Dso sona doğru gidiyor

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by SkyLander, Nov 9, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. SkyLander

SkyLander Forum Apprentice

Merhabalar,
    Bu sanırım yazıcagım son yazım olur. Yıllardır oyunculardan fikirlerini isteyip karşılıgında kendi bildiğini okuyan bir dso varken daha fazlada yazmaya gerek yok. Neyse asıl konuya geleyim aklımda birkac soru var cevabını bulamadıgım.

1- Madem söylediklerimizi dinlemiyeceksiniz neden öneri ve düsüncelerimizi sürekli soruyor ve bizim icin cok önemli diye yalan söylüyorsunuz.Neden kabul edilmedigini acıklarsanır insanlar sizin gercekten dinlediginize inanır. Kabul ediyorum bazen cok sacma öneriler oluyor özelliklede karakter dengeleme konusunda her oyuncu istiyorki diger karakterdeki güçlü yetenekler kendi karakterinde olsun. iyi güzel olsunda ozaman diger karakterlere ne gerek var.

2- Dso neden kendını vazgecilmez sanıyor bu özgüvenin sebebi nedir. neden oyuncular ile inatlasıyor. sürekli olarak eventler cok uzun ve öduller emeklerımızın karsılıgı degıl dememize ragmen DSO bizleri 7 gün 24 saat oyunda tutmak icin ugrasıyor. oyunculara neden işe gitme okula gitme yada sosyallesmek icin zaman bırakmıyor. 1 hafta suren eventten alıcagınız taşları maymuncukları rünleri 1 günlük kan sandıgı farmından cok kolaylıkla elde edebiliyorsunuz. bana simdi kansandıgı yapamayan oyuncular var demeyin. zaten o oyuncular eventleri bitiremiyor. düsük modlarda hicbir event bitmiyor. (7/24 oyun icinde yasayanlar haric)

3- Soloplay mantıgı ile oyunu kurgulayıp neden multiplayer oynatmaya calısıyorsunuz yıllardır. bir karar verin artık. suanki karakterimde kırmızı öz ile 1m+ hasarım var. bu hasara oyundakı hangi boss dayanabilir. DSO bu tip oyunlarda tek değil yada öncü değil neden diger oyunlara bakarak kendini geliştirmiyor. multiplayer oyunlarda hicbir zaman bir oyuncu tek basına boss kesemez (hile kullanmıyor ise). multplayer oyunlarda 3 ana görev vardır parti icinde tank, healer (saglıkcı) ve hasar. sizin elinizde healer yokken nasıl multiplayer oynatmayı planlıyorsunuz cok merak edıyorum. güçlenen oyuncular bir süre sonra solo takılmaya baslayıp oyundan soguyor.

4- Neden herzaman pvpde ilk vuran kazanır mantıgı ile devam etti butun isyanlara ve yorumlara ragmen. Dso pvp konusunda yıllardır 1 adım bile ilerleyemedi. Pvp dediginiz olay 1 vurusluk bırsey degıldır 1 sanıye ıcınde bır oyuncu yetenegını nasıl gösterebılır heleki interneti yavasa. bu benım düsüncem bence pvp de rakıp cıplak karakterle bile oynasa en az 3-4 kere vurmak gereklıkı insanlar biraz pvp keyfi yasasın.

5- Neden DSO sürekli sans konusu arkasına saklanıyor. bir item düsmediginde sürekli sans bahanesine saklanıyor. sans bahanesine saklanmak yerine veri tabanından sans katsayısını neden yukseltmıyor. cok zor birsey degil. sureklı yaptıkları sey. cok büyük degişiklik yapmıs gibi gösterdiginiz zindan mod artısları. cehenmen 1,2,3,4,.... bunları cok büyük ugras gibi gösteriyorsunuz ama aslında yapılan tek sey veri tabanındakı ilgili tablolardaki alanların güncellenmesi. tek 1 satır kod yazılmadan. (Nerden biliyorsun diye soranlar icin söyleyeyim bligisayar müh.yim)

6- Dso neden 1 adım bile kendini gelistiremiyor. Oyuna baslayalı 1-2 ay önce 5 yıl oldu.level 100 öncesinde 1.5 yıl kadar oyunu bıraktım. korona ve sokaga cıkma yasaklarından dolayı MECBURIYETTEN oyuna döndüm yoksa özledıgım icin degil. yine bırakma durumuna geldim 45 kişilik loncada 3-5 kişi kaldı hergun oyuna giren. 5 yıl boyunca neler yaptın dersenız aradünya zindanları yaptım. şöyle arkaya dönüp bakınca 5 yıl boyunca DSO nun 1 adım bile ileri gitmediginin kanıtıdır bu. ayrıca 4. maddenınde kanıtıdır 5 yıl boyunca sadece sql de update query calıstırıp bizlere cok buyuk degısıklıkler yapmıs gibi bir izlenim yaratmıslar. 5 yıl icinde 2 zindan eklendi sanırım birde level 100 geldi. yeni bölgeler geldi diye savunma yapmayın brigavik dısında kullanılan bir harita yok. sırf kullanılsın dıye mortis i bu gereksiz haritaya tasıdınız yeni bir boss yapamadınız bile. yeni gelen haritalar sadece aradünya zindanlarında level kasmaktan sıkılıpta farklı yerde level kasmak isteyenlerin 2-3 hafta kullandıgı haritalar. neden bu haritaların ömrü bu kadar kısa oluyor neden 10 yıldır dso aradünya zındanları ile yetiniyor.

7- Neden bir karakteri güclendirmek icin 1-2 sene harcamak zorundayız (güclü arkadaslarınız yoksa). Yükselen kahramanlar eventinde herkese yeni karakter kastırdınız ama sonunu getiremedi. Neden aynı hesap icindeki karakterler arasında taş mucevher ve rün aktarımı yapılmıyor. eger böyle birsey olsa oyuncular eventte kastıgı yada merak ettıgı karakterlerı kasar ve onlar ile oynar. 4 tane farklı karakter var oyunda. hesap icindeki karakterler arasında aktarım olsa oyuncular sıra ile karakterleri oynayıp en azından bıraz keyıflı zaman gecırebılır. 1-2 sene harcamayı göze alamadıgım icin ve suanki karakterimlede aynı seylerı yapmaktan sıkıldıgım icin oyundan iyice sıkıldım.

Sonuc olarak dso koronanın verdiği son sansıda degerlendiremedi. son 2 yılda kendisini 1 adım ileri tasıyabilseydi suan oyuncularını kaybetmek yerine yeni oyuncuları olurdu. Bence dso büyük bir süpriz yapmazsa eğer sonu cok yakındır.

sevgiler ve saygılar...

2. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba SkyLander,

Öncelikle düşünce görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Bir görevli olarak yazınızda değindiğiniz noktalara bende katılıyorum ve oyun geliştiricilerinin düzenlemeleri bu doğrultuda yapabilmesi için de gerekli önerileri merkeze sunulduğunu da belirtmek istiyoruz. Ayrıca, bu gibi öneriler yalnızca TR'den değil diğer ülke oyuncu ve takımları tarafından da gönderildiğini hatırlatmak da yarar var.

Ancak, bir kaç senedir yaşanan Covid-19 gibi dünya genelini etkileyen pandemi oyun geliştiricilerinin de evden çalışmalarına ve istenen değişimlerin yeniliklerin koordineli bir şekilde işlemesinin önüne geçmiştir. Ve son olarak şirket içinde yakın zamanda oyunun geliştirme kadrosu ve CM'leri köklü bir değişime gitti. Bununla birlikte forum, discord içinde de moderatörler ve admin görevini yürüten görevlilerde de yine ciddi anlamda bir değişim yaşandı. Dolasıyla bu değişimler yaşanan sorunların hızlı çözümünü, yeni gelecek çalışmaları ve düzenlemeleri ciddi şekilde etkiledi. Her şeye rağmen daha bir oyun deneyimi için şuan ki kadronun elinden geleni yaptığını belirtebilirim. Umarız ki, bu sancılı süreçlerde biran önce geride kalır ve oyun için hedeflenen çizgi yeniden inşa edilebilir. Anlayışınız ve hassasiyetiniz için hepinize teşekkür ederiz.

İyi oyunlar dilerim.

SkyLander likes this.
  3. Nothanks!

Nothanks! Someday Author

Dso bigpointin üvey çocuğu bigpointe bagli ufak bir oyun ve bigpoint bu oyundan maddi gelir beklemeyi birakali uzun zaman oldu.bunu; rekabetçi bir pvp olusturmamasindan , premium gibi en önemli gelir kaynagini eventlerde bedava dagitmasindan , shopta satilan urunlerin saçma fiyatlardan satilmasindan anlayabiliyoruz.yani para kazanmadigin bi oyuna hizmet vermezsin bu kadar basit.kaliteli bişeyler ariyosaniz ayrilin arkadaşlar dso bundan 1 adim ileri gitmicek.

4. DRoX

DRoX Forum Greenhorn

Sayın @Beta buradan paylaştıgımız bildirimleri yönetimle paylaştıgınızı biliyoruz ancak bizim sorunumuz yönetimden olumlu veya olumsuz geri dönüş alınamaması (haklarını yemeyelim birkaç konu hariç diyelim onlarda büyük problemlerdi ona ragmen cok gec tepki verildi.)
    yönetici ekibi kendi başlarına çalıp oynuyor.gerçi haklılar fren patlamıs yokuş aşağı gidiliyor yapabilecekleri pek birşey kalmadı sanırım.

Bir oyuncu gözünden oyun yönetimi su sekilde görünüyor.Oyunda şu an oynayan belirli bir kitle kaldı onlardan ne kazanırsak kardır hep geciçi çözümler üretelim sonrasına bakarız hep günü kurtarma peşindeler.mesela yeni oyuncu çekmek için ne yapıldı son 1-2 senedir bana göre hiçbirşey.acaba beklentisi kalmadımı yönetimin ileriki zamanlar için.çünkü bu durumda cok zor yani.

Ben bu durumun legacy yamasıyla oldugunuda düşünmüyorum.güzel yönetilebilseydi bence güzel bir yamaydı.ya benim yarım yamalak bilgimle 2-3 kişilik bir ekiple oyunu yönetsem su ana daha iyi bir yerdeydi.oyunun bu durumda olmasının sebebi tamamen yönetim.zira bp nin elindeki kalan ne ilk oyun nede son oyun dso.

berbat ettiler güzelim oyunu.

SkyLander likes this.
  5. cakmak1136

cakmak1136 Forum Apprentice

ne sacma bır dusunce yapın var mılletın agzına bır kac damla bal damlatınca oyun çöokmus vsmı oluyor ??

6. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba DRoX,

Oyuncuların burada yanıldığı nokta sizlerden gelen fikirlerin dikkate alınmadığı yada gözle görülür bir gelişme olmadığı yönünde. Nispeten bunda haklısınız. Belli de yaşanan sorunlar sizlere daha net bir biçimde açıklanabilirdi. Burada hemfikiriz. Ancak, geliştiricilerin zaten sizlerden gelen her fikre doğrudan cevap vermesi mümkün olabilecek bir şey değil. Bu nedenle biz forum görevlileri ve adminleri var ki bu aradaki boşluk doldurulabilsin. Ayrıca, forumda ve discordda paylaşılan sorunlar bir çoğu hemen hemen her oyuncunun muzdarip olduğu sorunlar dolasıyla bir çok kez bu geri bildirimler bizlere ve dolasıyla geliştirici ekibe de gitmekte. Aksaklıkların ve sorunların olduğu bir gerçek olmakla birlikte bu sorunları olabilecek en kısa sürede çözmek için her bir görevli elinden geleni yapmaktadır. Bunu bütün samimiyetimle söyleyebilirim.

İyi oyunlar dilerim.

7. ]wanted[

]wanted[ Forum Apprentice

DSO çoktan sonu gördü bile. Geçtiğimiz aralık ayında dark legacyden sonra yaklasık 10 senedir oynadığımız DSO'yu 7- 8 arkadaş bıraktık topluca. 1-2 seneye DSO diye bir şey görmeyiz. eski hallerinden eser yok.

aBDuLHaMiTHaN and vetellan like this.
  8. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

yo hiç rahatlatmadı
    daha önce ben de çok online oyun oynadım asıl tam tersi dso'da denge sıfır. en basit örneği en kırılgan sınıf, kendimin de oynadığı mage sınıfı. diğer oyunlarda mageyi neden açarsın biliyor musun? en yüksek hasarı çıkartır bu bir avantajdır ve oyunculuğun iyiyse kırılgan olması seni çok etkilemez. ama en basit bir don nova kullanmadan hiç bir yaratığı hızlı kesemiyorsun. ve don nova için dibine girmen gerekiyor. haliyle kırılgan olunca çabuk ölüyorsun. gelelim okçuya o da dibine giriyor ama hp si fazla ve mageden çok daha hızlı kesiyor. buna ne diyeceksin o zaman?
    çok oyunda zindan denilen yerler mevcut
    hangi oyunları oynuyorsun acaba sen. misal d3 diye yazayım da sansürlenmesin sen anla, oyunu bir kez satın alıyorsun bir daha para harcamana gerek yok ayrıca itemleri ortak kasaya koyup yan charınla alabiliyorsun. böylelikle bir klastan sıkıldıysan item kasmaya gerek kalmadan başak bir sınıfla oynayabiliyorsun. dso da yan charı kas bakalım ne kadar para ve zaman harcayacaksın?
    sanırım pvp kısmında dso dan bahsettin?
    şaka yapıyosun

9. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

oyunda tonlarca bug var misal bunların düzeltilmesiyle başlayabilirler. örnek: don hücumu. bir sürü arkadaşım oyunu bıraktı bunların sebeplerini ortadan kaldırmakla başlayabilirler veya. pvp öldü bunu da düzeltebilirler. verilen sözleri tutmayı deneyebilirler. yol haritası vs
    bir karar ver istersen

Share This Page