Poušť esencí - nezobrazuje progres

Discussion in 'Česká a Slovenská sekce' started by kosviwarrior, Jul 8, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. kosviwarrior

  kosviwarrior Forum Greenhorn

  Zdravim, poslední 2 dny se mi na eventu poušť esencí nezobrazuje progres. První den eventu se mi normálně ukazoval progres, viděl jsem všechny odměny. Teď nevidím nic a ani když seberu esenci vody mi to neukáže třeba že mám 752/1600, jenom to prostě seberu ze země.
  Tu je screen jak to vidim když stisknu "E" https://i.imgur.com/5UqZTGX.jpeg
   
  Last edited by moderator: Jul 9, 2021
 2. Geredis

  Geredis Forum Inhabitant

  Tato chyba se bohužel zobrazuje hráčům, kteří během prvního dne Esenciální pouště udělali alespoň jeden postupový bod v eventu (sebrali alespoň jednu Esenci vody). Event totiž začal ve středu ve 12:00 a ve čtvrtek dopoledne byl nahrán patch 251, který upravil jeho podobu (především postupové lišty) a během toho pravděpodobně znepřístupnil postup všem hráčům, kteří v té době nějaký nasbíraný postup měly.
  BP už o této chybě ví a věřím, že ji bude nějak řešit.
   
 3. elithyacz

  elithyacz Forum Baron

  A patch for Release 251 is planned for next Tuesday, 13.07. including a fix for the missing Carmot offer and a Rising Hero event fix.
  Due to the issue with missing progress bars during the Desert of Essences Event we like to give you 1500 Draken for free.
  Just use the code DRAKENDESERT (available until Tuesday, 13.07.) to obtain the Drakens.
  In addition to that, we plan to start another Desert of Essences Event after the patch next week and every player that bought an Desert of Essences Attire and was affected by the “missing progress bar issue” can contact the support to receive an Desert of Essences attire for free for the next run.
  We are sorry for the inconvenience.
   
 4. Geredis

  Geredis Forum Inhabitant

  Případný neoficiální překlad je k dispozici zde.
   
 5. Divine

  Divine Moderator Team Drakensang Online

  Ahoj, tak ako ti napísali vyššie hráči problém bol v tom že si event už začal pred patchom a po nahrání R251 sa hráčom lišta bugla tento event sa bude opakovať budúci týždeň, ako kompenzáciu môžeš použiť tento bonus kód DRAKENDESERT. Ospravedlňujeme sa spôsobené problémy.
   

Share This Page