Announcement PVP Roadmap

Discussion in 'Sekcja Polska' started by VenusIT, Sep 22, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. VenusIT

  VenusIT Commander of the Forum

  PVP - planowanie i priorytety

  Data publikacji: 07.11.2019


  Drodzy Bohaterowie Drakensang!


  pp1.jpg


  W pierwszej kolejności pragniemy podziękować za feedback i pierwsze wrażenia, jakie dotarły do nas poprzez Ekipy, Forum, ankiety, filmy zamieszczone na YouTube, komentarze na naszych portalach społecznościowych odnośnie pierwszych ogłoszonych w "Liście.." oraz zaprezentowanych na serwerze testowym zmian w PVP.

  Ogromnie doceniamy Wasz wkład i wsparcie, by pomóc nam ulepszyć grę.

  Pragniemy jednocześnie wyjaśnić w tym ogłoszeniu, że zmiany w PVP w nadchodzącej aktualizacji 213/4 są tylko początkiem nowej ery PVP. Ograniczenie możliwości bojowych graczy pozwoli wyprowadzić PVP na nową i lepszą drogę. To pierwszy krok, by przywrócić aspekt zabawy, akcji oraz odpowiedniego nagradzania na arenach.

  Jesteśmy przekonani, że warto osiągnąć ten cel, jednak zdajemy sobie sprawę, że czeka nas wiele pracy i stoimy przed trudnym zadaniem. Od momentu, gdy ogromna aktualizacja 213/4 wejdzie na serwery, PVP stanie się jednym z naszych priorytetów. Oznacza to, że skupimy się na monitorowaniu walk PVP, analizowaniu informacji z PVP, zbieraniu komentarzy i feedbacku ORAZ, co najważniejsze, zaprezentujemy Wam w aktualizacji 215 mapę rozwoju PVP.

  Skupimy się w niej na stworzeniu nowego połączenia pomiędzy PVE i PVP (takiego jak sprzęt PVP, czary PVP itp), tak by praca włożona w rozwój postaci skutkowała na PVP, jednak w bardziej zbalansowany i sprawiedliwy sposób, niż ma to miejsce teraz.

  Nie możemy obiecać na pewno, ale postaramy się, aby mapa rozwoju PVP zawierała takie rzeczy jak rankingi PVP, uaktualnione drzewko PVP, nowe areny PVP, akcje specjalne PVP itp, itd, jednak musimy to powtórzyć: wszystko to będzie zależeć od wsparcia i danych, jakie otrzymamy po wejściu aktualizacji 213/4 oraz od czynników ekonomicznych i technicznych.

  Będzie to część planowanych zmian poprzez priorytety.

  Wyczekujemy Waszych komentarzy oraz dziękujemy za nieustające wsparcie poprzez te wszystkie lata!


  Pozdrawiamy
  Wasza ekipa DSO
   
 2. VenusIT

  VenusIT Commander of the Forum

  PVP Roadmap

  Data publikacji: 07.02.2019

  Bohaterowie Dracanii!


  PVP Roadmap

  pp2.jpg

  Krok 1

  Sezony i rankingi PVP

  Wraz z aktualizacją 218 planujemy wprowadzić sezonowy system PVP, podobny do istniejącego rankingu PVE.

  Podczas trwania sezonu PvP gracze będą otrzymywać punkty za uczestnictwo/wygrane walki PvP a pod koniec sezonu otrzymają nagrody odpowiadające ich pozycji w rankingu PVP.

  Ta nowa funkcja PvP wprowadzi także kompletnie nową strukturę rankingów PVP. Zniknie tradycyjny podział na rodzaje aren, a pojawi się podział na walki solo i grupowe. Będzie też oczywiście ogólna tablica rankingowa, resetowana wraz z każdym nowym sezonem.​

  Paski postępu rankingów

  Aby dać graczom możliwość zdobywania nagród podczas sezonowych walko o dobrą pozycję rankingową wprowadzimy paski postępu dla rankingu PVE oraz PVP. Gracze będą zdobywać punkty w rankingach i jeśli osiągną odpowiedni postęp podczas określonego sezonu otrzymają specjalne nagrody.

  Nowe okno doboru / Cykl bitew

  Aby poprawić sytuacje z doborem graczy wprowadzimy także zupełnie nowy system cyklu bitew. Oznacza to że tylko jeden rodzaj bitwy będzie aktywny w określonym momencie i gracz będzie musiał wybrać, czy będzie uczestniczył w walce grupowej czy solo.

  Nowy system wymusi kompletnie nowe okno rejestracji. Okno pozwoli nie tylko na wybór rodzaju bitwy, do której chcesz dołączyć, ale także pozwoli na przegląd twojej aktualnej pozycji w rankingu, przegląd obecnego systemu sezonu rankingowego oraz nadchodzących bitew. Planujemy także wprowadzić przegląd map bitewnych w opisach tychże map.

  Nowe areny walk

  Zamierzamy także wprowadzić nowe pole bitwy oraz wariacje istniejących aren. Naszym planem jest wprowadzić i testować nowe areny walk, na bardziej podstawowych zasadach. Zaczniemy wraz z nową wersją rozgrywki 5vs5. Planujemy także przywrócić stare typy meczy, jak na przykład ośmioosobową walkę

  Krok 2

  OŚWIADCZENIE: Pamiętajcie, że Krok 2 i 3 są na etapie planowania /projektowania. Pragniemy zebrać tak wiele opinii, jak to możliwe, zanim wkroczymy w fazę projektowania detali tych nowości.

  Uaktualnienie drzewka PVP

  Jeśli chodzi o rozwój drzewka PVP planujemy wprowadzić wiele nowych talentów PVP oraz kolejne poziomy drzewka PVP do zdobycia. Głównym zamysłem jest, aby rozwój talentów PVP rekompensował różnice klasowe. By dać przykład:
  Rycerz Zakonu Smoka potrzebuje swoich zdolności ruchowych, aby zbliżyć się do graczy. Jest to czasem ciężkie, jeśli zdolności mają cool-down. Jeden z talentów pozwoli rycerzowi redukować czas oczekiwania na zdolności jego ruchu. Może brzmi to teraz jak nieustanny stun, ale planujemy także wprowadzić częściową odporność na ogłuszenie, w formie jaka istnieje w tej chwili na bossach. Oznacza to, że jeśli gracz zostanie zestunowany będzie odporny na ogłuszenie przez kilka następnych sekund. Innym przykładem braku balansu jest umiejętność leczenia się występująca u Rycerzy Zakonu Smoka i Parowych Mechanikusów kontra jej brak u Czarodziei Kręgu i Strażników Lasu. Jak napisaliśmy wcześniej chętnie wysłuchamy waszych sugestii i pomysłów w tej kwestii.

  Udoskonalenie doboru.

  Kolejną nowością, jaką wprowadzimy będzie jeden poziom PVP graczy. Oznacza to, że zniesiemy poziom postaci dla walk PvP i każdy bohater będzie mógł uczestniczyć w PVP, używając tych samych podstawowych statystyk.

  Pozwoli to, niezależnie od poziomu postaci, na uczestnictwo w puli doboru graczy, znosząc tym samym podziały walk ze względu na poziom postaci.​


  Pasek umiejętności PvP oraz zestaw umiejętności

  Planujemy także wprowadzić pasek umiejętności PvP, który pozwoli konfigurować umiejętności pod walki PvP. Pojawi się także zestaw umiejętności, który będzie automatycznie aktywowany na czas walki PvP.
  Obie nowości wymagają usunięcia poziomu bohatera na czas walki PvP, tak aby mógł użyć wszystkich talentów bez restrykcji levelowych.​

  Wyposażenie PvP

  Wyposażenie PVP będzie największą zmianą na tym etapie zmian. Gracze otrzymają kompletne wyposażenie PvP, które będzie mogło być użyte tylko na arenach PVP. "Standardowe" wyposażenie zostanie deaktywowane podczas bitew PVP.

  Planujemy także, podczas tej aktualizacji, wprowadzenie specjalnej zakładki w inwentarzu na wyposażenie PVP. "Specjalną" właściwością tej części inwentarza jest to, że Gracz nie będzie mógł ich usunąć - będzie ona działała bardziej jak torba na składniki. Oznacza to, że wyposażenie PVP jest nienaruszalne.

  Handlarz PvP będzie oferował za znaczki sławy ulepszoną wersję wyposażenia PVP i jeśli gracz zakupi ulepszony sprzęt PVP zastąpi on automatycznie w zakładce obecną wersję.

  Kolejną nowością będzie wprowadzenie sezonowego i stałego wyposażenia PVP. Sezonowy zestaw PVP będzie resetowany wraz z nowym sezonem, a stały pozostanie w inwentarzu.
  Planujemy także możliwość zdobycia stałego wyposażenia PvP w eventach lub jako nagrody z rankingów, być może jako drop z potworów PvE

  Zaoferujemy także możliwość stworzenia na stole warsztatowym wyposażenia PVP z posiadanego wyposażenia PVE, by Gracze mogli użyć rozwoju postaci PVE jako atrybutu na PVP.

  Krok 3

  Ostatni etap udoskonalenia PVP będzie oferował nowe treści, takie jak misje, osiągnięcia i wyzwania dzienne.
  Na tym etapie użyjemy także wsparcia społeczności, aby udoskonalić i poprawić wprowadzone wcześniej zmiany.

  Misje PVP

  Planujemy usunąć obecną formę misji PvP i wprowadzić nowe wymagające questy, z nowymi nagrodami oraz większą różnorodność wyboru zadań.​

  Osiągnięcia PvP

  Wraz z nowym systemem PvP oraz zmianami wprowadzonymi logiczne wydaje się dodanie nowych osiągnięć PVP. Gracze mogą zatem oczekiwać osiągnięć typu "Zdobądź wyposażenie PvP na poziomie X podczas tego sezonu" lub "osiągnij PVP poziom Y", itp.
  Zamierzamy także wprowadzić, po raz pierwszy w DrakesangOnline, nagrody za osiągnięcia
  Wyzwania dzienne

  Planujemy także opracować na nowo system dziennych wyzwań poprzez dodanie nowej zakładki tylko dla PvP. Oznacza to, że gracze będą mogli wybrać do dziewięciu wyzwań dziennych, z nowymi nagrodami. Zmiana ta pozwoli na wprowadzenie do zadań dziennych PVE questów dla Sekretnych Kryjówek lub dla nowych poziomów.​
  Pozdrawiamy
  Wasza Ekipa DSO.
   
Thread Status:
Not open for further replies.