Discussion DYSKUSJA: Aktualizacja 253

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Orion, Dec 27, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  BP nie odpowiada za to, że gracze magazynują jakiś przedmiot i poniosą "straty" (a raczej nie uzyskają korzyści), gdy zostaje on usunięty/zmieniony w trakcie dalszych aktualizacji. Producent zastrzegł w OWH, że gracz nie może oczekiwać, że gra nie ulegnie zmianom i pozostanie taką samą, jak w momencie gdy zaczął grać. Wszyscy to zaakceptowaliśmy, zgadzając się na warunki gry.
  Kody zawierające Premium/Deluxe i są czasowe, więc należy je wykorzystać w określonym czasie.
   
  TL_Tyche likes this.
 2. Eryk

  Eryk Forum Greenhorn

  Moim zdaniem o aktualizacji jest, że do drakensang wszedł Polski Ład. Prostując czyli zabieracie więcej np. graczom sposobów farmy i rozwijania postaci, zmniejszyliście nagrody za postęp w zimowym (zmniejszona ilość mrocznych monet, rodzajów kamieni,itp.). Taki tokiem myślenia nowy gracz, bez pomocy osób trzecich będzie miał strasznie trudno w grze i będzie bardzo czasochłonna. Daliście kod którzy ludzie zostawili na później, z większością kodów tak robią i nie usunęło im poprzednich kodów. To tylko moje zdanie.
   
  Sandofdesert likes this.
 3. eszebesze

  eszebesze Forum Greenhorn

  Załuje że nie zrobiłem screena, bo to Wy, tak Wy modzi, admini i inni upoważnieni wkleiliście ten kod w poście "Kody bonusowe" i NIE BYŁO tam nic napisane od kiedy do kiedy trzeba go użyć.
  A teraz co robićie, USUWACIE obrazek z kodem i udajecie wariata że nic nie było
  czyli coś tam było, co nie ?
  Mam u kobolda jeszcze kilka 3 dniowych premek z przed kilku lat, jakoś można było robić "nieczasowe nagrody"
  Czekam, kiedy DSO zacznie mieszać każdemu w schowkach i usuwać "stare" rzeczy.
   
 4. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Ja mam kilka nieodbranych premek i deluxa z kodu w ktorym byl cienowy rumak i kostium mrocznego maga i tez nie wiem czy mam to teraz brac zeby mi nie skasowali. Peleryna z kodu zostala a event zrobilem zostawiłem na nastepny rok ale czy nie skasuja oto pytanie.
   
 5. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Nikt nie udaje wariata, specjalnie sprawdziłam i kod był wstawiony przez gracza "Nieznajomy" (usunięty przez TL Tyche, gdyż jest już nieważny), ale nigdy nie był oficjalnie zaprezentowany przez moderację.

  Miało to miejsce już niejednokrotnie, nie rozumiem dlaczego nagle takie oburzenie.

  Jeżeli kody/nagrody wygasną, bo ich nie wykorzystujecie w odpowiednim czasie, to jest Wasz brak zysku.


  Cóż, mniej więcej o to chodziło. Tak to wygląda od kilku lat. Też mam stare zachomikowane Deluxy, jeśli zjełczeją lub zjedzą je myszy to moja strata, nie zjem ciasteczka.

  Rozumiem Wasze rozczarowanie, ale dalsze drążenie tematu nie ma sensu - kod w ogóle nie powinien być aktywny. Kto odebrał - jego szczęście. Producent nie przewiduje się rekompensat.
   
 6. alfajet

  alfajet Forum Greenhorn

  kamienie z ostatniego paska "zimowego" z trapezoidów nagle zdegradowali? brak słów...
   
 7. eszebesze

  eszebesze Forum Greenhorn

  Kody były wpisane ale nie otworzone, płaszcz z eventu też zwinęli, a niby czas do 31.12 :(
   
 8. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  To jest błąd, zgłoszony, liczymy na szybki hotfix. Lepiej się wstrzymać z kończeniem paska.
   
 9. slaveks

  slaveks Forum Apprentice

  Bardzo ładnie napisane... ale to tylko dowodzi iż w każdej chwili może zniknąć cokolwiek....paczka... kamień .... postać.
  Ktoś pytał czy opłaca się kupić premkę.... otuż NIE i basta.

  Przestrzegam przed wydawaniem pieniędzy na tę niepewną grę.

  Faktycznie w regulaminie jest że nic nie masz i nie masz żadnych praw....
   
  BKGREG and eszebesze like this.
 10. BlackBlond

  BlackBlond Junior Expert

  cytat z OWH :
  1.1 Użytkownik

  1.1.1 Bigpoint oferuje swoje Gry i Usługi wyłącznie konsumentom w rozumieniu § 13 niemieckiego prawa konsumentów (BGB).


  a tu jest Polska nieprawdaż
   
 11. AkodoJacek

  AkodoJacek Forum Greenhorn

  Od blisko roku nie wiadomo jaki status ma gra. Jak do mnie dotarło że nic co kupiłem za realną gotówkę nie jest moje a administrator może mi to zniknąć / zdewaluować (nie mówiąc o elementach zebranych w wyniku gry). W okolicy świąt kalendarz przypomniał mi o grze ... pojawil się kod (działający) z premką to stwierdziłem że może pogram troszke jak tylko będę mial wolne, po aktualce okazało się że mój plan powrotu w związku z promką okazał się błędem (i z tego co czytam był bugiem w grze - czyli czymś za co mogłem stracić konto jeśli tylko administrator by sobie to wymyślił). Jakby ktoś chciał traktować poważnie osoby które wpłaciły frycowe (realne pieniądze) dajcie znać ... na razie bede zaglądał raz na jakiś czas żeby sobie przypomnieć dlaczego nie loguję się codziennie.
   
 12. End08

  End08 Forum Apprentice

  czy nikt nie zauważył ze jest bardzo duzy nerw butow unikatowych wspomnienie przeszlosci z bonem +16 w wiedzy zamienionym na 10% kryta
  nawet z endgemowymi onyksami to jestesmy 7k kryta do tylu bo baza mniejsza co za tym idzie i dmg krytyczne szkody
  z full onyxami baza to mniejwiecej 150k *100%-2komplety run +pet = 300k
  a po steremu to 163k * 90%=307k

  ogolnie chodzi ze dostali nerwa ludzie z poczatku gry i sredniacy

  ze słabą wiedza , kamieniami, srednim sprzecie ,przez ten przelicznik procentowy, jak nie masz dobrej bazy to nic po procentach
  ja mialem duzego boosta jak cos sie wyfamilo kiedys
  nie wiem czy to ma na celu zniechecic nowych graczy, hehehe
   
  Last edited: Dec 30, 2021
 13. .pix23.

  .pix23. Forum Apprentice

  Nerf butów jest ale utrata kryta dla graczy z wysokimi kamieniami jest nieodczuwalna prawie.W zamian za to ozdoba daje szkody i to odczuwalnie większą ilość.Podnoszenie kryta w pewnym momencie już nic nie daje, za to szkody można podnosić cały czas.
  Wg mnie zmiana na plus w tym przypadku.Na mojej początkującej postaci też widze że jest ok ta zmiana.
   
 14. makaron125

  makaron125 Forum Apprentice

  Nowi gracze i średniacy mocno po tyłku dostali z tą aktualizacją. Wbić 100lvl bez pomocy starych graczy to masakra będzie po usunięciu afk farmy na dzielnicy. No i tak jak wyżej pisał już End08 z zmianą itemków z wspomnień też oni najbardziej stratni: buty i ozdoba to jedno ale dla nowego gracza każdy itemek z wspomnień znacząco podnosił staty bo oni kamieni nie mają, mrocznych na zrobienie 10 miejsc w kazdym itemku tez nie.

  Przywrócono do odbioru nagrody z kodu DSOSANTA - presja społeczności jak widać ma sens. Dla przemyślenia: może warto przenieść to do normalnego życia wobec różnych bzdur które są narzucane.
  Pytanie do modów: jest jakiś czas by odebrać wiszącą nagrodę z tego kodu czy można wykorzystać ją kiedy się chce jak to jest z wszystkimi innymi kodami?
   
  BKGREG likes this.
 15. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Faktycznie magicznie pojawiła sie ponownie skrzynka po lewej z możliwościa odbioru nagród, tylko ciekawe czy czasowo czy można jak to mówia "chomikowac" bo delux jest dosyć drogi i nie każdy chce go kupic dlatego wole zatrzymac co dla niektorych moze byc dziwne
   
 16. piątunio44

  piątunio44 Active Author

  kod ze skrzyni Gnoba, na 20K mm nie działa(kod jest nieważny):(

  czemu mnie to nie dziwi,,,eh
   
 17. WOW1122

  WOW1122 Forum Greenhorn

  Gnob nie dawał żadnego kodu xd
   
 18. krótkasprawa

  krótkasprawa Forum Apprentice

  Kod -dso2021 [ten na 20 kilo mm], będzie aktywny jutro [potwierdzone info z angielskiego forum].Z innej beczki-po aktualce został okrojony drop ze skrzyń[po ubiciu bosa] na rozlewie w międzyświecie -do dziś trapezy czy królewskie leciały tam z częstotliwością 1eden na 3-5 wejść a teraz na 20 wejść jeden udoskonalony i reszta mniejsze .Pytanie-tak ma być czy to błąd?
   
 19. Ennika

  Ennika Advanced

  Na Grimmagu można kupić trzecią, dzisiejszą skrzynkę bez problemu. Niestety na Herderze nie jest dostępna. Zadania dziennie zresetowały się z opóźnieniem, oferty u Gnoba niestety nie, nie zawierają skrzynki z kodem :(
   
 20. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Tak, póki co wiadomo o braku 3. skrzynki u Gnoba i braku bossa w Jaskini Zimowego Przesilenia na Heredurze. Oba błędy są już zgłoszone.
   
Thread Status:
Not open for further replies.