Powrót starego PvP

Discussion in 'Sekcja Polska' started by Charon, Sep 19, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
?

Dobry pomysł ?

  1. Tak

    2 vote(s)
    50.0%
  2. Nie (napisz dlaczego)

    2 vote(s)
    50.0%
  3. Mam kilka uwag, poprawek itp (napisz jakie)

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Charon

    Charon Someday Author

    Osoby które grają w dso od 40-45 lv zapewne bardzo miło wspominają stare PvP, a w tym drzewko rozwoju rywalizacji i tą radość kiedy osiągało się nowy punkt biegłości (nie to co teraz). Pamiętamy niezapomniane wojny spowodowane zaczepkami na arenie w Kingshill, wybuchających magów czy też przede wszystkim bardzo dobrze zbalansowaną i przyjemną rozgrywkę na oficjalnych arenach.

    Niestety, dzisiaj PvP to jakaś ponura zmora, którą gracze omijają szerokim łukiem.
    Pozwole sobie wymienić kilka powodów dlaczego:
    1. Zły balans: za mały dmg w stosunku do armoru i hp
    2. Drętwa rozgrywka: za mała szybkość ataku i szybkość ruchu i też patrz punkt 1.
    3. Monotonność i brak różnorodności: kiedyś gracze na pvp bardziej się od siebie różnili, nosili różne sety, z róznymi specjalnymi bonusami, rozwijali w inny sposób drzewko rozwoju, były dostępne runy, kamyki itp, a teraz liczą się tylko bazowe staty i to takie nijakie, proste bez finezji
    4. Okaleczające drzewko rozwoju PvP: oddajcie nam stare
    5. Dostęp do tylko jednej oficjalnej areny na pewien czas: kto to wgl wymyślił, że w ciągu dnia przez jakiś okres czasu jest tylko 1v1, później 3v3 itp ?

    Dlatego proponuję przywrócić stare drzewko rozwoju i stare itemy z 40-45lv, które by były do nabycia poprzez znaczki sławy albo u jakiegoś bossa i były by używane tylko na PvP, bez możliwości craftowania itp, po prostu stara dobra szkoła.

    Dlaczego tak ? Nie musze chyba tłumaczyć czemu stare drzewko rozwoju było 100 razy lepsze od terazniejszego i dlaczego powinno zostać przywrócone.

    A czemu przywrócić stare itemy ? Bo posiadały zbalansowane statystyki i BP ma gotowe rozwiązanie na poprawę badziewnej sytuacji z dzisiejszym PvP.
     
  2. KulawyMao

    KulawyMao Exceptional Talent

    o ile pvp na 45lvlu bylo jako tako zbalansowane, tak teraz nie wystarczyloby tylko przywrocic tego spowrotem
    sa z tym 2 problemy
    po 1 sa nowe skille, przykladem na magu, na 45lvlu biegalo sie na kuli ognia, ktora zadaje ~150% obrazen(o ile dobrze pamietam, bo wieki tego skilla nie uzywalem xd) porownujac to do obecnej dzisiaj sferki ala 400+% obrazen, samo przywrocenie realiow 45 musialoby sie wiazac z zablokowaniem skilli, ktore weszly wraz z 50lvlem, bo nie sa one dostosowane do gry na 45lvlu

    po 2 sa o wiele lepsze kamienie/runy, a to by spowodowalo jeszcze wiekszy rozjazd balansu, niz myslisz
    na 45lvlu zeby ubic krasia/tanka trzeba bylo sie troche nameczyc i o ile tanka szlo ubic, tak dobry krasiek byl niemal nie do ubicia solo
    teraz pomysl sobie, ze taki krasiek dostanie kolejna porcje do stat z lepszych kamieni/run, moze i wiele nie bil ale zabic go to inna historia = bezsensowne walki do wyczerpania, gdzie oczywiscie niemialbys szans wygrac z leczeniem kraska.

    tak wiec
    zamiast cofac postacie w rozwoju do 45lvla lepsza opcja byloby juz lepiej zdebuffowanie postaci, tak jak juz to kiedys pisalem
    wszystkie debuffy trzeba by bylo dopasowac, czego na szybko ani mi sie nie chce, ani nie zrobie w 2min, tak wiec napisze tylko wzorcowo jakby to mialo wygladac

    dmg = obecnie masz ok 100k = jak zrobisz debuffa 90% = 10k dmg
    hp tanki potrafia i 1kk wyciagnac = jak zrobisz debuffa 90% = 100k hp
    krytyczne = 5.00 albo okolice to standard = zmniejszyc do stalego 2.00 na arenie
    speed biegu = trudno okreslic ile ludzie maja = powiedzmy x 1/2
    itd

    przy takim obrocie jednoczesnie nie masz oneshootowania na arenie i twoje staty sa brane pod uwage
    przy Twoim pomysle farma pve jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu tak jak to jest obecnie, bo co mi za roznica, czy mam 4x platyny w eq, czy ich nie mam, jak na arenie bd mial to samo co noobek robiony na szybko w pare tygodni z itemkami t10? xd
     
    Majkelix likes this.
  3. Charon

    Charon Someday Author

    Twórcy pewnie tego nie zrobią, ale zablokowanie na pvp sferki, wybuchowej itp wyszło by na dobre.

    To tylko runy i kamyki, byłoby jak kiedyś, tylko z lepszymi statystykaki.
    Parowy nie do ubicia był na 5v5, ale tym też można się zająć.

    Skąd ty wziąłeś info że tanki potrafią wyciągnąć 1 milion hp ? Z buffami, efektami grupowymi itp oraz dla popisówy, bo taki build nie ma najmniejszego sensu i nikt na tym nke gra.


    Co do ostatniego: źle zrozumiałeś mój pomysł. Chodziło mi o to że za znaczki sławy, albo u jakiś bosów były by możliwe do wydropienia te itemy z 40-45lv które byłyby dostępne tylko na PvP.
    I to tyle, nic nie dodawaj, ani nie kombinuj, tylko czytaj ze zrozumieniem.

    Dodam wgl że jeśli istnieje jakiś problem przez który dany pomysł nie może zostać wprowadzony do gry, to przecież zawsze można go rozwiązać a nie odrazu zamykać temat a pomysł wywalić do kosza, z powodu jakiegoś dziadostwa. Troche kreatywnośći. Od czegoś jest serwer testowy wkońcu, dużo lepszym rozwiązaniem będzie próba zmiany niż takie czekanie nie wiadomo na co (może na kolejną głupią zmiane ?) oraz bawienie się w błocie z prosiakami, bo tak aktualnie wygląda pvp.


    Dla mnie temat jest prosty: za 40 i 45 lv było dobrze, więc wystarczy przywrócić aspekt starego PvP i po problemie, a jakieś niezgodności wyeliminować albo złagodzić lub naprawić.
    Mówie to jako osoba która kiedyś przesiadywała na arenie non stop, a dzisiaj tam wgl nie zaglądam, od 50 lv. Nawet nie chce mi się tam wchodzić żeby misje dzienne robić, po prostu tak mnie odpycha
     
  4. KulawyMao

    KulawyMao Exceptional Talent

    moze i na buffach, ale jednak
    https://board-en.drakensang.com/thr...rycerza-zakonu-smoka.78176/page-6#post-742049
    to tym bardziej by bylo bezsensu
    wiesz ile zajmuje wbicie 2kk slawy na postaci z mentorkiem i na premce? tydzien na 20lvlu.
    chlop wbija w tydzien 2kk slawy, nastepny tydzien bije do 55lvla i ma postac niemal rowna postaci z paroletnim stazem.

    zle mnie odebrales, ja nie mam nic do Twojego pomyslu, bo pvp na 45 bylo znacznie lepsze niz obecnie, ale sama zmiana w formie jaka zaproponowales nie rozwiaze problemow areny
    zacznijmy od tego, ze co bys nie zrobil, jak 80% areny biega na autoclierze i nikt z tym nic nie robi, to chociazbys zrobil najlepsza propke na swiecie, poki takie osoby dalej tam bd arena bd niegrywalna dla 'uczciwych' graczy, czyli zasadniczo nic sie nie zmieni, boty arenowe dalej bd biegac po arenie, a cala reszta bd ja omijac szerokim lukiem

    a zeby sie tego pozbyc musza zostac spelnione 2 warunki
    1 wydluzyc proces zdobywania 'statystyk' na arene
    2 musza byc dawane regularne bany botom
     
    Majkelix likes this.
  5. ΣMiwel

    ΣMiwel Forum Ambassador

    Zdajesz sobie sprawę, że jak zmniejszysz i szkody, i HP o taki sam procent, to będzie dokładnie tak samo? Jedyna opcja ograniczenia to byłaby odpowiednia funkcja homograficzna (typu y=(ax)/(x+b), gdzie x to HP albo DMG na PvE, a y na PvP), przeliczająca szkody i HP z PvE na PvP, jak już kiedyś pisałem... i tak powinno to się odbyć.
     
    Majkelix likes this.
  6. KulawyMao

    KulawyMao Exceptional Talent

    przeciez pisalem, ze tylko przyklad, a wszystkie wartosci trzeba by bylo dopasowac
    sam w sobie sposob w jaki arena bd zmieniona jest malo wazny
    grunt to 3 rzeczy
    1 uwzglednienie 'sily' postaci ala posiadanego eq itp, zeby osoba z full platynkami miala jakas przewage nad miesiecznym charkiem...
    2 balans klasowy = czytaj nie ma 1shootowania magow/lukow, czy tez kurczakowatego zwiewania krasi/tankow
    3 regularne banowanie wszelakich botow
    spelnij te 3 wymogi, a droga, jaka do tego dojdziesz jest mi obojetna
     
    ΣMiwel likes this.