Drop Oranları Hakkında

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Iamnotlegolas, Jun 9, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Iamnotlegolas

Iamnotlegolas Forum Greenhorn

Şu forumda tüm milletlerden günde onlarca tane başta a7 silahı ve magma derisi olmak üzere itemlerin drop oranları hakkında yakınılıyor. Hangi konuya girsem adminler iletildi ilgileniliyor diyor bu nasıl iş arkadaş burası devlet hastanesi mi 3 ay sonraya randevu mu alıyoruz? Bir de sanki gökten item yağıyormul gibi materi ve drakenle item satın almayı da kaldırdınız gözünüzü seveyim bunlar oyundan soğutturan şeyler. Oyunu oynarkenki amacımız zevk almak eğlenmek. Bir itemi düşürene kadar ...... boğamızımız* yırtılıyor. Ki düşen iteme de bakıyoruz temeli çöp haydaaaaa. Ya tezgah sistemine ne demeli tamam şans işi sabır işi de böyle değil arkadaş böyle değil. Bir oyun oyuncularını mutlu etmeli, kanser değil.

Draganda bug yapıp deli gibi imha , küp , item kasanlara hala ceza getirilmemesine değinmeyelim bile.

Last edited by moderator: Jun 9, 2020
    tuncy4141, KillerFrost and SirCJUNE like this.
  2. Beta

Beta Board Administrator Team Drakensang Online

Merhaba @Iamnotlegolas,

Her ne kadar klasik olsa da bu durum sizlerin şansına bağlıdır. Çevrenizde tek seferde düşüren oyuncular da olduğunu duymuşsunuzdur. Karakterler için olmazsa olmaz olan nesnelerin düşürülme oranının arttırılması konusunda merkez ekibimize bir geri bildirimde bulunduğumuzu da eklemek isterim. Bol şans diliyorum.

Sevgilerimle, iyi günler dilerim.

3. ρøωεƦωølŦ

ρøωεƦωølŦ Junior Expert

tuncy4141 likes this.
  4. tuncy4141

tuncy4141 Forum Apprentice

arkadaş çok haklı !! ben 1-2 haftadır uğraşıyorum hala a7 silah atmadı... dün mesela 55 tur denedim ve yine boş !! bu artık şans falan değil kasıtlı olarak droplar sıfırın altına düşürülmüş gibi ... 200-300 tur norma harita tegan kesiom palto atmıo ... yaklaşık 10 gün... günlük en az 20 tur a7 kesiyorum sadece 2 silah düştü onlarda çöp !! donanmım basınca zaten direk patlıo !! 10 günde sadece 1-2 silah atması şans falan değil ...ve tezgah oraya hiç girmeyelim ... 30 tane kolye denedim aldığım kolyeler resmen alay edio .. 2 tane 2 platlı efso atıyorum tezgaha alay eder gibi saçma sapan şeyler üretio ))))) artık rüyamda a7 kesiyorum orda bile silah atmıo... ve hepsinden ayrı çift elli droplarıda sıkıntı GTS c1 kesiom bi kaç tane çift el atıo !!! Bu arada bi ÖNERİ ! pazar [(Takas])sistemi gelsin bari .... oyuncular fazlalık itemlerini örn:1000 ander karşılığı buraya atsın alıcıda örn:1000 ander veya draken karşılığı takasa girsin ...mesela Magma Paltosu karşılığnıda Medusa paltosu gibi ... elindeki itemi takasa atsın ve karşılığında ne istediğini belirtsin belli bir ander karşılığı takaa olsun ... alıcı ve satıcı belli bi ander ödesin

5. NofeArTR

NofeArTR Active Author

Burada asıl sıkıntı benim gözlemlediğim şu, Her server için drop oranları aynı ve sabit fakat belli serverda oyuncu sayısının fazla olması sürekli etkinlik veya boss kesilmesi sirkülasyonu arttırdığından daha fazla kişiye item düşüyor ve sanki drop oranları düşük veya yüksek kıyaslamasına yol açıyor. Bu durum ortadan kaldırılması gerek bu yüzden ilk arkadaşın söylediği yüksek tur miktarına rağmen drop düşmemesi aslında genel örneğin werian server için o bossun çok düşük kesilmesi. Bireysel olarak bakıldığında yüksek kesilmiş ama genel itibariyle düşük kesilmesine yol açıyor.

Bunun en güzel örneği geçtiğimiz 2 çöl etkinliğinde bizim serverda tüm seti tamamlayan kişinin az olması, heredur server'ının oyuncu potansiyelin yüksek olması sebebiyle nereseyde izlediğim videolarda herkes bir şekilde itemleri tamamlamış. Hayret ettim.

Bu yüzden karakterlerin olmazsa olmaz itemlerinin drop oranlarının oyuncu potansiyeline göre server'lara göre ayarlanmalı, hatta genel çekilişler bile her server için farklı olmalı. Werianın serverının düşük oyuncu olması heredur serverının yüksek oyuncu potansiyelinde olması benim suçum değildir ? niye ben onlarla aynıymış gibi değerlendiriliyorum ? Bu bana haksızlık değil mi ? Çekilişle 10 kişi item kazanacak toplamda 5 kişi heredur çıkıyor. Toplam şansımız iyice düşüyor

Geri Bildirimizin yanında server arasında fark giderilemiyorsa eski düzen karkaterlerin olmazsa olmaz itemelrinin satışı olması gerek.

Saygılarımla

Last edited: Jun 9, 2020
  6. tuncy4141

Sayın mod arkadaşlar bu yeni yamayla birlikte droplarda bi değişiklik falan varmı ?? ben yama notlarında göremedim fakat yinede bi sormak istedim ..3-4 hafta önce droplar fena değildi ama sonradan çok daha kötü bi hale geldi !! PVE falan geliyo şimdi belki bi nebzede olsa dropları artırırlar diye umutlanıyoruz

Beta likes this.
  7. Beta

Beta Board Administrator Team Drakensang Online

Merhaba @tuncy4141,

Bu tür durumlarda sizleri forum üzerinden bilgilendirmekteyiz. Bizlere bu konu hakkında bir bilgi gelmedi ancak durumu gerekli yerlere durumu ileteceğiz.

Sevgilerimle, iyi akşamlar dilerim.

8. tuncy4141

bi gelişme olmasnı dört gözle bekliyoruz özellikle a7 silah drobu hakkında ..... diğer haritaları denemediğim için onlar hakkında bişey diyemem ama a7 silah kasmak beni hayattan soğuttu :) belki bi nebzede olsa droplar farkeder diye gittim pre çektim yine artmadı !ve anlamağım olay neden sürekli droblarla oynuyolar 3-4 hafta düzgün olan droblar birden düşüo

Beta likes this.
  9. Menekşe

Menekşe S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba @tuncy4141,

Droplar oranları herkes için aynıdır.:) Birazcık şansa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum.:) Biraz daha gayret göstermenizi tavsiye ederim, eninde sonunda elde edeceksinizdir. ;)

Saygılarımla, iyi akşamlar dilerim.

10. dksbane

dksbane Forum Greenhorn

Selamlar herkese öncelike. Balor sunucusunda oynuyorum yaklaşık olarak 3 aydır. 0'dan korucu kastım 55'e ve yaklaşık olarak 400 tur kesmişimdir haberciyi. Hiç bir seferinde silah alamadım. Deriyi zaten geçtim ama silah yok :). Severek oynuyorum oyunu ancak bu durum gerçekten can sıkıcı bir hal almaya başladı. Umarım yakın zamanda bir düzenleme gelir.

11. nisa1264

nisa1264 Forum Greenhorn

drop olayları aşırı saçma, ayn ıhesap içindeki 2 karakterimde de durum aynı ne dragandan nede a7 den item düşmüyor saçmalık dolu, defalarca kesiyorum başkasına kestiriyorum tüm partideki oyuncular item alıyor ben bomboş, a7 defalarca girdim tek başıma da girdim gurupla da girdim ama yok anlamıyorum. solo olarak oyun devam edemıyor gurupla da nereye kadar. çektiğim pre ve deluxlara acıdım resmen daha fazla oynanacak bir oyun değil bu boşuna zaman kaybı.

dksbane and aBDuLHaMiTHaN like this.
  12. enesx1234

enesx1234 Junior Expert

Eskiden bossu kestiğimizde materi ile bosstan düşen itemleri satın alabiliyorduk o sistemin ben gayet iyi oldugunu düşünüyordum sonuçta materi kasmakta emek isteyen bir iş ama ne yazık ki o sistemi kaldırdılar keşke tekrar öyle bir düzenleme gelse çünkü cidden herkes a7 silahı ve habercinin ejderha derisini düşürmek için uğraşıyor.

Share This Page