Oyundaki Zorluk Anlayışı

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Depcük, Oct 14, 2021 at 12:17 PM.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Depcük

Depcük Forum Greenhorn

Şu oyunda herşeye bir anlam yükleyebilirim ama hiçbir zaman zorluk politikasına anlam yükleyemedim neden zorluk sadece boss canı arttırmak ve drop kısmak olarak karşımıza çıkıyor bunu anlamıyorum. Taş kasmak için bir günde 750 tur (!) sandık, ara dünya map kesmek zorluktan alınan keyif değil spamlamaktan alınan bıkkınlığı uyandırıyor insanda. Mesela ben şuan öfke mücevherini düşürmek için uğraşıyorum( ama tek zorluğu kanımca zorluk da değil sadece basitçe spamlama ) ve bunu düşürmek için ortalama 1000 turda düşüreceğime 100 turda düşüreyim ama mapi yada bossu keserken kolaylıkla kesmek yerine tabiri caizse ıkınarak keseyim yine toplamda harcadığım süre 1000 turla aynı olsun ama 1000 turda aynı şeyi yapacağıma 100 turda yapayım ki sürekli aynı şeyi tekrar etmekten sıkılmayalım bu şekilde zorlaştırıldığında drop oranında ona göre ayarlansınn devam edip gidelim ve uğraştığımız zorluğa kastığımız taş değsin. Son olarak bunu çarını fullemiş bir olarakta söylemiyorum ortalama bir çarım var ve a1 mapini koşarak ortalama 6 7 dakikada bitirebiliyorum ve bu süre full yada fulle yakın hesaplara göre çok kötü bir zamanlama olmasına rağmen bana bile sıkıcı geliyor ki bu hesaplar 3 4 dakika da map + boss kesiyor onlar için tamamen sıkıcı bir durum, her şeyden önce şu zorluk seviyesi anlayışı düzeltilmeli.
    Oyun oynanış bakımından ileri düzeyde hoşuma giden bir oyun ki böyle olmasa bu sebeplerden dolayı cidden bırakırdım.
    Bu konu hakkında düşüncelerinizi söylemenizi yada benim düşüncemi yorumlamanızı bekliyorum genellik nasıl düşünüyor?

gameako3 likes this.
  2. vetellan

vetellan Forum Apprentice

Bence bunu tasarlayan kişilerin ortak düşüncesi; ya bu oyuna her gün uzun saatler ayır ya da azıcık para ver premium vb. al. Vaktin yoksa para verip hemen ücretsiz dirilebilirsin ve daha hızlı para vb. kasabilirsin. Marketteki şeyleri satabilmek için bu şekilde drop oranı olduğunu düşünüyorum.

3. gameako3

gameako3 Active Author

Bir konuda yanılıyorsun. İlla 1000 ya da 100 turda düşüreceksin diye bir hesaplama yok. Örneğin ben öfke mücevherini yaklaşık 1 haftada khlyse haritadan port atarak kangölünde aradım. Yaklaşık 12 K cehennem geçidi harcadım ancak benle gruba girenler bazen 3 bazen 5 bazen de ilk girişlerinde alıyordu bu mücevheri. Yani demem o ki evet bos ve harita artık çok kolay ancak drop hep aynı gibi yani sen 1000 turda da düşüremeyebilir ancak 5 turda da düşürebilirsin. Gelelim oynun sıkıcılığına ki evet haklısın çok sıkıcı ancak bu oyundan ne beklediğine bağlı. Eğer çok zor olursa yapabilen sayısı düşecek ve zaten az olan oyuncu sayısı iyice azalacak. Şu haliyle oyun oynanabilir bir oyun bence. Tabii ki düzeltilmesi gereken tonla şey var ancak benim korktuğum daha kötü yapacakları yönünde.

4. Depcük

Depcük Forum Greenhorn

Mesele 1000 turda yada 3 5 turda düşürülmesi değil benim bahsettiğim şey 10 turda toplanıcak taş vs gibi şeyler 1 turda toplansın ama o bir turun zorluğu 10 tur zorluğu olsun demek istiyorum öfke müc örneğini de daha anlaşılır olsun diye somutlaştırdım. Bu oyundan ne beklediğine bağlı muhabbetini de hiç anlamıyorum bir insan oyundan ne bekleyebilir ki oynarken zevk alır birde çarı fuller + sosyal bir ortam geliştirir dc vb gibi üçüncü parti uygulamalarla. Ben en azından bunu beklerim yani.
    Diğer dediğin konuya gelicek olursak eğer şuan oyun güçsüz biri için zaten zor bu dediğim gibi olsa bu insanın grup bulması da daha kolaylaşıcaktır, örnek vermek gerekirse 100 tur(2 saat sürsün diyelim) a1 grubu bulmak mı daha zor olur yoksa map ve bosslar zorlaştırılıp 100 turda alınacak taşları 25 turda daha zor bir şekilde grup bulma ihtimalimi daha çok olur böyle değerlendir

Bu tarz oyunların tamamında vakit öldüren gerekir zaten 3 5 günde oyun fulleyeceksen ne anlamı katlıcak kankam.
    Birde premiumun yada deluxun o kadar aşırı fark yarattığını da düşünmüyorum. Son olarakta marketteki eşyaların satılmasını dayatmıyorlar bence sonuç olarak çamurda çok seri bir şekilde ander kasılıyor ama gruplara girebilecek bir hesabın varsa, ben mesela belirli bir yere gelene kadar alt çar açıp görevlerini yapıp anderi öyle kastıktan sonra asıl çardaki item slotlarını vs öyle açmıştım.

Last edited by moderator: Oct 14, 2021 at 3:33 PM
  5. gameako3

gameako3 Active Author

Bak çelişiyorsun kendinle işte. Zor olsun iyi drop olsun istiyorsun ve evet bu var oyunda . Mortis kangölü hem uzun hem zor hem de 3 boss drobu veriyor. Ama kim gidiyor oraya hiçkimse çünkü ; amele gibi hissediyorsun kendini orda. Tekrar söylüyorum oyun şu an tarihinin en kolay Çar kasma döneminde . Yapılacak tek şey var pvp düzenlemesi. O da yapılırsa dengeli bir şekilde oyun tam olacak eğlenceli olacak . Evet oyundan beklentiler değişkendir. Kimi pvp sever kimi etkinlik sever kimi ise bir kaç tur girip çıkar günlük.

6. Depcük

Depcük Forum Greenhorn

Ben kendimle çelişmiyorum üzerine basa basa diyorum ki 1000 turda kasacağın taşı 100 turda kas ama şuanki 1000 tura bedel olsun bu ve oyun bir nebzede olsa kendini tekrarlamaktan kurtarsın diyorum.Mortise gelicek olursan evet haklısın kimse gitmiyor oraya çünkü kolayı varken (ara dünya mapleri) neden oraya gitsin bu seferde a1 ve a5 spamlamaya devam yada sadece sandığa devam, aynı mortis gibi olmalı oyunun zorluğu şuan kanımca, yani cidden bir a1 mapini khayls mapini günde 100 tur herşeye tek ata ata dönmekten sıkılmıyor musun?

Ve son olarak söylemeyi unutmuşum evet oyun şuan kasılmasının en kolay olduğu zamanları yaşıyor çünkü a1 a5 yada sandık dönerek fulleniyorsun tek zor olan kısmında bunları çok fazla tekrar etmen bende işte bunu zorluk olarak görmüyorum sadece sürekli tekrar edilip insanı bunaltan şeyler olduğunu söylüyorum

Last edited by moderator: Oct 15, 2021 at 3:52 PM
  7. gameako3

gameako3 Active Author

Haklısın doğru söze diyecek birşey yok. Kendini tekrarlamaya devam ederse oyun bu şekilde online süresi giderek kısalacak. Sıkılmaya gelecek olursak evet çok sıkıcı ancak dediğin gibi kolay işte. Bu kolaylık aynı haritada yarım saat vur babam vur yapmaktan İnan ki daha iyi bence. 100 level ilk geldiğinde dediğin gibiydi oyun ve verdiği de kusurlu taşlardı ben tam o zaman bıraktım çünkü o kadar uğraşıp öz zaman harcayıp bir boş kesiyorsun ödül çöptü. İyi ki de bırakmışım cehennem geçitlerim hep kaldı elimde. Ama eğer öyle olup bir bostan 10 değil 40 taş düşecekse varsın yarım saat sürsün ben oynarım .

Depcük likes this.
  8. Depcük

Depcük Forum Greenhorn

Bahsettiğim zorluk bu işte böyle olması lazım bence

Daha başka bir fikri olan yok mu ya bu konuda yada dicekleri

Share This Page