Game FAQ Ejderha Savaşçısı Çift-El Kombini Nasıl Olmalı?

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Menekşe, Sep 24, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Merhaba Kahramanlar,

  Ejderha Savaşcısı Karakter Sınıfı Rehberimize Hoş Geldiniiiz...

  Bu konu içerisinde sizlere bir Ejderha Savaşçısı karakterinin çift el modunda nasıl olması gerektiğini anlatmaya çalışacağııız.

  Ejderha Savaşçısı çift el bakımından zevkli ve popüler bir karakterdir. Bunun için karakterinizin ''Hasar, Kritik Darbe oranı, Kritik Hasar ve Saldırı Hızı'' değerlerinizin dengede olması gerekmektedir.

  Haritalarda Ejderha savaşçısı karakterini kullanmak baya zevklidir. Değerleri tamamen oturmuş bir Ejderha Savaşçısı oyun zevkinizi 2 ye katlayacaktır. Tabi her şey zamanla olacaktır.

  Yeni gelen sürümlerle Ejderha Savaşçısı karakterinin de diğer karakterler gibi ''Kritik Darbe oranı ve Kritik Hasar'' değerlerine bir hayli ihtiyaç duymaktadır. Bu değerleri mümkün oldukça dengeli tutmanız gerekmektedir.

  Karakterinizi 55. seviyeye getirdikten sonra burada karakterinizin daha çok güçlenmesini ve karakter değerlerinizin sizi tatmin edecek değerlere ulaşmasını sağlamak için emek vermelisiniz.

  Bunun için kullanacağınız nesnelerin üstte saydığımız değerlerinin yüksek olması sizlere daha rahat bir oyun sağlayacaktır.


  Kullanılması Gereken Başlıca Yetenekler
  Kızgın SavuruşParamparça EtDönerek Büyük SaldırıDemir AlınSavaş Flaması
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Yer KırıcıEjderha Derisi
  [​IMG][​IMG]

  Ejderha Savaşçısı Karakterinin Donanımları Hangi Büyülere Sahip Olmalıdır?
  Baş, MiğferTercih edeceğiniz eşsiz nesneye, "3 adet %x,xx kritik darbe ve 1 adet %x,xx hasar artışı" transfer ederek kritik darbe ve hasarınızı dengelemiş olacaksınız.
  Omuzlar, Omuzluklar''Cadı Arayıcısı Omuzluğunu'' olduğu gibi kullanmanızı tavsiye etmekdeyim. Eğer zırh ve direnç değeriniz düşükse. ''2 adet %xx.xx bütün direnç değerleri için, 2 adet %xx.xx zırh değeri" transfer etmeniz daha doğru olacaktır.
  Göğüslük, Göğüs KorumasıBu donanıma tercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarmak amacı ile; 2 tür donanım üretebilirsiniz. Bunlardan birincisi; ''4 adet hasar artışı'' içeren donanım olabilir. Bir diğeri ise; tercihinize bağlı olarak, ''hasar artışı ve bu nesnede daha fazla zırh değeri'' büyülerinizi harmanlamak olabilir. Örnek; 3 adet hasar artışı, 1 adet bunesne zırh değeri gibi.
  Eller, EldivenBu nesnede en büyük ihtiyaçlardan birini karşılamak amaçlı, ''4 adet daha fazla saldırı hızı'' içeren donanım üreterek, tercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarma yapabilirsiniz.
  Ayaklar, ÇizmeBu donanıma, tercihinize bağlı kullanacağınız eşsiz nesneye aktarmak amacı ile ''4 adet daha fazla hareket hızı'' içeren bir donanım üretip aktarım yapmanız işlevsel olacaktır. Büyücü karakterinde ayak hızı çok büyük bir rol oynamaktadır.
  Boyun, TılsımTercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarım amacı ile karma ya da tek bir büyü çeşidine ait donanım üretebilirsiniz. Karma olarak; ''kritik hasar ve daha fazla hayat puanı'' değerlerini harmanlayabilirsiniz. Benim tercihim ise, 4 adet kritik hasar aktarmanız yönünde olacaktır.
  Kalça, KemerTercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarım amacı ile 2 çeşit donanım üretiminde bulunabilirsiniz. Bunlardan birincisi; ''4 adet hasar artışı'' özelliği içeren nesne üreterek hasarınıza katkı sağlamak olabilir. Bir diğeri ise; ''hasar artışı özelliğinin yanına bu nesnede daha fazla direnç değeri'' ekleyerek hem hasarınızı hem direncinizi kuvvetlendirmek olabilir.
  Yüzük Parmağı, YüzükTercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarım yapmak amacıyla üreteceğiniz donanım, ''4 adet kritik hasar'' değeri içeren donanım üretmek olmalıdır. Böylelikle vereceğiniz hasarın yükselmesine katkı sağlayabilirsiniz.
  Silah Süsü, Zafer ÖdülüTercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarım yapmak amacıyla üreteceğiniz donanım, ''4 adet bu nesnede daha fazla kritik darbe değeri'' içeren bir donanım olmalıdır. Böylelikle bu nesneye işleyeceğiniz Oniks mücevherleri ile kritik isabet değerinizin artmasına büyük katkı sağlayabilirsiniz.
  Çift Elli, KılıçSilahınız için tercih edeceğiniz değerler, 3x Bu nesnede hasar artışı + 1x Hasar artışı ya da 4x Bu nesnede hasar artışı olması karakteriniz için çok daha iyi olacaktır. "Bu nesne hasar artışı"; "Genel hasar artışına" oranla hasarınızı yüzde olarak arttıran özlerle daha fazla hasar edinmenizi sağlar.

  Genel olarak hangi eşsiz nesneler kullanılmalıdır sorusuna cevap aramaya çalışacak olursak:

  [​IMG]


  (Çift Elli, Savaş topuzu - Eldiven)
  Habercinin Yakıcı Öfkesi, Habercinin Şiddetli Saldırısı

  (Göğüslük - Omuzluk - Kemer)
  Cadı Arayıcısı Yeleği, Cadı Arayıcısı Omuzlukları, Cadı Arayıcısı Kayışı
  (Baş, Miğfer - Çizme - Yüzük)

  Dragan'ın Savaşcı Miğferi, Dragan'ın Savaşcı Çizmeleri, Dragan'ın Kara Mühür Yüzüğü
  (Yüzük)

  Agothon'un Kayıp Yüzüğü
  (Palto, Pelerin)

  Kahraman'ın Paltosu
  (Boyun, Tılsım)

  Ahtapot Tılsımı
  (Silah süsü)

  Kasvetli Örümcek Süsü

  (!)Bu eşsizler genel olarak tercih edilen eşsizler olmakla beraber, tamamen tercihinize bağlıdır.

  Hangi Nesneye Hangi Mücevheri Takmalıyım?

  Nesnelerin temel değeri ve aktardığınız büyülere göre takmanız gerekmektedir. Örneğin bu nesnede zırh değeri varsa disten mücevheri, bu nesnede daha fazla hayat puanı varsa ametist mücevheri, bu nesnede daha fazla direnç varsa elmas mücevheri takmalısınız.

   • Silah için "yakut" mücevherlerini takınız.
   • Süs için "oniks" mücevherlerinizi takınız.
   • Yüzükler ve eldiven için "ametist" mücevherlerini takınız.
   • Göğüslük ve omuzluk (Cadı Avcısı Omuzluğu) için "disten" mücevherlerinizi takınız. Cadı Avcısı Omuzluğu yoksa eğer, "elmas" veya "ametist" mücevherlerini takabilirsiniz. Mâlum Cadı Avcısı Omuzluğu nesnesinde, bu nesnede daha fazla zırh değeri var.
   • Kemer için "elmas" mücevherlerinizi takınız.
   • Tılsım, palto, başlık ve ayakkabı için "elmas" veya "ametist" mücevherlerini takabilirsiniz. Dengeli olarak, karma bir şekilde takmanız daha iyi olacaktır. Örneğin tılsım ve paltoya 5'er adet "ametist" mücevheri, başlık ve ayakkabıya 5'er adet "elmas" mücevheri yapabilirsiniz.
  Yetenek Ağacı Puanlamasına Dair PvP ve PvE ye Yönelik Örnek Olarak Kullanabilecek Dağılımlar.

  PvE

  [​IMG]

  PvP

  [​IMG]

  Bilgi Ağacında Örnek Olarak Kullanılabilecek Dağılım
  (Bilgelik seviyenize göre sırasıyla dağımları yapmanızı tavsiye ediyoruz.)

  [​IMG]


  Sırasıyla Yapılan Dağılımlar

   • İki Elli Darbe: İki elli silahlarda +%50,00 silah hasarı. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
   • Yükselen Güç: +%75,00 Hasar. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
   • Yükselen Dinçlik: +%80,00 Hayat Puanı. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
   • Kaya Gibi Sert: +%38,00 Zırh Değeri. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
   • Element Koruması: +%38,00 elementlere karşı direnç değerleri. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
   • Öfkenin Derinlikleri: +20 Öfke. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
   • Hayat Dolu Dirilik: Ek olarak saniyede 50 hayat puanı geri kazandırır. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı
   • İkinci Şans: Hayat Puanın 0'a düştüğünde seni ölümden kurtarır, hayat puanının %75,0 kadarını geri kazandırır, kaynağını tamamen yeniler, tüm etkin yeteneklerinin bekleme süresini %50,0 oranında azaltır, bu 1,0 saniye sürer. Tüm düşmanlarını sersemletir, bu 3,0 metre menzilinde olan düşmanlar için geçerlidir ve 1,0 saniye sürer. Her 300 saniyede bir tetiklenebilir. Maliyet: 300 yetenek puanı.
   • At Sırtında: Binek çağırırken %25,00 daha az zaman. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
   • Yarış Pantuflası: Merkezlerde +%25,00 haraket hızı. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
   • Seyyar Satıcı: Eşyalarını olduğun yerde satabilmen için seyyar dükkân camekanın kilidini açar. Maliyet: 45 yetenek puanı.
   • Seyyar Çalışma Tezgâhı: Olduğun yerde eşya üretebilmen seyyar çalışma tezgâhının kilidini açar. Maliyet: 45 yetenek puanı.

  Grup Yeteneği Puanları

  [​IMG]

  Sırasıyla Yapılan Dağılımlar
  • Hücum Grup Etkisi: Hücum ile bir düşmana vurduğunda bir aura oluşturur ve maliyet indirimi desteğini etkinleştirir, etki 3 metre menzilindeki tüm grup üyeleri için geçerlidir. Maliyet İndirimi Desteği: Her yetenek için -%100 kaynak maliyet indirimi. 5 saniye sürer ve grup etkisi her 90 saniyede bir tetiklenir. Grup etkisinin bekleme süresi her harita değişikliğinde yenilenir. Maliyet: 150 yetenek puanı.
  • Savaş Flaması Grup Etkisi: Savaş arenası içindeki tüm grup üyelerine +%13,00 saldırı hızı verir ve etki biriktilemez. Artış, en az bir grup üyesi menzilinde ise etkin olur. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • Paramparça Et Grup Etkisi: Kritik darbe başına, hasarı %5,50 arttırır, artış 10 metre menzilindeki her grup üyesi için geçerlidir. 3 saniye sürer etki biriktirilemez. Artış, en az bir grup üyesi menzilinde ise etkin olur. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • Sağlık Lütfu: 20 metre menzilindeki tüm grup üyelerinin Maksimum Hayat Puanını %1,0 arttırır. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  • Ateş Koruması: 20 metre menzilindeki tüm grup üyelerinin Ateş direncini %5,5 arttırır. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.

  Umarız Yardımcı bilgiler içeren bir konu olmuştur.

  Not: Konu içerisindeki her detay tamamen kullanıcı tercihine bağlı değişiklikler gösterebilir. Genel olarak yardımcı olması amaçlı bilgiler verilmiştir.

  Keyifli forumlar, iyi oyunlar dileriz.
   
  Last edited by moderator: Sep 24, 2019
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page