Discussion DYSKUSJA: EVENT: Święto Wiosny

Discussion in 'Sekcja Polska' started by VenusIT, Apr 10, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. VenusIT

    VenusIT Commander of the Forum

    Drodzy Bohaterowie!

    Nadchodzi Święto Wiosny!

    nnn.jpg

    Harmonogram:
    10.04. 12:00 - 26.04. 23:59
    Zachęcamy do dyskusji i czekamy na Wasze opinie dotyczące wiosennej akcji specjalnej.
    Część informacji dotyczących eventu znajdziecie w opisie Aktualizacji 230.


    Życzymy Wam udanej zabawy,
    Wasza ekipa DSO
     
    BA_Bastet likes this.
  2. smiechunhs

    smiechunhs Someday Author

    powie mi ktoś gdzie ma tą eske farmic przechodzę raz stonkep na dręczącym bo mam 48 lvl nie mogę wyżej i leci po 100 eski a ubicie samego jaj to jakieś 300 a gdzie wyczyszczenie mapy... jaja
     
  3. michalog

    michalog Forum Apprentice

    Eske możesz kupić też za mm, nie jest jakoś wybitnie droga, jeśli nie stać Cię, to musisz kilka(naście) x pochodzić jakąś mapkę żeby zdobyć eski na 1 mapkę eventową :p
     
  4. smiechunhs

    smiechunhs Someday Author

    no ja wiem że można kupic ale chyba nie na tym event ma polegać żeby kupować ?
     
  5. KulawyMao

    KulawyMao Exceptional Talent

    a moze by tak poradnik jakis do tego ***** dac? a nie szczatkowe informacje i szukaj wiatru w polu
    z czego leca jajka?
    z czego wierzchowiec?
    z czego set?
    dlaczego czesci setu ala uni nie maja wartosci dodatkowej(tej zlotej), co czyni je bezuzytecznymi? po kij cos takiego wogole daja?
    ile pylu, na jaki mod potrzeba?
     
    Last edited by moderator: Apr 10, 2020
  6. Totentamten

    Totentamten Junior Expert

    Nie wiem od którego poziomu dostępne są międzyświaty, ale okrąg na Q1 jest niegłupim rozwiązaniem.
    Kolorowa esencja wypada po 20 w pucharku niezależnie od poziomu.
    Zależnie od poziomu trudności wypada pył - 3 na śmiertelnym, 4 na zagładzie I, więc pewnie +1 co poziom.

    Na pierwszej mapie Q1 są 2 małe jajka (tyle znalazłem) z których wypadają pucharki (postęp eventu, pył, kolorowe esencje).
    Na drugiej mapie przed wejściem na Grimmaga jest wielkie jajo, po którego zbiciu otwiera się przejście na jajeczną wyspę.
    Wejście na wyspę na poziomie śmiertelnym kosztuje 14 pyłu. Widać, że dropi tam nowy set, pety, ale nie wchodziłem do środka.

    W kryjówce spotkałem 2 "wiosenne trolle", nie pamiętam już co one dały.
     
    Last edited: Apr 10, 2020
  7. Dемои

    Dемои Forum Pro

    Fajny event, nie mozna wejsc na mapy ani sie pozniej zalogowac, błąd 36. Dzieki BP, jedna aktualka i strzelacie sobie w kolano
     
  8. Raf4444

    Raf4444 Forum Apprentice

    Chyba sobie odpuszczę ten ewent nie widzę jakiś ciekawych nagród, tym bardziej że na rdzenie wzrostu trzeba zbierać. Z plusów to w kryjówkach dodatkowe koniczynki i tyle. Chyba że ktoś mnie oświeci to pomyśle.
     
  9. RafalinhoCK

    RafalinhoCK Advanced

    Powiedzcie mi czy w kryjówkach po ubiciu Trolla leci postęp w ogóle ? Bo byłem dwa razy na "śmiertelnym" i nie dał żadnego postępu !! Czy tak ma być czy postep leci nie za każdym razem czy to jest "bug" gry bo na moje rozumowanie jak jest boss który nalezy do eventu to powinien dawac za każdym razem postęp jak to było i jest w Pokonaj Niezywciężonych .
     
  10. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    Prawda może okazać się bolesna ale powiem ci coś co mówie wszystkim słabszym graczom z jakimi gram/pomagam.Eventy nie są dla graczy poniżej 55 lvl.Oczywiście teoretycznie możesz je robić,masz dostosowane mobki do swojego poziomu,ale w praktyce nijak się to opłaca jeśli chodzi o czas i środki którego musisz włożyć żeby trochę ten event ruszyć,nie mówiąc już o jego skończeniu.Na 48 lvl masz 100 ważniejszych, innych rzeczy które powinieneś robić.Robienie eventów jest na końcu tej setki.Nafarmienie eski i pyłu z twoim poziomem będzie katorgą,a nawet na ubicie bossa zejdzie ci jej ogromna ilość (o wiele wiele więcej niż dla kogoś kto ma nawet przeciętną postać na 55 lvl).Albo znajdź sobie dobre party które zgodzi sie ciebie carry'ować za friko,albo daj sobie spokój z eventem.

    Wskaż mi jakikolwiek inny event niż DTU w kórym dostajesz postęp z kryjówek.Odpowiedź - nie ma takiego, a bardziej byłbym skłonny twierdzić że postęp lecący z kryjówek na DTU jest bugiem.
     
  11. smiechunhs

    smiechunhs Someday Author

    akurat z bosem nie mam problemu szybko schodzi a nie mam co robić to sobie event robię ;]tylko jakby ta eska leciała w większej ilości po 50 to bym nie musiał wydawać a pasek nawet jakoś leci 3k zrobiłem w parę godzin a postęp przecież nie leci z kryjówek? chyba ze na jakieś zagładzie;]

    z pyłem nie mam problemu bylem już z 10 razy i tylko rośnie już mam z 200 tylko eska jakby leciała częściej albo więcej np 50 40 to by było git ;]a q od 50 nie mam jeszcze :)

    ale przecież nie leci tu postęp z kryjówek ?
    też mi nie leci tam tylko koniczyny
     
    Last edited by moderator: Apr 10, 2020
  12. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Z Twojego postu usunęłam brzydkie słowo.

    Niestety, ale wiemy tyle ile jest w opisie aktualizacji plus szczątkowe informacje z serwera testowego.


    smiechunhs - Twoje posty połączyłam, na przyszłość używaj proszę opcji Edytuj.
     
    Last edited: Apr 10, 2020
  13. KingsGambit

    KingsGambit Forum Expert

    Na kij wy chcecie farmić te jajka... Lecicie na fatalu eventową mapę w kółko i kupujecie najtańszą eskę za mm. Wyczyszczona to do miasta, tp gdzieś gdzie jajko jest blisko jak na pustyni i z powrotem. Pyłu na fatala starcza z eventowej wiec można robić ad infinitum.
    Jajka to można farmić po rudę.

    Głupi, monotonny event. Fajny degin mapy i na kilka bić jakaś frajda jest, ale potem to równie pasjonujące co normalne zbieranie rudy. Można dobić do klejnotu i ciao.
     
  14. vortex0811

    vortex0811 Padavan

    Z kryjowek oprocz dodatkowych koniczynek jest szansa na jajka (wierzchowce)
    Jak wspomnialem leca tez wierchowce z kryjowek i nowe towarzysze z bossa na mapie eventowej wiec jak najbardziej sie oplaca bo sa 2 ciekawe pety mianowicie na predkosc biegu i na szkody ;) Nie mowiac o klejnocie. Nawet jesli juz go masz to za spalenie go dostaniesz o ile pamietam 4800 pylu (tego na ulepszanie klejnotow) :)
     
  15. Totentamten

    Totentamten Junior Expert

    Czyli wspomniane wierzchowce, poza opcją zakupu, można wyfarmić tylko z kryjówek?
    Wspominasz o klejnocie z paska postępu? Czy jest też szansa, że dodatkowo dropnie się go z bossa, podobnie jak pety?

    I jeszcze pytanie, jeżeli z postępu jest pet fioletowy, a ja posiadam takiego tylko w wersji zielonej w sakwie, to będę miał "plusik" żeby go dodać, czy tylko mogę go zmielić a zielonego towarzysza podrasować wzrostnikami?

    Zanim ktoś odpowie na powyższe pytania takie podsumowanie z mojej strony oparte na kilku przebieżkach w dwuosobowej grupie, dość średnimi postaciami.

    Pierwszy wniosek - wytrzymałość jajka chyba została pomylona z wytrzymałością końcowego bossa na wyspie. Poroniony pomysł z tym jajkiem w kontekście dropu esencji.

    Drugi wniosek - wiele osób narzeka na to, że jaja i pojawiające się owady często przeszkadzają tym, którzy eventem i wejściem na wyspę nie są zainteresowani, tak więc znowu fail.

    Trzeci wniosek - pyłem nie ma co się przejmować, przybywa go ponad potrzeby.

    Jeżeli ktoś chce wykonać cały event, to:
    [​IMG]

    Postęp do klejnotu furii:
    [​IMG]

    Ukończenie dwóch pasków postępu:
    [​IMG]

    Wartości zwłaszcza w kontekście zużytych esencji są mocno uzależnione od grupy/siły postaci. Nie uwzględniałem tu ilości potrzebnej na zbicie jajka przed wejściem.
    Wartości liczone na podstawie esencji tylko kupionej za MM, doliczając jakiś drop esencji koszt dodatkowo spada.
    Nie brałem też pod uwagę płaszcza z misji na 3 godziny, który trochę przyspieszy progres.
    W każdym przypadku koszt esencji w MM nie jest jakiś dramatyczny.
    Dążąc do klejnotu furii, robiąc event na fatalu, dziennie muszę pobiec 8-9x i nakupić +/- 75000 esencji za niecałe 7000 mrocznych.
    Monotonnie ale jest poprawa w stosunku do toaletowego eventu.
     
    Last edited by moderator: Apr 11, 2020
    TL_Tyche likes this.
  16. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Totentamten - posty połączyłam. Me matematyczne serduszko się raduje widząc tabelki z wyliczeniami ❤ ale uważam, że pominięcie esencji zużytej na jajku to błąd i mimo wszystko należałoby ją uwzględnić w wyliczeniach.

    Z kryjówek lecą na pewno, sama dzisiaj otrzymałam jajko z przywódcy trolli w kryjówce bitwy. A zgodnie z FAQ w patchnotach, wierzchowce można zdobyć również z Darana Psui.

    Niestety nie mamy takiej informacji.

    Możesz go "dodać" do sakwy, wtedy po prostu koszt ulepszenia na fioletową wersję jest darmowy.
     
  17. Totentamten

    Totentamten Junior Expert

    Zaczynałem od niskich modów gdzie zużycie esencji na jajo było znikome. Srogo się zdziwiłem na inf3. Zbicie jaja jest z 10x bardziej kosztowne niż zbicie bossa końcowego.
     
  18. wojtekwjk

    wojtekwjk Regular

    Te HORDY smocząt pojawiające się wokół wielkich jajek to jakiś porąbany żart.Uniemożliwiają/utrudniają one : farmienie,zbieranie składników,poruszanie,zbieranie dropu,wchodzenia na mape bosa (w przypadku niektórych amonów).Dlaczego te cholerstwa pojawiają się i atakują nas w takiej liczbie nawet jeśli mamy głęboko z tyłu atakowanie jajka czy robienie eventu ? Wystarczyłoby zrobić prostą rzecz - żeby smoczęta pojawiały się TYLKO kiedy strzelamy do jajka a nie kiedy przechodzimy obok niego,czy nawet kiedy po prostu wchodzimy na mapkę.Oczywiście żeby je zabić trzeba założyć specjalną,cenną eskę.Kolejny pomysł twórców który uświadamia nas że ich durnota jest nieskończona - dać event który zaburza i częściowo uniemożliwia codzienne aspekty gry niezwiązane z samym eventem.
     
    BKGREG likes this.
  19. Adrian5798

    Adrian5798 Padavan

    Wszystko fajnie, tylko nie uwzględniłeś dwóch rzeczy - pierwsza to występowanie różnych tierów postępu (55 lvle mają 4 lub 5 tier, w zależności od posiadanych punktów osiągnięć) a druga, to występowanie złotych jajek na mapach... Byłem dzisiaj 5 razy na inf3... 4 razy trafiłem złote jajka, więc dodatkowe 180 postępu wpadało... 1 raz trafiło się 5? fal moobków, które same w sobie dawały dodatkowy postęp...(Tak dla jasności - na środku po lewej stronie mapy jest taki krąg grzybków i trzeba tam postać kilka sekund, aż coś się zacznie dziać - albo pojawią się 3 bossiki, z których można wydropić cały set - po ich ubiciu są 3 złote jajka do zebrania; albo fale moobków)
    Do tego doliczamy minimalny, ale jednak, postęp z jajek na mapie, co potrafi dać ponad 1,1k postępu z mapki...
    Wtedy koszty wszystkiego będą zmniejszone... Eski, bo mniej będzie trzeba biegać runów dziennie. Mrocznych, bo mniej będziesz potrzebował eski :)
    Bez uwzględnienia tego, twoje obliczenia nie będą poprawne w 100%, ale szacun za samo podjęcie się wyliczeń oraz udostępnienie ich na forum :)

    Co do samego eventu - skoro eska kosztuje dosyć mało, to mogliby dać jej drop taki, jaki jest np. obecnie na wilkach (varholmie, nie kopalni) i event byłby już dużo przyjemniejszy... Dodatkowo te wielkie jajko, które ubija się dużo dłużej, niż takiego herolda na inf3... A i pewnie w podobnym tempie dałoby radę w międzyświatach...

    Dużym minusem jest też brak dziennego zadania, które, o ile mnie pamięć nie myli, występowało w evencie rok temu. W nagrodę mogliby dać trochę eski, np. za ubicie trolla na kryjówkach, czy też tego gigantycznego jajka, które jest oznaczone na mapie jako bossik...

    Do tego dochodzi nawigacja, która została dana tylko w 2 zadaniu eventu, gdzie po jego ukończeniu otrzymuje sie płaszcz na 3 godzinki... Osobiście wolę robić podobnie jak na nowiu - wyrzucać 2 zadanie i mieć nawigacje włączoną, by znać lokalizację trolli na jajecznej mapie, niż korzystać z płaszcza(może na drugą połowę 4 paska sobie odpalę )

    Sam event jest do zrobienia, a gdyby nie te jajko i drop eski, mógłbym go nazwać nawet przyjemnym...
    O dropie się nie wypowiadam narazie, bo byłem razem 6 razy do tej pory i parę razy na kryjówkach i zyskałem jedynie jeden z pierścionków.

    Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka:)
    Wesołych Świąt :)
     
  20. Afkaserious

    Afkaserious Active Author

    Z tymi smokami z jajek zgadzam sie w 100% krew mnie z tym juz zalewa, w moim przypadku najgorzej jest na q1 jak chce sie tego rycka przed wejsciem do grimmaga ubic a raptem ich sie pojawia ze 20 wtedu ciezko sie z tym ryckiem bije nie wspominajac o tym, że czasem nie widac kiedy on pusci tego skila swojego co zabija prawie lub na hita. Reszta map tez udreczenie z tym.
    Jak ktos nie ma mm to musi farmic, tak jest w moim przypadku wczoraj przez 7h 4k eski tylko wyfarmilem na pustyni wiec to leci bardzo slabo, nie wspominajac juz o tym że na dreczacy/fatal trace na cala mape z bosem od 1-2k zalezy czy bije tez sam czy tylko uzywajac samych dzialek ( wtedy 1 mapa zajmuje chyba z godzine). Na mapie jajecznej z amfor i jajek polecialo moze ze 150 eski tylko, wiec nie da sie nadrabiac straconej eski na tej mapie bynajmniej nie w takich ilosciach jak to wiele osob pisze, że wystarczy robic tylko mape eventowa i eska sama sie farmi, bzdura. Nam graczom grajacym bez wydawania kasy zostaje farmienie eski po conajmniej 10h dziennie by sie wyrobic w czasie i dojsc co najwyzej do tego klejnotu, bo ilosci jajek jakie trzeba miec do ukonczenia danego paska sa bardzo duze a postep z bosa mizerny w porównaniu z tym ile na to leci eski i w jakich ilosciach dropi.