Oyunun Anlık Olarak Takılma Problemi

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Deadshot, Sep 26, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. Deadshot

  Deadshot Forum Apprentice

  GECİKMELİ MAP GEÇİŞLERİ VE İTEM SORUNLARI
  Son 3 4 gündür yerden düşen itemleri toplarken her tıkladıktan yaklaşık 1 2 saniye sonra alıyor. İtem satarken aşırı yavaş satıp ping değerini sabit 70ten 130-150ms' e yükseltiyor. Map geçişleri aşırı yavaşladı normalde tak diye geçiyordum şimdi her mapte 10sn bekletiyor. Oyun icinde sabit 70-80 ms arası oynuyorum ve bir sıkıntı olmuyor ama pvp ve dragan büyük salon gibi yerlerde mape girdiğimde yavaş oluyor ve ekranım geldiğinde dragan veya pvpdeki oyuncu beni öldürmüş oluyor. Başka eu sunucusu ile bağlandığım oyunlarda veya tr sunuculu oyunlarda böyle bir sıkıntı olmuyor. Çözümü nedir?
   
 2. Beta

  Beta S-Moderator Team Drakensang Online

  Merhaba @Deadshot,

  Bahsettiğiniz sorun sunucunun yoğun olduğu akşam saatlerinde bizlerin de başına gelmektedir. Buna bir çözüm olarak yapılan sunucu bakımları ve değişimleri bir miktar rahatlatmış olsa da sorunun devam ettiğini her raporumuzda gerekli yerlere bildirmekteyiz. Umarız en kısa sürede bu sorun da çözüme ulaşıcaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Sevgilerimle, iyi akşamlar dilerim.
   
  Menekşe likes this.
 3. aBDuLHaMiTHaN

  aBDuLHaMiTHaN Old Hand

  çalıştır/%temp% yazıp entera bas. orada bulunan Dsoclient klasörüne sağ tık/özellikler tıkla. oyun dosya boyutu kaç gb görünüyor buraya yazar mısın? çünkü oyunda lag yok. tahminime göre senin oyun klasörün tam yüklenmemiş ya da eksik dosyalar var. dediklerimi deneyip sonucu buraya yazıver
   
 4. Deadshot

  Deadshot Forum Apprentice

  @Beta ve @aBDuLHaMiTHaN
  sorunum donanım veya sunucu kaynaklı değil, yeni geçtiğim internet sağlayıcısı olan vodafonenet kaynaklıymış. Bu CGN (nat tipi, eğer yanlış biliyorsam düzeltin) ip havuzunda olduğum için olabilir ya da önceki kullandığım dsmart marka sağlayıcının verdiği port değerlerinin farklı olmasından kaynaklı. ip bloğum 192.168.x.x ten 10.x.x.x olana geçtim ama işe yaramadı. başka çözümler arıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Modem modeli: ZTE ZXHN H267A
   
 5. aBDuLHaMiTHaN

  aBDuLHaMiTHaN Old Hand

  senin bu yazına istinaden ben çözüm üretmeye çalıştım. eğer vodafonedan kaynaklı ise bahsettiğin diğer oyunlarda neden lag sorunu yaşamıyorsun? internet hız testi yapıp paylaşırsan bakalım 2.si ise
  şunları bir sonuç olarak atarsan bakalım dedim ama bilgi paylaşmadın?
   
 6. Deadshot

  Deadshot Forum Apprentice

  dosya boyutu : 2.88gb
  hiztesti: [​IMG] https://hizliresim.com/yruUZq
   
 7. Thunderbolt_TR

  Thunderbolt_TR Active Author

  Ping süreniz biraz fazla ancak artık internet kullanımı arttığı için normal bir durum. Ağ ayarlarınıza DNS ekleyerek deneyin birde. Mesela Comodo DNS adreslerini google dan bulup ekleyebilirsiniz. Standart çok kullanılan DNS adreslerini tercih etmeyin. Kablosuz bağlanıyorsanız kablolu bağlantı imkanı varsa onu deneyin mesela. O internet hızınıza göre ping 5ms ile 25 ms arasında olması lazım. Bir de modemi kaç kişi kullanıyor anlık ona dikkat edin. Mesela kablosuz kullanan 5 kişi varsa anlık yükü kaldıramıyor olabilir modeminiz. Sadece siz internete bağlı iken kontrol edin. Oyun oynarken sıkıntı yaşamamak için mutlaka modemden bilgisayara kablo ile ulaşın derim.
   
  aBDuLHaMiTHaN likes this.
 8. NofeArTR

  NofeArTR Forum Pro

  Bağlantı 4,5g yanılmıyorsam, Ping süresi biraz yüksek ama yaşadığınız probleme aşırı etki edecek etken değil. Ben burada diğer yazılardan farklı olarak başka bir pencereden bakmaya çalışayım. Çeşitli teknolojik sitelerden veya varsa ekran kartı yazılımından öncelikle oyunda kaç fps değeri alıyorsunuz bunu öğreniniz. Fps değeriniz yüksek ama yaşadığınız problem devam ediyorsa kullandığınız işletim sistemi,işlemci,ram ve ekran kartı bilgilerinizi yazarak fikir vermeye çalışabilirim.
  Oyuna gelen görsel anlamda yeni yamalar işlemci ram ve ekran kartını yoran nitelikte. Hatta ben bu oyun için eskiden yayınlanan ''Sistem gereksinimleri'' bilgisinin değiştiğine inanıyorum. Aslında yetkililerin bunu öğrenmesi lazım.
  Oyunda benim fps değerim yüksekti ama çok takılmalar oluyordu. Oyunda server kaynaklı geçişler olduğu için önemsemedim ama sonra düzelince sorunum devam etti ve ekran kartı almıştım. Şuan senin yaşadığın benzer sorunların hiçbirini yaşamıyorum. Hatta son 243. yamada daha optimize bir şekilde oynuyorum oyunu. Bilginiz olsun
   
 9. Deadshot

  Deadshot Forum Apprentice

  değerli yorumlarınız için teşekkür ederim ancak ve ancak sorunum donanımsal (fps ile alakalı) veya kablo/kablosuz bağlantı farkından kaynaklanmıyor. komşumun interneti dsmart net ordan denediğimde aşırı hızlı bir şekilde bağlanıyorum, ama kendi internetim olan vodafonenet kullanırken bu sorunu yaşıyorum. Amma ve lakin aklıma başka bir neden de gelmiyor aynı altyapıyı kullanıyoruz ama bu fark neden yaşanıyor çözemedim gitti
   
 10. Thunderbolt_TR

  Thunderbolt_TR Active Author

  Bu tip durumlarda adım adım ilerlemeniz gerekiyor. Benim kullandığım bilgisayar tarihi eser niteliğine girmek üzere sayılır. 1.nesil i3 ve 1 gb ekran kartı var. Ben fps vs süper görüntü kalitesi tercih etmiyorum ve oyun grafik ayarlarını en düşüğe çektim ve sesler bile kapalı. Sizinde yapmanız gerekenler adım adım test ederek deneyerek ilerlemek. Gözünüzden kaçan ufak bir ayrıntı durumu değiştirebilir. Yukarıda söylediklerimi gözden geçirin tekrar sonrasında bilgisayarınızda da kontrol etmeniz gerekenler var...
   
 11. Deadshot

  Deadshot Forum Apprentice

  bunu gözden kaçırdınız herhalde sorunun kaynağı internet
   
 12. aBDuLHaMiTHaN

  aBDuLHaMiTHaN Old Hand

  Biraz fazla olmuş. Oyunu denetim masasından kaldır daha sonra temp klasöründeki Dsoclient klasörünü sil. Temiz bir kurulum yap. Ayrıca temp klasöründeki bütün dosyaları sil. 2. Olarak oyundaki efekt olsun görüntü ayarları olsun en düşüğe alıp bir de öyle dene.
   
 13. Thunderbolt_TR

  Thunderbolt_TR Active Author

  Benim bir şeyi kaçırdığım yok da sizin kaçırdığınız çok şey var. Size sorununuz ile alakalı başka bir şey söylemeyeceğim zira siz çözersiniz zaten :)
   
 14. Deadshot

  Deadshot Forum Apprentice

  @aBDuLHaMiTHaN @Thunderbolt_TR yaptım dediğinizi. sıfırdan kurdum temp sildim ama sorun aynı. Olayın statik veya dinamik ip ile ilgisi olabilir mi
   
 15. Thunderbolt_TR

  Thunderbolt_TR Active Author

  Size daha önce DNS ekleyerek denemenizi önermiştim ama o konuda pek oralı olmadığınız gibi söylenilenlerin sadece size göre uygun olanlarını dikkate alıyorsunuz ama son defa size deneyeceğiniz bir yöntem söyleyeyim. Bence yaşadığınız sıkıntı oyun dosyalarının temp klasörüne tam olarak inmemesi veya oyun sunucusuna ulaşırken yaşadığınız sıkıntı. Kullandığınız interneti kaç kişi kullanıyor kaç kişi sömürüyor bu bile etken.Tabii ki kullandığınız internet sağlayıcının sıkıntısı da olabilir, kullandığınız modem veya access point gibi cihazlarda etken. Sabit ip kullanıyorsanız bu noktada servis sağlayacağınız garip denetimler yapıp bazı port vs leri engellemiş bile olabilir. Deneyeceğiniz yönteme gelirsek oyun dosyaları inerken sorun yaşadığımda client ı test sunucusuna girecek şekilde ayarlayıp test sunucusuna giriş ekranında dosyaları indirmeye başlamasını ve bitmesini bekleyin daha sonra client ın test sunucusuna girişini düzeltip normal sunucuya giriş yapıp tekrar dosyaların inmesini bekleyip bir deneyin. Başka bir konuda bir arkadaşa da tarif etmiştim test sunucusuna giriş konusu şöyle (Muhtemelen gerekli olan dosyaları indirememiş veya yarım kalmış istediği dosyaya ulaşamadığı için veriyor hatayı. Test sunucusuna girmeyi bir deneyin (programın kısayolunun özelliklerine girip hedef sekmesindeki yazıların en sonuna gidip boşluk verip -stable yazın sonra oyunu çalıştırmayı deneyin). Eğer indirme işlemi başlarsa bekleyin bitsin sonrasında kısayola eklediğiniz -stable kısmını silip normal şekilde oyunu çalıştırıp girmeyi deneyin. Giremezseniz temp klasöründeki DSOClient dosyasını sildiğinize emin olun ve tekrar girin. Yine indirme başlamazsa farklı bir internet ile veya ağ ayarlarınıza DNS adresi girerek deneyin. Oyun gerekli dosyaları indirmediğinde benzer sorunlar yaratabiliyor.)
   
 16. Thunderbolt_TR

  Thunderbolt_TR Active Author

  Bu sabah sırf denemek amaçlı kendi temp dosyamı sildim ve giriş yaptığımda dosya indirmede sorun yaşadım. Size anlattığım yöntemler ile hem test sunucusuna girerek hemde girmeden denemeleri yaptım. En son test sunucusuna girmeden indirebilir miyim diye deneme yaparken DNS adresimi sıfırladım sonra DNS cache ini de boşaltıp oyuna normal şekilde girmeyi denedim ve şu an indirme işlemi başladı. Kısaca özetlemek gerekirse önceliğiniz oyun verilerini tam olarak indirip öyle deneyin bakalım takılma olacak mı ? Eğer yine takılma olursa modeminiz veya internet sağlayıcınızla çözmeye çalışın derim sorununuzu.

  Moderatör arkadaşlara not:Arkadaşımız bu yazımı görebilsin diye, bir önceki mesajıma özellikle ekleme yapmadım.
   
 17. Deadshot

  Deadshot Forum Apprentice

  Tüm çözümleri teker teker denedim işe yaramadı. Ancak çok sonradan aklıma gelen şey oyunun log dosyasına bakmaktı "dscoclient.log" adlı dosyaya baktığımda böyle sorunlarla karşılaştım. Acaba sorunun kaynağı bu mudur? :
  21:33:57 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_crypt_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:57 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_boss_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:57 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_to_e_dra_03_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:57 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_hal_01_pumpkin_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:57 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'exit_chr_2012_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:57 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_exit_to_e_chr_calendar_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:57 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_01_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:57 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_02_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:57 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'g0003_exit_to_h0001' not found!
  Wed Oct 7 21:33:57 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_ks_01_cave_02' not found!
  Wed Oct 7 21:33:57 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_nye_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:57 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_pw199_cardhun_dun_00' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_sewers_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_cave_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_crypt_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_boss_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_to_e_dra_03_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_hal_01_pumpkin_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'exit_chr_2012_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_exit_to_e_chr_calendar_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_01_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_02_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'g0003_exit_to_h0001' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_ks_01_cave_02' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_nye_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_pw199_cardhun_dun_00' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_sewers_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_cave_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_crypt_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_boss_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_to_e_dra_03_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_hal_01_pumpkin_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'exit_chr_2012_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_exit_to_e_chr_calendar_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_01_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_02_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'g0003_exit_to_h0001' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_ks_01_cave_02' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_nye_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_pw199_cardhun_dun_00' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_sewers_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_cave_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_crypt_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_boss_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_to_e_dra_03_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_hal_01_pumpkin_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'exit_chr_2012_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_exit_to_e_chr_calendar_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_01_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_02_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'g0003_exit_to_h0001' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_ks_01_cave_02' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_nye_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_pw199_cardhun_dun_00' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_sewers_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_cave_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_crypt_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_boss_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_to_e_dra_03_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_hal_01_pumpkin_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'exit_chr_2012_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_exit_to_e_chr_calendar_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_01_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_02_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'g0003_exit_to_h0001' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_ks_01_cave_02' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_nye_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_pw199_cardhun_dun_00' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_sewers_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_cave_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_crypt_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_boss_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_to_e_dra_03_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_hal_01_pumpkin_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'exit_chr_2012_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_exit_to_e_chr_calendar_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_01_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_02_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_ks_01_cave_02' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_nye_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_pw199_cardhun_dun_00' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_sewers_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_cave_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_crypt_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_boss_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_to_e_dra_03_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_hal_01_pumpkin_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'exit_chr_2012_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_exit_to_e_chr_calendar_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_01_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_02_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_ks_01_cave_02' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_nye_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_pw199_cardhun_dun_00' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_sewers_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_cave_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_crypt_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_boss_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_to_e_dra_03_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_hal_01_pumpkin_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'exit_chr_2012_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_exit_to_e_chr_calendar_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_01_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_02_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_ks_01_cave_02' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_nye_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_pw199_cardhun_dun_00' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_sewers_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_cave_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_crypt_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_ks_01_boss_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_to_e_dra_03_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_to_e_hal_01_pumpkin_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'exit_chr_2012_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_exit_to_e_chr_calendar_dun_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_01_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_sum_02_dun' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_ks_01_cave_02' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_e_nye_dungeon_01' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] ClientGameWorld::UpdateExitState() exit entity with name 'a0200_kingscity_exit_to_pw199_cardhun_dun_00' not found!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] LocationMapManager::SetupNewEntities(): could not create a map icon for travel point dummy_travelpoint!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] LocationMapManager::SetupNewEntities(): could not create a map icon for state object workbench_consumables_01!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] LocationMapManager::SetupNewEntities(): could not create a map icon for state object workbench_gems_01!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] LocationMapManager::SetupNewEntities(): could not create a map icon for state object workbench_pets_01!
  Wed Oct 7 21:33:58 2020 [WARNING] LocationMapManager::SetupNewEntities(): could not create a map icon for state object workbench_smith_01!
   
 18. Thunderbolt_TR

  Thunderbolt_TR Active Author

  olduğunu zaten belirtmiştim. Oyun dosyalarına erişim sağlayamıyor. Başka bir internet sağlayıcıdan internet alıp deneyin veya başka bir yerde temiz kurulum yapıp tüm dosyaların bilgisayarınıza indiğinden emin olduktan sonra kendi internetinizle oyuna girmeyi deneyin derim. Ayrıca az kullanılan bir DNS adresi eklemenizde faydalı olacaktır.
   
 19. raider

  raider Forum Pro

  İnternetin etkisi oluyor ama meselenin sadece internetle alakalı olduğunu sanmıyorum doğrusu.. Oyunun/istemcinin (client) çözülmeyi bekleyen birçok bug/arızası var.

  Arada bir rasgele oyundan atıp duruyor.. Veya birşeyi yükleyemiyor, oyunu kapatıp açmaya zorluyor vs vs.

  Birçok kez mekanı bile yükleyemiyor..
  Halbuki bütün dosyalar doğru indirildiyse yüklemelerde sıkıntı yaşamaması lazım..
   
 20. Thunderbolt_TR

  Thunderbolt_TR Active Author

  Sunucu değişikliği de yaptılar ama sunucuların stabilitesini zaten halen sağlayabilmiş değiller (sürekli gelen bakımlardan bile anlaşılabiliyor) bu artık bariz bilinen bir durum ama dosyalar düzgün bir şekilde indikten sonra çok daha az sorun çıkıyor. Geçiş sorunu çok daha az oluyor. Takılma ve oyundan atma da aynı şekilde.