Feedback Fare Kanalizasyonu Etkinliği Hakkında Geri Bildirimleriniz ve Sorularınız

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Menekşe, Sep 21, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Menekşe

Menekşe S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba arkadaşlar,

Fare Kanalizasyonu Etkinliği hakkında geri bildirimlerinizi, şikayet ve önerilerinizi, sorularınızı ve etkinliğe dair her şeyi bu konu altından yapabilirsiniz.

Saygılarımızla, iyi forumlar dileriz.

2. markusa1980

markusa1980 Forum Apprentice

mini etkinlikler anahtar istiyor mu ?

3. verderveremem99

verderveremem99 Forum Greenhorn

yeni etkinlik arayüzü gelmiş pek alışkın değilim farklı farklı ilerlemeler var c2 kessek bile normal ilerleme ilerliyor normalmi yoksa bi yeri seçmemmi gerekiyor pek anlamadım yada normal ilerleme bitince zorlayıcıyamı geçiçek sıraylamı oluyor acaba

4. Menekşe

Menekşe S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba,

@markusa1980, Maalesef test sunucusuna girip bakamadık. Ama yüksek bir ihtimalle mini etkinlikler için Kanalizasyon Anahtarı lazım olacaktır.

@verderveremem99, Örneğin etkinlikte şuan Zorlayıcı kademesinin ilerleme barındasınız. Zorlayıcı bittikten sonra Eziyetli kademesinin ilerleme barına geçtiğiniz zaman; Eziyetli kademesinin altında haritalara girerseniz eğer ilerleme alamazsınız ve etkinliğiniz ilerlemez. Yani hangi ilerleme kademesindeyseniz eğer, haritaya da en az o kademe de girmeniz gerekmektedir. Benim önerim ise Cehennem IV ilerleme barına gelene kadar, Cehennem III kademesinde haritayı keserek ilerleme toplamanız olacaktır. Cehennem IV kademesine gelince de Cehennem IV kademesine girerek ilerlemenizi yükseltirsiniz.

Saygılarımla.

aBDuLHaMiTHaN, Square212 and Beta like this.
  5. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Advanced

Gördüğüm kadarıyla bütün modlar aynı ilerleme atıyor. Bence bütün ilerlemeyi c3 le devam ettirmek zaman ve kaynak israfı olur. Bir de şunu söyliyim boss odası anahtarlarını saklayın ve bir ilerleme barı bitirildiğinde yarım saatlik %50 bonus ile seri seri kendi ilerleme barınıza göre bossu kesin güzel ilerleme alırsınız. Tabi boss oda anahtarı +sarı öz depolamak gerekiyor

Menekşe likes this.
  6. HaYaleTHunter

HaYaleTHunter Forum Greenhorn

Öncelikle herkese iyi oyunlar. Etkinlikteki petlerden olan fare kral petinin nasıl düştüğü ile ilgili, bu petin çıkabilmesi için haritaların girişlerinin önünde görülmesi gerektiği yazılmış forumda. Ama daha fazla ayrıntı verilmemiş. Acaba bu farenin görülebildiği sabit günler mi olacak yani belli zamanlarda mı gelecek? Herkeste aynı zamanlarda mı görünecek? Ya da belirli bir olasılıkla mı çıkıyor? Eğer böyleyse kingshill'e gir-çık yaparak görme olasılığımız var mı ?

7. Beta

Beta Moderator Team Drakensang Online

Merhaba @HaYaleTHunter,

Buradan, söz konusu pet ve petin elde edilmesi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İyi oyunlar, iyi forumlar dilerim.

Menekşe and aBDuLHaMiTHaN like this.
  8. ArcticWP

ArcticWP Forum Greenhorn

Ya modum forumu yabancı foruma taşıdınız eyvallah dedik ama abartmasaydınız bu kadar en azından şu rehberleri çevirseydiniz. İngilizce bilen var bilmeyen var bu ne baştan savma bir iş ya nen şikayetçiyim bu durumdam lütfen merkez ekib iletirmisiniz bu durumu. Forumu taşımasını biliyorlar o zaman sonucuna katlanıp çevirmesinide yapsınlar :mad:

Square212 likes this.
  9. PASA61

PASA61 Forum Greenhorn

Event içi giriş kasmayı neden bu kadar zor tutuyorsunuz sebebi neki güncellem gelemdne önce rahat kasılıyordu kime zararı vardı bu işin anlamış degilim şimdi maplarda 4 -5 giriş atıyor oda mapı dolaşıcan mapımı dolaşayım eventimi yapıyım 25 gunluk bir event için şacma bir olay bu biz ne dersek diyelim siz iyibilrisiniz ;)

forumu taşıdınız burda sıgıntı gibi olduk cok güzel ne nerde bulmak sıkıntı bulsan yabancı ceviri bile tarayıcı tarfından oluyor böyle devam edin cok iyi,
    dso zararına birşey oldumu hemen onu düzeltiyor , event de bos kesmek resmen işkence 220 . yamada bosları zorlaştırdınız hiç düşündünüzmü kullanıcıları eventlerde ne yapıcaklr diye 1 bos 3 kere ve zor seviyede kaç özlen kesilik TR formunu kapdınız cvp vermemek için burda rahatmısınız acaba ...

ArcticWP and Square212 like this.
  10. ρøωεƦωølŦ

ρøωεƦωølŦ Forum Apprentice

peki birşey sormak istiyorum eziyetliye ve cehenneme giremeyen arkadaşlara ne olacak çok saçma sapan etkinlikler yapıyorsunuz 4 yıl önce etkinliği 5 saatte bitirmiştim sene sene etkinlikleri zorluyorsunuz bizde insanız :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

11. Damm1tmaN

Damm1tmaN Forum Apprentice

Bu matkap başlığı ne işe yarıyor acaba? Google çeviri ile bazı şeyler anlaşılır olmuyor. Ayrıca geçen seneden bufu olan oyuncular bize fark attı biraz adaletli yapın şu etkinlikleri.

12. ρøωεƦωølŦ

kaç ilerleme atıyor mapler

13. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Advanced

mini etkinlik dediğiniz bu muydu? ben göremeden bitmiş. birazdan diğer mini gelecek ama ben çalıştığım için yine giremeyecem. hediyeleri nasıl bari iyi mi ödüllerin bir fotosunu atabilir misiniz?

Square212 likes this.
  14. ρøωεƦωølŦ

2 ilerlemeyle etkinlikmi biter daha 565 bari zorlayıcıya girdiğimizde ilerleme 4 atsa ama tabi dso para kazanacak yaparlarmı hiç ben hayatımda böyle hastalıklı bir etkinlik görmedim adam ne yapsakta etkinliği zorlaştırıp para kazansak derdindeler oyuncuları hiç düşünen yokki tabi oyuncular kimki siz böyle devam edin bu kafayla giderseniz daha çok oyuncu kaybedersiniz ben size söylüyorum bu oyunuda bırakıyorum size teşekkür ederim dso ekibi oyuncularla çok iyi ilgileniyorsunuz

bu etkinlikte 2 ilerleme atıyor 3 sene öncekii eventte etkinliği 5 saatte bitirmiştim şimdi normali kesiyorum ilerlemeler belli bir süre sonra canımı sıkıyor 2400 ilerlemem kaldı bu etkinlik bira zor biter bu seneki etkinliklerin hepsi kötü geçti ama etkinliği yapanların umurlarında değil bir kaç bonus kodla geçiştiriyorlar bakamlım nereye kadar böyle devam edecek

şikayet edince birşey mi değişecek yine aynısını yapacaklar

Last edited by moderator: Sep 23, 2019
  15. Beta

Beta Moderator Team Drakensang Online

Merhaba @Damm1tmaN,

Etkinlik boyunca stratejiye dayanan toplamda 48 tane meydan okuma olacak. Bu meydan okumaların hangi zindanda -yalnızca haritaların Cehennem ve üstü kademeleri- olacağı etkinlik penceresinde yazacak. Bu anlarda ilgili zindanlarda 5 adet Kir/Çöp Yığını belirecek ve her bir yığın bir Matkap Başlığı ile ortadan kaldırılabilecek. Ortadan kaldırılan bu yığınlar, içerisinde değerli ödülleri veya mağlup edilmesi gereken bir bossu barındırabilecek.

İyi oyunlar, iyi forumlar dilerim.

Menekşe and aBDuLHaMiTHaN like this.
  16. Square212

Square212 Forum Apprentice

Yaklaşık 150 tane amfora anahtarını harcadıktan sonra öz kasmak tam bir çile oldu bu kanalizasyon parazitinin düşme oranı çok az yaklaşık 3-4 saattir liman altındaki kanalizasyonu kesiyorum ama daha 25 tane bile kasamadım diğer tüm malzemelerden fazlasıyla var. Ayrıca bu minileri bitirebilen var mı merak ediyorum kasması ne kadar kolay da olsa 1 saatin yeterli olacağını düşünmüyorum. Eski forumda da yazmıştım şu ruh taşına alternatif bir satın olma yöntemi ekleyin altın olur materi olur hatta küreyle bile olur ama artık insanları zoraki ander harcamaya itmeyin. Kumardan kalan yaklaşık 3-4k ruh taşını bitirdim birkaç aydır sürekli ander ile alıyorum ama ander de suyunu çekti zaten ander drobu da düşürüldü elimiz kolumuz bağlandı. Söyleceklerim bu kadar inşallah yeni formüller bulursunuz bu yazdıklarıma.

aBDuLHaMiTHaN likes this.
  17. PASA61

PASA61 Forum Greenhorn

bu forum nereye taşınırsa taşınsın olumlu hiç birşey yazamıyoruz şuraya neden bu kadar saçma işler peşinde dso ve teknik ekibi modları katmıyorum onların yapacakları birşey yok.
    anahtar kasıyoruz o bir sıkıntı kanalizasyon vanası aksıyoruz oda bir sıkıntı hiç mi düşünülerek yapılmıyor su eventler kime ve neye göre yaplıyor bunlar acıklıyacak yokmu ,vana yapıcaz hiç bir parcası dengeli cıkmıyor yay dersen hiç cıkmıyor bunun bir usulu bir kodlaması yokmu kökü kötü konuşturacaksınız beni bizi salak yerine koymaktan artık vazgeçin eventse adam gibi yapın zevk alalım forumalrda ugraşmayalım sıkıntı yazmakla bir şıkayetin düzeltilip yapılması event bittikten sonra mı olucak ..
    bu eventleri hiçmi takip edip görmüyorsunuz nasıl bir oyun yapıp takip ediyosunuz anlamış degilim.

18. Noblexenon

Noblexenon Forum Greenhorn

Bu nasıl mini eventdir lag dan gidilmiyor map bütün grup üyeleri aynı durumda 3 tur map donduk ılerleme atıcak bos 1 kere çıktı 75 ilerleme şaka gibi . Mape girmeye çalışlırsın veya çıkmaya en az 1 dk yükleme sayfasında bekliyor. Sadece bende olsa neyse int imde sorunda var derim de bütün grup üyelerinde var. Bunu geri bildirim olarak merkez ekibe iletmeyin. Yine kendi bildiklerini okuyacaklar zaten.

19. NofeArTR

NofeArTR Junior Expert

Ek olarak 5 taneden 1 tane solucan çıkıyor. Tek deneme solunca bulunca diğerlerini açmaya gerek yok. İşte bu kısım olamamış 5 de 1 şans değil 5 de 3 veya 5 de 2 olmalıydı en az.
    İkincisi tüm oyuncular aynı mape yüklenildiğinde aşırı lag oluşuyor. 1 saat sürede kesilmesi zorlaşıyor o laga rağmen 5 kişilik party de son 5 dakika kalmıştı anca bitti. Bu hatadan dolayı bence telafi olarak matkap kodu verilmeli. Sunucu hatası/lagı bizden kaynaklı değil DSO nun altyapı yetersizliği.
    Üçüncüsü matkap drobu arttırılmalı yada şansı yükseltilmeli.
    Saygılarımla

20. dereta2

dereta2 Forum Apprentice

minilerde en az 20 dakika lag ile mücadele ettik. sonuç 4 miniden sadece 1 tanesini bitirebildik oda kılpayı bitti. ilk miniyi zaten kaçırdık. minilerin 1 saat olacağı önceden söylenmeliydi. minilerdeki bu lag olayı miniyi yepmayı ciddi şekilde engelliyor. bu yüzden minilerin süresi uzatılmalı yada lag a bir çözüm bulunmalı.

Share This Page