Dragan Bugu

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by enesx1234, May 18, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. NofeArTR

NofeArTR Junior Expert

Sizin demek istediğiniz ile karşı tarafın anlatmak istediği aslında aynı kapıya çıkıyor... yoktan yere tartışma olmuş.. 2 senede resimde görülen itemleri ve taşları yapmak mümkün bazı rünleri yapmakta mümkün ama resimdeki itemleri ve rünleri komple yapmak mümkün değil.. Oyunda 1 rüne yüklenirseniz komple diğer rün açıkda kalır, Örneğin hp rünlerini 5+5 komple güçlü rün konumuna çekmeyi hedeflediğinizde yine draken ile alınan hasar rünü 5 tane güçlü rün konumuna gelmesi zorlaşır, aynı hesap hız rünlerini 4+5 güçlüye çekmeye çalıştığınızda yine yaldızlı yonca ile alınan defans rünü veya yetenek süresi azaltma rünü eksik kalır. Her ne kadar biri etkinlik diğeri ara dünya gizli odalarına girilse dahi..Çünkü oyunun mantığı bu şekilde.. Komple hasar kasarsanız karakterinize direnciniz düşer, direnci dengelemek istediğinizde defans düşer :)
    Bu oyunda kısa sürede (ki 2 yıl kısa süre) komple hepsini aynı anda maximum kasmak münkün değil (başka yollar haricinde) anlatılmak istenen budur.

Saygılarımla

2. adar21

adar21 Forum Greenhorn

bu bug nasıl bir şey peki sürekli bosmu yenileniyor bide bugu nasıl buluyor bu kişiler tesadüfen mi

3. erol26

erol26 Someday Author

İnci dediğin olay bug değildir hatadır sana şöyle anlatıyım bu olayı içeride karadul'a öl sonra dragan kes envanteri açma muhabbeti tamamen saçmadır eventin 3.günü girdim o mape ve karadula ölmeden girer girmez envanteri açtığımdada inci gitmiyordu yani bu bizim suçumuz değil seti dizmek veya kasadan çıkan rünü almamız lazım inci için bug yapmana gerek yoktu zaten içeri girdiğin an bazen incin gidiyor bazen gitmiyordu buda bizim suçumuz değil

Square212 and Damm1tmaN like this.
  4. Thunderbolt_TR

Thunderbolt_TR Forum Apprentice

Ben o etkinlikte genelde solo takıldım arada girdim ve hiç bir bugtan haberim bile olmadı ki aynı şekilde haberi olmayan yüzlerce kullanıcı vardır. Ayrıca burada merkez ekibin hatası ile başlayan bir zincir tartışılıyor. İncinin gitmesi gitmemesi oyuncular arasında bir uçurum yaratmaz ama rünlerin fullenmesi vs gibi karakter değerlerini direk etkileyen bir bug çok şeyi değiştirir. Benim içim rahat çünkü ne yaptıysam emeğimle yaptım ve emek sarfetmeden yapanlar varsa bunlardan geri alınması gerekiyor. Merkez ekip adaletli bir oyun yönetiyorsa "mutlaka gereken yapılacak", "bug kullananlardan geri alınacak" gibi net açıklamaların gelmesi gerekiyor. Söyledikleri tek şey inceleniyor ve bir süre sonrada tozlu raflara kaldırılacak konuşulanlar itirazlar vs vs

aBDuLHaMiTHaN and Square212 like this.
  5. Adanalı

Adanalı Forum Greenhorn

Evet Arkadaslar lafı uzatmaya gerek yok... Yukarıdaki hesap gibi suan butun serverlarda dunya kadar hesap var. bunları bizim değil yönetimin araştırması gerekiyor... Bu arkadası aradım ve bu arkadas derki rünler hariç geri kalan 9999 ların hepsini bugla yaptım... şimdi diyelim ki dogru diyor.. allah aşkına BİLGELİK e bir bakın adam bu kadar run kasıyor... düşen bilgelikleri yerden almayıp yanlarından geçiyor sanırsam bilgelik 89 da kalmış... daha diyecek bir laf yok... varın oyunun durumuna siz karar verin...

sakaryalı1985 and enesx1234 like this.
  6. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Padavan

işte buyrun herşey gün gibi ortada. bug yapan yapana adamlar herşeyi klonlamış. şimdi bu adama 10 sene normal oynamayla yetişemezsin. bunları gören kim oynar ki bu oyunu bundan sonra? tespit edilip banlanmaları lazım tez vakitte. adamın dragan kolyeye bak mod5 yaw c4 bile kesemeyecek güçteki adamlar kalkmış charları fullemişler
    aradım derken demekki tanıyorsun. varsa kanıtın supporta yolla ki banlansın

Last edited: May 23, 2020 at 4:03 AM
    enesx1234 and .Unbeknown. like this.
  7. dereta2

dereta2 Forum Apprentice

:D:D:D gene bug kullanmışlar hesaplar fullenmiş. fotoğraflara baktım bunun bi bug sonucu olduğunu sadece oyuncular anlayabiliyor sanırım. işte buna çok gülüyorum. bu oyunda asla anlamadığım 2 şey var.

1- oyuna yeni getirilen şeylerde haksızlığa yol açacak şeylerin önüne asla geçilmiyor. haksızlık yapanlarda yaptıklarıyla kalıyor, bi nevi ödüllendiriliyorlar. (örnek sıralamaları getirdiler millet bot kullandı. bot kullanıldığı açıkça belli. bir insan evladı o kadar puan kasamaz. millet o kadar itiraz etti o kadar geri bildirim yaptı sonuç sıfır. aradan 1 2 yıl geçti bot kullanıldığı sağır sultanın kulağına bile gitti. sonra bot taraması yapıldı. ama tarama sadece yapıldığı zamandaki bot kullanıcılarını yakaladı. sorarım ben o kadar zamandır haksız yere 1. olanların aldığı ödüller ne oldu. yanlarına kaldı. ya haksızlığa uğrayanlar. onlarda haklarının yenmesiyle kaldı. dso kendi topuğuna sıktı. çünkü kimse sıralamalarda birinciliğe oynamadı millet biliyorduki bot kullananları geçemezler. sıralamalar bot kullanıcıları arasındaki bi yarışa dönüştü. dso sen yenilik yapmaya çalış ama kendi tekerine çomağı kendin sokuyorsun. yukardaki fotolarda bunu terrar tekrar doğruluyor.)

2- oyunda kurallar var deniliyor, yasaklar var deniliyor. yasak şeylerin cezası yapılmıyor. buna çok şahit oldum. bariz delil sunuyorsun sonuç hiç bişey. haa arada banlananlarda var küçük bir kesim. sanki göstermelik gibi. bariz banlanması gereken kişilerin videosunu yada ekran görüntüsünü bildiriyorsun hiç bi şey olmuyor. işte bunu anlamıyorum. adam mı seçiliyor , adam mı kayırılıyor. sorulduğunda tüm bunlara bi cevap yok. insanlar artık bu tepkisizliğe sıkıldılar. geri bildirim , video ya da ekran görüntüsü alma zahmetine bile girmek istemiyorlar. mesela ben.

sözün özü bir şeye yasak diyorsanız yasakların yaptırımı yapılmalı. yaptırım yapılmayacaksa yasak denilmemeli ve serbest olmalı. sadece bazıları değil herkes yapabilmeli. işte adalet budur.

Last edited by moderator: May 23, 2020 at 1:41 PM
    aBDuLHaMiTHaN and enesx1234 like this.
  8. enesx1234

enesx1234 Forum Apprentice

Gerçekten fotoları görünce insan donup kalıyor bu nasıl bir bugdur böyle. İnşallah en yakın zamanda merkez ekip gerekli incelemeyi yapıp gerekli hesaplara ceza verir yoksa bizim oynadıgımız oyunun hiçbir önemi kalmıyor.

aBDuLHaMiTHaN likes this.
  9. Damm1tmaN

Damm1tmaN Someday Author

Aç gözlülüğün bu kadarı adam kusurlu taşları bile toplama gereği duymuş :D Şu resimlerde herşeyden çok donanım geliştiricelerine içim gitti envanterde 5 tane birikse heyecanla bankada biriktirdiğim bazı eşyalara koşuyorum basmak için. Bu kişi karakterini bu hale getirince ya oyunun bir anlamı kalmadı o yüzden satmak istiyor yada bug şikayetleri alevlenince ceza alıcak diye bu haliyle ne kadar para koparırsam kardır karşıdakine ne olursa olsun kafasıyla satıyor.

enesx1234 and aBDuLHaMiTHaN like this.
  10. Adanalı

Adanalı Forum Greenhorn

Yukarıda herkesin oyuna kayıt olurken işaretlediği ve imzaladığı anlamına gelen GİŞ kurallarında 1.2.9 nolu oyun kuralını görüyorsunuz. Yapılan bug kuralın resmen ihlalini kanıtlıyor. Ama her hangi bir çalışma göremedik.

Yukarıdaki resimlerde özellikle dikkat etmenizi istediğim bir husus şu ki ALTIN MİKTARI ve DRAGAN SETİ SEVİYELERİ

Bu Bug Deluxe, Premium, Andermand, Altın ve Draken çoğaltmada da çok seri bir şekilde kullanılmış...

Deluxe ve Premium Çoğaltmalar;

1 Yıl dan 5 yıla kadar deluxe üyeliği olan hesaplar oyun içinde mevcuttur. İşte Kanıtı ve Fotoğrafları...

Draken, Andermand ve Altın Çoğaltmalar;

Arkadaşın ALTINına dikkat edelim 1 milyar.... Ve Tabiki DRAKEN'e dikkat 75m...

Bu Resimlerin tamamı Drakensang a Ticket yolu ile bildirilmiştir. Bug'ın ilk yapılmaya başlandığı tarihden bu yana 30 dan fazla mailleşmemiz olmasına rağmen bug kullananlar hakkında her hangi bir işlem yapılmamıştır.

Oyuna maddi ve manevi şekilde zaman ayırarak oyun oynayan biri olarak bu durumdan aşırı derece rahatsızım ve buna seyirci kalınması beni daha da sinirlendiriyor. "Keşke bugu bende kullansaydım" diyesim çok oldu. Belki de kızgınlığımın nedeni yapılan bug karşısında duyarlı bir oyun üyesi olarak size haber vermem ve bu nimetten yararlanamamam. "Keşke bende yapsaydım" da şuan bunları buraya yazmıyor olsaydım dediğim çok anlar oldu. Aynen şimdi ki gibi. Bu konuya yazı yazan ve oyunu bırakma durumuna kadar gelen bir çok arkadaşın da emin olun kızdığı olay bu...

Oyun içindeki karakterim вζαскsтσηэ... ve yaklaşık 10 yıldır bu oyunu oynuyorum. Eskiler Weah savaşçımla tanır... O kadar bug'a şahit oldum ama yönetimin ilk defa bu kadar kayıtsız kaldığına şahit oldum. Benim 10 yılda yapamadığım hesapları adamlar 1 saatte yaptı...

Elimde sizlere sunacağım başka resim kalmadı arkadaşlar... kalın sağlıcakla...

Last edited: May 23, 2020 at 12:02 PM
    enesx1234 and aBDuLHaMiTHaN like this.
  11. erol26

erol26 Someday Author

Bence asıl sorulması gereken soru bugu kim buldu nasıl buldu ? Siz inanıyor musunuz bir adam deneye deneye buldu bu olayı hangi insanın mantığına yatar böyle bir şey içeride yaratığın birine öleceksin kasanda 4 tane taş olacak birleştirip çıkacaksın çıkınca taşlar kalıyor bir tanede üst seviyesi geliyor veya küp altın draken bugu nasıl yapıldı onu bile bilmiyorum bir insanın kendi kendine bunu bulması kendimce imkansız bir şey. Benim teorim ise herkesin taş ve rünlerini son seviye yaptırılıp eski pvp sistemine geri dönüp oyunu hala ayakta tutmaya çalışılmasıdır. Bazı eski hesaplar bug olayına hiç girmeyince yaptıkları plan ellerinde kalmış olabilir. Onlar böyle bir ihtimali düşünmediğindendir ki sanırım üstüne yamalar getirip bug yapanları tespit edemediler.

Last edited by moderator: May 23, 2020 at 7:08 PM
    enesx1234 likes this.
  12. .Unbeknown.

.Unbeknown. Team Leader Team Drakensang Online

Merhaba @dereta2,

Bu şekilde kimseyi zan altında bırakamazsınız, buna hakkınız yok. Size elbette neden cezai işlem uygulanmadığına dair bir gerekçe sunulmuştur. Lütfen iftiralarınızı kendinize saklayınız. Forumu inceleyen kişiler biliyordur -defalarca buna cevap verdik- yani cevap yok diyemezsiniz. Türkiye takımımız içerisinde kendi menfaatleri doğrultusunda hareket eden tek bir kişi dahi bulunmamaktadır.

Tekrar hatırlatmak gerekirse; gönderdiğiniz ekran görüntüleri mevcut sürümde, tam ekran halinde ve orijinal olması gerekmektedir. Üzerine oynanmış, oyun harici platformlarda geçen ve saydığım şartları karşılamayan hiçbir ihbara işlem uygulanamaz. Bunlar sonucu ihbarınız reddedilirse bu sebeple kimseye iftira atamazsınız.

İyi oyunlar, iyi forumlar dilerim.

13. enesx1234

Ben de bu denli büyük bir bug'un rastgele bulunabileceğini düşünmüyorum açıkçası.

14. snr64

snr64 Forum Greenhorn

bir çalışanla yönetici arasındaki farkı söylemek istiyorum.çalışan ona verilen bir işi yapar ama bir yönetici patronunun pisliklerini örtmekle meşgul olur.bu sebebden dolayı %99 bir amir bir müdür sevilmez.
    yönetici arkadaşlarında elbet eli kolu bağlı biliyoruz bütün açıklamalarında rapor ettik ediyoruz bizimde elimizden fazla birşey gelmez demekten başka bir cevap vermemişler bunun yerine bir tane moderatör çıkıpta üstteki bir yöneticiyle durumu izah edip türk oyuncular bu durumdan ciddi anlamda rahatsız herhangi bir işlem veya telafi yapılacakmı gibilerinden yüzyüze bir konuşması olmuşmu? eğer olmadıysa elimizden gelen budur gibi açıklamardan vazgeçilmelidirler bir görüşme olduda bu sorun için bir çözüm olacakmı olmayacakmı diye cevap alamadılarsa bence iki seçenek ne olursa olsun görevlerini bırakmalılar çünkü ortada bir haksızlık varsa bu çözülmeli çözülmüyosa o haksızlığa ortak olmamak gerek.kıssadan hisse kimi okur geçer kimi kendine pay alır.

15. Adanalı

Adanalı Forum Greenhorn

@.Unbeknown.

Yukarıda paylaşmış olduğum sslerin tamamı aşağıdaki sürümlerinin olduğu zamanlarda ticket ile paylaşılmıştır.

16. dereta2

dereta2 Forum Apprentice

tamam ben iftira atıyorsam özür dilerim. peki bana bu dragan bugu adlı kodudaki fotolara yapılan buglara ceza görmeyen hesaplara yapılan yorumlara ne diyeceksiniz. herkes mi haksız. okuduysan yorumları ceza almayan hesaplar var deniliyor. ohh ne güzel adam yapsın bug videosunu çeksin fotosunu çeksin. sürüm değişince yayınlasın rahat rahat övünsün. bu bug kullanıcıları neden tespit edilip cezalandırılmıyor. benim sözlerim bu işin sorumlularınadır. azcık kafayı kaldırıp bakmak lazım. youtube de boy boy videolar var hem buglarla ilgili hem bug yapanlarla ilgili. çoğunun yanına kar kalmıyormu bu. elinizden birşey gelmediği için adamlar rahat rahat video çekip yayınlıyorlar. bunudamı inkar edelim. bu oyun test sunucusunda test edilmiyormu bu kadar hata bu kadar bug ben başka oyunda görmedim.

yazımın bir kısmını alıntı yapıp haksızsın diyorsun. diğer kısmını neden alıntı yapmadın. o kısımıda alıntı yapıp haklısın denmesinide bilmek lazım. 6 yıldır oynuyorum oyunu haklı insanlara hakları teslim edilsin önce sonra benim haksızlığımı konuşalım.

chozeee and Adanalı like this.
  17. .Unbeknown.

.Unbeknown. Team Leader Team Drakensang Online

Merhaba @snr64,

Sorduğunuz sorulara çok rahat bir şekilde "Evet" yanıtını verebilirim. Çeşitli zamanlarda konu ile ilgili başvurularımız olmuştur. Tavsiyenizi ise kendinize saklayınız lütfen. :) Kimsenin bir haksızlığa ortak olduğu yok, görev bırakmak durum karışık diye kaçmaktan başka bir şey değildir. Aksine kalıp durumun peşinde olmak herkes için daha faydalı olacaktır.

@Adanalı,

Paylaşmış olduğunuz görsellerdeki hesapların tabii ki farkındayız ve durumun fazlasıyla anormal olduğunu gayet iyi biliyoruz. Lâkin daha önce de dediğimiz gibi, hiçbir yetkili uyguladığı işlemlerde tamamen özgür değildir. Bu durumda merkez ekipten bir karar veya hamle beklemek durumunda kalınır. Son yapılan canlı yayında da gelecek etkinlikte bu hatanın var olmayacağını ve sömürü durumuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü hep beraber öğrendik.

@dereta2,

Olaya sizin vakıf olduğunuzdan daha çok vakıfız. En az sizin kadar kimin nerede ne yaptığını bilmekteyiz. Farkındaysanız kimseye haksızsınız da demiyoruz. Aksine durumdan rahatsız olduğumuzu biz de belirttik. Konu içindeki diğer mesajlarımı okuduysanız gayet net anlayabilirsiniz.

İyi oyunlar, iyi forumlar dilerim.

aBDuLHaMiTHaN and enesx1234 like this.
  18. enesx1234

Şu konuyla ilgili son yazım. Mod arkadaşlardan bu konuyla alakalı bilgisi olan birisi rica etsem bizi bilgilendirir mi lütfen. Bu buga karışmış hesaplar banlanıcak mı? veya yaptıkları hileli taşlar rünler silinecek mi ? Bunu bilmek bizim en doğal hakkımız diye düşünüyorum. Merkezden bilgi alabilirseniz bizi bilgilendirin lütfen. Bizde ona göre kararımızı verip hareket edelim. İyi forumlar diliyorum herkese.

Share This Page