Erken yama hakkında

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Noblexenon, Jan 20, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Noblexenon

Noblexenon Forum Apprentice

Ne kadar daha kötü duruma getirebilirsiniz merak ediyorum ve hala beni şaşırtmaya devam ediyorsunuz tebrik ederim.
    Don nova skili mage karakterlerinde tamamıyla etkisiz hale gelmiş durumda . Dark legacy geri bildirimlerinde Mage karakterine nerf gelmesi gerektiği konusunda geri bildirimde bulunan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
    Tekilliğe nerf gelmediğine açıkcası şaşırdım. 208k hasar 314 k kritiği olan bir mage karakteriyim . Arkadaşlar sandiki tekillik olmadan acımasız modda bir mini bosa tegan paltosu ile 158-158k vururken tekillik varken 5m-5m vurduğumuzu sandılar aslında en fazla gördüğümüz 390-390 idi don nova mapı rahat temizlemek için ihtiyacımız olan bir skilimizdi onuda elimizden aldılar . Bu skill ile hasarımız aynı moba 950-950 olabiliyordu . Diğer karakterler gibi 4-5m li dmgler görmek mümkün değildi zaten .Böyleyken yinede nerf yemişiz .
    ama kimse çıkıp kardeşim mage karakteri bosda zırh kıramıyor biz 5m dmgler atarken mageler 700k yı dahi göremiyor demedi.
    Korucu karakterleri mantardan sonra çok iyi dmgler çıkartabiliyorlar patlayıcı okdan sonra 9-10m dmglerı görüyorlar yada videolar shopludur .
    Her neyse birbirimizi kırmayalım umarım karakterleriniz nerf yemeden çok çok daha iyi yerlere gelir . ( Geri bildirim değildir lütfen taşımayın )

Şimdi farkettimki mage karakterleri artık bosda zırh kırıyor . Aslında üzülsem mi sevinsem mi bilemedim çünkü bir sonraki nerf gelicek skilimizi artık biliyorum '' Buzlu rüzgar '' Şimdi bazılarınız ne diyor bu arkadaş diyebilirsiniz . Çok geçmeden zaten Yayıncı magelerden bos kesme videoların da görürsünüz . Şimdiden nerf için kullanmanız gereken cümleleri hazırlayın. İhtıyacınız olucak .

Komediye bak Don nova buz skilleriyle farm yaparken hala aktif eskisi gibi çalışıyor . Çok mantıklı element türlerine göre skil kullanımı ama ne yazık ki bunu bilinçli olarak yaptığınızı sanmıyorum . Buzlu rüzgarın yanına 1 nerf daha yazmanızı rica edicem . Don novanın komple kaldırılması. Nerf atmayı bile beceremiyorsunuz :D

Last edited: Jan 20, 2021
    enesx1234, t3yf1k, 4NormaL and 2 others like this.
  2. ahmetsonsuz1

ahmetsonsuz1 Forum Apprentice

Merhabalar,

Tam da böyle bir konu açmak için gelmiştim. Öncelikle hiç heveslenmeyin erken yama fos çıktı. Şahsen antik bilgi droplarının arttırılması gibi bir durum söz konusu değil. Sadece deneme amaçlı 1 tur GTS döneyim de antik bilgi durumuna bakayım dedim ve hatta hızlı olsun diye eziyetli döndüm. Eziyetli tura başlamadan önce 3100 antik bilgi gerekiyordu bir sonraki seviyeye. Tur bitti 3029 gibi bir değer gerekiyordu. Yani 100 antik bilgi bile gelmedi 5 tane pembe rün olmasına rağmen.

Şimdi zannedersem yamada bosslardaki oran arttırıldı yazıyordu. Zaten boss kesmek çok zor takımla bile olsan adamlar boss kesmek istemiyor çünkü ölünce ruh taşı basılması gerekiyor ve ruh taşı dropları Yok. Şöyle küçük bir örnek vereyim. Rün kasmak için girdiğim bir grupta öldüm ve yanımdan takımdaki 4 kişi yürüye yürüye geçti gitti kimse ruh taşı basmak istemiyor. Bu sebeple de boss kesmek istenmiyor.

Sersemletilmekten kurtulan canavarlar bir süre sersemletilmeye bağışıklık kazanıyor biz ölelim diye :)

Yetenekler güncellenmiş düzeltilmiş ne kadar da güzel. Şimdi size Mage'in bir mapi solo keserken tüm saldırı gücünün ne olduğunu anlatacağım (tabii ki önceden). 1.'si Mage karakter rastgele bir düşmana düşünce kontrolü atar ve tüm düşmanlar (bazı menzilli olanlar hariç ki bu da ölüme bile sebep olabilir) o düşünce kontrolü altında olan kişiye yönelir. 2.si (diyelim ben cehennem mapi dönüyorum o yüzden sadece mini bossları öldürmek istiyorum) mini boss'un/ların olduğu yere tekillik açar içlerine ışınlanır ve bir tane don nova basar ondan sonra ateş toplarıyla mükemmel hasar verir. Başka hiçbir yetenek kullanamaz çünkü ne yıldırım darbesi ne meteor ne donmuş küre ne de tahrip (bu tahrip tüm manayı su gibi içer) güzel bir hasar vermemizi sağlar. Şimdi şunu da aydınlatmak istiyorum. ateş topu için 100k net hasarım var diyelim normal bir ateş topu, hiç zırh kırmadan vurulan ateş topu 30k hasar veriyorsa tekillikle beraber bu 55k civarı olur. Sadece don novayla vurulduysa bu yine 55k civarı olur ancak ikisi birden vurulduğunda 100k vurur. Dediğim gibi Mage karakteri başka yetenek kullanırsa bu onun için zaman kaybı ve mana kaybı olur.

Şimdi şöyle bir örnek vereyim. İzlediğim bir videoda ve yukardaki arkadaşın belirttiği gibi bir korucunun patlayan oku kritikle 9 10 görmedim ama 5 milyon hasara ulaştığını gördüm. Hani demek istediğim şey şu değil: Korucu çok hasar vuruyor nerfleyin onu. Korucunun anlık mükemmel bir hasar çıkartabilme kapasitesi var. Ama tekrar söylüyorum mage bunları yapamaz. Çünkü Mage fazlasıyla kırılgan bir karakter o yüzden grupla girmesi gerekir haritalara ama benim gibi solo dönmek isteyen bir Mage şu sebeplerden dolayı rahat yetenek kullanamaz:

1) Haritaya girdim saldırıyorum düşünce kontrolü kullandım tekillik kullandım mana dolsun diye 1-2 saniye bekleyip don nova kullandım mana bitti. herhangi bir yetenek kullanamam ateş topuna muhtacım.

2) Düşünce kontrolü herkesi kendine çekmedi 2. bir düşünce kontrolü kullanmam gerekiyor bu sırada menzillilerden kaçmak için ışınlan kullandım ve düşünce kontrolüyle menzillileri de kendilerine çektim Mana yine bitti.

Ya ben bu şekilde anlatamayacağım. Ama şu Mage karakterine laf atan kişiler eminim 1 kez bile Mage karakterinin yeteneklerini ya da zırh ve direnç değerlerini okumamış/görmemiştir. Bakınız MAGE karakteri bu erken yama öncesinde zor da olsa solo dönebiliyordu. Ama don novanın zırh ve direnç kırma özelliği sadece buz için olduğu için hiçbir hasar çıkartamaz şu an.

Ben cehennem düzeyinde 4 ya da 5 defa hasar aldığımda ölüyorum. Çünkü bilgelik düşük. Ama Hasar konusunda don nova ve tekillikle birlikte cehenneme düzeyindekilere hasar vurabiliyorum. Bir Mage oynayan birisi olarak şunu söyleyebilirim ki Mage karakterine sadece tekillikle zırh kırılmaması lazım fazladan bir zırh kıran yeteneği olması lazım çünkü Mage karakteri hiçbir şekilde anlık hasar çıkartamaz yeteneklerinin hepsi tamamıyla mana israfı.

Aynı şeyleri tekrar tekrar söylüyorum çünkü DSO bunu anlamak istemiyor. DSO onca şey varken oyuncuların "Mage karakteri çok güçlü nerf getirin" dediklerini duyuyor.

Bakınız bu oyuna net bir şekilde gerekli olan şeyleri söylüyorum:
    Öncelikle BENİM KENDİ GÖRÜDÜĞÜM KADARIYLA ejderha savaşçısı Tank rolünde, buhar teknisyeni ve korucu hem hasar hem işlevsel bir rolde, Mage karakteri de hasar rolünde.

Şimdi Bir ejderha savaşçısına onu Tank yapabileceği zırh veren direnç veren yetenekler gerekli tüm canavarların bossların hasarını kendisinin almasını sağlayacak yetenekler gerekli ve aynı şekilde bu ejderha savaşçısı oynayan kişi solo map dönmek istiyorsa tek seçeneği tank olmak olmamalı hasarcı da olabilmeli. Zırhından kısıp hasarına yönelebilmeli.

Bir Buhar teknisyeni ve korucu olan kişiler düşmanlarına karşı yavaşlatmalar, sersemletmeler ve hasarıyla ön plana çıkmalı takım içerisinde ejderha savaşçısının ölmesini canavarları sersemletirken yavaşlatırken engeller ve iyi bir hasar, anlık bir hasar çıkartabilecekleri yetenekleri olmalı. Aynı şekilde bu karakteri oynayan kişiler solo map dönmek istiyorlarsa yetenekleri içerisinde zırh ve direnç veren hasarı olan yetenek özellikleri olmalı.

Mage bir karakter hasarıyla öne çıkmalı. Mage takımın hasarcısı olmalı hasarın çoğunluğu Mageden çıkmalı çünkü Mage tüm sınıflar içerisinde en kırılgan en düşük zırha dirence sahip karakter. Takım içerisinde zırhları kıran zırhı kırarken hasar verebilen (bakınız tekillik hasar vermiyor vermeli) buhar teknisyeni ve korucuya göre daha az sersemletme yeteneği olmasına karşın daha geniş çaplı sersemletme daha net hasar veren yetenekler bulundurmalı ve yine aynı şekilde bu Mage oynayan birisi solo map yapmak istiyorsa kendi zırh ve direncini hasarından kısarak soloya uygun olabilmeli.

Ben mi çok hayalperestim yoksa oyunu uzun zamandır oynayan birisi olarak oyundaki tüm karakterlerin mantığını hep yanlış mı anlamışım. Bence benim bu dediklerim çok güzel bir şekilde oyuna uyarlanabilir.

Ben daha fazla uzatmak ya da saçmalamak istemiyorum. Şu an oyun gerçekten benim için ölmüştür.

Erken yama getirdiniz birçok kez söyledim hala söylüyorum ANTİK BİLGİ gerekiyor. Antik bilgi verin bize. Antik bilgi lazım bize. Antik bilgi olmadan oynayamıyoruz. Antik bilgi'yi düzeltin lütfen. Bizi Antik bilgisiz bırakmayın lütfen. Gerçekten bu oyun insanı çıldırtmak istiyor.

Arkadaşlar kusura bakmayın ama bu oyun şu an sadece ve sadece 246. yamaya bağlı. Sizlere tavsiyem bu oyunu 246. yamaya kadar bekleyin hala hatalar hala bir dengesizlik varsa bırakın oyunu başka yerlere yönelin. Gerçekten oyundaki bir dengesizlik çok uzun sürmemeli.

enesx1234, Noblexenon, t3yf1k and 3 others like this.
  3. hellsing00

hellsing00 Forum Greenhorn

Selamlar. Her yayınlanan güncelleme malesef bir öncekini aratıyor. Komplo teorisi gibi gelebilir ama sanırım DSO oyuncularını soğutarak kendini bitirmeye çalışıyor. Antik bilgi drobunun arttığı söyleniyor fakat antik bilgisi düşük ve solo oynayan oyuncular olarak zorlayıcı modda bile Boss kesemiyoruz. Yani halihazırda antik bilgi seviyesi düşük olan oyuncular için hiçbir faydası olmayan bir güncelleme(ki okuduğum kadarıyla kesebilen arkadaşlarda pek fark olmadığını söylüyor).Mage karakerine gelen nerf hakkında hiç konuşmak dahi istemiyorum zorlukla döndüğümüz mapleri atık hiç bi şekilde dönemiyoruz. Biz bu oyunu seviyoruz ve ayrılmak istemiyoruz. Lütfen antik bilgi olayı düzelsin ve oyun biraz daha solo oynanabilir hale gelsin.

4. 4NormaL

4NormaL Junior Expert

Büyücü bitmiştir skillerde zaten taban hasarı çok düşüktü bu kadar düşük taban hasarına sahip skillere tekillik yetmiyordu don nova sayesinde hasar verebiliyorduk. Söyleyecek çok şey yok bitti, %140 taban hasarını geçmeyen skillerle oynamaya mahkum et sonra ikinci zırh kıran skili nerfle zaten gizemli konsantrasyon ve kan büyücüsü yeteneği gösteriyor ki büyücü yeteneklerini tasarlayanlar oldukça art niyetli yani bu karakteri bitirmeye oldukça heveslilerdi, kullanmayalım diye yeteneklere debuff koyuyorlar savaşçı ve cüceye oldukça kullanışlı yetenekler verdiklerii halde debuff vermiyorlar ama daha kötü yeteneklerimize debuff koymayı akıl ediyorlar.

Hasarımz diğer karakterlerden kat kat daha yüksekmiş gibi savaşçı ve korucuya hayat puanı fazla veriyorlar bu yetmez tabi itemlerdeki hayat puanını da yüksek tutuyorlar buna anlayış gösterebilirim ama hasarı yüksek olması gereken büyücüye itemlerde aynı hasarı koyuyorlar nerede karakterler arası fark büyücünün hasarı yüksek ise itemlerde neden yüksek değil hangi denge mekanizması hangi mantık bunu söylüyor.

Korucu Gelişi güzel atış %175 taban hasarı var işaretli düşmana %100 daha fazla vuruyor toplam %350 gibi bir hasar ve çift zırh kırma ile oldukça yüksek hasarlar verebiliyor oldukça kullanışlı güzel bir yetenek iyi düşünmüşler bunu kötü niyetli söylemiyorum gayet güzel düşünülmüş. Ama büyücünün yeteneklerine bakan kişi farklı biri galiba aynı mantığı büyücüde geçersiz kılmış %140 taban hasarında vursunlar çift zırh kırmadan öyle takılsınlar diye düşünmüş olmalı. Nasıl hasar verecek bu büyücü çfit zırh kırma yok yetenekler düşük taban hasarına sahip şaka gibi geliyor bana.

Demek istediğim bu yetenekleri ayarlayanlar ya farklı kişiler yada bu yetenekleri ayarlayan kişi oldukça art niyetli ve dengesiz şekilde yetenekleri ayarladı. Ya da şimdilik böyle olsun sonra nerfler dengeleriz tüm karakterleri diye düşündüler. Bunu ilk önce büyücü ile başlattılar çünkü daha önce bir canlı yayında oyundaki karakterleri büyücüye göre dengeliyoruz gibi bir açıklamaları vardı öyle hatırlıyorum. Büyücüye bunları yapanlar diğer karakterlere neler yapar onu düşünemiyorum.

Büyücüyü öyle bir duruma getirdiler ki hasar veremeyip diğer karakterlere muhtaç olsun ama diğer karakterler de ona muhtaç olsun boss kesimlerinde destek olsunlar. Solo gidip rün kasmak bile artık eziyet. Büyücümü bırakıyorum savaşçı ve cücem var bakacağım artık onlarla oyalanacağım bunu yaparken başka oyunlar bakacağım, oyun dengesini sağlamazlarsa büyücüyü düzeltmezlerse bırakmaktan başka çarem yok. Bu şekilde olmaz bitmiş karakter resmen.

Antik bilgi artmış ama birazcık 0-300 arası 10 yıl sürüyorsa artık 9 yıl sürecek güzel gelişme. Oyunu bitirmeye gerçekten hevesliler artık şuna da emin oldum geri bildirimleri falan pek önemsemiyorlar okudukları ise mechul. Geri bildirim aldıkları farklı bir kanalları var galiba hani şu full hesap verip oyunun reklamlarını yaptırdıkları elemanlar. İnsanlar oyundaki sorunları anlatmak için bu kadar çırpınırken bunların yaptıkları şeyler inanılır gibi değil.

enesx1234, Noblexenon, t3yf1k and 4 others like this.
  5. Hasanbey0

Hasanbey0 Someday Author

Söylenecek bi söz yok valla size yine yapacağını yapıp mageye nerf getirdiniz.Mage dün ve bügüne göre cok cok fark var ben başkaları gibi şu üstün bu üstün demeyeceğim.Zaten ateş topundan başka hasar cıkarıcak yeteneğimiz yok buna da nerf getirdiniz.Tekillik olsa da olmasa da yine aynı vuruyorum hatta tekillik olmadan daha çok.90level yanımda takılan okçu ile denedik düne kadar ben kesiyordum şimdi ben vurmadan o kesiyor.Elinize sağlık yaptınız yapacağınızı...

enesx1234, 4NormaL and Noblexenon like this.
  6. enesx1234

enesx1234 Padavan

Harbiden her yama diğerini aratıyor pvpde çöp olan mage daha da kötü hale getirilmiş teşekkürler DSO herşey bizim için.

4NormaL and Noblexenon like this.