Kasma sorunu

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Lucky, Mar 21, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Lucky

Lucky Forum Apprentice

Bilgisayarımda oyun çok kasıor eskiden rahatca oynarken yani bundan 1-2 yıl önce, şimdi kasmalar arttı oynadıgım oyun tat vermez oldu map atlıyorum geç gelior geri başlamıştım kuzenimle bu sorun karşıma çıktı drakensangı minimum düzeyde oynama olanagımız yokmu veya 1-2 ayar dışında daha fazla kasmamasına yönelik işlem(genel olarak ne yapabilirim bilgilendirirseniz sevinirim bilgi olursa çok mutlu olurum) fpsm sabit oluyor 69-70

2. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba Lucky,

Öncelikle, ekran kartı driverınızın güncel olduğundan emin olunuz. AMD bir ekran kartı kullanıyorsanız oyunu 'Radeon Yazılımı' ile oyunlar kısmına manuel olarak ekleyiniz. Bunun dışında bilgisayarınızın oyunun sistem gereksinimlerini karşılayıp, karşılamadığını kontrol ediniz. 'Gölge Kalitesi' ve 'SSAO' ayarları genelde sistemi ön çok yoran ayarlardır, bu ayarları da kapatmayı düşünebilirsiniz.

İyi oyunlar dilerim.

3. sibano

sibano Padavan

Selamün Aleyküm
    Kasma donma sorunu bende de mevcut.
    Bilgisayar güncellemelerini dün yapmama rağmen donma takılma sorunu giderilmedi, bana kalırsa oyunun kendi problemi bu bizler en fazla bu kasmayı modlarin birkaç yöntemi ile en aza indirgeyebiliriz. Ricam destek ekbine bu sorunu iletmenizdir.

Lucky likes this.
  4. Lucky

Lucky Forum Apprentice

Sibano bence optimasyon sorunu var geçmişi temizle, game boster kullan, ekran kartını güncelle gibi şeyler sadece %10 luk degişim saglıyor genel manada oyunda yapılan yeniliklerle oyun dahada kayıyor bende map geçişinde atma vardı nebulayıda gördük şükür ama oyunsal demiyor kimse bildigimizi yanıltıyorlar

5. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

ekran kartınız nvidia tabanlı ise ve geçen hafta güncelleme yaptıysanız, sorun ondan kaynaklı olduğunu tespit etmiş bulunuyorum. bir önceki sürümü indirip manuel güncelleme yapıp pc restart edin düzelecektir. sonucu burda paylaşın

6. Lucky

Lucky Forum Apprentice

Ekran kartım intel bir parçası digeri amd paylaşımlı oluyor galiba oyunu amd yazılımına ekledim günceller güncellemeleri ama bide clienti sıfırlayıp tekrar yüklicem appdatayı denicegim olmazsa yapacak birşeyim yok bu arada teşekkürler ilginiz için iyi oyunlar

7. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

ekran kartının tam model/ismini yazarsan iyi olur. bir parça amd diğer parça intel demişsin de böyle bir ortaklık daha olmadı :)

Lucky likes this.
  8. Lucky

Lucky Forum Apprentice

Last edited: Mar 22, 2021
  9. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

İşin açıkçası laptoplardan pek anlamıyorum, anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir

10. Nothanks!

Nothanks! Someday Author

Dragan geldiğinden beri 45 dkkada 1 nebula vermeye basladi ayrica ayni sekilde 45 dk 1 saate fpsde ciddi düşüş oluyor dsoclient sil yeni yukle gibi saçmalıkları yazmassaniz sevinirim dso nun yilda 1 kere yaptigi gibi optimizasyon yapmasi gerekiyor sorun bizde değil çünkü.

11. mukemmelimya

mukemmelimya Forum Apprentice

aynı sorun bendede var saat başı nebula3 hatası alıyorum ve oyun kapanıyor bunun çözümü nedir

12. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba Nothanks!,

Optimizasyon konusunda oyunun sorunsuz olduğunu zaten bizlerde iddia etmiyoruz. Şahsen bende denemelerimde donma, kasma gibi sorunları yaşadım. Fakat yaşadığınız sorunun genel bir sorun olduğu konusunda merkez ekibimizden gelen bir bilgilendirme olmadı. Dolasıyla, şuan için olası çözüm yollarını size sunmaktan başka seçeneğimiz yok.

Buradaki başlığı inceleyebilirsiniz ;

Lag Sorunu Genel Bakış ve Çözüm Önerileri

Merhaba mukemmelimya,

Nebula 3 hatası, genellikle oyun dosyalarındaki çakışmalardan meydana geliyor. Hala sorun yaşıyorsanız Windows için arama kısmına %temp% yazarak buradaki DSOClient klasörünü siliniz. Daha sonra clienti tekrar açıp optimal yükleme tamamlandıktan sonra tekrar giriş yapınız.

Ayrıca, aşağıdaki linki de incelemenizi öneriyorum.

Teknik Destek SSS

İyi oyunlar dilerim.

13. mukemmelimya

mukemmelimya Forum Apprentice

dediğiniz şeyi yaptım fakat oyun daha çok hata verip kapanmaya başladı 100 level gelmeden önce böyle bir sorun yoktu fakat dark legecy geldikten sonra bu sorunu yaşamaya başladım

14. Lucky

Lucky Forum Apprentice

Ben 1 haftadır oynamıyorum oynuyamıyorum çünkü geç yüklenior maplar ne yapılcak bilmiyorum bilgisayarım o kadar iyi degil ama drakensangı sorunsuz oynatıyordu bir fikir olarak ietab gibi eklentilere yön verin veya clientsizde oynanabilsin browser üzerinden yoksa çok sorun yaşıyoruz