Discussion DYSKUSJA: Aktualizacja 251

Discussion in 'Sekcja Polska' started by TL_Tyche, Jul 6, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Bohaterowie Dracani!

  Przed nami aktualizacja o numerze 251.

  [​IMG]

  Harmonogram: środa, 7 lipca
  08:30 - Rozpoczęcie odliczania
  09:00 - Przestój serwerów

  10:00 - Planowane zakończenie prac

  Szczegóły zmian znajdziecie w tym temacie.

  Do dyskusji, wyrażania opinii oraz zgłaszanie ewentualnych błędów zachęcamy w tym temacie.

  Serdecznie pozdrawiamy,
  Wasza ekipa DSO
   
  Last edited: Jul 7, 2021
 2. BlackBlond

  BlackBlond Junior Expert

  no stało się- chciałem prosić o zwiększenie ilości błędów i jest aktualizacja po prostu majstersztyk
   
 3. bonarxPL

  bonarxPL Forum Apprentice

  Masakra
  Nie da się zrobić eventów.Nie zalicza postępu,z resztą paski postępu zniknęły.
  Serwer grimmag
   
 4. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Programiści są tego świadomi i pracują nad rozwiązaniem. Nie pozostaje nic innego jak czekać na decyzję.
   
  bonarxPL likes this.
 5. BlackAngel

  BlackAngel Forum Greenhorn

  Wiedziałem, że będzie problem związany z paskami postępu ponieważ na testowym był podobny błąd przez chwilę. Jednak myślę, że za 2dni to naprawią i wszystko będzie super! Oczywiście Event powinien być przez to przedłużony o tyle ile zostanie zabrany! Wracając do pasków postępu to problem mają z paskami osoby którzy nie mają 4000 tysiące - punktów osiągniecia.
  Stół warsztatowy nie pozwala na stworzenie przedmiotów z nową formą zaklęć np. Legendarna miała mieć minimalne 95% w podstawie oraz zaklęcia które miały mieć minimalne 95% a max to 100% a oczywiście tego nie ma.
  Jeśli chodzi o inny rodzaj to tak samo. Przedmioty miały na poszczególnych poziomach dawać również jak ruda minimalne % w przedmiocie i jakoś tego nie widzę.
  Poziom trudności / Procenty w podstawie oraz zaklęcia
  Zwykły - 0-100%
  Bolesny - 0-100%
  Dręczący - 25-100%
  Śmiertelny - 25-100%
  Zagłada - 50 - 100%
  Bezlitosny - 75- 100%
  Rozlew Krwi - 95-100%
  Takie miały być jak ruda, a na poszczególnych poziomach ciągle lecą przedmioty z niższą ale ok. Albo źle przetłumaczone albo po prostu jestem głupi :)

  A tutaj cytuje :
  • "Przedmioty wyposażenia wypadające z bossów na wyższych poziomach trudności również mają teraz gwarantowany minimalny poziom mocy wartości podstawowych.
  • Ta zmiana dotyczy również wyposażenia uzyskiwanego z bossów na wyższych poziomach trudności – oznacza to, że wszystkie zdobyte przedmioty będą miały gwarantowany minimalny poziom mocy również dla wartości podstawowych.

   Ale jest jeszcze jedna ważna kwestia w tej zmianie! Zostanie ona zastosowana wstecz do wszystkich przedmiotów. Jeśli wytworzyliście już niektóre przedmioty z użyciem rudy/przędzy o wysokiej rzadkości, podstawowe wartości zostaną dostosowane do nowego zakresu mocy. To samo dotyczy wyposażenia, które otrzymaliście z bossów na wyższych poziomach trudności.


   Tak wygląda aktualizacja 251, co dodała? Konie? Ok! Dziękuje za wizualny wygląd, tylko czemu patrzysz BigPoint znowu na wygląd wizualny zamiast na samą mechanikę która nas potrzebuję a my potrzebujemy jej?
   Aktualizacja jest świętna lecz trzeba poczekać na poprawkę i to jest najgorsze, trzeba CZEKAĆ!

   Mam nadzieję, że z nową klasą nie będzie takiego problemu.
   A co do nowej klasy, powinna ona już być z nami, Lipiec - Wrzesień to trzeci kwartał roku. A pewnie wejdzie we Wrześniu i naprawa błędów do grudnia gdzie skończy się czwarty kwartał roku. Oj, musi zespół DSO popracować nad punktualnością i będzie wtedy wszystkim żyło się lepiej! :) Trzymam kciuki i dziękuje POLSKIEJ administracji za tłumaczenie i pomoc! Thanks!
   
 6. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Z tego co wiem, paski postępów dla eventu Pustynia esencji został ujednolicone dla wszystkich poziomów postaci. Punkty osiągnięć też nie mają już na nie wpływu. Każda osoba ma identyczny pasek, z 4000 punktów postępu.

  Nie bez powodu w poście z patchnotami z Aktualizacji 251 jest zamieszczony pewien screen (o ten). Widać na nim, że zakresy poziomów mocy są różne w podstawie i zaklęciach. Polska wersja opisu na stole w grze niestety nie została zaktualizowana. W opisie zmian jest też napisane, że minimalny poziom podstawy i zaklęć w przedmiotach z dropu tyczy się tylko bossów. Drop z normalnych przeciwników raczej nadal będzie w pełni losowy, jeśli chodzi o poziomy mocy.
   
 7. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  tylko ja mam problem z kolorowymi mapami pustynnego eventu?
  albo postac teleportuje sie w ta i spowrotem, albo strzelam w moby nie zadajac im obrazen(i nie mam tu na mysli tego zbugowanego hitboxa zaraz przy postaci)
  blad dotyczy tylko tych map, na innych mapach nie mam tego problemu(raz na kiedys sie zdaza, ale to pewnie chwilowa niestabilnosc neta, czego niemozna powiedziec o kolorowych mapach, gdzie takie cos mam na 2/3 map)
   
 8. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Nie zaobserwowaliśmy u siebie podobnych błędów, ale może inni gracze są w stanie zweryfikować ten problem. Istnieje opcja, że z powodu aktualizacji eventu wystąpiły te niedogodności (klient w tle dogrywa zmienione treści map/eventu)
   
 9. BlackAngel

  BlackAngel Forum Greenhorn

  -
  1.- Tak, tak, ma pan rację jednakże chodzi mi o to, że tutaj wystąpił taki błąd, że osoby które miały te 4000 punktów osiągniecia, paski po prostu zostały i nie zniknęły a osoby które przed wejściem aktualizacji nie miały tych 4000 punktów osiągnieć otrzymali brak pasków. Wymagane jest mieć 4000 tysiące punktów osiągniecia, dlatego większość osób nie ma pasków. Innej opcji nie ma ponieważ osoby które mają więcej niż 4k punktów paski posiadają.

  2. Tutaj masz rację! Teraz już rozumiem na jakiej to zasadzie działa, dziękuje za wytłumaczenie! :)
   
 10. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Czy te osoby miały rozpoczęte paski? Czy mają 100. poziom?
   
 11. krzy40

  krzy40 Someday Author

  Szansa na otrzymanie przedmiotów wyjątkowych z map Wspomnień przeszłości została zwiększona. :)
  Pytanie - 0 ile 0.0000 promila ? Bo wg mnie podniesiono o 0.0
   
 12. jaxom1

  jaxom1 Forum Apprentice

  Wiadomo coś więcej o Awans bohatera kiedy będzie start.
   
 13. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Szansy otrzymywania przedmiotów nie są znane, więc jedyne co możemy, to sobie bajdurzyć ile one wynoszą i o ile mogły zostać zwiększone.

  Zapoznaj się z tym tematem.
   
 14. BlackAngel

  BlackAngel Forum Greenhorn

  Tutaj poziom niczego nie zmienia ponieważ możesz mieć 99lvl mając 6k punktów osiągniecia i paski takie konto posiada, lub konto które ma 100lvl jednak tylko 0-3999 punktów osiągniecia i niestety takie konto pasków już nie ma, ponieważ tutaj wpadł jakiś błąd, że wymagane są 4000 punktów osiągniecia. Ale z tego co wiem to już się tym zajęl i we wtorek ma być fix który naprawi te błąd.

  Chce jeszcze dodać, że stworzyłem nową postać, wbiłem poziom i event nie posiadał paska postępu więc to potwierdza moją analizę.
   
 15. Gargamella

  Gargamella Someday Author

  Mam omamy, może pecha, ale wydaje mi się, że teraz jest znacznie gorszy drop wszystkiego. Czy inni gracze mają podobne obserwacje?
   
 16. Dominico

  Dominico Forum Baron

  To samo konto, dwie różne postaci.
  Pierwsza ma lv 100 i może kupić Gremlinowego Pachołka za 480 słonecznych monet.
  Druga ma 75. poziom i cena tego samego wierzchowca wynosi 640 słonecznych monet.
  Ktoś może wie, czemu? o_O
   
 17. Soulshade2

  Soulshade2 Someday Author

  Dramat ten event przeleciałem się 4 razy po kolorado jak zobaczyłem drop odpuściłem sobie szkoda czasu 9 czy 10 misji a nic nie leci . Jak zwykle wszystko zrypali nic nie potrafią zrobić .
   
 18. piątunio44

  piątunio44 Active Author

  hejka:)
  mam pytanie odnośnie eventu : awans bohatera
  mam już 4 postacie na 1 koncie, to jest chyba max
  czy bede musiała 1 usunąć żeby zrobić nową do eventu?
  jeśli tak, to czy macie pomysł jak mogę wykorzystać zasoby z tej postaci, czy raczej wszystko przepada?
  ma na myśli kamienie , runy, ewentualnie gold ze sprzedaży inwentarza
   
 19. KulawyMao

  KulawyMao Exceptional Talent

  mozna dokupic 5 slot na postac za 12k mm, jakbys sie na to zdecydowal, to lepiej jest to robic w sklepie w oknie postaci, bo dostaniesz dodatek z dziennej tabelki wydawania mrocznych(jest opcja w menu wyboru postaci, ale tam nie radze kupowac)
   
 20. BlackAngel

  BlackAngel Forum Greenhorn

  Dzień dobry,może ktoś pomóc mi w tej sytuacji co zrobić? Nie mogę przejść dalej bo nie zaliczyło mi znalezienia grobu grimmaga
  https://zapodaj.net/23a072014509f.jpg


  Usunięcie postaci i zrobienie od nowa odpada ponieważ wydałem 7,5k mrocznych monet na pergaminy.
   
Thread Status:
Not open for further replies.