Discussion DYSKUSJA: Aktualizacja 236

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Jun 24, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Bohaterowie Dracanii!

    Nie wygląda na to, ale przyszło lato! Aktualizacja 236 przynosi nam nową akcję specjalną Letni Festiwal oraz poprawki błędów i drobne udoskonalenia. Zrzucamy więc zużyte wojną pancerze i przywdziewamy lekkie kaftany, by nie spocić się zanadto podczas przygotowań do eventu!​


    [​IMG]


    Więcej informacji w TYM poście​


    Zapraszamy do dyskusji!


    Życzymy miłej zabawy!
    Wasza Ekipa DSO
     
  2. Heheszek

    Heheszek Forum Greenhorn

    Q: Nie mam zieloneo pojęcia jak zdobyć Szpile pomocy w trakcie właściwego eventu.
    A: Szpile możesz zdobyć z minigier, jeśli nosisz Pelerynę letniego przesilenia. Jeżeli jednak nie chcesz go używać, to możesz zakupić oferowne przez handlarzy na Kalodoro Zestaw Pomocnika. Pakiet ten zawiera 500 odznak. Wszystko fajnie ale jeśli mieszkam w domu dziecka i nie stać mnie na plaszcz to moja szansa na zrobienie passka postepu jest rowna 0 zgadza sie?
     
  3. Jasiu111

    Jasiu111 Forum Pro

    Oczywiście, że nie. W zacytowanym przez Ciebie fragmencie masz informację jak zdobyć postęp bez płaszcza. Dodam tylko, że oferta pakietu obejmuję cenę w mrocznych, ale też w słonecznych monetach.
     
  4. Astryld

    Astryld Forum Greenhorn

    Kiedy będzie można wejść na grę?. Bo takiej informacji nigdzie nie widzę, a chyba powinna być orientacyjna godzina zakończenia konserwacji/aktualizacji.
     
  5. Geriatron

    Geriatron Forum Greenhorn

    Na forum takiej informacji nie ma lecz na Discord jest podana 11:00 jako orientacyjna godzina zakończenia aktualizacji.
     
  6. Astryld

    Astryld Forum Greenhorn

    Dziękuje za info, na discord nie przesiaduje, zaglądam jedynie na forum.
     
  7. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Opis aktualizacji został uzupełniony o harmonogram.
     
  8. Spide

    Spide Active Author

    Ja mam pytanko czemu po każdej aktualizacji gry i pobraniu na nowo klienta dzieje się to samo? Otóż problem jest taki że mimo pobrania całego klienta po aktualizacji to za każdym razem po pierwszym wejściu do gry czy to na mapę czy nawet w plecaku/sakwie wszystkie tekstury są i tak pobierane na nowo co powoduje to że za każdym pierwszym wejściem na daną mapę ping skacze mi do 600-700 na czasem nawet kilka minut aż wszystkie tekstury się załadują. Jest to już któraś z kolei aktualizacja kiedy tak się dzieje...

    Zdjęcia poglądowe
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    MrBark likes this.
  9. ludwik10

    ludwik10 Forum Apprentice

    Mam to samo co Pan up do tego dochodzi doczytywanie mapy.... w czasie doczytywania mobki bija i jest zazwyczaj DED. Tak samo jest jak się resetuje klienta ,PS Maja premium jest to samo...... normalne?
     
    MrBark, Spide and BKGREG like this.
  10. Teufel

    Teufel Forum Apprentice

    Ale tak jest dość często odkąd sięgam pamięcią. Wolno się wczytuje tekstury. Po prostu po aktu najlepiej nie rzucać się na kowala czy mapki a przeczekać kilka chwil
     
  11. Spide

    Spide Active Author

    Wiem że po aktualizacji jest dość często ale ilekroć mam tak codziennie gdy wchodzę do gry. Jednego dnia jest dobrze a drugiego nagle tekstury się wczytują od nowa mimo że cały klient jest pobrany. Uprzedzając dalsze pytania i stwierdzenia nic mi nie czyści plików tymczasowych.
     
  12. WhiciaQ

    WhiciaQ User

    Witaj, to o czym piszesz - zdarza się dość często. Przyczyn może być wiele; np., problemy z netem. Przyczyna może tkwić również w samym kliencie. Koleżanka od spraw technicznych podpowiada, że może być tak iż nie zgrywa w całości (mimo pełnego paska), tylko dogrywa po odpaleniu gry.
    Ps. Mnie również to się przytrafia po każdej aktualizacji. Zazwyczaj odczekanie rozwiązuje problem.
     
  13. KulawyMao

    KulawyMao Exceptional Talent

    to jak mozesz to sie jeszcze dopytaj 'kolezanki' kiedy w koncu naprawia chat? co 2 zmiane mapy wywala chat na kilkadziesiat sec/ pare min i nie jest to winna neta od razu zaznaczam, bo gra dziala plynnie 0 laga, tylko chatow nie ma...
     
  14. -kiler5-

    -kiler5- Regular

    nie rozumiem was przecież to jest normalne po każdej aktulce , serwer dostaje nowe informacje , tak i jak każda postać - mozna to porównać do czyszczenia pliku dso ,wiec panowie i panie nie róbcie z igły widły bo to normalne
     
  15. Spide

    Spide Active Author

    Wiem że przyczyn może być wiele, znam ten temat od strony technicznej więc nie musisz tłumaczyć co jak działa. Jest to po prostu frustrujące bo mimo wskazania przez klienta że został on pobrany do końca to po uruchomieniu gry gra i tak pobiera sobie brakujące tekstury czy inne elementy. Wiem że wyolbrzymiam tutaj problem którego tak naprawdę nie ma ale jedno wyklucza drugie skoro gra i tak pobiera po jej uruchomieniu brakujące elementy to czemu klient wskazuje że gra jest w pełni pobrana. Nie wiem od kiedy tak to działa bo miałem parę miesięcy przerwy od gry ale przed moją przerwą tak nie było, a jeśli już to zdarzało się sporadycznie a nie co każdą aktualizacje.

    Podpinam się pod tym, czasem jest to irytujące bo chcesz komuś odpisać a nie możesz bo czat jest zablokowany.


    Nie jest to normalne a przynajmniej ja to tak traktuje, po co pokazuje że klient jest w pełni pobrany a gra gotowa do użycia skoro po odpaleniu gry i tak musi pobrać tekstury. Jedno wyklucza drugie.
     
  16. WhiciaQ

    WhiciaQ User

    Skoro wiesz jak to działa i nie oczekujesz odpowiedzi to po co pytasz? Jeśli miałabym informację w pigułce od BP to bym Ci ją przedstawiła. Następnym razem sformułuj post w formie faktu a nie pytania - jeśli nie chcesz tłumaczeń. Przejrzyj ten wątek - może znajdziesz tam coś dla siebie.

    Problem znany od dawna i zgłoszony - cisza w temacie.


     
    Spide likes this.
  17. Spide

    Spide Active Author

    Pytam bo jako moderacja wiecie więcej w wielu sprawach i może ktoś już wcześniej pisał coś na ten temat. Nie mniej jednak dziękuje za odpowiedź ;)
     
  18. Akatriel

    Akatriel Padavan

    965/999 po przejściu dwóch mapek. Nawet tego bp nie potrafi zrobić dobrze tak żeby zamykać questa po przejściu dwóch mapek tylko trzeba wejść na trzecią i ubić jeszcze 30 mobków. Naprawdę tam nikt nie myśli, czy trzeba im liczydło kupić? Jaki problem dać na mapce te minimum 500 mobków żeby robić questa w dwóch przejściach? Czy oni są w stanie zrobić jakiś event dobrze? Na chwilę obecną wszystkie tylko psują. To taki szczegół, ale według mnie mający negatywny wpływ na rozgrywkę w tym evencie.
     
    roninka, MrBark, Spide and 1 other person like this.
  19. KulawyMao

    KulawyMao Exceptional Talent

    mialem wlasnie to pisac, ale widze byles szybszy :p poraz kolejny misja jest zrobiona celowo w ten sposob, zeby trzeba bylo marnowac kolejne wejscie, zeby dobic doslownie kilka mobkow do misji

    i po co istnieje sakwa na pierdoly eventowe, jak dalej stos smieci trafia do inv?
     
    Spide and Akatriel like this.
  20. HoCuSpOcUs

    HoCuSpOcUs Forum Apprentice

    Wielki problem bo trzeba zrobic 3 mapki ale wez pod uwage to ze jak oddasz pierwsze zadanie to masz elitke na mapie potem jak oddasz 2 zadanie to masz czaske na mapie wiec na nastepny dzien moze uda sie zamknac w 2 wejsciach te 999 mobow .. a i tak jesli chcesz zrobic postep to i tak najlepiej kolory leca na tej mapce plus mozna przekleta trafic... nastepna zecz w ofercie mozesz dokupic kolory albo mapki na kalodoro taniej niz w koszyku a u kogo u tajemniczego janka nie za 4000m lecz za 3100