Mage pasifi hakkında

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Noblexenon, Jan 21, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Noblexenon

Noblexenon Forum Apprentice

Öncelikli emek verip bütün karakterlerin skillerini paylaşan mod arkadaşa çok teşekkür ederim.
    Dark legacy yaması geldiğinden bu yana " Kan büyücüsü" pasifinin nasıl verimli bir şekilde kullanırım sorusuna bir türlü yanıt bulamadım. Uzun yıllardır oynarım bu oyunu ve bu pasifi anlayamamak açıkçası gururumu okşadı.
    Çok değerli sayın modlar çok değerli vakitlerinizden vakit ayırabilirseniz eğer bu pasifi inceleyip kullanım şeklinin nasıl olması gerektiğini anlatırmısınız.

Last edited: Jan 21, 2021
    gameako3 likes this.
  2. gameako3

gameako3 Padavan

Aman uzak dur bırak pasif kalsın. Işınlanma ile ölüyorsun. Şaka bi yana bence doğru çalışmıyor.Çünkü yaratık öldürmek kanamayı azaltır diyor ama kanama sürekli birikiyor ve ölüyorsun.

3. Noblexenon

Pasifin kendisi sorunlu ama daha büyük bir sorun var. Yararsız bir pasif olduğunu nedense kabullenmişiz. Kimse itiraz etmiyor. Kimse hesap sormuyor. Sonra merkez ekip ile iletişime geçtiğimde " daha önce buna benzer bir geri bildirim almadık sorun olduğunu düşünmüyoruz" şeklinde geri dönüşleri görüyorum ve oyunun ne kadar boşlandığını da görmüş oluyoruz.

Evet sayın modlarım Büyücüye nerf düzenini düşünmekten vakit bulup inceleme fırsatı bulduysanız cevap verirmisiniz . Nasıl faydalı kullanılır bu pasif ?

Last edited by moderator: Jan 23, 2021
  4. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba @Noblexenon,

Yeteneğin herhangi bir hatası olduğunu düşünmüyorum. Çünkü açıklamasında yer alan "Bir yetenek kullandığında kanama etkisine maruz kalırsın" ve "Bir düşmanı öldürmek kanamayı azaltır" ifadelerinde herhangi bir değer belirtilmemiş. Buna rağmen ısrarcı çabanızı anlayamamakla birlikte, sizler için eski karakterim olan çember büyücüsüne girip birkaç deneme yaptım. Oldukça eski ve geri kalmış bir karakter olmasına rağmen normal zorlukta bir haritada herhangi (Çöl Normal) bir sıkıntı çekmeden temizleyebilmekteyim. Bu gözlemlerim sonucunda bu yeteneği kullanabileceğiniz zorluk düzeyleri benim gelişmemiş karakterim için kısıtlıdır. Karakterinizin gücü de bu konuda baya etki sahibidir. Hayat puanını yenileyen rünlerin yardımı ile bu kanamalardan fazla hasar almadan devam edebileceğinizi düşünüyorum. Maalesef bunu test etme imkanım olmadı ancak elinizde varsa bir seçenek olarak deneyebilirsiniz. Bu yeteneği kullanmanızdaki amaç mana konusunda sıkıntı çekmeniz ise ve şuan bu yeteneği kullanamıyorsanız, mana sorunu için birkaç çözüm de arayabilirsiniz. Konu ile ilgili merkez ekibimizden detaylı bilgi talebinde bulunacağım. Geldiği takdirde sizlerle aynı başlık altından paylaşılacaktır.

Not: Yaptığım testte Hayat Puanı iksiri de kullanmaktayım. Bunun sebebi şuan için komik bir değer olan 90,000 hayat puanına sahip olmasıdır.

Sevgilerimle, iyi günler dilerim.

5. Noblexenon

Cevabınız için teşekkür ederim. Açıkcası yaptığınız testin videosunu görmeyi çok isterim . Çok uzun yıllardır oynadığımı varsayarsak oldukça üst seviye bir karaktere sahibim ve bu testi dediğiniz gibi normal modda denemek istedim her ne kadar normal modda yaratık kesmek ne işime yarayacağını bilmesem bile belki orda kullanabilirsem bu pasifi haklı olduğunuz söylebilirim o zaman . Çünkü pasifin açıklamasında belirlenen modun üstünde kesmek zor olabilir (belki imkansız ) gibi bir ifade yok . Test ile şunu gördüm ki don nova skilini bile kulanmak her yarım sanide bir 300k hp götürüyor ( aşağıya resmini bırakıcam ) 5 saniye boyunca ve bu testi 1.3m hp ile yaptım ayrıca max debuf da deneme fırsatım olmadı o kadar dayanamadım. Diğer skilleri saymıyorum bile . Göz attığımda bile 130-140k hp götürüyor bu yanlış anlaşılmasın sürekli birikir bu değerler katlanarak artar skil kullandıkça biriken debuf 10 10 artıyorsa 1 er 1 er azalıyor yaratık öldürdükçe. Acımasız modda bir yaratığı öldürmeden önce kullandığım skilleri baz alırsam ve eğer bu zehirlenme durumunun yüzdesel bi etkisi yok ise 200 milyon hp ile belki iş görebilir . Şunu da belirteyim Mana rünlerim hariç 4 kategori rünlerim turuncu gerisi pembe . Karakterinizi hakikaten çok merak ettim. Ayrıca mage arkadaşlardan ricam belki hatırımız vardır. Yapabilirseniz video çekip atın buraya lütfen. Becerebilirsem ben de atarım zaten. ( Sayın modun geri kalmış eski karakteri > Benim yeni versiyon üst seviye karakterim demekki boşa oynamışız )

Buzlu rüzgarı stacklayıp tekillikle birlikte güzel bir dmg göstermek isterdim burda ama bir türlü debufa dayanamadım bununla idare edin artık :D

Şunu da koyalım da ezik sanmasınlar. :) ( resim olarak yükleyemedim )
    https://hizliresim.com/U7BP9m

Last edited: Jan 25, 2021
    Beta and 4NormaL like this.
  6. 4NormaL

4NormaL Junior Expert

Normal mod değil hangi mod kullanırsan kullan ne fark eder ki? yetenek bozuk değil yetenek mantık sınırlarının dışında asıl sorun budur. Yetenekte hata göremeyen mod biz mi anlatamıyoruz siz mi anlamıyorsunuz. Neden bir yetenek kullanmak giderek katlanarak artan bir debuff sağlar? neden her skill attığında canın katlanarak daha fazla gider? Neden kullandığın ilk skill 10k canını götürürken etkisi sürekli katlanarak 10-20 sonunda 200k 300k şeklinde katlanarak ölmemize neden olur bunun neresi mantıklı?

Ayrıca her yetenek 1x kanama uygulamıyor tüm yetenekleri tek tek test ettim ve buna göre yeteneklerin verdiği kanama sayısını aşağıya listeliyorum.

Don Nova: 30x Kanama
    Tahrip: 30x Kanama
    Ateş Patlaması: 30x Kanama
    Düşünce Kontrolü: 10x Kanama
    Alev Bekçisi ve Muhafız: 10x Kanama
    Buzlu Rüzgar: 5x Kanama
    Tekillik: 5x Kanama
    Don Hücumu, Buz Mermisi, ışınlanma, Ateş Topu, Zincir Şimşek, Büyülü Mermi: 1x Kanama
    Şimşek Topu: 5x Kanama
    Yıldırım Darbesi, Buz Küresi ve Meteor: 2x Kanama

Direkt olarak 30x Kanamaya neden olan yetenekleri kullandığımda 5 saniye boyunca 75k ile 100k arası hasar alıyorsun bu hasar sabit değil arada bu hasar 200k üzerine çıkıyor bu da demek oluyor ki kanama kritik hasar da veriyor ben böyle anladım çünkü bu yeteneğin hasar verme mekanizması nasıl çalışıyor belli değil. Her kanama için %2 fiziksel hasar alıyorsun 30x Kanama %60 fiziksel hasar. 5 saniye Boyunca Devam ediyor. 1x Kanama uygulayan mermi yeteneklerini kullandığında zaten çok seri hasar yediğin için çok hızlı ölüyorsun çünkü ne kadar hızlı skill kullanırsan o kadar hızlı kanama hasarı yiyorsun. Normalde yetenek kullandıktan sonra başka yetenek kullanmadan beklersen saniyede 1 hasar alıyorsun 5 saniye boyunca ama yetenek spamladığın zaman her skill kullanışın canını götürüyor saniyede 4 atış skill atman demek saniyede 4 kere kanama hasarı alman ve çok daha hızlı ölmen anlamına geliyor.

Kanama etkisinin açıklaması bu çok saçma şeyler dönüyor bu oyunda daha nasıl çalıştığı bile belli değil bu yeteneğin boş alana skill atsan da aynı hasarı alıyorsun düşmanlara vursanda neye göre hesap ediliyor belli değil ve çok saçma derecede fazla hasar veriyor. 1 Don Nova bile neredeyse tüm canını götürüyor. Bunun neresinde bir mantık arayayım? Mantık sınırlarının ötesine geçmiş bir yetenek diyorum ben buna. En komik olan da kanama etkisi bildiğin kritik vurabiliyor.

Her yetenek kullandığımızda canımız gidiyor ve katlanıyorken bunun yanında yeteneğin bize sağladığı hasar da katlansaydı o zaman diyebilirdim ki olabilir. Bu yeteneğin verdiği debuff etkisinin mantıksızlığını anca böyle bir şey dengeleyebilir. Ama böyle bir şey söz konusu değil. O zaman ya bu debuff etkisini ortadan kaldıracaklar nasıl diğer karakterlere debuff koymadılar o zaman büyücüden de kaldıracaklar ya da dediğim gibi her kullandığımız yetenek bize giderek katlanan debuff etkisi sağlarken aynı zaman da hasar artışını da katlayacak yani ödediğimiz bedel ne kadar yüksek olursa kazandığımız hasar da o kadar yüksek olacak asıl mantıklı olan bu. Ama en iyisi bu debuff saçmalığına son versinler diğer karakterlere nasıl vermediler büyücü üzerinden de bu laneti kaldırsınlar.

Hayat regen rünleri zaten az yenileme yapıyor hiç bir faydası yok test servere ilk dark legacy geldiği zamanlarda bir video gördüm hayat puanı yenileme rünleri ile kan büyücüsü yeteneğini test ediyordu. O zaman hayat yenileme rünleri çok fazla can yenileme yapıyordu videodan anladığım kadarıyla çok fazla hayat yenilemesi vardı çünkü inanılmaz hızlı canı doluyordu bu şekilde bile kan büyücüsünün kanama etkisi sonunda seni öldürüyordu. Ama sonra hayat yenileme rünlerini şimdiki haline getirdiler artık ya çalışmıyor yada şuan ki şekliyle hiç bir faydası yok denilecek kadar az hayat yenileme sağlıyor. Videoyu keşke bulabilseydim baya aradım ama karşıma çıkmadı o zamanlar hangi anahtar kelimeler ile o videoya ulaştığımı hatırlamıyorum. Bu yeteneğe birşeyler yapılsın artık sorun yeteneğin bozuk olup olmaması değil sorun yeteneğin kendisi.

Last edited: Jan 24, 2021
    Beta, enesx1234 and Noblexenon like this.
  7. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhabalar,

Elimdeki sistem ile video çekmem bir miktar sorun olmakta, bunu resmi youtube kanalımıza gelen videolardan da anlayabilirsiniz. Ancak sizler için birkaç denemede bulunacağım. Daha önce de belirttiğim gibi bu yetenek hakkında detaylı bilgi talebinde bulunmuş bulunmaktayım. Gereken bilgiler geldiği takdirde aynı başlık üzerinden sizlerle bilgilendirme yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Sevgilerimle, iyi günler dilerim.

8. Noblexenon

İlgi alakanız için teşekkür ederim. 2. testinizin sonucu olurda farklı çıkar ise sebepleriyle birlikte açıklarsanız çok mutlu edersiniz bizleri sayın modum. Çünkü ilk testiniz le alakalı kafa karışıklığını hala çözebilmiş değilim.

9. NofeArTR

NofeArTR Forum Pro

Bu ve buna benzer bir çok yeni pasif skilleri (ustalık vs) ''bu oyuna benzeyen'' bir oyundan alıntı yapılmış daha doğrusu fikir alınmış ama düzgün ayarlayamamışlar. Benzeyen oyunda ''Kan Öfkesi'' adı verilen taş her 1 saniyede karakterine diken batıran özellik sayesinde atağın kritiği %30 artıyor, mana kullanımı skillerin azalıyor ilerleyen zamanda hiç mana kullanmıyorsun(taş seviyesi yükselince) fakat her 1 saniyede taş seviyesine bağlı %'sel olarak hayat puanından götürüyor. Amaç sürekli kanlı oluyorsun daha seri kesiyorsun. Her yaratık öldürdüğünde seri şekilde hayat puanın daha az iniyor fakat karakterin boş kaldığında yürüdüğünde yani kanama seviyesi daha fazla oluyor.

Bunu yapmaya çalışmışlar ama stack olayını ve skillerini ayarlayamamışlar. Düşünce güzel uygulama mantıksızlık, hatalı ve acemice.
    Not: İlerleyen zamanda skillerin stack olayını ayarladıklarında hp yenileme rün'ü ve buna uygun hp yenileme set'i (veya yaz etkinliğinden gelen yüzük dü galiba en yada kemer en fazla hp yenileme sağlayan item) ile bu pasif skil iyi hale getirilebilir. Tabi skil ayarların 1 ve 2 sekmesi geçişteki 300 sn olayıda kalktığında..

Last edited: Jan 26, 2021
    4NormaL likes this.