Yıldız Altını etkinliği geri bildirimleri

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Arthemis TR, Apr 14, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Arthemis TR

Arthemis TR Team Leader Team Drakensang Online

Merhaba,

Yıldız Altını etkinliği ile ilgili geri bildirimlerinizi, soru, sorun, görüş ve önerileriniz bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

Etkinlik rehberine buradan ulaşabilirsiniz.

İyi oyunlar dilerim.

2. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

kabaca hesapla acımasız modda :
    1 turda : 593 ilerleme
    totalde 250k ilerleme barı var,
    250k/593: 421 tur
    bir turda ortalama(benim harcamama göre):600 öz
    600x421: 253k öz ihtiyacı var

kısacası saçma öz/ilerleme/ödüller orantısı yüzünden ve de bitirmeye zaman veya para harcanmayacak bir etkinlik olduğundan (-) eksi puan :)

421 tur nedir yani günde 40 tur saçmalıktan başka bişey değil:(

4NormaL, DRoX, vetellan and 1 other person like this.
  3. Mekanik

Mekanik Forum Apprentice

yıldız altını etkinliğinde ilk puan olarak ilk 20 ye giren oyunculara çeşitli ödüller dağıtılacağı duyuruldu
    bu her sunucuda derece yapan ilk 20 için geçerlimi yoksa sadece tüm sunucular arasında puan olarak ilk 20ye giren oyuncular için mi geçerli olacak?
    puan sıralamasını takip etme imkanımız var mı?

4. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba Mekanik,

Ödüller ve sıralama bütün sunucuları da kapsayacak şekilde düzenlenmiştir. Her sunucu için ayrı bir sıralama olmayacaktır.

İyi oyunlar dilerim.

5. Mekanik

Mekanik Forum Apprentice

Sıralamayı görme imkanımız yok sanırım event bittiğinde sıralama paylaşılır muhtemelen?

6. Beta

Merhaba Mekanik,

Bu konuda net bilgimiz bulunmamakla birlikte sizin de dediğiniz gibi kuvvetle muhtemel etkinlik bittiğinde paylaşılacağını düşünüyoruz.

İyi oyunlar dilerim.

7. mehmet044

mehmet044 Forum Apprentice

siz bu konuyu açmadan önce bi konu açtım bu etkinlikle ilgili konumu taşıdınız ama yazdıklarıma cevap vermediniz tekradan yazım dedim ilerlemedeki öfke mücevheri ve malzeme avcısı mücevheri neden kaldırıldı kaldırılmayan malzemelerin bazılarının miktarı ciddi bi şekilde düşürüldü mortis kemiği vs.. bunun nedenini öğrenebilir miyim tabi biliyorsanız ?

8. Beta

Merhaba mehmet044,

Test sunucunda yapılan düzenlemeler bizlerin yetki alanında olan şeyler değildir. Dolasıyla, buradaki ödüllerin değişmesi, kaldırması v.b gibi durumlarda bizlerin inisiyatifinde olmadığı için net bir açıklama da yapamayız. Bu konudaki görüş ve önerilerinizi ise merkez ekibimize ileteceğiz. Ancak etkinlik devam ederken bu şekilde bir düzenlemenin de yeniden yapılacağını sanmıyoruz.

İyi oyunlar dilerim.

9. Eylül

Eylül Forum Apprentice

Sıralama konusunda DSO ya ben güvenmiyorum şeffaflık yok. bu gibi sıralama olaylarında bir şekilde sıralamayı canlı olarak takip edebilmemiz lazım. Hem kimin günde ne kadar puan kastığını görmüş oluruz hem de oyuncular arasında rekabet ortamı oluşur.
    Sıralamayı göremediğimiz için rekat ortamı yok, kimin ne kadar sürede ne kadar puan topladığını göremiyoruz. adam kayırma varmı belli değil. Elimde sıralamaya girmek için imkanım var eventim bitti üstüne biraz daha girdim 300 küsür etkinlik girişim var fazla fazla cehennem geçidim de var tek sorun DSO ya olan güvenim yok

enesx1234 likes this.
  10. YALNIZBARON

YALNIZBARON Forum Greenhorn

1-) Oyunu neden herkes zorlaştırmayı seviyor bunu anlamış değilim , yeni başlayan arkadaşlar nasıl bu etkinliği bitirecekler zorlayıcı eziyetli modunda bunun hesabını yaptınız mı tüm etkinliklerde insanlar etkinliği bitiremiyorlar bunun için iyileştirme yapılacak mı ?

2-) Neden tanıtılan iyi bir şeyken önümüze gelen saçma sapan bir şey oluyor buna sebep olan yönetici kimdir ?

3-) Geri dönüşleri önemsiyorsanız ve işinizi severek yapıyorsanız insanlara neden cevap verip forumda online olmak yerine çözüm aramak yerine sessizliğe gömülüyorsunuz ?

4-) Gönüllü mü ücretli mi çalışıyorsunuz bilmiyorum lakin , bu çalışmada hiç hevesli olmadığınız aşikar oyunu severek oynuyoruz yalnız droplar çok kötü , oyunda denge denen bir şey yok , güçlü olanlar bir şekilde kendini geliştirebiliyorken zayıf olanlar sürekli oyunu bırakıyor çünkü werianda oyuncu az adam da sürekli millete abi abi çekip de etkinlik mi kastıracak ?

5-) Şans faktörüyle insanların emeğini çalmayın eğer talih mücevheri 12 de 1 kazanma oranı varsa her sandık açtıkça o mücevheri bulamadıkça çıkma oranı artsın bunun algoritmasını yapamıyor musunuz ?

6-) Bu oyunda ne olacak ne yapılacak neden herkes sessiz ? Birisi çıkıp demiyor ki bizim yol haritamız şu , şunları yapacağız şöyle yapacağız böyle yapacağız . Siz böyle bir açıklama yapın bir şeyler yapmaya çalışın kötü bile olsa razı olur herkes yeter ki çalışın , şuan çalışan hiç kimse yok , discord online gözükelim olsun bitsin mantık bu.

7-) Forumda dert anlatmak yerine artık bigbointe doğrudan mail atıp , etkinliklerin ve yönetimin nasıl absürt olduğunu anlatmak forumda laf söylemekten daha iyidir diye düşünüyorum.

enesx1234 likes this.
  11. Beta

Merhaba YALNIZBARON,

Fikir ve düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Yazınızda değindiğiniz noktalara tıpkı sizin gibi madde madde açıklık getirmeye çalışalım.

Zorluk konusunda aslında oyun eskisinden daha zor değil bunu bütün samimiyetimle söyleyebilirim. Dark Legacy, öncesi zorluk modlarının daha fazla olması ve bossların ve yaratıkların daha zor olmasına neden oluyordu. Bunu o dönemde oyunu oynayan biriyseniz karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Etkinliklerinde açıkçası zor olduğunu düşünmüyorum. Ancak, son gelen etkinlikler oldukça tek düze, tekrar tekrar yapılması ile ilerleme sağlanan ilerlemelerin az, zamanın çok tüketildiği etkinlikler bu da oyunu sıkıcı hale getirebiliyor. Aynı zamanda bu emeğe ve çabaya verilen etkinlik ödüllerinin de çok tatmin etmediğini bizlerde görebiliyoruz. Etkinliklerin bu şekilde olması bizlerinde desteklediği bir şey değil ve bu konuda gerekli geri bildirimleri sizlerin de desteğiyle yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.

Tanıtılandan kastınız sanırım etkinlikteki ödüllerin test sunucusuyla ana sunucu arasındaki farklılık göstermesi bu konuda sizlere katılıyoruz. Fakat, test sunucusu bizlerin yetki ve bilgi alanında olan bir yer olmadığı için söyleyeceğimiz her şey afaki olacaktır. Bu konudaki şikayetlerinizi tıpkı yukarıda bahsettiğimiz gibi merkeze iletmeye devam edeceğiz. Ancak her şeye rağmen buradaki düzenlemelerin sürekli olarak değişebileceğini de unutmamanız gerekir. Bu uyarı zaten her zaman yapılmaktadır. Aşağıdaki test sunucusu konusunda da bu uyarıları görebilirsiniz.

Bkz : Test Sunucu nedir ?

İşimizin bir parçası olarak forumda sizlere yardım etmek ve buradaki düzeni sağlamak ana görevimiz ancak oyunda oluşabilecek bir sorunun çözümünü sağlayacak yetkili mercii bizler değiliz. Aynı şekilde forumda yine sizlere yardımcı olabilmek için çevrim içi olmakta işimiz bir parçasıdır.

Emin olun bu işi severek yapmadığınız taktirde sürdürebilmeniz mümkün değil. Ücretli yada gönüllü olarak yapmaktan bağımsız olarak işini sevmeyen birinin burada görevli olarak uzun süre çalışabileceğini sanmıyorum. Bunun bir çok örneğini yaşayarak tecrübe ettiğimi söyleyebilirim. Droplar ise oyunun her döneminde bu forumlarda tartışma konusu olagelmiştir. Fakat, sizde taktir edersiniz ki herkesi memnun etmek pek mümkün olabilecek bir şey değildir. Kaldı ki, oyuna emek veren oyuncuların hakkettiği itemlere sahip olması adına tezgahta artık hemen hemen bütün itemleri de üretilebilir hala getiren bir sistem de oyuna eklendi. Dolasıyla, drop konusundaki adaletsizliğin büyük oranda önüne geçilmiş oldu. Oyuncu sayısı ve oyun içi yardım konusunda ise hem fikir olduğumuzu belirtmeliyim.

Dark Legacy etkinliği ilk ana sunuculara entegre olduğunda mücevher düşürebilmek yada elde edebilmek pek mümkün değildi. Bu açığı kapatılması için yeni mücevherler eklenerek ara dünyalarda şansa bağlı, etkinliklerle ödül olarak da verilmeye başlandı. Son dönemde ise hepinizin bildiği gibi köklü bir görevli değişimi yaşanmış ve düzenlemelerin bir çoğu sekteye uğramıştır. Burada bu konuda daha ayrıntılı bilgi vermiştik. Yol haritası ise bu senenin başında paylaşılmıştı fakat buda aynı nedenlerle etkilenmiş ve planlanan tarihte gelememesine neden olmuştur. Bu düzenlemelerin yeniden hayata geçebilmesi için yeni ekibin zamana ihtiyacı olsa da bu konuda elinden geleni yaptıklarını belirtmek istiyoruz.

Bkz : 2021 Yol haritası

Sorularınıza olabildiğince yanıtlamaya çalıştık. Umarız açıklayıcı olabilmişizdir.

İyi oyunlar dilerim.

YALNIZBARON likes this.
  12. YALNIZBARON

YALNIZBARON Forum Greenhorn

İlginiz için teşekkür ederim , demek ki halen daha bir umut var.

Beta likes this.
  13. gameako3

gameako3 Padavan

Oyundaki genel sıkıntı maalesef etkinliklerde kendini gösteriyor. Sorun şu: Taşlarınızı yükseltmek için kan sandığı var ve hep var . Dolayısıyla alternatif eğer biraz kendini tekrar eden birşey ise mesela şimdiki etkinlik gibi hemen sıkılıp sandığa gidiyoruz. Çünkü etkinliğin size katacağı hiçbirşey olmuyor hatta yok ki etkinliği yaparken geçen zamanda ne kadar toz ne kadar andermant kaybettiğinizi hesaplıyorsunuz. Henüz 100 level yeni gelmişken bile aynı şeyi söyledik burda olsun discordda olsun ancak sanırım yapımcılar burda bir yarar gördü be değiştirmedi.
    Kısacası sorun kan sandığı olayının kendisi. Yani eğer süreye bakılmaksızın kan sandığı ödülü 1 ile sınırlı olursa oyuncular alternatif yollar arayacaktır. Bu arayış da ara dünya port ve etkinlikler olacaktır . Tabii ki etkinlik ödüllerinin bu kadar değersiz oluşu da etkiliyor . Ara dünya sandığından düşen bir mücevheri bara ödül diye koymak ya da barın tepesine komedi gibi rün koymak vb. yanlışlıklar etkinliklerin yapılmasına engel oluyor.

14. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

sözde 3. çeyrekte yeni sınıf geliyordu, pvp update2 (ve öncesinde update1) geliyordu. 4. çeyreğin içindeyiz, sahi noldu o iş :D ahh bu dso yok mu dso adam kandırmakta mahirdir. emek hırsızıdır aynı zamanda misal şimdi taşları fullersiniz, çok uzun zaman değil kısa sayılabilecek bir zaman içinde hooop bir bakmışsınız taşlar çöp oluvermiş. he şimdi diceksiniz ki yönetim değişti ondan yol haritasına uyulmadı. yoo daha önce de jesse varken yol haritasına hiç uyulmadı desek yanlış olmaz.

kaldı ki yönetim değişse bile bunu bir devir teslim gibi düşünürsek, gelen yeni ekibin bayrağı daha ileri taşıması lazımdı lakin bırakın bayrak taşımayı, oyuna hiçbir katkı sağlamadılar. kendilerini bile tanıtmıyorlar. in misiniz cin misiniz, bir çıkın canlı yayına kardeşim açıklama yapın. ha açıklama yoksa ben de düşünürüm ki bu ekip hiç bir cacık bilmiyo, bilmiyo ki canlı yayında kem küm edip millete rezil olmayalım diye açmıyorlar yayın. öyle ya bişi bilmeyen adam ne anlatsın şimdi canlı yayında?

yeni ekibin kendine güveni sıfır, etkinlikleri bile artık haftalık açıklıyorlar ileriyi göremedikleri için. bugün serverlar komple kapandı bi açıklama, özür vs bile yok. jesse olsa hem etk. süresine + süre eklerdi bi de üstüne bonus kodla ağızlara bal çalardı. bu ekipten 5 buhar çekirdeği aldık bonus kod olarak süper hediyeydi gerçekten :D

oyunun kapanmayacağını açıklasalar da ben inanmıyorum kendilerine. bari kapanmadan evvel çinliler alsa da oyun kurtulsa vesselam

15. sibano

sibano Padavan

Çoğu insanın amacı +1 taş atan mücevheri elde etmek. Görüyorum ki oyun bizle alay ediyor , Nedeni ise şu; kaç eventtir mücevherlerimin çok az sayıda olmasına rağmen aynısını atması , Zırh veren saçma sapan bir mücevher geldi yine 2. kutudan ise zırh veren çıktı ? Bunun manasını, ben alay geçmekten başka bir şey olarak göremiyorum.
    Oyuncu sayısı gün geçtikçe dibe daha da yaklaşıyor zaten bu kadar buhranın sebebi nedir ? Bp amacınız nedir onu bilelim de öyle oynayalım
    adamlar sayfalarca kıytırık bir öfke mücevheri elde edemediğinden yakınıyor , Mücevheri olana ise düşüyor , Bana da düştü olduğu halde.
    Oyun bizle dalga geçiyor, Bu oyunu seviyorsanız da fazla vakit harcamadan aheste aheste oynayıp geçin para dökmeyin. Benden sizlere ufak da olsa işe yarar tavsiyedir. Oyuncu kalmadığı zaman ya el değiştirecek ya da sinek avlayacaklar bu oyunda , O zaman bizlere bu sıkıntıları düzeltip sunsanızda fayda etmez. İş işten geçince Düzeltsen de bir Düzeltmesen de.

Thread Status:
Not open for further replies.