Oyuna Geri Dönme & Bug

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by ForumUser35, May 23, 2020 at 12:52 PM.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. ForumUser35

ForumUser35 Forum Greenhorn

Selam arkadaşlar, uzun süredir bu oyunu oynadım ve bıraktım.
    Şimdilerde boş zamanımın çok olması sebebiyle oyuna başlamayı düşündüm fakat biraz araştırınca bir bugun çıkıp sunucunun dengesinin değiştiğini gördüm. Bu bug hakkında yaptırımlar yapıldı mı? Ya da o bug sonucu kazanılanlar silindi mi? (Örnek pinyata bugunda olduğu gibi.)

Kısacası oyuna yeniden başlayıp, emek vermeye değer mi?
    Samimi şekilde cevaplayan dostlarıma teşekkür ederim.

2. kanlıhançerr

kanlıhançerr Forum Apprentice

Selam. Bahsettiğin bug hakkında herhangi bir yaptırım yapılmadı. Hesap kapatılması veya elde edilenlerin hesaplardan silinmesi gibi bir durum henüz gerçekleşmiş değil. Ancak bu herhangi bir yaptırım olmayacağı anlamına gelmiyor.

Birkaç gün önce canlı yayında oyun yetkilileri bu hatayı kötüye kullananlar hakkında karar aşamasında olduklarını, ancak son kararın henüz net olmadığını söylediler. Bu olaya nasıl baktığınıza göre değişir, kimisi "lafta kalacak, isyan eden oyuncuların gazını alıp geçiştirecekler" derken kimisi yaptırım olacağı şeklinde düşünüyor.

Hatadan bahsetmeden önce eklenmesi gereken birkaç şey var. Bu hata aslında aylar öncesinde meydana gelmiş, ve yine aylar öncesinde birkaç kişi tarafından dile getirilmiş. Oyunda gerçekten bu açığı feci miktarlarda sömüren ve kısa yoldan hesap tamamlayan insanlar olduğunu yazmışlar. Ancak bu söylemler az kişi tarafından bahsedilmiş olacak ki oyun yönetimi pek üstünde durmadı, ciddiye bile almadı diyebilirim bazı gördüklerimden dolayı.

Daha sonra sosyal medyada çıkan birçok hesap videoları gösterdi ki, bu açık oyundaki pinyata'dan sonra gelmiş en büyük açıklardan biri. Ve buna yeterince tepki gösterilmedi. Bunun üzerine gerek benim bunu çeşitli mecralarda dile getirmem, gerekse bu serzenişi görüp aynı şekilde benimle birlikte birçok kişinin tepkisi sonucu bu konu tekrar alevlendi. Tabii bazı arkadaşların bu hiç hoşuna gitmediğini görüyorum, "üzerinden iki ay geçmiş şimdi mi aklınıza geldi" gibi birçok savunma cümlesi gördü bu gözler. Anlaşılan bu konunun konuşulması bazı arkadaşların hiç işine gelmiyor. Bug konusunda açılan konuları da tırnaklarını yiyerek okuyor olabilirler...

Fakat yukarıda belirttiğim gibi bu bug aslında ilk başlarda fazla duyulmayıp sonradan patladı, yeteri kadar tepki çekince de yetkililer canlı yayında bile bu sorulara cevap vermek zorunda kaldı. Bu açığın ben dahil bu kadar büyük olduğunu bilmeyen büyük bir çoğunluk vardı. Tüm bunlar gösteriyor ki, benim düşüncem, konu ayyuka çıkmışken gerekli yaptırım da yapılabilir.

Sorduğun soruya gelirsek, kendimi sizin yerinize koyuyorum ve diyorum ki, oyundaki bu açığı kullananlar cezalandırıldıktan sonra oyuna başlardım. Özellikle böyle bir açığın ne derece büyük olduğunu ve yönetimin halen resmi bir açıklama yapmadığını gördükten sonra. İki yıl önce sıfırdan hevesle başladığım hesabı artık oynayasım gelmiyor. 2 yılın 1 yıldan fazlasını premium/deluxe ile oynayıp, her etkinliği eksiksiz yaptım. Bazı günler oyunda çevrimiçi kalma sürem 12 saati geçti. Ancak görüyorum ki bende olmayan rünler 2 aylık hesaplarda var. Böyle bir durumda size oyuna nasıl başlayın diyebilirim? Ya da bir başkası nasıl başlayın diyebilir, bilemiyorum. Umarım bu yazdıklarım bu tarz hataların oyuncuların psikolojisini nasıl etkilediğini ve oyuna olan motivasyonlarını ne derece düşürdüğünü görür.

SirCJUNE, enesx1234 and .Unbeknown. like this.
  3. ForumUser35

ForumUser35 Forum Greenhorn

Olayı çok iyi açıklamışsın, benim aklımda hiç soru işareti kalmadı.
    Eğer yaptırımlar uygulanıp o hesaplar kapatılır ve oyun adaletli bir hal alırsa başlayabilirim.
    Unutmayın ki "Adaletin Olmadığı Yerde Mutluluk Olmaz"
    İyi geceler, teşekkürler.

Last edited by moderator: May 23, 2020 at 10:25 PM
    kanlıhançerr and SirCJUNE like this.

Share This Page