Game FAQ Korucu Karakter Sınıfı Rehberi

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Menekşe, Sep 24, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Merhaba Kahramanlar,

  Korucu Karakter Sınıfı Rehberimize Hoş Geldiniz...


  Evvveeet!, bu konu altın bir Korucu "ne yönde ve nasıl bir şekilde" ilerlemelidir? sorularınıza ufak ufak cevap vermeye çalışacağız...

  Korucu karakteri, çeviklik isteyen bir karakterdir. Aynı zamanda her karakter gibi savunması ve saldırı değerleri yüksek olması gerekir... Ama en önemli unsurları saldırı ve ayak hızıdır.

  1. seviyeden 55. seviyeye kadar, her seviyede; özellikle kritik isabet ve kritik hasar değerlerine aşırı ihtiyaç duymaktadırlar. Düşük seviyelerde bu değerleri yüksek tutmak çok daha kolay iken, 55. seviyeye yaklaştıkça bu durum bir hayli zorlayıcı hâl alabilmektedir...

  PvE'de ve PvP'de oynaması zor bir karakterdir. Zorluğu kadarda oynamasıda zevkli bir karakterdir...


  "(!)Genellikle yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi; kritik isabet ve kritik hasar değerlerine önem vermeden sadece hasar değerine yüklenmek olmaktadır. Unutmamak lazım ki; hasarınız kritik değerler gördükçe anlamlanacaktır. Söylemem o ki; sadece hasar bazlı bir karakter yüksek oranda eksik sayılacaktır. Bu raddede hasarı ortalama bir değerde tutarak kritik isabet ve kritik hasar değerlerine de önem vermek oyun keyfinize keyif katacaktır."

  Haydi gelin. Kısadan hisse, hep birlikte donanımlar nasıl büyülere sahip olmalıdır, bir bakalım.

  Baş, MiğferTercih edeceğiniz eşsiz nesneye, 3 adet %x,xx kritik darbe ve 1 adet %x,xx hasar artışı transfer ederek kritik darbe ve hasarınızı dengelemiş olacaksınız.
  Omuzlar, Omuzluklar''Cadı Arayıcısı Omuzluğunu'' olduğu gibi kullanmanızı tavsiye etmekdeyim. Eğer zırh değeriniz düşükse ''1 adet %xx.xx bütün direnç değerleri için, 3 adet %xx.xx zırh değeri" transfer etmeniz daha doğru olacaktır.
  Göğüslük, Göğüs KorumasıBu donanıma tercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarmak amacı ile; 2 tür donanım üretebilirsiniz. Bunlardan birincisi; ''4 adet hasar artışı'' içeren donanım olabilir. Bir diğeri ise; tercihinize bağlı olarak, ''hasar artışı ve bu nesnede daha fazla zırh değeri'' büyülerinizi harmanlamak olabilir. Örnek; 3 adet hasar artışı, 1 adet bunesne zırh değeri gibi.
  Eller, EldivenBu nesnede en büyük ihtiyaçlardan birini karşılamak amaçlı, ''4 adet daha fazla saldırı hızı'' içeren donanım üreterek, tercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarma yapabilirsiniz.
  Ayaklar, ÇizmeBu donanıma, tercihinize bağlı kullanacağınız eşsiz nesneye aktarmak amacı ile ''4 adet daha fazla hareket hızı'' içeren bir donanım üretip aktarım yapmanız işlevsel olacaktır. Büyücü karakterinde ayak hızı çok büyük bir rol oynamaktadır.
  Boyun, TılsımTercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarım amacı ile karma ya da tek bir büyü çeşidine ait donanım üretebilirsiniz. Karma olarak; ''kritik hasar ve daha fazla hayat puanı'' değerlerini harmanlayabilirsiniz. Benim tercihim ise, 4 adet kritik hasar aktarmanız yönünde olacaktır.
  Kalça, KemerTercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarım amacı ile 2 çeşit donanım üretiminde bulunabilirsiniz. Bunlardan birincisi; ''4 adet hasar artışı'' özelliği içeren nesne üreterek hasarınıza katkı sağlamak olabilir. Bir diğeri ise; ''hasar artışı özelliğinin yanına bu nesnede daha fazla direnç değeri'' ekleyerek hem hasarınızı hem direncinizi kuvvetlendirmek olabilir.
  Yüzük Parmağı, YüzükTercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarım yapmak amacıyla üreteceğiniz donanım, ''4 adet kritik hasar'' değeri içeren donanım üretmek olmalıdır. Böylelikle vereceğiniz hasarın yükselmesine katkı sağlayabilirsiniz.
  Silah Süsü, Zafer ÖdülüTercih edeceğiniz eşsiz nesneye aktarım yapmak amacıyla üreteceğiniz donanım, ''4 adet bu nesnede daha fazla kritik darbe değeri'' içeren bir donanım olmalıdır. Böylelikle bu nesneye işleyeceğiniz Oniks mücevherleri ile kritik isabet değerinizin artmasına büyük katkı sağlayabilirsiniz
  Çift Elli, Oklu YaySilahınız için tercih edeceğiniz değerler, 4x Bu nesnede hasar artışı olmalıdır. "Bu nesne hasar artışı"; "Genel hasar artışına" oranla hasarınızı yüzde olarak arttıran özlerle daha fazla hasar edinmenizi sağlar.
  Donanımların nasıl büyü değerlerine sahip olabileceği ile ilgili tabloyu baştan aşağıya süzdüüük. Şimdi, genel olarak; "hangi eşsiz nesneler kullanılmalıdır?" sorusuna cevap arayalım...

  Set Parçaları ve Nesne AdlarıSet Adları
  Habercinin Yakıcı Öfkesi (Çift elli)
  Habercinin Şiddetli Saldırısı (Eldiven)
  Habercinin Cehennem Gazabı
  Dragan'ın Savaşçı Miğferi (Miğfer)
  Dragan'ın Savaşçı Çizmeleri (Çizme)
  Dragan'ın Kara Mühür Yüzüğü (Yüzük)
  Dragan'ın Öfkeli Göğüs Koruması
  Cadı Arayıcısı Yeleği, Cadı Arayıcısı Omuzlukları, Cadı Arayıcısı Kayışı
  (Göğüslük - Omuzluk - Kemer)
  Cadı Arayıcısı Donanımı
  Ahtapot Tılsımı (Tılsım)M'Edusa'nın Israrcı İntikamı
  Mortis'in Ölüm Yüzüğü (Yüzük) veya
  Lehaine'in Kayıp Yüzüğü (Yüzük)
  Set Parçası Değil, Gizemli Küp
  Kahramanın Paltosu (Palto)Set Parçası Değil
  Kasvetli Örümcek Süsü (Silah süsü)
  Cadı Arayıcısı Donanımı

  Bu birbirinden güzel ve ender bulunan eşsiz nesneler, genel olarak tercih edilen nesneler olmakla beraber, tamamen tercihinize bağlıdır.

  Hangi Nesneye Hangi Mücevheri Takmalıyımmm?

  Nesnelerin temel değeri ve aktardığınız büyülere göre takmanız gerekmektedir. Örneğin bu nesnede zırh değeri varsa disten mücevheri, bu nesnede daha fazla hayat puanı varsa ametist mücevheri, bu nesnede daha fazla direnç varsa elmas mücevheri takmalısınız.

  Silah için "yakut" mücevherlerini takınız.

  Süs için "oniks" mücevherlerinizi takınız.

  Yüzükler ve eldiven için "ametist" mücevherlerini takınız.

  Göğüslük ve omuzluk (Cadı Avcısı Omuzluğu) için "disten" mücevherlerinizi takınız. Cadı Avcısı Omuzluğu yoksa eğer, elmas veya "ametist" mücevherlerini takabilirsiniz. Mâlum Cadı Avcısı Omuzluğu nesnesinde, bu nesnede daha fazla zırh değeri var.

  Kemer için "elmas" mücevherlerinizi takınız.

  Tılsım, palto, başlık ve ayakkabı için elmas veya "ametist" mücevherlerini takabilirsiniz.

  "Dengeli olarak, karma bir şekilde takmanız daha iyi olacaktır. Örneğin tılsım ve paltoya 5'er adet ametist mücevheri, başlık ve ayakkabıya 5'er adet elmas mücevheri yapabilirsiniz."

  *Yetenek Ağacı Puanlamasına Dair "PvP ve PvE ye Yönelik"
  Örnek Olarak Kullanabilecek Dağılımlar.

  PvP

  [​IMG]

  PvE

  [​IMG]

  *Bilgi Ağacında Örnek Olarak Kullanılabilecek Dağılım
  (Bilgelik seviyenize göre sırasıyla dağımları yapmanızı tavsiye ediyoruz..)

  [​IMG]

  Sırasıyla Yapılan Dağılımlar

  İki Elli Darbe: İki elli silahlarda +%50,00 silah hasarı. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  Yükselen Güç: +%75,00 Hasar. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  Yükselen Dinçlik: +%80,00 Hayat Puanı. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  Kaya Gibi Sert: +%38,00 Zırh Değeri. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  Element Koruması: +%38,00 elementlere karşı direnç değerleri. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  Meditasyon Dikkati: +20 Konsantrasyon. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  Hayat Dolu Dirilik: Ek olarak saniyede 50 hayat puanı geri kazandırır. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  İkinci Şans: Hayat Puanın 0'a düştüğünde seni ölümden kurtarır, hayat puanının %75,0 kadarını geri kazandırır, kaynağını tamamen yeniler, tüm etkin yeteneklerinin bekleme süresini %50,0 oranında azaltır, bu 1,0 saniye sürer. Tüm düşmanlarını sersemletir, bu 3,0 metre menzilinde olan düşmanlar için geçerlidir ve 1,0 saniye sürer. Her 300 saniyede bir tetiklenebilir. Maliyet: 300 yetenek puanı.
  At Sırtında: Binek çağırırken %25,00 daha az zaman. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  Yarış Pantuflası: Merkezlerde +%25,00 haraket hızı. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  Seyyar Satıcı: Eşyalarını olduğun yerde satabilmen için seyyar dükkân camekanın kilidini açar. Maliyet: 45 yetenek puanı.
  Seyyar Çalışma Tezgâhı: Olduğun yerde eşya üretebilmen seyyar çalışma tezgâhının kilidini açar. Maliyet: 45 yetenek puanı.

  Grup Yeteneği Puanları
  (Sırasıyla Yapılan Dağılımlar)

  [​IMG]

  Yakalama Ağı Grup Etkisi: 2,75 metre menzilindeki her grup üyesi, sersemleyen düşmanın menzilindelerse, grup üyesinin temel hasarının %2,40 kadarını zehir hasarı olarak almasına sebep olur. Her grup üyesinin Hayat Puanlarının %2,40 kadarını geri kazandırır, bu eğer 2,75 metre menzili içinde sersemleyen bir düşman varsa geçerlidir. (!)Artış, en az bir grup üyesi menzildeyse etkin olur. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  İzdiham: 20 metre menzilindeki tüm grup üyelerinin saldırı hızını %1,0 arttırır. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  Adrenalin Grup Etkisi: Arsız kıvılcım desteğini 7,0 metre içindeki tüm grup üyeleri için etkinleştirir. Saniyede %5,50 kadar kaynak yeniler, +%5,50 haraket hızı ve 10 saniye sürer. (!)Artış, en az bir grup üyesi menzilindeyse etkin olur. Her bir seviye için maliyet: 3 yetenek puanı.
  Sapmaz İçgüdü: Sapmaz İçgüdü desteğini her 30 saniyede 20 metre menzilindeki tüm grup üyelerine verir. Sapmaz İçgüdü Desteği: +%2,75 kritik darbe değeri ve 3 saniye sürer. Beceri seviyesi başına artış: +%0.5 kritik darbe oranı.

  Umarız yardımcı bilgiler içeren bir konu olmuştur... Karakter ile ilgili sorularınızı forum adresimizin bölümlerinde yer alan Türkiye köşesinde yeni bir konu oluşturarak destek ve öneri alabilirsinizz...

  Not: Konu içerisindeki her detay tamamen kullanıcı tercihine bağlı değişiklikler gösterebilir. Genel olarak yardımcı olması amaçlı bilgiler verilmiştir.

  Keyifli forumlar, iyi oyunlar dileriz...

  Saygılarımızla.


   
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page