porady dla "nowego gracza"

Discussion in 'Sekcja Polska' started by jarnoibarra, Dec 21, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. jarnoibarra

    jarnoibarra Forum Greenhorn

    witam. nowym graczem nie jestem ponieważ grałem już w drakensanga jak jeszcze były na początku kryształy prawdy, które pozwalały identyfikować przedmioty :D raz na jakiś czas wracam robię nowe konto wbijam 30lv i odpuszczam. teraz znowu wróciłem i mam kilka pytań. ogólnie to na początku zrobiłem sobie wojownika. mam 18 poziom i farmię sobie heredura bo leci z niego sporo prastarej wiedzy, która daje dużego kopa. cały proces jest dość długi no ale daje korzyści. problem w tym, że nie chcę inwestować w gierkę no i problemem jest np. bardzo mało miejsca w ekwipunku. czy można go jakoś poszerzyć bez wydawania pieniędzy? wiem, że jest opcja kupienia za 8zł 8500 monet co byłoby spoko na początek i w sumie z tego raczej skorzystam. a więc co mam robić w grze? wiem, że nie ma sensu siedzieć na tym lv który teraz mam, wolałbym raczej pofarmić khale ewentualnie od razu dojść do np 40 lv później jakaś farma.

    -gdzie farmić prastarą wiedzę? czy mogę farmić heredura na np 35lv i będzie z niego leciało tak jak teraz 20 prastarej wiedzy czy mniej?
    -jak w miarę tanio poszerzyć ekrwipunek?
    -co robić z itemami które lecą? czy gold w grze ma jakieś znaczenie?
    -co ogólnie robić? po prostu expić? z tego co widziałem to nie ma żadnej interackji z innymi graczami (chodzi mi o handel)

    może jakieś porady od was na co zwracać uwagę na początku?

    kupiłem ten pakiet za 8zł i w tym momencie zostało mi jakiś 8500 monet. co z tym zrobić? pamiętam, że każdy przedmiot miał swój kolor tzn. jak miałem zieloną zbroję to na postaci było to widać a teraz mimo, że mam prawie całe żółte eq to i tak jestem cały szary. o co kaman?
     
    Last edited by moderator: Dec 21, 2019
  2. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    jarnoibarra - posty połączyłam ;) witamy z powrotem :)

    Powiem szczerze, że rzuciłeś sobie wyzwanie - zaczynanie rycerzem nie należy do najłatwiejszych zadań.

    Prastara wiedza - najłatwiejszym sposobem na jej zdobycie jest bicie bossów, ponieważ rzucają oni gwarantowaną paczkę wiedzy. Należy przy tym pamiętać, że przeciwnik musi być "godny", czyli maksymalnie 5 poziomów różnicy. Odpada zatem bicie zwykłego Heredura na 35 poziomie ;) Nie na darmo użyłam tu pojęcia "zwykły Heredur", ponieważ od 24 poziomu zyskasz możliwość przemierzania lochów Dracanii na wyższych poziomach trudności. Lochy dusz są pierwszą skalowaną mapą, którą możesz odwiedzić na poziomie bolesnym i w górę, przekłada się to na lepsze przedmioty, więcej doświadczenia i możliwość zdobycia kluczy męstwa (które stanowią wejściówkę do bossa, właśnie na poziom bolesny i w górę).

    Poszerzenie inwentarza - najtańszy sposób to robienie misji, z których zyskasz najwięcej mrocznych (w przełożeniu na czas gry). Inwentarz to pierwsza i podstawowa inwestycja w grze. W nadchodzącym evencie "Bunt Rakieciarzy" będziesz miał możliwość odblokowania 7 miejsc za darmo. Nawiązując do tych 8500 mrocznych - dozbieraj do 10800 i kup kolejne poszerzenie inwentarza.

    Itemy - złoto ma kluczowe znaczenie w tej grze, ale jeszcze nie na Twoim etapie gry. Na maksymalnym poziomie, czyli 55, czeka Cię zabawa ze stołem warsztatowym, która wymaga ogromnej ilości złota (idącej w setki tysięcy). Na chwilę obecną niepotrzebne przedmioty przetapiaj u kowala i zbieraj glify na ulepszanie przedmiotów.

    Masz rację, w przeciwieństwie do innych gier tego typu, DSO nie posiada handlu. Nie oznacza to, że nie ma żadnej interakcji z innymi graczami. Masz możliwość dołączenia do bractwa (bądź założenia własnego), masz też możliwość gry w maksymalnie 5-cio osobowej grupie, co na początkowym etapie gry jest szczególnie pomocne.

    I nawiązując do koloru przedmiotów - niedawno zyskaliśmy możliwość dostosowania wyglądu naszego ekwipunku (kolory, skórki), wobec tego każdy zdobyty przedmiot (od zwykłego do legendarnego) ma początkowo kolor szary. Jednocześnie zachowują one wszystkie pozostałe właściwości przedmiotu o danej jakości (czyli cenę przedmiotu, siłę bojową, liczbę zaklęć itp.).
     
  3. jarnoibarra

    jarnoibarra Forum Greenhorn

    dzięki za obszerną odpowiedź ;) co mogę robić teraz na 20+lv żeby mieć jako taki fun z gry? rozumiem, ze nie pozostaje mi nic innego jak po prostu expić bo przecież nie ma sensu siedzieć na 20lv. mroczne monety zużywać tylko na poszerzenie inwentarza?

    trochę lipa, że te skórki się odblokowuje przez walute premium. kiedy będzie ten event co będę mógł odblokować te 7 miejsc w ekwipunku?

    z khali juz nie leci plaszcz? :O
     
    Last edited by moderator: Dec 21, 2019
  4. BA_Oldman

    BA_Oldman Guest

    Nie piszemy postu pod postem, używaj opcji Edytuj. Event który pojawi się w styczniu - Bunt Rakieciarzy przyniesie nam nagrody w postaci rozszerzenia ekwipunku. Płaszcz o którym mowa można uzyskać przy tworzeniu wzmocnionego płaszcza. Osobiście udało mi się to już dwa razy.
     
  5. papszmir

    papszmir Forum Greenhorn

    Witam, a propos nowych graczy, czy mógłbym prosić o regulamin gry (nie forum ) ?
     
  6. TL_Tyche

    TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

    Drakensang nie posiada osobnych Zasad Gry, opieramy się na Ogólnych Warunkach Handlowych (w skrócie OWH lub T&C - z angielskiego Terms and Conditions)