Problem z misją "Zagubieni w lesie 3/4"

Discussion in 'Sekcja Polska' started by Nindalas, Jun 20, 2022.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Nindalas

    Nindalas Forum Greenhorn

    Cześć,

    Problem polega na tym, że aktualnie nie wiem gdzie tą misję mam wziąć... Robiłem tą misje zgodnie z filmikami na yt, ale tam gdzie powinienem mieć "Polana Artayi" i tam tą misję skończyć, miałem tylko lokacje o nazwie "Polana", gdzie przenosiło mnie na mapę inną niż na filmikach z tej misji, po wejściu był tylko boss Neferrtari i po jego zabiciu nic się nie działo... Myślałem, że coś się zbugowało i usunąłem misje, żeby wziąć ją jeszcze raz... Ale nic to nie dało. Skończyło się na tym, że nie mam ani "Polana Artayi" w tym miejscu, gdzie powinienem mieć (tutaj sugeruje się poradnikami na yt), ani misji. Teraz, nie wiem co powinienem z tym zrobić... Czy jestem w stanie gdzieś rozpocząć tą misję, czy ona w cudowny sposób przepadła? W kompendium mam tą misję skończoną 2/4, nie mam nawet rozpoczętej 3/4, pewnie dlatego, że ją usunąłem, ale pisze, żeby było jasne w jakiej sytuacji się znajduję. :)

    Moje pytania są takie:
    1. W jaki sposób mogę ponownie wziąć tą misję?
    2. Dlaczego zamiast "Polana Artayi" mam/miałem "Polana" i przenosi mnie gdzie indziej?
    3. Jeżeli ponowne rozpoczęcie misji jest niemożliwe, czy to spowoduje, że lokacje: Elizjiu, Kinza i Fyeborough, które aktualnie mam zablokowane, nie będą dały się już odblokować?

    P.S. Pierwszy raz piszę coś na forum, jeżeli ten temat już był, proszę o przeniesienie.

    Nindalas
     
  2. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Zacznijmy od tego, że możesz wziąć tą misję ponownie - wystarczy tylko, żebyś znalazł NPC, który tą misję oferował. W tym wypadku jest to Nerina. Najłatwiejszym sposobem dla Ciebie, aby tam dotrzeć, byłoby kierowanie się do Polany Artayi (czyli klikasz pieńki i wejścia, które mają obok siebie muchomorki/grzybki). Gdy już do niej dojdziesz, to wychodzisz drzwiami z mapki. Powinieneś wtedy trafić na taką mapkę.
    [​IMG]
    Czerwoną kropką zaznaczyłem Ci miejsce, w którym powinien pojawić się pieniek, który trzeba kliknąć, a "x" to miejsce, gdzie powinno pojawić się wejście do Polany, w której powinno się spotkać Nerinę. Od niej bierzesz misję 3/4, która kieruje cię z powrotem do Polany Artayi. Wtedy po prostu najlepiej przeskoczyć sobie z powrotem do Tywyll Dail, iść na pierwszą mapkę Pokręconego Lasu i znowu kierować się za tymi grzybkami.
    Dodam też, że są też inne rodzaje Polan, tylko że wchodzi się na nie z innych mapek Pokręconego Lasu i w inny sposób.
    Pozdrawiam.
     
  3. Nindalas

    Nindalas Forum Greenhorn

    U mnie jest trochę inaczej. :)

    1. "Najłatwiejszym sposobem dla Ciebie, aby tam dotrzeć, byłoby kierowanie się do Polany Artayi (czyli klikasz pieńki i wejścia, które mają obok siebie muchomorki/grzybki)."

    U mnie nie ma żadnych grzybek przy wejściach, przejście przez mapę jest totalną loterią, jeżeli przejdę źle, muszę zapamiętać, żeby przejść przez inne przejście. Widziałem je na yt, i u mnie ich ( tych grzybek) nie ma.

    2. "Gdy już do niej dojdziesz, to wychodzisz drzwiami z mapki. Powinieneś wtedy trafić na taką."

    Nie dochodzę "do niej", tutaj mam na myśli "polany Artayi", dochodzę do "polany", ale tak, jak wyjdę jestem na mapie ze zdjęcia.

    3. "Czerwoną kropką zaznaczyłem Ci miejsce, w którym powinien pojawić się pieniek, który trzeba kliknąć, a "x" to miejsce, gdzie powinno pojawić się wejście do Polany, w której powinno się spotkać Nerinę."

    Na tej mapie, jak do niej dojdę (u mnie jest to 5 mapa od początku po kolei, "Polana" jest 4 mapą) pień który mogę kliknąć jest bliżej środka, a kiedy na niego kliknę mam 3x "Pokręcony las".

    P.S. Dodam, że do tej mapy (nr 5) na żadnej nie miałem tych grzybek przy przejściu na kolejną mapę i doszedłem do niej na zasadzie prób i błędów, a jak wszedłem w sugerowane przejście to przeniosło mnie na mapę nr 1, na pozycję startową. :)

    Nie wiem, na czym polegają te różnice, ale chyba coś musiało się zepsuć, bo jeżeli ja nie mam tych grzybek to inni też ich nie powinni mieć.

    Co mam zrobić w związku z tymi rzeczami?

    Nindalas
     
  4. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Jeśli nie widzisz pieńków ani drzwi mających grzybki obok siebie, to tutaj powinna ci się zapalić lampka, że trochę zboczyłeś z drogi. Żeby dojść do niej, musisz przejść łącznie 4 mapki, z których klikasz tylko pieńki z grzybami i wejścia z grzybami. Może popełniasz błąd np. na pierwszej mapce, gdzie klikasz ten najbliższy pień zamiast tego dalszego z grzybami?
    Proszę, nie sugeruj się tym, że jak mapa ma ten sam kształt, to oznacza że to jest na pewno ta mapa. Na każdej z map masz kilka pieńków, z czego najczęściej 1 (lub dwa) są możliwe do kliknięcia, w różnych miejscach. Dla przykładu - trzecia mapa, którą napotkasz po drodze do Polany Artayi będzie wyglądać tak, jak na obrazku z wypowiedzi wyżej, jedynie miejsce pieńka będzie się różnić (klikasz wtedy ten z grzybkiem). W obrazku z poprzedniej mojej wypowiedzi pokazałem Ci, jaką konkretnie wersję musisz znaleźć, żeby się dostać do tej Neriny (też od samego wejścia jak będziesz szedł wgłąb mapy, to powinny być plamy krwi na ścieżce).
    Polana Artayi będzie nazwana Polaną Artayi, a Polana to Polana. Po drodze do Artayi, masz 4 mapki Pokręconego Lasu i na tej czwartej, jeśli wszystko zrobisz dobrze, tzn. będziesz klikać i wchodzić tylko tam, gdzie w okolicy rosną grzybki, to pokażą ci się drzwi do Polany Artayi.
    Nic się tam nie popsuło, sam sprawdzałem kilkukrotnie i dalej dochodzi się do tej mapy w ten sam sposób.
    Niemniej jednak, jeśli dalej będziesz miał problemy, to polecam tutaj zerknąć na filmik jednego z naszych forumowiczów, który dokładnie pokazuje, co i jak klikać, aby finalnie dotrzeć do Polany Artayi.

     
  5. Nindalas

    Nindalas Forum Greenhorn

    Misje "Zagubieni w lesie" skończone !!! :D

    Na pierwszej mapie z nagrania, podczas przechodzenia całej drogi jeszcze raz, znalazłem pień po lewej stronie od mostu i jego brałem cały czas. Nie wiedziałem, że będzie to inna sekwencja przejść, tych grzybek też nie widziałem. Jak o nich napisałeś, to nie wiedziałem o jakich grzybkach jest mowa, dopiero później zwróciłem na nie uwagę na nagraniu. Misje udało się skończyć...

    Dzięki za pomoc !!! :)

    Nindalas
     
    BA_Yahiko likes this.
  6. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    Problem został rozwiązany, więc zamykam temat.
     
Thread Status:
Not open for further replies.