Client sorunu

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by erol26, Feb 18, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. erol26

erol26 Forum Apprentice

Merhabalar ;

Oyunu yüklediğim den beri sürekli hata alıyorum ve client kapanıyor.İlk başlarda çok sık olmamasına karşın bugün tam 47 kere oyun kapandı. Nebula hatası için çözümleri yaptım fakat bu seferde başka bir hatadan dolayı oyundan atıyor.Oyunu kaldırıp her şeyi temizleyip tekrardan kurdum fakat nafile pc ise yeni alındı işletim sistemi her şey yeni ekran kartı sürümü güncel yardımcı olursanız sevinirim.

2. NofeArTR

NofeArTR Junior Expert

Merhaba;

Oyunu bilgisayarınızdan program ekle/kaldırdan kaldırsanız dahi temp dosyası hala aktif kalmaktadır.
    Bu yüzden win10 kullanıyorsanız;
    1. Başlat'a basın.
    2. Çalıştır / Arama Seçeneğine tıklayın. (Yada direk klavyeden windows tuşu + R tuşuna basın, komutu yazın)
    3. Aşağıdaki komutu yazınız.
    4. %LOCALAPPDATA%\Temp\DSOClient
    5. Açılan DsoClient klasörünün içindeki ctrl + a tuşuna basarak hepsini seçin ve silin, geri dönüşüm kutusunu boşaltın
    6. Oyunun simgesine tıklayın ve İndiriliyor yazını gördükten sonra komple dosyaların tekrardan indirilmesini sağlayın.
    7. Yeşil ibarenin tamamen dolmasını bekleyin işlem bitince oyuna giriniz.
    8. Yapılan bu işlem ön bellek temizliği ve yeniden patch yükleme işlemidir.

Menekşe likes this.
  3. erol26

erol26 Forum Apprentice

Bu dediklerinin hepsini yaptım zaten nebula hatası vardı o artık gelmiyor bunları yaptıktan sonra fakat bu seferde resimde görülen hata gelmeye başladı.

4. shamelesburger

shamelesburger Forum Apprentice

erol kabataslak diyorki 'önemli dosyaların indirlimesinde hata var drakensang desteğiyle iletişime geç. belkide internetinde sorun vardır bi kaç dakika sonra tekrar dene'. buda neyi işaret ediyor vpn proxy sorunu. intenetten geçerli bir vpn bul onu dene oda olmazsa proxy programı indir. birde telefonun intenetiyle dene bakalım ne tepki verecek. kaldıki support hayatta destek olamaz bunun için win paketlerine inmek lazım o iş imkansız. sadece o oyunun dataya bağlanması için o kadar çok win paketi yazılıki onları drakensangın sahıbı gelse gene bulamaz.
    kısacası bu senin internetinin çeşitiyle alakalı birşey her internetle her programa bağlanamazsın crash alırsın. misal ben d smart kullaniyordum bi ara sürekli crash yiyordum internetim çok iyi olmasına rağmen neden çünkü kullandığım sağlayıcı o programin bağli olduğu serveri tanimiyor. birde böyle oyunlar internet iss leriyle anlaşmalar yapar yapmadiklari taktirde ağ akişindaki olabilecek ne kadar sorun varsa hiçbirisi düzeltilmez üzerine birde lag yersin.

Last edited: Feb 19, 2020
  5. NofeArTR

NofeArTR Junior Expert

Söylemiş olduğun hatayı bizlerde alıyoruz ama ne yaptığımızda alıyoruz söyleyeyim. Gün içerisinde çok fazla test servara girip normal servera giriyoruz. her defasında mecburen dosya yüklenmesini bekliyoruz ve tamamen dolmasını..
    Yarıda kesip oyuna girdiğimizde bu hatayı alırız.. Yada indirme devam ederken interneti zorlayacak örneğin başka sayfa açıp indirirken video izlemek vs. yani İndirme işlemi sırasında neti çok fazla yorarsan kritik dosyayı indiremiyor yada indirmede zorlanıyor. bu yüzden oyuna girdiğinde bu hatayı alırsın ve oyundan atar...
    2 şekilde sorun gidiyor açık olan sayfaları kapatıp ön belleği temizleyip oyunu tekrar çalıştırmak ve yükleme bitene kadar neti yormamak
    yada test server hesabın varsa önce test server paketlerini yüklemek sonra tekrardan normal server paketlerini yüklemek
    Saygılarımla

Menekşe likes this.
  6. ρøωεƦωølŦ

ρøωεƦωølŦ Forum Apprentice

bende client launhcer hata veriyor oyunu indirirken bütün hyepsini denedim düzelmedi

NofeArTR likes this.
  7. NofeArTR

NofeArTR Junior Expert

Share This Page