Discussion DYSKUSJA: EVENT: Festiwal Duchów

Discussion in 'Sekcja Polska' started by VenusIT, Oct 30, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. VenusIT

    VenusIT Commander of the Forum

    Bohaterowie Dracanii!

    Rozpoczyna się Festiwal Duchów!
    Znajdźcie w Kingshill drogę do Staropola i uratujcie tegoroczny festiwal przed złem, jakie mu zagraża. Czekają na Was niesamowite nagrody, jeśli oczywiście nie jest to Was zbyt straszne wyzwanie!

    [​IMG]
    W tym wątku zapraszamy Was do dyskusji na temat halloweenowej akcji specjalnej.
    Przewodnik eventowy aktualizowany będzie tutaj.


    Życzymy Wam udanej zabawy,
    Wasza ekipa DSO
     
  2. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    Ten sam problem co zwykle - brak zachęty farmy eventu od absolutnego minimum do ostatniego paska. Pomiędzy 1,6k drugiego paska a następną sensowną nagrodą z paska dla tych którzy mają już pety i mounty jest 9250 progresu, a dalej przeskok o 16750. W międzyczasie praktycznie same draki. Albo robisz cały event tzn. do jokera albo zatrzymujesz się na 1,6k postępu z 2 paska, czyli na dobrą sprawę z eventu 30 dniowego masz 2h gry max. To tyle jeśli chodzi o główny pasek.

    Mam nadzieję, że przynajmniej mini będą sensowne, bo ja jako, że nie mam gwarancji czasowej dobicia do jokera to już główny event skończyłem ;]
     
    Last edited: Oct 30, 2019
  3. Athlanthos

    Athlanthos Forum Apprentice

    Dla wielu już się skończył.Jesli nie jesteś masochistą lub nie masz taczki mm to nawet nie ma co podchodzić do tego dziwnego tworu,który z eventem ma wspólną chyba tylko nazwę.
     
    Sandofdesert likes this.
  4. bigdealPL

    bigdealPL Someday Author

    Cztery paski postępu i kosmiczna ilość ponad 100K do nazbierania aby to zaliczyć - gdyby obniżyć
    koszt wejściówki z 50 do np. 5 to spokojnie każdy by sobie go zrobił a eskę na zamek nazbierałby
    w drugiej lokacji a zrobiłby chociaż dla draków albo z nudy
    a tak mamy ganianie bez sensu po pierwszej lokacji z fatalnym dropem - zwyczajna strata czasu, bo
    ani masochistą ani szejkiem z teczką mm nie jestem.

    pozdro
     
  5. vortex0811

    vortex0811 Padavan

    Ktos ma moze mapke swinek z upiornego zamku? Z gory dzieki :)
     
  6. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    Wiesz, jest mini na 1 mapie po wyczyszczeniu wszystkich mobów z b. wysokim lootrate remedium więc tak technicznie to z czyszczenia mapy masz wejściówkę. No, ale nawet ze stosunkiem 1:1 pierwsza mapa do Gwenfara to z obciętym lootem postępu ze zwykłych mobków dobicie do jokera zajmuje bardzo długo ;/
    Jak ja bije solo i latam inf II to z 1 zamku wpada mi z 250 postępu. Wyjdzie 400 razy każda mapa. Niby kosmiczna ilość nie jest, ale nie wiem czy zrobię te 400 nawet jak się uprę, bo nie gram codziennie. A jak nie mam pewności to robienie paska jest całkowicie nieopłacalne i w tym wypadku eventu brak ;]
     
  7. Kairroq

    Kairroq Forum Apprentice

    Zeby ukonczyc pasek z inf4 trzeba zrobic cala mape i Gwenfare 178 razy na inf 3 ( z mapy leci okolo 155 fragow ) Mamy na to 25 dni wiec nie jest zle. Nagrody sa dobre, nie przesadzajmy. Kiedys, za czasow sargona byly gorsze i nikt nie marudzil.

    Ale jestem zawiedziony ze nowy kamyk daje bonus do setu gwenfary, przeciez nikt na tym nie lata wiec po jakiego kija to zrobili ? Mogli cos innego wymyslec.
    To samo z samymy setem gwenfary..Mogli by cos pozmieniac bo nic wartosciowego z niej nie leci. Kiedys z kazdego bossa cos fajnego lecialo a teraz ?
     
    Last edited: Oct 30, 2019
  8. MRDarak31

    MRDarak31 Padavan

    Zanim ktokolwiek znów coś napisze w tym wątku na temat eventu, przypominam, że wejście na zamek możemy kupić za 25 sfer...

    [​IMG]
     
    BA_Bastet and VenusIT like this.
  9. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    Znajdź sobie na youtubie kanał TradeGator tam typek nagrał film o świnkach,ale od razu informuje że kompletnie nie opłaca się ich szukać i zbierać bo leci z nich po kilka postępu,gdzie z bosa na koniec wypada po 300-400 (w zalezności od zagłady)
     
  10. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    No tak, bo akurat to jest najlepszy event na wykorzystanie swoich 10 k sfer xd
    Zresztą po ostatnich paru miesiącach wysysania sfer wątpię by normalnie grający mieli ich takie ilości. A jak jesteś nolifem to co za różnica czy ze sferami czy bez, czy kupujesz płaszczyk czy nie - tak czy siak zrobisz. Tylko, że my rozmawiamy o ludziach, którzy podchodzą do DSO jak do rozrywki i nie grają codziennie, a jak grają to nie pół dnia ;]
     
    kobra10001 and Kairroq like this.
  11. azok00

    azok00 Forum Greenhorn

    Wie ktos jak z tym mini? ile postępu za runde bd leciało na i1/2/3/4 bez płaszcza z jednej rundy i czy bedzie potrzebna eska do bicia Wendigo. Bo za bardzo nie wiem ile remedium tak +- zebrać
     
  12. Akatriel

    Akatriel Padavan

    Mam swoją z poprzedniej edycji, ale świnki miejsca nie zmieniły. :)

    [​IMG]
     
    TL_Tyche and vortex0811 like this.
  13. MRDarak31

    MRDarak31 Padavan

    To niech go nie robią : p
    Do 3 paska można dojść w 1-3 godziny.
    Sorry, że istnieje pasek dla graczy, którzy chcą wciąż po tym trzecim pasku robić event i otrzymywać z niego jakieś nagrody.
    I niby moglibyśmy się tutaj szarpać o tego Jockera w pasku, ale jak kamienie mają dropić już tak jak w obecnej formie, to nie widzę powodu dla którego słabe konta miałyby się o niego produkować : p

    Równości szans przy 4 pasku może dużo nie ma, ale jak ktoś podchodzi do gry typu hack'n'slash (niekoniecznie do dso) z jedną godziną, to powinien znaleźć sobie inny gatunek mmorpg, albo pogodzić się z tym co ma. Bo w maskowaniu jeszcze został ranking
     
  14. vortex0811

    vortex0811 Padavan

    Ktos wie jak przywolac tego rycka co daje wejcie na m2? Raz mi sie pokazal i dalej pusto..
     
  15. MRDarak31

    MRDarak31 Padavan

    Musisz pokonać wszystkich przeciwników.

    @TL_Venus Warto wysłać prośbę do ekipy o ustawienie nawigacji do zadań na mapie pierwszej, by ułatwić czyszczenie.
     
    VenusIT likes this.
  16. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    Musisz zabić wszystkie moby na mapce. Działa jak bossy na skalowanych mapach.

    I co z tego, że można dojść w 3h jjak nie o to tu się rozchodzi. Masz dziurę 26k postępu tylko z drakami i 1 runą co oznacza na inf II powiedzmy (bo nie każdy lata wyżej) 100 przejść na Zamku i spalenie 2,5k fragmentów. Za Draki i 1 podstawową runę do crit dmg?!
    Żeby cokolwiek - i mam tu na myśli cokolwiek - robić musisz wiedzieć, że skończysz event, jesteś tankiem lub robisz go 1 raz. To jest głupota totalna bo dla większości graczy event jest zero-jedynkowy. Albo cały albo nic.

    A jak ktoś gra jak ja czyli po 2h dziennie 5-6 dni w tygodniu to wybacz nie ma tylu odłamków żeby lecieć wszystko portem i mieć wtedy w miarę pewność, że się wyrobi przed końcem - oczywiście zakładając, ze nagrody na ostatnim pasku go satysfakcjonują co też jest dyskusyjne. Toteż przez strukturę paska eventowego takie osoby nie mają w ogóle co go zaczynać, no chyba, że bardzo potrzebują drakenowych rdzeni albo draków.

    Problem z takimi dziurami jest ostatnio notoryczny. Albo musisz wykonać cały event albo robisz z 10% a czasem tak jak teraz i nie to. Kiedyś w żadnym evencie nie było takiej sytuacji, każdy sobie znajdował coś tam dokąd dobijał na miarę swojego czasu gry i możliwości. To była zdecydowanie lepsza opcja. Zresztą ja nawet nie pamiętam kiedy wykonałem jakiś event do końca poza pełnią i nowiem... Pewnie jakiś bym zrobił, no ale nie z taką "zachętą" ;)
     
  17. Kairroq

    Kairroq Forum Apprentice

    Darak ma tutaj poczesci racje, sa gracze ktorzy graja duzo wiecej od innych i dla nich tez gra powinna stawiac jakies wyzwanie, np w postaci paskow dla weteranow ( jak na DTU )

    3 pasek jest do zrobienia w 2-3 dni a na ostatni mamy 22 dni w tym ze jest problem ze sferkami i esencja, bp moglo by troche ich sypnac w postaci kodu bonusowego.


    Ogl rozgrywka powinna byc inaczej tworzona, dso to gatunek w ktorym gra polega na dlugim zbieraniu ale bez przesady. Nie zapominajmy ze wiekszosc graczy ma realne zycie. Event jest monotonny przedewszystkim ( jak wszystkie ), gdyby z tej gwenfary cos fajnego dropilo to jeszcze jakos ta monotonnosc mozna bylo przebolec.
    Misje powinny byc ciekawsze a nie proste jak budowa cepa.
     
  18. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Oj, nie zgadzam się w kwestii esencji. Esencji światła leci wręcz w kosmicznych ilościach, zwykła (niebieska) leci na drugiej mapie i po 500 z przejścia. Problemem jest potężna, ale Gwenfara nie jest jakoś szczególnie wymagającym bossem.

    Dla mnie najbardziej mozolną rzeczą jest zbieranie części do tworzenia wejściówek na Mroczną Knieję, a brak nawigacji jeszcze pogarsza sprawę.
     
    MrBark and Geraldinio like this.
  19. VenusIT

    VenusIT Commander of the Forum

    Mapkę oraz filmik znajdziesz tutaj.
     
    vortex0811 likes this.
  20. kobra10001

    kobra10001 Forum Greenhorn

    mam pytanie ? jak wejść na drugą część mapy nr 2 , ? padam od trucizny
     
    Vavara likes this.