Launcher

Discussion in 'Sekcja Polska' started by slusar, Nov 1, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. slusar

    slusar Forum Greenhorn

    Witam! od 1-2 lat mam problem, ogólnie chciałbym włączyć launcher, lecz po jakiś 3-5 sek sie wyłącza. Probowałem odinstalować i zainstalować, przenosić foldery do innych dysków itd. nie wiem co moze blokować ten launcher. Uruchamiałem też jako administrator i nic. Proszę o pomoc! chciałbym powrócić do gry ale nie umożliwia mi ten problem. Pozdrawiam
     
  2. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Dość nietypowy problem, być może antywirus jest nieco nadgorliwy? Czy dodałeś wyjątek w zaporze? Jaki posiadasz system?
     
  3. slusar

    slusar Forum Greenhorn

    Oj, już jest publiczny, jeśli chodzi o sterowniki mam najnowsze, posiadam gtx 1070ti i i7 8700, chyba nie powinny mi takie rzeczy wyskakiwać.

    - tutaj link do tego launchera, pozniej po jakis 10 sek pojawia sie komunikat Nebula3 Application Error
     
    Last edited: Nov 1, 2019
  4. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    slusar - nie piszemy postów pod postem, na przyszłość użyj opcji Edytuj ;)

    Film jest prywatny, nie jestem w stanie go zobaczyć :( ale bazując na podobnych błędach z silnikiem Nebula, które występują na samym początku zgaduję, że chodzi o sterownik DirectX. Błąd ten spowodowany jest uszkodzeniem, brakiem lub zdezaktualizowaniem się pakietu sterowników i w celu rozwiązania tego problemu, należy pobrać i zainstalować aktualne sterowniki DirectX.
     
  5. slusar

    slusar Forum Greenhorn

    Jest moze jakiś kontakt do pana, może jakiś teamspeak lub discord? omówiłbym całą sytuację do sedna, bo tak pisemnie to nie da sie :D
     
  6. BA_Oldman

    BA_Oldman Guest

    Jeżeli czyszczenie nie pomogło to szukałbym sprawcy jednak w osobie programu antywirusowego. Coś ewidentnie blokuje dostęp aplikacji do internetu a po chwili go zamyka, Avast?
     
  7. slusar

    slusar Forum Greenhorn

    Nie posiadam antywirusa, jedyny to windowsowy defender. Nawet defendera wyłączałem, lecz nic nie pomaga. Strasznie bym chciał zagrać w tę grę, ale coś to blokuje. Widać na nagraniu, że wyłącza się po jakis 3-4 sek, a pozniej po jakis 20-30 sek pojawia się Nebula3 Application Error. Zauważyłem w tym Nebula w users Lusar, ja mam Ślusar, może coś w tym problem? Do końca nie wiem. Pisemnie nic nie zdziałamy, może rozmowa z udostępnionym ekranie? takim jak Discord, lub starodawny Skype? Prosiłbym o szybką odpowiedź :D
     
  8. BA_Oldman

    BA_Oldman Guest

    Skoro pojawia się błąd silnika gry Nebula to czy możemy zobaczyć zrzut ekranu z tym błędem?
     
  9. slusar

    slusar Forum Greenhorn

    [​IMG] chyba dobrze wgrałem ;D
     
    Last edited by moderator: Nov 3, 2019
  10. bigdealPL

    bigdealPL Someday Author

    @slusar

    a w przeglądarce ci odpala?

    https://stablebuild.drakensang.com/pl/logowanie

    co prawda to testowy serwer ale jeżeli ci odpali to przyczyny są w kliencie i/oraz w otoczeniu

    a tak na marginesie brak antywirka to duża niefrasobliwość - możesz mieć w kompie wszelaki syf
    od bakdorów/wirusów/i innych śmieci, bo windosowy defender nigdy u nikogo niczego nie wykrył
    i nie ma możliwości aby go wyłączyć on zawsze chodzi jedyna możliwość wyłączenia to
    zainstalowanie normalnego antywirka - sam zresztą przeszedłem długą drogę (miałem wszystkie chyba antywirki zainstalowane) do pracy bez antywira tylko z tym badziewiem windosowym - obecnie mam zainstalowaną Pandę
    - bezobsługowy bardzo lekki dla kompa i za free, wcześniej miałem Eseta przez długie lata ale niestety stał
    się za ciężki.

    pozdro
     
  11. slusar

    slusar Forum Greenhorn

    zaistalowalem pandę, zoptymalizował wszystko, pobrałem tez jeszcze jednego i spróbowałem też zoptymalizować, jednak po tych usunieciach pliku z %temp% oraz odinstalowania drakensanga i pobrania kolejnego instalatora, nadal gra nie działa. Nie wiem co jest ;/
     
  12. bigdealPL

    bigdealPL Someday Author

    Witam

    Szukaj na angielskich forach, wpisz do przeglądarki to co ci pokazuje nebula, być może
    ktoś miał podobny problem i znalazł solucję, niestety czeka cię grzebanie w necie i szukanie
    - nie chcę cie również martwić ale brak antywirka mógł doprowadzić
    do takiego stanu twój sprzęt,że
    bez "formata" się nie obejdzie - ale to ostateczność - na razie szukaj -
    nebula wskazuje na jakiś plik Draka - ang. fora być może tam jest rozwiązanie

    i czy ja dobrze zrozumiałem zainstalowałeś drugiego antywirka - BARDZO złe rozwiązanie - jeden wystarczy
    antywirusy mają dostęp do całego kompa a dwa takie softy różnych firm doprowadzają do ciągłych konfliktów
    i wpływa to bardzo negatywnie na jego pracę.
     
  13. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Nebula wskazuje na konkretny plik:
    bundles_optional_bundle18.nb._d9ef6bf0c5b3fc432a3643abbcdcac87

    Usuń go proszę i spróbuj uruchomić klienta.
     
  14. slusar

    slusar Forum Greenhorn

    Ja go nawet nie posiadam, moze dlatego jest ten problem. Nie wiem, pokombinuje

    Dobra, zamykam. Problem był następujący ze nie pobrały sie wszystkie pliki, które umożliwiają pobranie tej otóz gry. Zrobiłem fik ze kolega dał mi całego DSOClient i wkleiłem go, zadziałalo. Teraz moge grać do woli, dziękuje że mi tłumaczyliście blędy jakie mogą być, jesteście świetni. Pozdrawiam :D
     
    Last edited by moderator: Nov 3, 2019
  15. BA_Bastet

    BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

    Cieszymy się, że zadziałało. Kolejnym etapem była właśnie rada, aby brakujący plik wkleić ręcznie do katalogu (np z Twojego innego komputera lub przesłany przez support - pliki kopiowane od kogoś mogą zawierać wirusy itd, dlatego nie polecalibyśmy takich sposobów ;) )

    Radziłabym na przyszłość skopiować go na inna partycję, ale miejmy nadzieję, że błąd już więcej nie wystąpi.

    Pozdrawiam serdecznie :)


    Chciałabym też zauważyć, że jeśli używasz proxy lub VPN (co jest niezgodne z OWH) mogą zaistnieć problemy ze ściąganiem plików. Także nie polecam ;) :p
     
    Last edited: Nov 4, 2019