin, tek farkları cevher talihi mücosu olsun.
    Bir tur 4 dakikadan 4 saatte 60 tur yapar ve son boss ortalama 6 taş atıyor desek cevher talihi olmayan 360 taş alır 4 saatin sonunda. Cevher talihi olan oyuncu ise 660 taş alır. Aynı saat ve aynı tur sayısında. Bunu çok uzun saatlere vurucak olursak bu fark dağlaaar kadar artar. De ki bana tamam öyle diyon o zaman 10k mortis kemiği kas ben sana satayım bu mücoyu? Yada ne biliyim 4 tane müco koy birbirinden farklı 300-500 kemik koy istediğin mücoyu yap, hem böylelikle elde boş beleş müco kalacağına bir işe yarar veya 100k andere ben satıcıya koyuyorum gözün kesiyorsa al de bir şekilde ben bu mucoya şans olmadan ulaşabileyim. Çünkü olan ve olmayan arasında aşırı aşırı fark var.
    Ee şimdi sen en başta bu tür oyunlarda şans olmalı dedin niye şimdi cevher talihi mücosunun şans olarak düşmesine ağlıyon diyecek varsa sebeplerini saydım yukarıda tekrardan da söyleyim hatta ; oyuncular arasında aşırı fark yaratıyor.
    En basitinden şimdi sargon tılsımı olan biriyle yokedici tılsımı olan biri arasında bu kadar dağlar kadar fark var mı? Yok 10 20k hasar farkı vardır oda bosa girdiğinde gözle görülür hasardan ziyade statslere baktığında 3 5 hasar daha fazla olur. Yani sargon tılsımının bi alternatifi var en azından.
    Fikirlerinizi merak ediyorum kısa da olsa paylaşırsanız sevinirim. İyi oyunlar. İyi forumlar.

Last edited: May 9, 2022
    gameako3 likes this.
  2. mrs.meri

mrs.meri Forum Greenhorn

Adalet adalet

3. gameako3

gameako3 Padavan

Bu konuda tek kelimeyle haklısın. Seninle aynı durumdayım . Ama mücevher farklı kalıcı şifa mücevheri bulamadım bir türlü. Talih mücevheri ise tam 6 tane var . Şimdi bu şans değil neden mi ? Oyunda fark yaratan mücevherler var . Bunlar öfke ,malzemeci ve talih mücevheridir . Öfkeyi sonunda roketçiler barına koydular. Ama diğer ikisininde bir etkinlik ödülü olarak verilmesi şart . Sabırla zevk almaya çalış diyeyim son olarak .