Feedback PvP Sezonu Etkinliği Hakkında Geri Bildirimleriniz ve Sorularınız

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Menekşe, Sep 21, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Menekşe

Menekşe Moderator Team Drakensang Online

Merhaba arkadaşlar,

PvP Sezonu Etkinliği Hakkında sorularınızı, geri bildirimlerinizi, öneri ve şikayetlerinizi vb. durumları bu konu başlığı altından yapabilirsiniz.

Saygılarımızla, keyifli oyunlar dileriz.

Beta likes this.
  2. markusa1980

markusa1980 Forum Apprentice

ilerleme neden gelmiyor ?

3. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba @markusa1980,

Öncelikle bu hatanın iletildiğini, fakat pek olumlu sonuç alamadığımızı belirtmek isterim.

PvP sezon ilerlemesindeki sorununuz aşağıdaki yönergeleri uygulayınca muhtemelen çözüme kavuşacaktır:
    İlk olarak hiçbir maça girmeden iki tur 1v1 veya 8FFA maçlarına giriniz. Bireysel modda maça girdikten hemen sonra bir turda grup modunda savaş yapınız.

İyi oyunlar, iyi forumlar dilerim.

Menekşe likes this.
  4. markusa1980

markusa1980 Forum Apprentice

büyücünün skill mesafeleri korucu dan daha fazla daha uzaktan vuruyor sersemletme skill leri de çok yavaş ve yakalamıyor pvp de oyunda aşırı derecede bug var bazı oyuncular manken gibi kostüm değiştiriyor ve özellikle patlayan ok ve av oku skillerinde bug oluşuyor merkez ekip bunu ne zaman düzeltecek bununla ilgili bildirimde bulunur musunuz ? korucu karakterini pvp de perişan ettiniz büyücü karakterine bu kadar kıyak fazla olmadı mı donmuş küre skilinin nasıl bu kadar fazla hasar verdiği de sorularım arasında.

ilerleme hala gelmiyor neyse sezon bitti ben çok fazla pvp yapıp puan toplasam da başkası birinci oldu merkez ekipten hakkımı istiyorum benim topladığım puan 1. olan karakterden daha fazla eğer adalet anlayışı düzgünse merkez ekip in bunu düzeltir. patlayan ok ve av oku bug a giriyor ve büyücünün menzili korucudan daha uzun bunula ilgili düzeltme yapılmasını istiyorum.

bildirim yaptın mı mod arkadaş merkez ekibe

Last edited by moderator: Oct 25, 2019
  5. Menekşe

Merhaba @markusa1980,

Yetenek mesafeleri konusunda, bazı yetenekler haricinde, diğer yeteneklerin menzili aynıdır. Bu konuda herhangi bir hata yok, eğer şikayetiniz varsa sürümlerin geri bildirim konusuna yazabilirsiniz.

PvP Sezonu'nda bazı oyuncuların ilerleme alamaması hususunda bir çok geri bildirim yapıldı fakat henüz çözüme ulaşılmamıştır. Bu sorununuza kendi imkanlarımız içinde verebileceğimiz tek cevap burada bulunmaktadır.

Saygılarımla.

Beta likes this.
  6. Square212

Square212 Someday Author

3 sezondur aynı problem var ilerleme gelmiyor her defasında onlarca geri bildirim yaptık ama nafile. Eğer bu problemi çözemiyorlarsa yeterince uğraşmıyorlardır ya da yeterli kapasitede çalışanları yok, bir kere oldu hadi ikinci defa da oldu ama üçüncü defa daha aynı problemi yaşıyorsak bir dönüp kendilerine baksınlar yeterli çabayı gösteriyorlar mı bu hatayı çözmek için.

Menekşe likes this.
  7. Sayaa

Sayaa Someday Author

Katılıyorum.

Last edited: Dec 2, 2019
  8. Laviηia

Laviηia Regular

Bende ilerleme alamıyorum. PvP, Rol Oyunlarının can damarıdır. PvE'den sıkılan oyuncu PvP'ye yönelir ve kendini, emeğini bir nevi diğer oyunculara kanıtlamak ister. PvE'nin sürdürülebilirliği kesinlikle PvP'ye bağlıdır. Rekabette burdan doğuyor. Yani demem o ki, sürdürülebilir bir oyun ortaya çıkarmak istiyorsa BP, bir an önce şu PvP olaylarını (dengeleme, event vs.), oynanabilirliğini ve oynanırken zevk veren bir PvP ortamını ayarlaması gerekir. Eğer bu istenilen, şirket için maddi konuda eksi bir etkiye neden oluyorsa -ki sanmıyorum- inanın o zarara girmeye değer (ki zaten kaybedebilme ihtimaliniz olan o maddi değeri, yeni oyunculardan çok daha fazlasıyla çıkarırsınız), çünkü PvE bir yere kadar. Artık her türlü canavarın (Boss, Lider, Gözcü, Muhafız, Eşsiz, Değerli) ataklarını, skillerini ezberledikten sonra insanın tekrar tekrar aynı şeyleri yapması, kendi kendine 'Ben şu an ne yapıyorum? Amacım ne?' diye sormasına neden oluyor. Siz Rol Oyununda oyuncunun elinden rekabet edebileceği sistemi alırsanız veyahut bu sistemi adaletsiz bir biçimde ayarlarsanız, takdir edilebilir ki oyuncu kaybedersiniz.

Şu oyunu ilk çıktığı zamanlar, daha düşen itemlerin değerlerini hakikat kristaliyle ortaya çıkardığımız zamanlardan, düşen paraların premium ile otomatik toplandığı zamandan beridir oynuyorum. Kaç senelik oyuncuyum, öyleyim, böyleyim, şirket hiç bişey yapmıyor, şirket hep maddi değeri ön planda tutuyor, oyuncunun ne düşündüğünü, oyunun oynanabilirliği, oyunun kalitesini hiç düşünmüyor falan filan demiyeceğim. Değinmek istediğim konu, insanlar gerçekten bu oyunu seviyor. Ama inanıyorum ki (ben dahil) çoğunluğu bırakıp, ara ara tekrar başlayıp, sonra yine hiç bişey değişmemiş deyip tekrar bırakan oyuncularız. Gözünüzü seveyim bir çeki-düzen verin şu oyuna artık. Ayrıca hiç reklamda vermiyorsunuz. Bu oyun düşük bütçeli bir oyun değil! Ben oynadığım oyunun reklamını görmek istiyorum. Yeni oyuncuların varlığını görmek istiyorum. Verin Video Platformlarına reklamınızı. Nedir ki! Reklam olmadan hiç bir şirket ayakta duramaz. Şirketleri gündemde tutan reklamdır. Şirketlere para kazandıran reklamdır!

Sayın @Menekşe,
    Rica ediyorum, raporlarınıza bu söylediklerimi ekleyin. Ve geri bildirim almadığınız her sonuçta tekrar gönderin.Aldığınız geri bildirimi de lütfen burada paylaşın. Oyuncular olarak, çalıştığınız sistemi gerçekten merak ediyoruz. Oyunun büyük bir çoğunluğunu oluşturan millet olarak, gerçekten ne düşündüğümüze değer veriyorlar mı merak ediyoruz. Lütfen geri bildirimi bizlerle paylaşın..

Saygılarımla,
    İyi forumlar, iyi oyunlar.

aBDuLHaMiTHaN likes this.
  9. Laviηia

Laviηia Regular

Merhabalar @Beta,

Bu açıklamayı biraz daha açar mısınız? 8FFA maçları nedir? Hiçbir maça girmeden iki tur 1v1 derken neyi kastettiniz?

Last edited: Dec 11, 2019
  10. Firetouch

Firetouch Forum Greenhorn

Öncelikle iyi günler. Benim 55 lwl cüce hesabım var. Şu ana kadar gözlemlediklerime baktığımda pvp de puan ilk 3 kazanmayı kaideye alıyor. Eğer 2-3 kez kaybettiğiniz 3 kez kazandınız diyelim yine puanınızı alıyorsunuz ama belli bir puan içinde. Bu puana etki eden şeyler ise premium/delux varsa ,şöhretler kısmından halkın sevgisini kazanma adlı skill ya da herhangi bir bonusla arttırılıyor. Gelelim mantıksız yere. Şu etkinlikte cidden 3milyon puanı kasabileceğine inanan var mı ? 5v5 atıp hiç yenilmeyip alabileceğimizin en iyi puanını alsak dahi puan fullenemez. Peki neden bu kadar puan barı var ?
    2. sorunsa şu, korucu sıralamasında dikkat ederseniz *** isimli birisi var. 13 lwl kendisi yan çar falan fistan derken günlük min 100k şöhret kasıyor ama üsttede yazdığım gibi hala 13 lwl bunları nasıl beceriyorlar. Millet kendi zar zor kasılırken yan çarlarla 5v5 1v1 atarak sıralama giriyorlar. Cücede de sıralamaya bakarsanız kimin yan çarlarla kastığı belli oluyor. Buna bir çare getirilebilirse sevinirim demek isterdim ama imkansızı istemek olur :)

Last edited by moderator: Dec 11, 2019
  11. Menekşe

Merhaba @Laviηia,

Sayın @Beta'nın belirttiği PvP modu bir süredir oyunda bulunmamaktadır. Hatırlarsınız ki 8 Kişinin tek olduğu bir PvP moduydu. İki tur 1v1 ise klasik 1v1 PvP maçına iki kez kayıt yaptırıp oynadıktan sonra demek istemiştir.

@Firetouch,

PvP Sezonu ile ilgili oluşan problemi iletmiş bulunmaktayız. Lider Tablosu gün içerisinde en iyi 3 maçınızı kayıt almaktadır. Oyuncuları direkt olarak şikayet ederken bunu lütfen Destek ekibimize iletiniz. Bildiğiniz üzere forum üzerinden bu konularda yardımcı olamamaktayız.

Sevgilerimle, iyi günler dilerim.

Beta likes this.
  12. RookieAnqeL

RookieAnqeL Someday Author

pvp sezonundaki genel sıralama alanın da puan neye göre artıyor acaba? 150 puanda kaldı günlerdir öyle

13. Menekşe

Merhaba @RookieAnqeL,

PvP Sıralamalarında oluşan hatayı merkez ekibimize iletmiş bulunmaktayız.

Beta and RookieAnqeL like this.
  14. İyiliktenYoksun

İyiliktenYoksun Forum Greenhorn

Merhaba sayın Modlarım ve Adminlerim, PvP sezonu aylardır gelmiyor. Bunun nedenini biz oyuncular olarak bilmiyoruz. Eğer PvP sezonunda ki oluşan bazı bugları düzeltmek için böyle olduysa neden bu kadar uzun sürdü? Sizin PvP sezonu hakkında bir bilginiz var mı?

15. Beta

Merhaba @İyiliktenYoksun,

Konu hakkında maalesef bilgimiz bulunmamaktadır. Etkinliklerin ne zaman geleceği merkez ekibimiz tarafından belirlenmektedir. Umudumuz hatasız bir şekilde gelmesidir.

Menekşe and İyiliktenYoksun like this.
  16. İyiliktenYoksun

Merhaba, bir sorum hakkında sizden yardım isteyecektim. 6v6 pvp müsabakasında kırmızı takım veya mavi takım rastgele mi seçiliyor? Yoksa herhangi bir taktikle istediğimiz takıma girebilme şansımız var mı? Şimdiden teşekkürler yardımınız için.

17. Beta

Merhaba @İyiliktenYoksun,

Hangi takımda olacağınız rastgele olarak gelmektedir. Sürekli olarak kırmızı takıma bile yerleştirilebilirsiniz.

18. ArcherX

ArcherX Forum Apprentice

günün çoğunda pvp yapıyorum fakat hesabıma pvp bugu geldi tamda sıralamanın geleceği gün.5v5 girmiyor birçok kişiyo olmuş sporta yazıyoruz. yeni yama gelene kadar böyle kalacakmış ?:) Rezaletten başka birşey değil..
    2. olarak Okçunun patlayıcı ok bugu hala aynı şimdide adrenalin bugunu keşfettim patlıyor çalışmıyor mana da gidiyor. yarın ne çıkacak bakalım hep birlikte..

BAMBAM21 likes this.
  19. İyiliktenYoksun

Merhaba sayın adminlerim ve modlarım, tekrardan ben :D .
    Size tekrardan bir sorum olacaktı kendi levellerim benle aynı 1v1 atıyor ve etkinlikte yazan açıklamaya göre en iyi 3 oyun sıralamada sayılacaktır diyor. Tanıdığım bir kaç adamla aynı kasmama rağmen onlar benden daha fazla puan alıyor. Örnek veriyorum ben 9-10k Puandayken kendileri 14-15k bunun bir taktiği falan varsa söylerseniz mutlu olurum. Kendimi güvene almak için günde 3 değil 20 30 el 1v1 atıyorum yinede geçemiyorum onları. NOT: Hemde; Günlükten gelen bonus ve anderle aldığım %200 bonus la bile geçemiyorum saçmalığa bakar mısınız. Onlara sorduğumda andermant harcamadıklarını, öylesine 1v1 girip bu puanı kastıklarını söylediler. Peki ben nasıl kasamıyorum o kadar zahmete girdiğime rağmen? Lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkür ederim . Ayrıca benle aynı seviyedeler...

Last edited: Aug 3, 2020
  20. Damm1tmaN

Damm1tmaN Someday Author

Az önce biraz 1vs1 yapayım dedim karşıma sağlam bir savaşcı geldi. İlk turu kazandım 2. tur adamın derisi bitince bekçi atıp girdap açmaya çalıştım 2 yetenek de aktif olmadı ve bedavan 2. turu o kazandı. 3. turda tekrardan girdabı açmadı rahat rahat geldi kesti ve oyunun aylardır süren hataları yüzünden bedavadan maçı verdim. Bu kadarı fazla olmadımı artık? Hataları düzeltmiyorsun bununla kalmayıp pvp eventi getiriyorsun. Pvp eventinin kendisi zaten hatalarla dolu. Event geldiği gibi adamın biri gitti 1 haftada 11-12m kastı kimsenin bunu sorguladığı yok. Bu oyun nereye gidiyor bilmiyorum.

Square212, ArcherX and aBDuLHaMiTHaN like this.

Share This Page