Technical FAQ Oyunu Hızlandırmak İçin Yapılabilecekler ve Daha Fazlası

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Arthemis TR, Apr 14, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Arthemis TR

  Arthemis TR Team Leader Team Drakensang Online

  İyi Bir Oyun Performansı İçin Windows 10 Performans Arttırma Ayarları Ve Daha Fazlası

  Merhaba Kahramanlar,

  Bir çok kullanıcımız oyun yavaşlığından, lagdan ve kasılmalardan şikayetçi iken. Bunlar zaman zaman bilgisayar özellikleri, internet hızınız ve temizlik yapmamaktan kaynaklanır. Bunları en aza indirgemek için sizlere bir kaç öneri, tavsiye ve görsel anlatım sunacağız.

  Konu İçerisinde Kısaca Neler Var?
  • Windows Arka Planda Çalışan Gereksiz Uygulamalar
  • Görsel Efektleri Kapatma
  • Sorun giderme
  • Zararlı Yazılımlar
  • Güvenlik ve Bakım Ayarları
  • Disk Temizliği
  • En İyi Güç Ayarları
  • Tema Ayarları
  • Bilgisayar Başlangıcını Hızlandırma Ayarları
  • Ekran Kartı Sürücüsünü Güncelleme
  • Game Booster İle Yüksek Fps ve Gecikme Süresini Minimuma İndirme Ve Bazı Önemli Bilgiler. (İndirme Linki Mevcut)
  • Yüksek Ms (Gecikme Süresi) Değerinin Sebepleri Nelerdir?
  • Upload Hızı Nedir?
  • İşlemcide Kapalı Çekirdekleri Aktifleştirmek
  • DNS Önbelleği Temizleme
  • Amd Ekran Kartı Fps Arttırma Ayarları
  • NVIDIA Performans Ayarları
  • Oyun Grafik Ayarları Nasıl Olmalı?
  • Sürekli Güncelleme Sorunu İle Karşılaşan Değerli Oyuncularımız İçin (Çözümler)
  • Windows 10 Defender Güvenlik Merkezi Kapatma (İndirme Linkleri Mevcut)
  • Hizmetler
  • Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarları
  • Windows 10 Arka Plan Uygulamaları
  • Dns Adresi Deneme
  • Oyunu Hızlandırmak İçin Uygulanabiliyor Alternatif Bilgiler
  Bilgisayarınızın yavaş çalışması, Oyunda donma, fps düşmesi, kasma sorunu, kimi zaman yazılıma ayak uyduramayan donanımdan kaynaklansa da, burada donanıma gereksiz yük binasında kaynaklanıyor. Bu yazıda bu yükü hafifletip sisteminizi nasıl hızlandırabileceğinizi anlatıyoruz.

  Windows başlangıçıcında otomatik planlama ve arka plan planlama

  Sisteminize kurduğunuzda programlar, açılış açılışında otomatik olarak çalıştırırlar. Yönetim kurulu program sayısı fazla olan sistemlerde bu durum, hem de tam anlamıyla açıldığında uzatır, hem de genel performansa zarar verir. Ve bu sebeple daha kötü bir oyun deneyimi yaşamanıza sebep olur. Bu sırada temizlik yapıyor, açılışta hangi programların açılacağına karar vermek.

  Bunun için görev yöneticisine başvurmamız lazım. Ctrl + ÜstKrkt + Esc sitesinde ile görev yöneticisini planlama ve Başlangıç sekmesini açar.

  [​IMG]

  Karşınıza uygulama listesi çıkacaktır. Listede yer alan uygulamaların başlangıçta çalışıp bağlandığını Durum sütunu altında görülebilir. Eğer uygulayabiliyorsanız etkin yazıyorsa, o başlangıçta otomatik olarak çalıştırılıyorsanız. Eğer işe başlata çalışmasını istemediğiniz varsa, ismine sağ tıklayın ve Devre dışı bırakmadansınız. Artık Uygulamayı Uygula, sadece boyutta yayınla zaman açınız.

  [​IMG]
  Görsel Efektleri Kapatın

  Windows 10'un animasyonları göze hoşgeldiniz. Ancak onu güzel şeyde olduğu gibi bunda da bir bedel var. Bu bedel de sistem performansından kayıp oluyor. Performans becerilerini Windows, Windows animasyonlarını ve görsel efektlerini kapatıp ciddi bir performans kazancı olabiliyor.

  [​IMG]
  Windows arama kutucuğuna sysdm.cpl yazın ve Sistem Özellikleri penceresini açın. Gelişmiş sekans Performans Performansı alan alan custom site planlama tiklayip Performans Seçenekleri penceresini Açın. Burada Windows'ta kullanılan görsel efektleri göreceksiniz. Teker teker deneyerek size en uygun ayarları iste. Ancak şu anda devre dışı bırakma boyutu;

  [​IMG]
  • Görev çubuğundaki animasyonlar
  • Pencereler animasyonla küçültülüp büyütülsün
  • Menüler görüntüye belirerek ya da kayarak gelsin
  • Araç ipuçları görüntüye belirerek ya da kayarak gelsin
  • Menü ögeleri seçildikten sonra gölgelensin
  • Pencerelerin altında gölge göster
  • Denetim ve öge animasyonlarını
  Veya doğrudan En İyi performans için bir hedef belirleme, bir sonraki bağlantıyı yönlendirmeyi sağlamak.

  Sorun Sorun Giderma Aracı

  Windows, Windows XP, Windows XP, Windows 7, Windows 7, Windows 7, 15, Windows, Windows XP, Windows, Windows 8, Windows 7, 15, Windows, Windows için, "" "" "" "" "" "" "" "" - "Eğer sisteminizin performans kaybının Windows olması bekleniyor, sorun giderme aracını kullanıyor. Başlatma sorunu "sorun giderme" yazarak denetim masasında ilgili menüler ve sistem ve güvenlik sekmesinde yer alan bakım görevlerini yürütebiliyorsunuz.

  [​IMG]

  Sistem kurma penceresi açılacak ve yönetim sistemi. Ardından bakım sihirbazı sizden yönetici yetkilerinizi isteyecek ve sorun belirlenirse çalışmak çalışacaktır.
  [​IMG]

  Zararlı Yazılımlar

  Eğer% 90 bunlardır. Bu tür yazılımlar, programlar sadece sinirdele kalmıyor, aynı zamanda işlemci ve sisteminizi da sömürüyor. Bir antivirüs yazılımınız varsa, sisteminizi bu yazılımla baştan sona taratın. Ek olarak, ikinci bir virüs programı veya bakım programları bulundurmayın. Birden çok bu tür yazılımların kullanımı programların çakışmasına sebep olur, olur, bu özelliği, zararsız veya DSOClient klasörünün bulunduğu yerlerde bir tane onu seçerek başlatmayı başlattığını virüs olarak algılayıp o tarihinde silebilir. Durum böyle olunca onu oluşturmadan önce açılmış veya belli aralıklarla DSOClient baştan güncelleme yapılıp silinen dosya için.

  Güvenlik ve Bakım Ayarları

  [​IMG]

  Bilgisayarım sekmesinde sağ tarafta özellikler diyoruz. Ardından bu sefer sol altta Güvenlik ve Bakım sekmesini tıklıyoruz.
  Açılan pencerede sol tarafta Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlamak değiştirilerek bölüm açınız ve açıklanmıştır ayar en alt seviyeye getiriniz. Windows bunu istediğiniz için önermediğini söyleyecektir ancak performans artışına katkısı oldukça iyidir.

  Disk'ten Gereksiz Şeyleri Temizleyin

  Bilgisayarımıza yaptığımız işlem kayıt işlemine bağlı ve birçoğu bir süre sonra çöp dahi olsa belleğinde yer kaplamaya devam ediyor. Bunun yerine geçmek için zaman zaman disk temizleme işlemi yapmalıyız. Bu ayarı ayarla mutlaka öneriyorum.

  [​IMG]

  Bunun için C veya D işlevinde gelerek kişte geçici dosyalar c diskinde tutuluyor ve sizin bu C diskini sağ tarafta konumlar demenizi istiyorum. Daha sonra gelen ekrandan diski temizle bölümına tıklayınız. Burada sizlere çeşitli seçenek sunacaktır.

  Size tavsiyeiyem Geçici internet dosyaları, Geri dönüşüm kutusu, Geçici dosyalar gibi bazı dosyalar açıkken olacak. Bu işlem hem pakette boş alan hem de gereksiz şişmenin sonunda geçecektir.

  En İyi Güç Ayarları
  [​IMG]

  Uzak bilgisayar tarzı bir bilgisayarsa bu işlem çok daha fazla işinize yarayacaktır. Bunun için gerekli olan denetim masası> Donanım ve Ses> Güç Seçenekleri adımlarını takip etmelisiniz.
  Daha sonra karşısına çıkacak olanlardan biri Dengeli ve Güç Tasarrufu modunun olduğu ortayasünüz. Ancak, oradan geçen yerde ekini alıyor. Sizden bu yüksek performans ayarınızı seçmelisiniz ve dilerseniz onun ayarlarından da ekran uyutmalarınızı uzatabilirsiniz.

  Bu işlem mümkün belki daha fazla güç tüketimiine yani şarjının biraz daha az gitmesine neden olabilir. Ve bu sayede bu farkı oyunda da göreceğinizden eminim.

  Tema Ayarlarını Değiştirin


  Eğer, Windows 10 kesinleştirici bir ürün ve benim için görünüm değil performans. Kişiselleştirmek sekmesine tıklayınız.
  Daha sonra açılanlarında Temalar> Tema ayarlarında açınız bu ekranın en altında yer alan ayar emin olun yüksek performans için otelimizde görsellik ortamında boyut biraz yavan gelebilir ayarlardandır. Eğer bu düşük görsel yüksek işlem ayarını istemiyorsanız da tavsiyem standart Windows temasını kullanmak istersiniz.

  Bilgisayar Başlangıcını Hızlandırma Ayarı


  Bilgisayarınızın Kardiyo ZAMANDA Daha Hızlı açılmasını da istiyorsanız , CTRL + SHIFT + ESC tuş kombinasyonuna basarak görev yöneticisini açınız. Burada Başlangıç menüsünde gelip boyunu başlatılabileceği sırada hangileri direk olarak hedefracağını orada güneşlenir.
  Mesela Photoshop ya da bir oyun programı gibi programların ve sağdaki devre dışı bırakma demelisiniz.

  Bu sayede bu uygulamaları açabilirken otomatik açılmayacak ancak daha büyük ama yine de elinizle istediginiz zaman açabiliyor tabi ki bu büyüklükte olacak Hızlı Açılış Konusunda Yardımcı olacak.

  Ekran Kartı Sürücünüzü Güncel Tutun

  Ekran kartı, AMD imkb burayi NVidia imkb burayi Tıklayarak otomatik Olarak sürücüyü bulup Yükleyin. Nvidia kullananlar Sürücü modelini isteğe bağlı seçeneklerden direk edinemezseniz, otomatik cihaz belirleme işlevini algılayıp indirmesini sağlayın.
  Yeni Driver'ı yükledikten sonra sonra kapatıp kapatın.
  Google'dan biraz araştırma yaparak uygun sürücüde bulabilir ve eksik, hatalı, yanlış durumda olan sürücülerin yerini güncel ve sisteminizle uyumlu olan yüklenir.

  Game Booster İle Yüksek Fps ve Gecikme Süresini Minimuma İndirme

  Bu program sizin için gidip donanım almıyor belkide ama sizin için oyunu oynayabileceğiniz en iyi ortam hazırlıyor diyebiliriz. :)

  Game Booster geliştirme çalışmaları devam ediyor açık bir ekran geleceği bu ekran bendeki açık da açık veya oyunlarınızda gözükebilir. Oyun Kutusu sekmesinde oyunlarınızı içerir, uygulama başkanı başlatabilir ve yazın.

  ÖNEMLİ

  Game Booster kullandığınız halde gecikmeli, ms sorununuzu isterseniz ve genel bir sorun yoksa bu sorun sizden kaynaklanıyordur. Gecikme kısaca sunucu ile oyuncunun işlevinde veri aktarma süresi gecikme olarak tanımlanabilir. Sunucuda, oyuncunun bilgisayarında, ya da Türk Telekom'da oluşan bir sorun ortaya çıktı. Ağınızda veya bilgisayardan çıkan olmadığından emin olunuz. Sunucu başında ise teknik ekip zaten uğraşıyordur.
  [​IMG]

  Oyun öncesi için Ekle + Hakkında basıp oyunun kurulu olduğu klasördeki. Daha sonra oyununuz Yerel Oyunlar başlığı altında gözükecek ve buradan başlatabileceksiniz.
  [​IMG]

  Oyunumuz Yerel Oyunlar başlığı altında görüldükten sonra seçip Güçlendirildi ve Başlatılması basmak yeterli olacak.
  [​IMG]

  Tanıla sekmesinde oyunda bulunan yetkili bir servisi gönderirseniz bir takım raporlar sunar. Bu sayede bağlı daha kısa sürede çözülebiliyor.
  [​IMG]

  Ek bir başka programa ihtiyacınız olmadan güncelleştirmenizün taramasını yapıyor.
  [​IMG]

  Game Booster kullandığınız halde gecikmeli, ms sorunu yaşıyorsanız ve genel bir sorun yoksa bu sorun sizden kaynaklanıyordur. Gecikme kısaca sunucu ile oyuncunun işlevinde veri aktarma süresi gecikme olarak tanımlanabilir. Sunucuda, oyuncunun bilgisayarında, ya da Türk Telekom'da oluşan bir sorun ortaya çıkıyor. Ağınızda veya bilgisayardan çıkan olmadığından emin olunuz. Sunucu başında ise teknik ekip zaten uğraşıyordur.

  İndirme Linki

  Yüksek Ms (Gecikme Süresi) Değerinin Sebepleri Nelerdir?

  Kısa Açıklama; Yükleme hızı yükleme hızınız artar ve yönetimi.
  Bu da oyunlarda zaman zaman / uzun süreli Ms (Gecikme Süresi) nin oluşmasına sebep olur.
  Bu düşüş-artış (dalgalanma) genel olarak sorunlu bağlantının sonucudur.
  Yani Bayan (Gecikme Süresi), Yükleme Hızınızın Oyunun Hızına Yetişememesidir.​
  • Sorunlu Bağlantı; Kopuk hat kablosu, kablo ek yerlerindeki temassızlık, kablosuz modemlere yakın kablosuz vb.
  • Oyun kurma yükleme yapmak, internet kullanma planı açmak.
  • Düşük İnternet Hızı ; 8 Mbps = 1 MB (megabayt) Upload hızınızda en az; 1 Mbps ve üzeri içindir. Bu şekilde açık bir oyun oynayacağınızı düşünüyorum. Açık lag sorunu internet hız hatası kaynaklanıyor hiç bir çevrimiçi oyun kalitesiz oyun sunucusuna, oyun kurmaz.
  Upload Hızı Nedir?

  Yükleme hızı, servis sağlayıcınız aracılığıyla boyutunda yükleme yükleme hızıdır. İndirme hızınızla, karşıdaki bilgisayardan, yani sunucudan veri alırken yükleme (veya bindirme diyelim) hızınızla da karşıdaki kişiler, sunucuya veri gönderirsiniz.

  Yükleme hızı yükseltiliyor İndirme hızı buna göre çok düşüktür. Servis taleplerin (TTNET, Superonline vb.) Bu hız düşük tutmasındaki neden, barındırma firmalarını bypass yaparak kendi evlerinde barındırmalarını engellemektir. Zira servis talebilar hosting firmalarına yükleme hızı yüksek olanlardan çok daha yüksek fiyata satıyorlar. Satın alma simetrik bağlantılardır. Yani indirme hızınız kadar yükle hızınız vardır.

  Upload hızını nasıl arttırırsınız? Artıramazsınız.Servis istey (ISS / ISS) size ne sunarsa onu ister istersiniz. Ama bütçeniz varsa internet sağlayıcınızın müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek, ekstradan günlük yükleme hızı almanız mümkündür.

  İşlemcide Kapalı Çekirdekleri Aktifleştirmek

  Kenara çekilip geçmediğini belirten hemde oyun hemde oyun performansınız

  Başlat => Çalıştır => msconfig yazıp aratıyoruz.
  Veya klavyeden WİN + R kısayolunu istediğiniz.
  [​IMG]

  Önyükleme - Gelişmiş Menü'ye tıklıyoruz.
  [​IMG]

  Bellek üssü sınırını pasif yapıp, işlemci sayımızı arttırıyoruz. İşte kaç çekirdekli işlemciniz oldu. İşlemci temizlemek yapıyoruz.
  [​IMG]

  Bilgisayarımızı kapatıp, açalım. Göreceğiniz olup açılışta hızlanma olacaktır. Yapacağınız planlama hızlanacak, performansınız düzelecektir.

  DNS Önbelleği Temizleme

  DNS temizleme işleminden sonra satın almak dns hafızası silinecek ve yeni bir ip adresi alacaksınız.

  Bilgisayarınızda başlat> Çalıştır yolunu izliyor, karşınıza gelen ekrana cmd yazdıktan sonra Tamamlandı. ( Dilinizi başlat + R tuşlarınaunu ayarla)

  [​IMG]

  Karşısına gelen dos ekranına bağlan komutunu yazarak, onu komutunu yazdıktan sonra klavyenizden buraya girin.​
  • ipconfig / flushdns
  • ipconfig / release
  • ipconfig / renew
  • Yılın Çıkış
  [​IMG]

  Bu işlemlerden sonra DNS önbelleği yapacak temizlemiş olacaksınız. Web tarayıcınızı yeniden başlatarak erişimlerinizi kontrol etmesini seçin.

  Amd Ekran Kartı Fps Arttırma Ayarları

  İnternette bildiğiniz gibi birden çok fps arttırmak rehberleri. Çok karışık bir konu olmuş durumda oyun geliştirme arttırma olayları.

  Genelde Nvidia ekran kartını konu aldıkları için amd ekran kartı hazırlama için oyun geliştirme artırın, arttırma , odaklı oyunlarda mevcut fps'i arttırmak için yapmamız lazımları anlatıcağım.

  Öncelikle bu ayarları yapmadan önce amd ekran kartı kesinlikle güncellemesi. Bu ayarlar diğer oyunlarınız içinde.

  Öncelikle Masaüstüne sağ tıklayıp Radeon Ayarları diyoruz.
  [​IMG]

  Açılanağını Gaming sekmesine giriyoruz.
  [​IMG]

  Açılan ağzını açıldığında ekle diyoruz. Eklemek dedikten sonra açık menü bizden aplikasyonu seçmemizi istiyorum.
  [​IMG]

  Oyunun sembolü bu alana gelicektir. Yandaki 3 noktaya basıp başlat diyin. Sonra oyunların en sağındaki global ayarlara göre karşısına şu anda bir ekran gelicektir. Benim yaptığım ayarların aynısı girebilir. Tüm oyunların performans ayarlarına göre yapıldı.
  [​IMG]

  Bu kısımda ayarları olduğu gibi tasarımı. Sadece yönlendirdiğim kısımları benim yaptığım gibi şeyler. Ek olarak sıcaklık kontrolü ve fan kontrolünü ayarla. Sıcaklığınız % 80-90 arası ise termal macun kontrolünü sunar.
  [​IMG]

  NVIDIA Performans Ayarları

  NVIDIA ekran kartı olmadığına göre görsel anlatım yerine maddelere göre yapılması gerekenler yazılmıştır.​
  • Bağlantılı Optimizasyon: Açık
  • Bilgisayar hedefi için Optimize et: Kapalı
  • Birden çok kareli örneklenmiş kenar yumuşatma: Kapalı
  • Birden çok ekran / karma GPU hızlandırma: Tek ekran performans modu
  • CUDA - GPU'lar: Genel ayarları kullan (Tümü)
  • Doku süzme - Kalite: Yüksek Performans
  • Doku süzme - Eşyönsüz örnek optimizasyonu: Kapalı
  • Doku süzme - Negatif LOD tercihi: İzin ver
  • Doku süzme - Trilineer optimazsyon: Açık
  • Düşey senkronizasyon: 3D Uygulama kullanıyor.
  • Eşyönsüz süzme: Kapalı
  • Gölgelendirici önbelleği: Açık
  • Güç yönetimi modu: Max hedef tercih et
  • Kenar Yumuşatma - Ayarlar: Genel ayarları kullan
  • Kenar Yumuşatma - FXAA: Kapalı
  • Kenar Yumuşatma - Gama düzeltmesi: Kapalı
  • Kenar Yumuşatma - Mod: Kapalı
  • Kenar Yumuşatma - Saydamlık: Kapalı
  • Ortam Kapatma: (Bu uygulama için desteklenmiyor)
  • Önceden menüsünde max kare sayısı: Genel ayarları kullan
  • Önceden oluşturulmuş Sanal ayarları kareleri: Genel ayarları kullan (1)
  • Üçlü ara bellekleme: Genel ayarları kullan (Kapalı)
  Oyun Grafik Ayarları Nasıl Olmalı?

  Önde gelen ekran görüntüleyici olduğu gibi uygulamanız en iyi hedef alıyoruz. Ek olarak '' İyileştirilmesi Tam Ekran Kalitesi '' bağlı bağlı olarak bunuda kapatabilirsiniz ancak bu sefer oyun daha fazla piksel gözükecektir. Kısaca görüntü bulanıklaşacaktır.
  [​IMG]

  Sürekli Güncelleme Sorunu İle Karşılaşan Değerli Oyuncularımız

  Hata vereceğim bilgiler ve regedit dosyaları bu tarz sorunlarda işe yaradığı gözlemlendi. Ancak bunları uyguladıktan sonra da sonuç alamayan kullancılarımız ne olursa olsun virüs taraması veya arka planı planında ön yükleme, çerez temizleme işlemi yapan programlarınızın, yazılımlarınızın olmadığından emin olunuz.

  Bazı virüs programları ve yazılımlar oyunun klasörlerini görüntüle, virüs veya zararlı dosya, yazılım olarak algılayabilmekte bu sebeple bu dosyaları otomatik olarak silebiliyorlar. Böyle olunca oyun baştan güncelleme yapıyor ve bu sorun başka bir yazılım ise Windows 10 Defender ve Güvenlik Merkezi'dir.

  Windows 10 Defender Güvenlik Merkezi Kapatma

  İndirme Linki
  Alternatif Link
  • İndirmiş olduğunuz winrar açık sağlayın (Klasöre çıkart veya Buraya tıklayın)
  • Çıkarmış olduğunuz klasör'ün içinde paylaşmış olduğum ekran görüntüsün'deki işaretlediğim regedit girdilerine iki kez tıklayınız ve karşınıza bir uyarı pençeresi gelecektir (Devam etmek istediğinizden emin misiniz?) ''Evet'' diyerek onaylayın.
  [​IMG]

  İşlem sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyun setup'ını kaldırıp, baştan temiz bir yükleme yapınız ve oyunun kurulu olduğu yerdeki oyun klasörünüde silmeyi unutmayınız.

  Hizmetler

  ''Windows Arama'' yerine ''Hizmetler'' yazınız ve tekrardan işaretlemiş olduğum ''Hizmetler'' uygulamasına tıklayınız.
  [​IMG]

  Karşınıza böyle bir ekran gelecektir. Bu şeyi adını bildiğiniz ve kullanmadığınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Önde işaretlemiş olduğum '' Windows Search '' ve '' Windows Update '' devre dışı bırakmayı unutmayınız.
  [​IMG]

  '' Dur '' dedikten sonra '' Başlangıç Türünü '' '' 'Devre Dışı' 'bırakmayı unutmayınız.
  [​IMG]

  Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarları

  '' Windows Arama '' yerine '' Kullanıcı Hesabı Denetimi '' yazınız ve tekrardan işaretlemişinizinum '' Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarlarını Değiştir '' uygulamasında tıklayınız.
  [​IMG]

  Karşınıza böyle bir ekran gelecektir. Bu işareti işaretlemişinizium kısımda ki gibi şeyler ve tamamlandı.
  [​IMG]

  Ayarlar - Windows 10 Arka Plan Uygulamaları

  ''Windows Arama'' yerine ''Ayarlar'' yazın ve yazdıktan sonra ''Ayarlar'' uygulamasına tıklayın.
  [​IMG]

  Karşınıza böyle bir ekran gelecektir. Bu ekranda ''Gizlilik Butonuna'' tıklayın.
  [​IMG]

  Arka plan uygulamaların'da sürekli arka planda çalışmasını istemediğiniz yazılımları, uygulamaları kapalı tutunuz. bu uygulamaları dilerseniz elle de çalıştırabilirsiniz. Bu tür arka plan uygulamaları sistemi yormaktan, cpu'yu zorlamaktan başka bir işe yaramıyor. Kısaca gereksiz cpu kullanımı diyebiliriz.
  [​IMG]

  DSOClient'e sağ tıklayarak özelliklere tıklayınız ve karşınıza aşağıda olduğu gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda işaretlediğim gibi yapmanızı tavsiye ediyorum. Son olarak ''Uyumluluk sorun gidericisini çalıştır'a tıklayınız.
  [​IMG]

  Son işlemi uygulamadan önce lütfen modeminize reset atın ve daha sonra bilgisayarınızdan DSOClient'i kaldırınız ve buradan temiz bir yükleme yaparak, patch'in tamamen yüklenmesini sağlayınız. DSOClient'i kaldırmadan önce (TEMP) dosyasını temizlemeyi unutmayın.
  ''Windows Arama'' kısmına %temp% yazarsanız bu klasöre ulaşabilirsiniz.

  'Windows 10 İşletim Sistemi'' kullanıp, güncelleme sorunu ile karşılaşmaya devam ediyorsanız. Daha önce kullanıp, kullanmadığınız dns adresi olup, olmadığını kontrol ediniz. Bazen bu tür sorunlarda dns adresi eklenmesi veya var olanın silinmesi gerekebilir.
  Ayarlarınız aşağıdaki gibi olmalıdır.
  [​IMG]

  Oyunu Hızlandırmak İçin Uygulanabilecek Alternatif Yollar
  • Düzenli çerez temizliği yapınız. Tarayıcı çerezlerini silmek için BURAYA, Java çerezlerinizi silmek için BURAYA ve Client çerezlerini silmek için BURAYA bakınız.
  • Oyunu oynarken kullanmadığınız programlar, uygulamalar var ise onları kapatınız. Bunlar bilgisayarınızı fazla çalıştıracak ve yoracaktır, buda oyun oynarken keyfinizi bölebilir.
  • Oyunda iken "Ayarlar" kısmına gelerek grafik ayarlarınızı düşürebilirsiniz. Yoğun grafikte oynamak zevkli ve güzel ancak bilgisayarınızın donanımı buna müsait olmayabilir. Bu gibi durumlarda gölge, kan efekti gibi grafik ayarlarınızı kapatabilir, düşültebilirsiniz.
  • Sabit diskinizin hızı önemli bir etkendir. Bilgisayarınız bir işlem yaparken bellek yetersiz kalırsa sabit diskiniz devreye girer ve geçici olarak bellek işlevi görür.
  • Eğer diskinizde yeterli boş yer yoksa bu aşamadasınız. Bu şeyi ilk işleyen işletim sisteminizin kurulu olduğu diskin ağzına kadar dolu olmamasına dikkat ediyoruz. Gereksizlerini silerek ve ne kadar boş alanınızı kaldığını arada bir gözlemleyerek performansınızı artırabilir. Bilgisayarınızın nefes almasını sağlamak için toplam disk kapasitenizin en az% 15'inin boş olması bekleniyor olacak. Temizliğe çöp kutusundan ilerliyorsunuz.
  • Masaüstünde çok fazla dosya bulundurmak da hızınızı yavaşlatan bir diğer etkendir. Masaüstünüzü olabildiğince temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Bir masaüstü hem çalışmayı zorlaştırır hem de performansınızı düşürür.
  • Boyutu büyük bir duvar kağıdı görüntüleyin. Eğer duvardaki kağıdını iptal etmekte ciddi ciddi bir performans devam ediyor.
  • Bilgisayar çözünürlüğünüde düşürebilirsiniz. Masaüstüne Sağ Tıklayın> Ekran Çözünürlüğünden bu işlemi yapın.
  • Bir başka hızlandırma yoluda oyunumuza CPU + Ramabiliriz. Bunu yapmanın yolu ise oyunu açınız sonra göreviniz için açınız oradan işlemlere geçip oyunumuzu bulup sağ tıklayıp öncelik ata> yüksek yapabiliriz.
  • Game Booster gibi şeyler yapabilirip keyifli oyun oynamanızı yapabilir.
  Sorunsuz, kaliteli bir oyun keyfi yaşamanız dileğiyle...
  Saygılarımızla...​
   
Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page