Discussion Pytania dotyczące Czarodzieja Kręgu

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
 1. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Drodzy Gracze,
  mag.png

  w tym wątku możecie zadawać pytania dotyczące Czarodzieja Kręgu a także dyskutować na temat statystyk oraz unikatowych, legendarnych i nadzwyczajnych przedmiotów dla wszelakich wyznawców magii, niezależnie od wielkości pałki ;)

  Wątek stanowi połączenie 5 wątków ze Forum PL. W związku z tym pamiętajcie aby używać opcji "Odpowiedz", aby gracz do którego się zwracacie mógł odnaleźć Waszą radę.
   
 2. BA_Bastet

  BA_Bastet Board Administrator Team Drakensang Online

  Progi prędkości dla Czarodzieja kręgu

  CZARODZIEJ KRĘGU

  Magiczny pocisk / Lodowy pocisk /
  Piorun łańcuchowy

  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Porażenie piorunem / Meteor

  [​IMG][​IMG]

  Ognista kula

  [​IMG]
  1,034
  1,111
  1,200
  1,304
  1,429
  1,579
  1,765
  2,000
  2,308
  2,727
  3,333
  1,030
  1,097
  1,172
  1,259
  1,360
  1,478
  1,619
  1,789
  2,000
  2,267
  2,615
  3,091
  3,778
  1,026
  1,081
  1,143
  1,212
  1,290
  1,379
  1,481
  1,600
  1,739
  1,905
  2,105
  2,353
  2,667
  3,077
  3,636
   
  Eradan111 likes this.
 3. Eradan111

  Eradan111 Junior Expert

  Co polecacie do naramów q5? Myślałem o bonie 4x zbroja, bo większość przeciwników bije fizycznymi, ale z drugiej strony z odpornością jest większy problem.

  Warto by w końcu dodać, że próg kulki to również próg sferki
   
 4. ΣMiwel

  ΣMiwel Forum Ambassador

  Te progi są przestarzałe. To są aktualne progi:
  [​IMG]
  Ostatnia kategoria to niezależne od prędkości ataku.
   
  Majkelix likes this.
 5. vortex0811

  vortex0811 Padavan

  Ktos napisze jak najlepiej dac kamyki dla maga?
  Na ta chwile mam tak:
  Amulet - 5x diament
  Plaszcz - 5x diament
  Pas - 5x diament
  Pierki - 10x ametyst
  Lapki - 5x ametyst
  Buty - 5x ametyst
  Klata - 5x cyjanit
  Naramy - 5x cyjanit
  Helm - 5x cyjanit
  Rozwaze kazda propozycje :)

  EDIT: Czy majac kamyki 90x1 33x4 osiagne tlye samo/wiecej dmg na broni BM? Dodajac dodatkowo +45% szkod wiecej dla tej broni? Aktualnie mam bron q4
   
  Last edited: Oct 6, 2019
 6. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan

  Z tego co pamiętam z ostatnich postów, które miały miejsce dwa lata temu, rubiny idą na korzyść krwawej runy dopiero w momencie, gdy uwzględniamy ją bez setu Dragana. Glifowanie i tierowanie szkodzi ich procentowaniu, a set Dragana zmniejsza ten współczynnik całkowicie do zera w niektórych przypadkach. Co nie zmienia faktu, że efekt z tymi operacjami daje obiektywnie lepsze rezultaty.

  Nie wiem jednak jak jest teraz, gdy siła kamieni została zwiększona do 90.
  Niedługo robię ostatniego niebieskiego i nigdy się nie zastanawiałem, jaki byłby to przyrost obrażeń, lub jego brak.

  Jeśli jakiś mod jest skłonny do pomocy i ewentualnego wyprowadzenia mnie z błędu (bo wiem, że pewnie popisałem głupoty w pierwszych akapitach), to byłbym wdzięczny.
   
  Last edited: Oct 8, 2019
 7. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Poprzez "+45%" masz na myśli to, że na obecnej q4 masz 4x złote i skleiłeś 4x platyny? To, ile faktycznie zyskać da się łatwo policzyć - ale brakuje mi danych. Jaki tier ma te q4, a jaki BM? Jakie podstawy? Czy nosisz Dragana?

  Zgadza się - noszenie setu Dragana zmniejsza przewagę BM nad q4/q7. Z kolei lepsze rubiny działają na korzyść krwawej.

  Jeszcze na polskim forum wypowiadałam się w tej sprawie i doszliśmy do wniosku, że ostatecznie, hipotetyczne wyniki są zbliżone ;) w tym przypadku lepiej będzie podziałać na konkretnych liczbach, dlatego potrzebuję więcej danych :)

  Tam akurat pracowałam na przykładzie 2 królewskich rubinów i 3 świętych, podstawie wynoszącej 100% oraz 4 platynach, gdzie rezultat dla tierów 4, 5 i 6 wynosił odpowiednio +22,1%, +20,1% i +18,4% (bez Dragana) oraz +11,8%, +10,0% i +8,4% (z Draganem) dmg na korzyść krwawej.
   
  Last edited: Oct 8, 2019
  MRDarak31 likes this.
 8. vortex0811

  vortex0811 Padavan

  Bedzie juz to zbedne :) Na q4 mialem podstawe 1220.200 (100%) i 317% w zakleciach. Teraz mam bm 616.808 (98%) i 360% w zakleciach. Szkody takie prawie takie same (bm 50400 q4 50700) z ta roznica ze bm mam na t7 bo brak broni t8 :/.
  Czyli wedlug twojej teorii te 6% z helmu dragana niewiele wniesie? Lepiej zrobic karabe 4/4?
   
 9. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan

  Możesz zawsze iść pod pas zapału. Ale jeśli masz dzięki broni bm możliwość zamiany jakiegokolwiek hełmu, to nie widzę powodu aby tego nie robić, zwłaszcza że niedługo będzie set z Mortisa, który będzie idealny pod robienie takich eventów jak cyrk, milionowy i przeróżne na rajdy na bossy

  Teoretycznie 4/4 karabossy bardziej by sprzyjało zwiększeniu mocy kamieni gdy złożysz wszystkie 90 (oczywiście to by były drobne liczby), a bron 22% do górnych przegoniłby te 6% dla broni i dps byłby lepszy.

  Osobiście polecałbym iść pod klatę z q1 - tak, tracimy z nią 50% pancerza w podstawie kirysu, ale zauważ że dzięki niej tylko jeden przedmiot jest uzależniony od dodatkowej many dla twojego maga, a w przypadku karabossy - ponad cztery.

  Taka opcja daje większe poczucie bezpieczeństwa i umożliwia większe urozmaicenie buildu - pas zapału, set mortisa i inne, które nadejdą w przyszłości.
   
 10. vortex0811

  vortex0811 Padavan

  Mozesz wyjasnic co takiego daje pas zapalu skad go wziac? Tak samo z setem mortka ;p Bo nie bede teraz cos zmienic dla czegos o czym nic nie wiem :)
   
 11. KingsGambit

  KingsGambit Forum Expert

  pas za zapału jest z dnia premium więc raczej go nie dostaniesz prędko nawet jakbyś chciał. Set mortka jeszcze nie zaimplementowany, będzie w następnej łatce, ale nie wiem czy on jest takim fajnym pomysłem jako podstawowy set, bo redukcja hp jest gigantyczna. Jesteś na hita od każdego moba, na full naładowaniu nawet na niskich modach i masz jeszcze wtedy extra 0.5% na zgon kiedy ubijasz moba, więc jak go założysz to farma solo jest mordęgą. Nadaje się jedynie do gry w grupie więc ma sens tylko jako alternatywny set do podmiany i to w sytuacji, kiedy po drodze do bossa masz moby - czyli porty na q odpadają -, bo musisz go w końcu naładować xd
   
 12. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan


  Tylko że z ostatnich informacji wynika, że dzień premium wraz z pasem pojawi się właśnie w listopadzie.
  A daje on to samo co 3 części karabossy, ale z taką różnicą, że szkody nie są jedynie maksymalne. Trzeba jednak uzbierać 100 stacków za zabite moby, by buff się trzymał przy stałej minucie.

  Set Mortisa daje wciąż lepsze efekty na bossie niż 3/4 karabbossy, nawet bez specjalnego wchodzenia na jakąś mapę.
  Przecież bijąc bossa spawnują się wokół ady, które zawsze się nawet przypadkiem zbija - 2 stacki buffa za 2 ady = 20% szkód i już jesteś na plusie.
  Przypominam, że daje on 10% szkód i -5% życia za każdego pokonanego potwora, a efekt utrzymuje się permanentnie, można go wyzerować zdejmując jedną część wyposażenia. Przynajmniej tak się utrzymuje na testowym.


  Set jak najbardziej tylko do podmiany, a do hełmu nie trzeba nawet pakować platyn.
  Amulet to kwestia gustu. Także nawet jeśli ktoś się do tego setu nie przekona, to warto i tak wiedzieć że build bm oferuję właśnie taką możliwość
   
 13. vortex0811

  vortex0811 Padavan

  Z pasem zapalu moze byc problem bo nie "inwestuje w gre" no chyba ze deluxe zyciagne z rankow i bedzie ten dzien premium w ciagu tych 2 tyg. A co do mortka to nie wiedzi mi sie ginac na hita z jakims procenetem ze zgine bo zabije... Mozna wiedziec co oferuja przedmioty z mortka bez setu? Bo cos gdzies widzialem na discoredzie ze amulet ma regrnerowac mane
   
 14. KingsGambit

  KingsGambit Forum Expert

  Tak ma, ale nie wiem ile dla każdej z klas. Rycek ma ok 6,5-7,0 zasobu/sec. Hełm ma 80 coś tam bonu do szkód. Jeszcze za 2 itemy extra 10% zasobu.

  Set robi kosmiczny dmg tylko właśnie jak zdejmujesz częśc to bon się zeruje. A iść w to na bossa z zamiarem zabicia obstawy i nabicia części bonusu to dla mnie trochę zbyt wydumane. Może i wystarczy, to by miało wtedy ręce i nogi, ale w takiej sytuacji trzeba przełożyć, a żeby przekładać na wymianę to musi być realny zysk. Sporo liczenia aczkolwiek może i warto xd

  Tak czy siak nie podoba mi się mechanika setu, bo tego szajsu nie da rady nosić cały czas więc wracamy za przeproszeniem do nowej wersji wydmowego bo albo podmieniasz na bossie albo podmieniasz tylko z dobrą ekipą. W 1 przypadku jest mniej więcej to samo co z wydmowym czy q7 na meteorze, w drugim cały balans solo/grupa bierze w łeb bo jak tu balansować bossy jak jest set w którym w zamian za to, że jesteś na pierdnięcie komara i w gratisie padasz od czasu do czasu ni z tego ni z owego masz kilkukrotnie większy dmg. Ten szajs nawet nie nalicza do ogólnych tylko łupie tam gdzie jest Dragan i Krwawa... Najgorszy item jaki kiedykolwiek powstał w DSO jak dla mnie. Jakikolwiek balans będzie niewykonalny, a wcale bym się nie zdziwił jakby Bigpoint zaczął balansować moby i bossy zakładając użycie tego setu xdddd To dopiero byłaby komedia. Czysty skok na kasę ze stawiania jak dla mnie.
   
 15. vortex0811

  vortex0811 Padavan

  Jak kazda klasa bedzie miala to co rycek w amulecie to napewno sie skusze :) A co do setu mortka to poki nie powstanie jakas runa ktora chociaz zmniejszy negatywny efekt setu (cos podobnego z amuletem trujacych kolcow) to nigdy tego nie wloze :)

  Coraz czesciej slysze ze maja zepsuc bron krwawego czarodzieja. Chcialbym sie zapytac czy to prawda. Jakis tydzien temu dalem w nia 360% a teraz ja nerfia... Dlaczego mam poswiecic kolejny rok na zbieranie platyn??? Dlaczego ZNOWU nerfia maga mimo ze nie jest jakas super klasa? Ta firma robi wszystko zeby pozbyc sie wszystkich graczy? NIE MAM ZAMIARU ZBIERAC KOLEJNYCH PLATYN
   
  Last edited by moderator: Oct 12, 2019
 16. TL_Tyche

  TL_Tyche Team Leader Team Drakensang Online

  Posty połączyłam - pamiętaj o możliwości edycji.

  Jak donoszą wieści z testowego, broń Krwawej runy doczekała się zmian - niestety na gorsze. Żeby zrozumieć co złego jest w tej zmianie, należy podejść do tego jak do zadania optymalizacyjnego.

  Interesujący nas fragment wzoru na szkody wygląda w ten sposób:

  [ (Podstawa broni + Rubiny) * (Szkody dla tego przedmiotu) * (Bonusy dla broni 2h) + (...) ]

  Obecnie szkody dla tego przedmiotu są limitowe wartościami maksymalnymi platyn (4x 92,0792%), a bonusy dla broni 2h składają się z sumy bonusu z wiedzy (50%), Krwawej (100%) oraz Dragana (dla 4 przedmiotów to 40%). Nasz iloczyn wygląda tak:

  (1+ 4 x 0,920792) * (1+ 0,5 + 1 + 0,4) =~ 13,581

  Po przesunięciu bonusu Krwawej z bonusów dla broni 2h do bonusu szkód dla tego przedmiotu, iloczyn wygląda tak:

  (1 + 4 x 0,920792 + 1) * (1+ 0,5 + 0,4) =~ 10,798

  Przesunięcie bonusu Krwawej powiększa dysproporcję między czynnikami iloczynu (a jak wiadomo z teorii optymalizacji, iloczyn jest tym większy, im czynniki są do siebie bardziej zbliżone). Zmiana będzie tym bardziej dotkliwa, im większa wartość zaklęć przeniesionych na broń - nawet -20,5% szkód podstawowych.

  Pozostaje mieć nadzieję, że zmiana nigdy nie opuści serwera testowego.
   
  Last edited: Oct 12, 2019
  Kairroq likes this.
 17. vortex0811

  vortex0811 Padavan

  Jesli zmiana wejdzie na serwery osobiscie zrobie screny jak usuwam konto. Oni nie pomysleli ze poza platynami z broni trzeba zmienic polowe buildu na ktorym tez sa platyny? Widac bp dazy do tego zeby kazda klasa byla uzalezniona od setu q7... Pozostaje tylko nam magom z bm czekac :(
   
  Last edited: Oct 12, 2019
 18. KingsGambit

  KingsGambit Forum Expert

  To ładnie, zabiorą ci prawie 20% szkód :D Myślę, że faktycznie w tym momencie można się solidnie zdenerwować.
  Zastanawia mnie tylko jaka jest przesłanka do takiego nerfu... :rolleyes: W końcu Krwawa opiera się w dużej mierze na rubinach gdy porównujesz ją do standardowych broni, dlaczego nerfić najlepszy z możliwych wyciągaczy mm na rubiny? o0 To jest tak głupie, że aż zabawne :p

  Swoją drogą ilekroć widzę post Tyche to zachodzę w głowę, gdzie się dziewczyna uchowała przez te wszystkie lata. Idealny mod. Powinni ją zatrudnić w BP jako szefową działu rozwoju, zapłacić ile tylko by chciała i dać pełną swobodę działania. Doczekalibyśmy się w końcu sensownych zmian ;)
   
 19. MRDarak31

  MRDarak31 Padavan

  Najwidoczniej komuś bardzo zależy, aby podobnie jak inne klasy uzależnić maga od setu q7.
  Nie chcą pozwolić na różnorodność, czego jasnym sygnałem są nowe bronie, które są przecież z matematycznego punktu widzenia do niczego. Ja bym radził się nie poddawać i po prostu zrobić jakąś ankietę w tej sprawie, lub zbierać od nowa platyny.
  Bo jak ludzie będą tak bezczynnie patrzeć i pisać w takich wątkach jak w przypadku rycerza, to raczej zmiana odwiedzi w 100% oficjalny serwer.
   
 20. KingsGambit

  KingsGambit Forum Expert

  Możliwe, że chcą zmusić wszystkich do używania q7 bo to wymusza niejako wróżkę a na pasku z wróżki od kiedy nie można go już kupić za draki się tak pięknie zarabia... :D Gwarantowane wydane 300k anderów a droprate jest tak niski, że można go nawet przyciąć, bo nikt nie zauważy i zrobić 500k anderów :rolleyes: Może uznali, że tak więcej zarobią niż na rubinach, bo ludzie i tak mogą kupowac rubiny, a premkowicze brali kamyki z premki tak czy siak. Kasa misiu, kasa ;)