Feedback İçerik Genişlemesi (Dark Legacy)

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Arthemis TR, Nov 3, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Arthemis TR

  Arthemis TR Team Leader Team Drakensang Online

  Merhaba Dracania kahramanları,

  İçerik genişlemesi ile ilgili sorularınızı ve geri bildirimlerinizi bu konu başlığında paylaşabilirsiniz.

  Drakensang Online Takımınız
   
  4NormaL and buzmavi501 like this.
 2. Laviηia

  Laviηia Regular

  ''Uzun lafın kısası: Ekipman yapımını ve iyileştirilmesini basitleştirmek için bazı teknik değişiklikler yapmak gerekiyordu. Bu değişiklikler, içerik genişlemeden önce bakir çekirdek kullanarak büyü aktarımı yapılmayan tüm eşsiz itemlerinin, içerik genişlemesi senkronize edildikten sonra üretim için kullanılamayacağını gerektiriyor.

  ŞİMDİ oyuncu için bu ne anlama geliyor? Bir oyuncunun Dark Legacy'de herhangi bir eşsiz itemi kullanmak istemesi durumunda, oyuncu içerik genişlemesi senkronize edilmeden önce bakir çekirdek kullanarak bu iteme büyü aktarmalıdır. Oyuncunun hangi büyüyü transfer edeceği önemli değil.

  Özet: Büyü aktaran her eşsiz item, Dark Legacy'deki tezgahta kullanılabilir.''


  Bu ibareyi moderatör arkadaşlardan biraz daha açmasını rica edeceğim.

  Ayrıca slotlarda takılı olan tüm taşlar, oymalar ve cevherler kaldırılıp envantere konulacaktır deniliyor. Kasada da taş ve oyma basılı itemlerimiz var. Bu itemlerdeki taşların, oymaların ve cevherlerin herhangi bir hata olmadan envanterimize yerleştirileceğinden emin miyiz? Açıkçası ben CE gelmeden önce ne kadar taşım ve cevherim varsa çıkartıp, ss almayı düşünüyorum. Diğer oyunculara da böyle yapmalarını tavsiye ederim. Herhangi bir hata ile karşılaşırsak desteğe gösterebileceğimiz bir kanıt olsun elimizde.
   
  enesx1234 likes this.
 3. NofeArTR

  NofeArTR Forum Pro

  Yazar burada şunu demiş. Büyü transferi yapılan itemler sadece kullanılabilir. Yani başlangıç için üzerimizdeki aktarımı gerçekleşmiş eşssiz itemleri içerik genişlemesinde yükseltilmesine veya tekradan büyü aktarılmasına izin verilmiş. Bizlerin elinde tuttuğu 55lvl eşssiz sarılı aktarımsız itemler, bilgi verilmemiş ama sanırım 55lvl yedek platin efsolar vs. hiçbiri kullanılmayacak yani çöp olmuş oldu. Kısaca birden fazla eşssiz item tutmak istiyorsanız içerik genişlemeden önce büyü aktarımı yapın demiş.
  Bu beklenen bir durumdu fakat bizlerin şuan büyüleri standart örneğin eldivene saldırı hızı gibi şimdi saldırı hızını galiba her iteme aktarımı gibi yeni bir işçilik durumu söz konusu bu vesileyle büyüler zaten şuanki gibi sabit kalmayacak. yeni kombinasyonlar vs çıkacağından aslında gelen haberin pek bir etkisi yok. Sadece başlangıç için ve hızlı ilerlemek için bir avantaj.

  Aynı zamanda elimizde aktarımsız tuttuğumuz eşssiz itemler vardı mesala sadece gizli odaya girdiğimizde kullandığımız hellios tılsımı, yedek pelerin örneğin kış etkinliği için çuval pelerini gibi itemleri daha sonra kullanmak istiyorsanız büyüsü farketmez bakir çekirdek kullanarak aktarım yapın denmiş. Üzerimizdeki itemlerin işçiliğini korumuş gibi gözükse de diğer yandan mantık dışı bir olay sergilenmiş. Onun yerine tüm itemler için yeni yamada kullanmak istiyorsanız ''Donanım Geliştirici'' gibi bir item çıkartıp tezgahda sadece temel değerin yanmadan değiştirilmesine olanak sağlanmalıydı.

  Kendi getirdikleri düzeni kısaca yine kendileri bozmuş oldu.

  Son yazına gelince daha önce aynı sistem sorunsuz çalışmıştı. Yeni üçgen taşları biz bundan vazgeçtik diyip tekrar eski haline döndürdüklerinde üzerindeki tüm taşlar otomatik dönüştürülmüş, envantere eklenmiş ve bir sorun çıkmamıştı.
   
  Last edited: Nov 4, 2020
  Laviηia likes this.
 4. Benitaa

  Benitaa Forum Greenhorn

  Selamlar
  İçerik genişletmesinde var olan eşsiz eşyaların kullanımı için aktarım yapmamız gerektiğini söylüyorsunuz ama gelecek olan içerik genişlemesinde seviye sınırı 100 olarak belirlendi ve yeni eşya setleri ile eşsizler gelecek, gelecek olan bu yeni eşyalara büyü aktarımı yapmak istediğimizde nasıl olacak bu konu hakkında bilgi alabilir miyim ?
   
 5. buzmavi501

  buzmavi501 Someday Author

  Gelecek olan güncelleme öncesi eşyaların kademelerini yükseltmeli miyiz yoksa yükseltmemeli miyiz ? Mantıklı olan nedir ? Bir öneriniz var mı ?
   
 6. nitroo

  nitroo Someday Author

  GM lerin twich yayınlarında “göster ama elletme” politikasıyla 2 resim atıp gerisini serverlarda oyuncularla grup kurup oyun oynamaktan başka bir şey yapmıyorlar

  Değişiklerle ilgili bir video yayınlansa ne yapmamız gerektiğini anlardık.

  Kaldıki şu an kimse ne olacağını bilmiyor düşük seviye 3 sarılı itemi olan ne yapacak bilmiyor yeni sürümden sonra o itemler çöp olursa siz bir daha bu oyuncu kitlesini zor bulursunuz.
   
 7. NofeArTR

  NofeArTR Forum Pro

  Yeni eşssizlerde yeni tezgah sistemi çalışacağı için bir problem yok sadece büyü aktarımın nasıl olacağı görseli yok. sıradışı veya daha düşük itemlerin büyülerini oyma ile aktarılacağı mevcut efsoların eşssizlere büyü aktarılması ve en önemlisi çekirdek veya oyma maliyetlerini bilmiyoruz malesef. Umarım ki yama gelmeden canlı yayınlarda açıklanır.

  İşin açıksası bu risk. bende 1 tane kademe 8 3 tane kademe 9 geriye kalanı 10. seviye ve öyle bıraktım. Riski üstlendiğimden belki iyi yapmışımdır ileride maliyetleri ucuzlar belki kötü yapmışımdır ileride maliyetleri fazla olur. Hatta materi kasmaya vakit bulamadığımdan k9 dan k10 na çekerken itemleri çoğaltma çekirdeğini draken'le almıştım. Zaten Jesse NPC'sinde oyuncu topluluğu parası ile draken alınmasını bu yüzden kaldırdılar.
   
 8. Benitaa

  Benitaa Forum Greenhorn

  Yeni eşyaların tezgah sisteminde sıkıntı çıkarmayacağı belli ama takıldığım nokta üzerine hiç aktarım yapılmamış bir iteme aktarım yapılamayacağını söylüyorlar yeni gelecek olan eşyalarda aktarımsız saf kendi büyüleri ile olacak yeni eşyalara aktarım yapılabiliyorsa şuan elimizdekilere neden yapamayacağımız
   
 9. PLAKASIZ

  PLAKASIZ Padavan

  ŞİMDİ oyuncu için bu ne anlama geliyor? Bir oyuncunun Dark Legacy'de herhangi bir eşsiz itemi kullanmak istemesi durumunda, oyuncu içerik genişlemesi senkronize edilmeden önce bakir çekirdek kullanarak bu iteme büyü aktarmalıdır. Oyuncunun hangi büyüyü transfer edeceği önemli değil.

  şimdi ben silahıma öncesinde aktarım yaptıktan sonra kademe yükseltip(kd9'a cektim) daha sonra aynı silahtan kd10 düşürdüm ve ruh cekirdegi ve materia cekirdeği ile büyü gecisi(kd 10) yaptım.. sonucta 10 kd essize bir aktarım oldu ama bu bakır cekirdek aktarımı olmadı.. kd10 a bakır cekirdek işlemi yapılmadığı için kd 9 da mı kalacak item?
   
 10. buzmavi501

  buzmavi501 Someday Author

  Bende öyle düşündüğüm için kademe arttırmadım bekliyorum. Fikir verdiğiniz için teşekkürler. Ben fikri moddan istiyorum, fikir yardımını bile benim gibi oyuncu bir arkadaş veriyor. Dün sorduğum soruya mod hala cvp vermemiş, MaşaAllah modlar iş başında.
   
 11. nitroo

  nitroo Someday Author

  Bence modlarda bu kadar değişken bir oyunu oynamaktan bıkıp artık oyunu bırakıyor. Daha önce de dediğim gibi itemler çöp olursa şu anki oyuncu kitlesini rüyalarında görürler
   
 12. Thunderbolt_TR

  Thunderbolt_TR Active Author

  Mevcut itemlerin çöp olmama ihtimali yok ki. Merkez ekip 100 levelden bahsediyor üstüne de büyü aktarması olmayan itemler gidecek diyor demek ki komple itemler de değişiyor. Mevcut olanlar idareten işinizi görsün modunda büyü aktarın diyorlar kısaca...
   
  aBDuLHaMiTHaN likes this.
 13. 4NormaL

  4NormaL Junior Expert

  Aktarımsız eşsiz nesnelerden kasıt bir eşsiz nesnenin aktarımsız halinde bulunan kendi temel özellikleridir. Burada anlamamız gereken şey yeni tezgah sisteminde artık tekli özellikleri aktarabileceğiz bu yüzden eşsiz nesnelerin kendi temel özelliklerinde bulunan büyüler aktarım yapılamayacak.

  Örnek verecek olursam elimde 4 adet tek elli eşsiz silah var diyelim, bu eşsiz silahta tek özellikte %40 saldırı hızı bulunuyor eğer yeni sistemde bu eşsiz silahtaki özelliği aktarabilseydim her birinden %40 saldırı hızını alıp eldivene aktarabilirdim. Bu dengesizlik yaratırdı çünkü efsanevi nesnelerde %40 lık bir saldırı hızı bulmamız mümkün değil. Bu yüzden eşsiz nesnelerin kendi temel büyüleri aktarıma kapatılacak.

  Yeni sistemde ister tek ister çoklu olarak büyüleri aktarma imkanı olacak, ayrıca aktaracağımız büyüleri seçebileceğiz ve aktaracağımız nesnenin hangi özellik slotuna aktarabileceğimizi kendimiz belirleyeceğiz. Örneğin tezgaha efsanevi nesne koydum bu nesnenin 3 özelliği platin 1 özleliği mavi özellik ben o mavi özelliğin yerine başka herhangi bir itemden platin özelliği seçip mavi özelliği platin değer haline getirebileceğim.

  Çekirdek konusuna gelirsem yeni sistemde çekirdekler kalkıyor artık tezgahta sadece güç oyması kullanılacak, Çekirdeklerin yerine hesaplara güç oyması aktarılacak, Çekirdek başına ne kadar güç oyması verileceği belli değil.

  Nesnelerin kademe değerleri olmayacak bu demek oluyor ki düşük kademe eşyaları artık kademe yükselterek yüksek kademe eşya haline getiremeyeceğiz. Kademe sistemi yerine Seviye sistemi getirilecek ne kadar yüksek zorluk derecesi girersen o kadar yüksek eşya gücü barındıran itemler düşecek. Güçlü eşya istiyorsak yüksek zorluk dereceli maplara girmemiz gerekiyor.

  Mevcut yüksek kademe itemlerin eşya gücü yeni sisteme göre düzenlenecek yani kademesi kalkınca güçleri düşmeyecek.

  Bazı rünlerin özellikleri değişecek gibi görünüyor örneğin %20 bu nesnede hasar artışı özelliği veren bir rün yeni sistemde %20 genel hasar artışı verecek aynı şey bu nesnede hayat puanı veren rünler içinde geçerli olabilir tam olarak emin değilim.

  Burada yazdıklarım kesin bilgi değildir benim gerek videolardan gerek discord kanalından okuduğum bilgilerden yaptığım çıkarımlardır bu belirtmek isterim.
   
  aBDuLHaMiTHaN likes this.
 14. AyyaşBey

  AyyaşBey Someday Author

  şu anki durumda kaç lvl isen o lvl de item kazanıyorsun normal girsende c3 girsende aynı.. sadece temel değerlerde yüksek atma ihtimali oluyordu.güncellemeden sonra bu nasıl olacak örnek veriyorum 60 lvl de 60 lvl item mi düşücek bütün zindanlardan oyleyse aralarındaki fark nasıl olacak mesela eziyetli %100 silahla c3 %100 silah arasındaki fark.

  bir diğer sorun küpler. mesela su anda c1 de 4. sv küp alınıyor güncellemeden sonra kademeler kaldırılsada 4. seviye küplerden yine c1 den alabileceğimiz itemler mi cıkacak.çünkü bildiğim kadarıyla zorluklar isim değişikliği hariç aynı şekilde duracak.

  kesin bilgisi olan yoktur herhalde .
   
 15. buzmavi501

  buzmavi501 Someday Author

  Zannediyorum dediğiniz gibi, 2 gün olmuş hala cvp vermemişler çok garip :D Eskiden ki modları hatırlıyorum da sorduğumuz soruya dakikalara içinde cvp gelirdi. Şu hale bak, bu kadar oyuncunun akıllarındaki soruların hiçbirine hala cvp verilmiyor. Oyuncular tahminler ve varsayımlar üzerinden birbirlerini bilgilendirmeye çalışıyor :rolleyes:
   
 16. nitroo

  nitroo Someday Author

  öncelikle şunu belirteyim kimse kimseyi anlamıyor sanırım biz büyüden bahsediyoruz sen temel değerden bahsediyorsun bak şurda

  Uzun lafın kısası: Ekipman yapımını ve iyileştirilmesini basitleştirmek için bazı teknik değişiklikler yapmak gerekiyordu. Bu değişiklikler, içerik genişlemeden önce bakir çekirdek kullanarak büyü aktarımı yapılmayan tüm eşsiz itemlerinin, içerik genişlemesi senkronize edildikten sonra üretim için kullanılamayacağını gerektiriyor.

  ŞİMDİ oyuncu için bu ne anlama geliyor? Bir oyuncunun Dark Legacy'de herhangi bir eşsiz itemi kullanmak istemesi durumunda, oyuncu içerik genişlemesi senkronize edilmeden önce bakir çekirdek kullanarak bu iteme büyü aktarmalıdır. Oyuncunun hangi büyüyü transfer edeceği önemli değil.

  ikisinde de temel değer diye birşeyden söz etmiyor

  ben sana tek soru soracam cadı omuzluğuna büyü aktarımı yapan bir Allah'ın kulunu gösterebilir misin yok çünkü cadı omuzluğunun doğal büyüsünü herkes kullanıyor eee bizden de büyü aktarımı olmayan itemleri kullanamayacağımızı söylüyorlar ne olacak cadı omuzlukları çöp mü olacak

  Kullanışlı bilgi

  Discord'u kullanmak istemiyorsanız, burada içerik genişlemesi ile ilgili herhangi bir soru sormaktan çekinmeyin. Forum ekipleri ile birlikte sorularınızı toplamak, okumak ve cevaplamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

  Geri bildiriminizi bekliyoruz!

  Drakensang Online Ekibiniz

  malesef sorulara cevap veremiyorsunuz taki test servere gelene kadar bence kimse birşey bilemeyecek ve cevaplayamacak burada yorum yapanların hepsi sadece fikir beyan ediyor biz ise emeğimiz çöp olmasın istiyoruz.
   
  Last edited: Nov 6, 2020
  buzmavi501 likes this.
 17. 4NormaL

  4NormaL Junior Expert

  Gayet açık şekilde yazıyor bakir çekirdek aktarımı yapılmamışsa içerik genişletmesinden sonra tezgahta üretim için kullanamazsın, bunun nedenini zaten açıkladım eşsizlerin temel büyülerini başka itemlere aktarmayı veya temel büyülerin üzerine başka büyülerin eklenmesini önlemek amacıyla.

  "Summary: Every Unique item that has transferred enchantments can be used on the workbench in Dark Legacy. "

  Altına eklenmiş özellikle vurguluyorum "Workbench" yani tezgah için kullanamazsın itemi kullanmaya devam edebilirsiniz. Sadece o itemleri tezgah için kullanamazsın.
   
 18. NofeArTR

  NofeArTR Forum Pro

  Dostum aynı konu üzerinde farklı yorumlarla dönüyor. Senin demek istediğini anladım fakat biz hiçbir zaman eşsiz bir itemin temel büyüsüne ihtiyaç duymadık ki :/ (cadı omuzluğu hariç) Eşssiz itemlerin temel büyüleri kötü olduğu ve işe yaramadığı için efsolar da toplayıp aktarıyoruz. Ayrıca çif büyü kombinasyonu sadece cadı omuzluk için işe yarıyor. Yani şimdi ben a7 silahındaki temel büyüsü ile a4 silahının temel büyünü ne yapayım isterse elimde tonlarca olsun. Eşssizler arası geçiş olacağını ben yine sanmıyorum. Hadi oldu diyelim o zaman oyunda neden efso sıradışı item vs var ?

  Bizlerin elinde tonlarca eşsiz item var lazım olur bir gün diye tutmuştuk. Bunlar sadece devredışı oldu. Yani kullanabilirsin ama katarım yapaamazsın kademe yükseltemezsin Kas lvl çek 100 e tekrardan item düşürmeye çaalış demişler

  Yazının ilk kısmında temel değer ve temel büyü değeri karıştığı için arkadaş öyle demiş. Çünkü bende ilk okuduğumda temel değer anlamıştım ve temel değerler ile ilgili bu oyun hiçbirzaman değiştirmemize izin vermez.
   
  Laviηia likes this.
 19. AyyaşBey

  AyyaşBey Someday Author

  malesef kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz kimsenin ne dediğimizi salladığı yok.Herşey varsayımlar üzerinden yürüyor.
  bana göre en küçük sorunlardan biri bu olacak .önümüze bir fare koydular onu kovalıyoruz söyleydi böyleydi diye arkadan fil geliyor üstümüzden geçecek kimse onu görmüyor.en iyisi test serveri beklemek ondan sonra yorum yapmak yoksa kafalar iyiyce karıştı.
   
 20. 4NormaL

  4NormaL Junior Expert

  Oyun 100 level olacak yeniden item yapmamız zaten gerekiyor 100 değil 60 level bile gelse yeniden yapacaktık. Anlatmak istediğimi anlayan yok malesef sende anlamamışsın.

  Eşsiz itemin temel büyüsüne ihtiyaç duymadık diyorsun, a7 silahının temel büyüsünü ne yapayım diyorsun yeni tezgah sisteminin nasıl olacağını biraz anlasaydın bunları demezdin.

  İlk mesajımda açıkladım zaten yeni tezgah sistemi bir itemdeki tek özelliği bile aktarmamıza imkan tanıyor. A7 silahının temel büyülerine bir bak istersen %150 lik bir nesnede hasar artışı verdiğini görebilirsin bu hasar artışını hangi efsanevi nesne veriyor? Bu engellemeyi yapmasalardı herkes yüksek temel büyülü eşsizleri toplayacaktı genişletmeden sonra 4 adet a7 silahı ile %600 nesnede hasar artışlı silah yapacaktı. Ben bu nedenle bakir çekirdek aktarımı yapılmamış eşsiz nesnelerin tezgah üretimine kapatıldığını düşündüğümü söyledim. Bu benim kendi çıkarımım.

  Yazdıklarımın %100 doğru olduğunu da söylemedim zaten ama yinede anlamadan iyi okumadan içerik genişletmesini iyi araştırmadan bana sallayıp duruyorsunuz test servere yakında gelecek ozaman hep beraber göreceğiz. Zaten daha açıklama yaparak kendimi yormayacağım.
   
  terq1 likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page