Propozycje Zmiany

Discussion in 'Sekcja Polska' started by .killer., Jul 19, 2022.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
?

Czy gra idzie w dobrym kierunku?

  1. Jest dobrze

    0 vote(s)
    0.0%
  2. Przed BP wiele pracy

    5 vote(s)
    50.0%
  3. Kiedyś to było

    5 vote(s)
    50.0%
  4. Mehhh zawsze są inne gierki

    0 vote(s)
    0.0%
  1. .killer.

    .killer. Junior Expert

    Chciałbym poruszyć temat ,,Co nas w oczy kole - BP nie ułatwia życia"
    Jeśli wątem poruszony jest w złym miejscu proszę o przeniesienie.

    Jak wszyscy zauważyliśmy gra w ostatnim czasie nie ma sobie dobrze....spadki aktywnych graczy, odejścia załogi BP do konkurencyjnych firm (info z Twitch'a), porzucenie Kalendarza Rocznych Hotfixów, niepotrzebne poświęcanie czasu nad nowymi skinami, petami, wierzchowcami etc.
    Przez wieeeele lat w DSO byłem światkiem wzlotów i upadków tej gry, wprowadzania i wycofywania pewnych mechanik, które nie zawsze przynosiły oczekiwane rezultaty.
    Po tych wszystkich latach nadal jestem zdziwniony, iż nie zostały wprowadzone/naprawione/usunięte pewne rzeczy:

    System dropu monet-jedna z najbardziej bezsensownych mechanik w tej grze. 13 miedzi tu, 17 miedzi tam, a ulepszenie klejnoty 55k golda.....system ten powinien być usunięty-zarobek tylko z misji, bądz sprzedaży itemów(czyli tak jak to faktycznie wygląda), bądz zmieniony do postaci rzadszego wypadania monet, lecz w ilości, która miałaby jakiekolwiek znaczenie.

    Czas ładowania mapy-to jest jakaś tragedia. Powinno być to naprawione w trybie natychmiastowym. Zawszę świetnym rozwiązaniem jest renderowanie mapy kawałek po kawałku, zamiast całej na raz. Ja sam mam dobry komputer, dobry internet, czas ładowania mapy to 5-8sec, a są gracze, którzy mają jeszcze gorzej. Nie mówie, są też ci co ,,cyk" mapa załadowana. Nie wiem od czego to zależy, możliwe że od regionu.

    BP zasługuje na dużą pochwałe za zmiane nagród paska eventu Pełnia i Nów Księżyca, świetny pomysł, daje dużego boosta. Po łapach powinni za to dostać za zepsucie najlepszego eventu, czyli Pokonać Niezwyciężonych.

    Strasznie w oczy boli też fakt, że naremianniki z Mortisa u łuka świecą tylko z jednej strony :(

    System sprzedaży też pozostawia wiele do życzenia...powinna być wprowadzona możliwość sprzedaży całej zakładki inwentarza zamiast męczyć się z każdym pojedynczym przedmiotem.

    Nie mówie już o nowych mapach, bossach, ( broń Boże o wprowadzeniu wyższego lvl) bo tak łakomy nie jestem :)

    Dzienne zadania też powinny przynosić większy zysk. Członkowie premium zapewne rollują każde zadanie i wybierają te, które dają Fragmenty Zagłady, czy jak to się teraz tam nazywa.

    Potenciał mapy Czeluści Zagłady jak i odłamków też jest zmarnowany.

    Sama Gra ma coś w sobie, ten urok, coś co ciągnie przed kompa, lecz ma wiele aspektów, które po naprawieniu potrafiłyby przyciągnąć wieeeele nowych graczy, np. wyżej wymienione przeze mnie.

    Piszcie sami co według was powinno być wprowadzone, bądź naprawione...jestem ciekaw.
    Zapraszam do dyskusji.
     
    BKGREG likes this.
  2. BA_Yahiko

    BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

    .killer. - edytowałem jedną z Twoich odpowiedzi w ankiecie, z racji zawarcia w niej nazwy gry niepowiązanej z właścicielem Drakensang Online.
     
    .killer. likes this.
  3. Kernelly

    Kernelly Junior Expert

    Szczerze mówiąc rozumiem twoją opinię i pogląd na grę, ale według mnie jeżeli chodzi przede wszystkim o aktywność graczy to sama gra nie ma się wcale aż tak źle. Ta inicjatywa z wejściem na Steama dużo dała. Na Grimmagu i na Heredurze widzę nowych graczy, więcej graczy w lokacjach początkowych - co cieszy. Za niedługo CE - nowa treść, dodadzą według moderatorów na Diskordzie nowe lokacje, przeciwników, przedmioty i zadania więc to też nie ma się źle jak dla mnie. Wszystko trwa, ale to normalne, no bądź co bądź Drakensang to wciąż nie jest gra która bije rekordy popularności, ale nie jest z nią źle, toczy się i rozkręca i według mnie będzie miała nowy brzask w następnych miesiącach. Pozdrawiam.
     
  4. Glogi

    Glogi Junior Expert

    W mojej subiektywnej opinii nasuwają mi się kilka takich pomysłów które by mogły trochę grę uatrakcyjnić:

    1.Budowanie siedziby gildii a w niej być może swojego własnego domu. Wspólny wysiłek finansowania i zbierania surowców różnego rodzaju we wszystkich lokacjach mógłby być też bardzo grywalną zabawą w tej grze. Surowce które potrzeba by do budowy danych budynków w gildii można by było zróżnicować. To otworzyło by znowu wszystkie lokacje jako grywalne na "end geimie". Budynki gildyjne i własne domostwo mogłyby też generować pewne krótkotrwałe buffy, które dawałby jakieś nieduże korzyści. Po za tym dawało by to dużo interakcji i klimatu wśród członków gildii.

    2. Denominacja obrażeń jako możliwość w ustawieniach. Ja bym to skrócił o 6 miejsc po przecinku czyli np zamiast powiedzmy 2878125 obrażeń ja bym osobiście wolał 2,8. Wiece grafiki mniej cyferek. Oczywiście można teraz całkiem to wyłączyć, jednak mi brakuje tu czegoś pośrodku.

    3. Coś dla tropicieli. Raz dnia nie wiadomo kiedy i gdzie pojawiałby się artefakt który dawałby lepsze korzyści dla znalazcy niż normalny drop.Mogłoby to być np jakaś większa paczuszka mrocznych monet czy drakenów albo konto premium na jeden dzień. Ważne żeby zachęcić graczy być może tych mniej doświadczonych do poszukiwań. Artefakt byłyby bardzo trudny do znalezienia ale dałoby to pewien dreszczyk odkrywania i radość ze znalezienia skarbu.

    4.Na obecną chwilę mi osobiście przydałoby się zwiększenie maksymalnych poziomów rozwoju kamieni, run nawet za horrendalne ceny i ilości pyłu. Bo było to sporym motywatorem jak dla mnie w tej grze, a teraz nie mam tak naprawdę co robić w grze. Alternatywą tej propozycji było by zwiększenie limitu opali z 10 np na 50 w noszonym sprzęcie, lub całkiem zlikwidować limity.

    Ja lubię klimat w grach wiec czym go więcej tym lepiej :). Takich kilka myśli rzuciło mi się do głowy
     
    Last edited: Nov 27, 2022
  5. merisen12345

    merisen12345 Forum Apprentice

    Ja bym przywrócił podnoszenie lvlu przedmiotów za glify , co było w latach poprzednich na tą chwilę są używane do przenoszenia zaklęć i podnoszenia z green na blue i w góre , i w zasadzie po pewnym czasie są nie używane a była by to spoko opcja dla starych i poczatkujących graczy którzy zaczynają przygodę , lub nawet dla kiszonek pod arenę :) Można by było też pomyśleć nad rozbudową skrzynki oraz inwentory postaci .
     
    Last edited: Dec 15, 2022