Discussion "Mroczne Dziedzictwo" - Wasze pytania

Discussion in 'Sekcja Polska' started by VenusIT, Nov 3, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. VenusIT

  VenusIT Commander of the Forum

  Drodzy Bohaterowie!

  Nadchodząca wielka Aktualizacja niosąca rozszerzenie "Mroczne Dziedzictwo" wprowadzi wiele istotnych zmian. W tym ogłoszeniu znajdziecie wszystkie oficjalne informacje od Twórców gry oraz zaproszenie na oficjalny kanał dyskusyjny na Discordzie.

  Jeśli nie chcecie korzystać z Discorda, w tym wątku możecie zadać wszystkie nurtujące Was pytania. Najważniejsze z nich zostaną zebrane i przekazane Twórcom gry.

  Zachęcamy również do zapoznania się z postami w wątku "Co w trawie piszczy...", gdzie znajduje się wiele istotnych informacji oraz dyskusja na temat nadchodzących zmian.

  Czekamy na Wasze pytania,
  Wasza ekipa DSO
   
  Last edited by moderator: Nov 3, 2020
  HiImMag likes this.
 2. ogmiosan

  ogmiosan Forum Apprentice

  Witam serdecznie mam szczerą nadzieję że czas i wysiłek ,który został poświęcony na ulepszenie kamieni królewskich na poziom niebieski nie zostanie zagrabiony przez twórców gry i nie zaniżony do wartości podstawowych kamieni królewskich i zaczynania podnoszenia wszystkiego od ZERA .Proszę ekipę DSO o konkretne wyjaśnienie tematu czy będziemy celowo osłabienie czy też docenienie wysiłku graczy Z tego co czytam będzie całkowita zmiana kamieni a to wiąże się z wartościami na tyle istotnymi że nie wyobrażam sobie zaczynania wszystkiego od początku bo takie działania nie cieszą a tylko odrzucają od sensu dalszego grania bo jak rozwinąć postać, która jest ciągle cofana do tyłu. Proszę o konkretną ,merytoryczną odpowiedz Pozdrawiam .
   
  GienkoDePL likes this.
 3. trojliter

  trojliter Someday Author

  Myślę ,że nikt Tobie nie odpowie na to pytanie z resztą na inne również .
  Trzeba niestety poczekać aż BP umożliwi granie na testowym serwerze i wtedy prawie jednoznacznie będzie wiadomo .
  Przypuszczam ,że nie tylko Ty masz wątpliwości co to ogromu planowanych zmian a co za tym idzie ryzyka dla graczy , którzy inwestowali nie tylko w grę swój czas , pamiętajmy ,że BP robi tą grę nie dla naszej tylko i wyłącznie przyjemności ale dla zysku , dlatego drastyczne zmiany są w mojej ocenie wielkim ryzykiem dla BP . miejmy nadzieje ,że o tym wiedzą i biorą to pod uwagę .
   
  BA_Bastet and GienkoDePL like this.
 4. ogmiosan

  ogmiosan Forum Apprentice

  Odpowiadając na twoje stwierdzenie już dziś jest 04 listopad a zmiany mają być wprowadzone 24 listopada to już dawno BP powinno na testowym zaprezentować zmiany . Uważam że gdy twoje słowa się potwierdzą że BP wyłącznie jest nastawione na zyski i znów wylądujemy jak Zabłocki na mydle to wszyscy szanujący się gracze powinni trwale usunąć grę z komputera i nigdy do niej nie wracać .Tyle bractw i super fajnych ludzi odeszło przez taką politykę gry ,może BP otworzy oczy i zobaczy ile traci a zmiany powinny być dużo szybciej jawne i niekrzywdzące dobrze przemyślane. Zobacz tworzysz postać kamienie zaklęcia i nagle na arenie wszystko ci biorą amator wchodzi na ledwo co stworzonym wyposażeniu i dostajesz bencki jaki to ma sens dokąd to prowadzi do stracenia sensu gry .Pozdrawiam TROJLITER
  za szczerą wypowiedz duży plus :))
   
  Last edited: Nov 5, 2020
  GienkoDePL likes this.
 5. Lukiplayer

  Lukiplayer Forum Greenhorn

  Ja prosiłbym o rozjaśnienie tematu "technicznych zmian", które powoduja że "wszystkie wyjątkowe przedmioty, do których nie zostały przeniesione zaklęcia z użyciem nieskazitelnych rdzeni przed wprowadzeniem CE, nie będą mogły być użyte na stole po wprowadzeniu CE."
  Wg mnie jest to zwykły skok na zasoby graczy. Likwidacja zdobytych "zapasowych" unikatów lub zmniejszenie liczby rdzeni, za które powinniśmy otrzymać rekompensatę. Zamiany unikatów na nową wersję dostosowaną do nowego stołu warsztatowego z pewnością można dokonać zwykłym skryptem podczas aktualizacji.
   
 6. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Witam,
  na grze został położony krzyżyk tej dotychczasowej ... jest jak jest każdy widzi :D ludziska nie grają ....i spadły słupki. I teraz postanowili z pełną świadomością ... wybrać drogę wywrócenia do góry nogami wszystkiego, albo chwyci ... albo nie i przyspieszy już trwającą agonię. Czytam o tych zmianach ... plotkach powtarzanych od ponad miesiąca i ... no jest to bełkot ... jak na zebraniu korporacji dzików w lesie .... gdzie najstarszy największy dzik mówi o wprowadzeniu nowej waluty do płacenia .... a okazuje się, że zamienia dotychczasowe żołędzie... na owoce dębu . Jest kompletny brak informacji na ten temat o rzetelnych nie wspomnę ... takie przepychanki trochę i domysły. Miało być na testowym od kilku dni.. nie ma informacji co i jak i kiedy może ... czy opóźnienia czy co ... środowisko i tak przyjmie lub i nie i kończymy zabawę z DSO ... takie mam wrażenie jest podejście firmy BP.

  a czego tu nie rozumieć :D zrobiłeś przekładkę z użyciem rdzeni nieskazitelnych to będziesz mógł pracować po CE na stole z nim ... nie zrobiłeś ... to jest śmieć. A wynika to z potrzeby zmian craftu, stoliczka i zmiany w rdzeniach oraz samych itemów. To rozumiem, że jest ukłon do starszych graczy by to co składali jakoś przetrwało.

  Dla mnie prywatnie i moim zdaniem wątek nie jest potrzebny na tą chwilę ... bo nie ma nad czym dyskutować, za dużo pytań i brak kogokolwiek z wiedzą na temat do udzielenia odpowiedzi, na tą chwilę.
  Pozdrawiam
   
 7. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Pozwól, że zacytuję:
  Z powyższego wynika, że system zaklęć ulegnie nieomalże całkowitej zmianie. Nie jest po prostu możliwe, z programistycznego punktu widzenia, dostosowanie zaklęć bazowych z unikatów.

  ogmiosan - kolejny Twój post kasuję jako OT.
   
  Last edited: Nov 5, 2020
 8. Lukiplayer

  Lukiplayer Forum Greenhorn

  OK, pozwolę sobie zadac jeszcze dwa pytania. Skoro chodzi o dostosowanie zaklęć bazowych unikatu, to jeśli przeniosłem do unikatu zaklęcia za pomocą nieskazitelnych rdzeni, a później z tego unikatu przeniosłem zaklęcia za pomocą rdzeni duszy, to czy tego unikatu bedę mógł użyć na stole? (na tym dokładnie unikacie nie używałem nieskazitelnych rdzeni).
  Czy złoty amulet helios będzie mógł być odnawiany na stole warsztatowym jeśli wcześniej nie przeniosę do niego zaklęć za pomocą nieskazitelnych rdzeni?
   
  GienkoDePL likes this.
 9. jumamaster

  jumamaster Someday Author

  zbiór kilku pytań :
  1. Ile i w jakiej walucie będzie kosztowało gracza dodanie dodatkowego gniazda do itemu ?
  2. Czy zasady panujące obecnie na arenach zostaną bez zmian ( wartości siły bojowej gracza określa tylko jego poziom pvp i pve oraz wartości bazowe itemów i ich poziomy, czy nastąpi powrót gdzie statystyki określane są w ten sam sposób jak statystki pve)
  3. Czy ograniczenie na ilość użytych run i klejnotów będzie zdjęte.
  4. Czy zostanie wprowadzony nowy rodzaj przedmiotu ( nie chodzi mi tu o tarcze, ale o nowy rodzaj gniazda w podglądzie postaci gdzie będzie można włożyć nowy rodzaj przedmiotu np. bransolety)
   
 10. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Dzień dobry
  Z logiki podanej informacji nie będziesz mógł zmienić tego przedmiotu na stole, bo nie użyłeś nieskazitelnych rdzeni.
  Dobre pytanie myślę , że tak bo to nie jest przenoszenie zaklęć tylko co innego, ale z logiki podanej informacji nie będziesz mógł używać go na stole jak nie przeniosłeś do niego zaklęć z użyciem rdzeni. Więc poczekamy na inne informacje bardziej precyzyjne.
  nie wiem czy będzie możliwe samodzielne wykonanie tej czynność ilość gniazd będzie zależna od poziomu. Ale zakładam, że po podniesieniu poziomu z automatu dostosuje się ilość gniazd lub ceny pozostaną bez zmian. I po podniesieniu będziesz mógł w tej samej cenie co teraz wykonać gniazdo - gdybanie.
  pozostaje bez zmiany PVP - więc tak jak jak jest teraz , na tą chwilę.
  było na forum już :D będzie zmienione.
  Q: Ile więcej run i kamieni będziemy mogli używać?
  A: Będzie można używać maksymalnie 30 klejnotów, 40 run i 130 kamieni. Runy będą limitowane do 5 sztuk na typ, a kamienie do 30 lub 50 (wersja nieostateczna)

  nic na ten temat nie wiadomo, raczej nie.
  Pozdrawiam
   
 11. trojliter

  trojliter Someday Author

  Z logiki podanej informacji nie będziesz mógł zmienić tego przedmiotu na stole, bo nie użyłeś nieskazitelnych rdzeni.
  Wydaje mnie się ,że nie masz racji ,wyraźnie jest napisane - "musi co najmniej raz przenieść zaklęcia za pomocą nieskazitelnych rdzeni, zanim CE zostanie wprowadzone" a nie że ostani craft obowiązuje
   
  GienkoDePL likes this.
 12. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  Witam, jak zauważyłem wątek do dyskusji na temat Mrocznego dziedzictwa jest potrzebny. Z tego też powodu, prosimy aby dyskusję na ten temat prowadzić właśnie w tym wątku. Wcześniej usunięte posty zostały przywrócone. Jednocześnie, proszę aby powstrzymać się od przekazywania i rozpowszechniania plotek oraz niepotwierdzonych informacji. Wskazane by było podawać źródło informacji, w celu łatwiejszej weryfikacji ich prawdziwości.
   
  GienkoDePL likes this.
 13. GienkoDePL

  GienkoDePL Someday Author

  Tak racja za wcześnie dla mnie było, dzięki za czujność ...uciekła mi informacja że przeniósł za nieskazitelne rdzenie.

  Edit:
  Czy klejnot jedność zostaje, opłaca się go kleić teraz czy lepiej się wstrzymać do aktualizacji.?
   
  Last edited: Nov 5, 2020
 14. Taamarka

  Taamarka Forum Greenhorn

  1. Czyli koniec końców jak to ma być z craftowaniem - jeśli mam gotowe 4 złote zaklęcia w legendarnym przedmiocie to po zmianach bedą nic nie wartym przedmiotem który mogę sobie wyrzucić ?
  2. I drugie pytanie jeśli włożę je do wyjątkowego przedmiotu to ocaleje mój trud włożony na ich wytworzenie ?
   
 15. BA_Orion

  BA_Orion Count Count

  W FAQ na Discordzie można znaleźć informację, że po CE klejnoty jedności będzie można rozłączyć. Moja rada, to poczekać do przyszłego tygodnia, aż aktualizacja zawita na serwer testowy. Wtedy wszystko stanie się jasne.

  Witaj, post przeniosłem do bardziej odpowiedniego tematu.

  Odpowiadając na Twoje pytania:
  1. Tak wytworzony przedmiot pozostanie użyteczny po CE. Ogłoszenie tyczyło jedynie przedmiotów unikatowych.
  2. Odpowiedź na to pytanie wynika już z poprzedniej. Jeżeli przeniesiesz do unikatu, to trud zostanie ocalony.
   
 16. Stefanzyzol

  Stefanzyzol Forum Greenhorn

  1. Czy po zmianach całkowicie znika z gry 6 rodzai rdzeni, czy zostaną one może przekształcone na coś nowego np nazwijmy to masło orzechowe ?
  2. Jak będzie wyglądać sprawa zaklęć złotych bonów, które są obecnie w nadzwyczajnych przedmiotach lub legendarnych przedmiotach czy będzie je można użyć czy też będą tylko reliktem którego się już nie wykorzysta?
  3. Odnośnie odpowiedzi na pytanie przedmówcy z postu powyżej - po co przenosić do unikatu skoro zmiany mają dotyczyć również "wyjątkowych wartości" i tak naprawdę nie wiadomo czy wyjątkowy przedmiot w obecnej postaci będzie posiadać takie same atrybuty po zmianach.Więc nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że trud wytworzenia zostanie ocalony.
   
 17. Spide

  Spide Active Author

  Co do pierwszego punktu to już od dawna wiadomo, zostało to podane w oficjalnym FAQ, że wszystkie rdzenie zostaną zamienione na glify potęgi. Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi ale co do ostatniego to wiadomo że złote i platynowe bonusy mają się nie zmieniać. Mamy powiedziane żeby kolekcjonować dalej owe bonusy bo po aktualizacji będą one dalej aktualne i potrzebne. Co do przenoszenia to zawsze będziesz mógł przenieść z obecnego unikatu zaklęcia do nowo zdobytego już w aktualizacji unikatu -> przenoszenie z unikatu do unikatu.
   
 18. jumamaster

  jumamaster Someday Author

  1.Czy przedmioty unikatowe, które nie podległy modyfikacji bonusowej przed aktualizacją po aktualizacji w skutek potraktowania ich udoskonalaczami wyposażenia nabędą właściwości zgodnych z zasadami wprowadzonymi po aktualizacji czy zachowają swój status przedmiotu z przed aktualizacji a co za tym idzie itemem niekraftowalnym na stole ?
  2.Czy za fragmenty materii będzie można kupić glify potęgi ?
  3. Czy po przeniesieniu bonusów o różnych wartościach maksymalnych dla danego itemu wystąpi redukcja bonusu dostosowana dla wartości danego przedmiotu ? ( np jeśli dla pierścienia krytyczne szkody max to 22% to przy próbie przeniesienia do pierścienia bonusu z broni 2h szkód krytycznych o wartości 85% nie wystąpi redukcja i pierścień otrzyma wartość procentową zgodną z przenoszonym bonusem a nie wartość liczbową )
  4. Czy unikaty oraz bonusy za skompletowanie setów otrzymają nowe właściwości i statystyki?
  5. Ile gliifów i za jaki rdzeń otrzymają gracze podczas wymiany ?
   
 19. ogmiosan

  ogmiosan Forum Apprentice

  *****
  Po wprowadzeniu tak zapowiadanych zmian i możliwości włożenia 5xrun jednego rodzaju zostaniesz mocno osłabiony ,cofnięty w statystykach postaci .Nasze tak ciężko stworzone klasy będą padały jak muchy na wyższych poziomach. Nasz trud na stworzenie tylu run pójdzie na marne co ma zrobić gracz , który ma np 10xrun jednego rodzaju odp pozostałe 5 run od razu idzie na ŚMIECI .Podsumowanie mojej wypowiedzi jest to celowe niszczenie naszego dorobku czyli 'Mroczna Grabież' a nie DZIEDZICTWO .Brutalne osłabienie żeby wszystko robić od początku a tym samym dla graczy, którzy grają ładnych parę lat zniszczeniu postaci. Przecież już są wprowadzone nowe platynowe bony jest to wystarczające wystarczy to zostawić i dać możliwość włożenia większej ilości run według uznania i to by był ukłon w stronę gracza i zachęta do dalszej gry i rozwoju przypominam że mamy już 10 gniazd 5 na kamieni i 5 na runy pozdrawiam :)
   
  Last edited by moderator: Nov 8, 2020
 20. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan

  Ja tylko przypominam, że mają zostać wprowadzone wyższe poziomy run.
   
Thread Status:
Not open for further replies.