Discussion Pytania ogólne do gry

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Oldman, Sep 17, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. Afkaserious

  Afkaserious Active Author

  Wie ktoś może jaka ilosc kryta jest wystarczajaca? Aktualnie mam niecale 450k w miescie na furii blisko 500k jednak dowiedzialem sie od kilku graczy, że nikt "normalny" nie gra na 30 onyksach tylko 20 i że 380k jest wystarczajace. Czy to prawda? A to nie jest tak, że im wiecej tego kryta to wiekszy dmg? Nie wspominam juz ile pylu by poszlo na marne jak mialbym pozbyc sie 10 onyksow. Aktualnie ide buildem 50 rubinow 30 onyksow 20 cyrkonow 10 do hp i 10 do biegania. 10 cyrkonow sie pozbede i tam opale ale nie wiem ktore czy dmg/kryt/speed albo dmg/kryt/hp a moze dmg/hp/speed? Dodam, że gram magiem i podobno mag wyciaga ponad 900k dmg w miescie na czysto. Jakoś moim z max rubinami i bronia z eventu na zielonej ledwo 800k. Skad te 100k wziasc? Bo nie wierze ze 10 opali mi tyle da.
   
 2. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Przede wszystkim - gdy osiągasz poziom 450k wartości krytycznego ciosu, to masz 80% krytyka na najwyższym modzie i jednocześnie 500% krytycznych szkód. Dodatkowy krytyk powyżej tej wartości w praktyce nic już Ci nie da. Masz klejnot furii, który podczas farmy podnosi ci krytyka, tak jak mówisz, o ok. 50k. Dlatego jeśli obniżyłbyś swojego krytyka do poziomu np. 400k, to podczas farmy, dzięki klejnotowi furii, wychwycisz te 450k wartości krytycznego ciosu, co w praktyce jest wartością, która da ci maksymalny efekt, jaki wynika z rzeczy związanych z krytycznymi ciosami. Jeśli ulepszysz klejnot furii na poziom legendarny, to i te 380k w mieście powinno ci już dawać na mapach wartości ok. 450k.
  Graczom nie opłaca się posiadać więcej niż te 380k wartości krytycznego ciosu, więc jak mają jakieś nadmiary, to po prostu je usuwają poprzez podmianę kamieni w przedmiotach. Dlatego też często odchodzi się od stosowania 30 onyksów na rzecz np. 20 onyksów + 10 opali z wartością krytycznego ciosu. Dzięki takiemu ruchowi ich efektywność krytycznych uderzeń pozostaje taka sama, a jednocześnie zwiększają liczby dla innego rodzaju statystyk np. do szkód.
   
  Afkaserious likes this.
 3. Glogi

  Glogi Junior Expert

  Dodam tylko że do osiągnięcia maksymalnej prędkości poruszania w moim przypadku itemowym wystarczyło mi 6 imperialnych wykwintnych i jeden imperialny wiec 3 sloty będziesz miał wolne na np HP

  Musisz też pamiętać że w grze ograniczenia mają:
  -Krytyk- 80% na rozlewie międzyświatowym
  -prędkość ataku- 4 a/s
  -prędkość poruszania bez konia- 13
  -pancerz 80% - ja na to nie marnuję slotów
  -odporności 80%- ja na to nie marnuję slotów
  Więc wszystko co tam włożysz ponad te wartości jest zmarnowane

  Nie mają ograniczeń:
  -HP
  -DMG
  Te wartości możesz pompować w nieskończoność.

  PS
  Jak chcesz wiedzieć jakie masz rzeczywiste statystyki to w czasie walki otwórz sobie okno postaci i walcząc najedź kursorem na interesująca cie statystykę a zobaczysz jakie są procenty i wartości faktyczne
   
  Last edited: Dec 6, 2022
  Afkaserious likes this.
 4. Przyjaciel

  Przyjaciel Someday Author

  Mam pytanie. Otrzymałem na adres e-mail wiadomość z kodem bonusowym, który został wysłany do mnie 2 godziny temu, wpisuje kod i otrzymuje komunikat, że kod został już wykorzystany.. nie wpisywałem wcześniej, a mimo to nie działa.
   
 5. Glogi

  Glogi Junior Expert

  A ja w ogóle nie dostałem tego emaila z kodem indywidualnym chociaż gram w tą grę wiele lat i systematycznie kupowałem premium :). Wygląda na to że coś się im posypało :)
   
 6. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Dostaliśmy informację, iż ponownie zostały rozesłane newslettery zawierające kody bonusowe przypisane do danego konta na danym serwerze, które były wysyłane niecałe 2 tygodnie temu. Nic się nie posypało - wczorajsze newslettery są tzw. "przypominajką" o tych poprzednich newsletterach.
  W praktyce oznacza to, że jeśli wykorzystało się kod przypisany w newsletterze ok. 2 tygodni temu, to nowego newslettera nie powinno się otrzymać, natomiast jeśli się tych kodów pochodzących z newsletterów nie wykorzystało, to otrzymało się na pocztę newslettery z dokładnie tym samym kodem i tą samą jego zawartością. Oczywiście ten kod można wykorzystać tylko raz.
   
 7. Przyjaciel

  Przyjaciel Someday Author

  Nic nie otrzymałem o_O
   
 8. Glogi

  Glogi Junior Expert

  Nadal nie przyszedł żaden indywidualny kod, ale nie tęsknię :D za nim tak specjalnie. Jednak skoro nic się nie posypało, to niestety tworzy to atmosferę równych i równiejszych graczy którym się coś posyła a innym nie.

  PS
  Dostałem dzisiaj tylko z BP reklamę akcji specjalnej "zimowe przesilenie" i to wszystko, wiec emaile normalnie dochodzą.
   
  Last edited: Dec 10, 2022
 9. Algedron7

  Algedron7 Forum Apprentice

  Cześć. Czy coś się dzieje na Grimmagu. Cały czas nie mogę wejść na serwer - Nebula Asertion ?

  Komunikat Nebulla 3 application error - może ktoś miał taki problem?
   
  Last edited: Dec 10, 2022
 10. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Niestety, nie jesteśmy w stanie stwierdzić, dlaczego Tobie to nie doszło. Nie były nam przekazywane wytyczne dotyczące otrzymania tych newsletterów z kodami, więc ciężko powiedzieć, dlaczego na Twoją pocztę nie został wysłany. Mogę tylko powiedzieć z własnych obserwacji, że takich przypadków, w których ktoś nie otrzymał tego na pocztę, było bardzo mało. Oczywiście osoby posiadające konto stworzone na platformie Steam, czy też stworzone na podstawie facebookowego e-maila (takiego, który nie jest Twoim prywatnym mailem, tylko założonym przez Facebooka), tego newslettera również nie otrzymały.

  Wystarczy chwilę odczekać i się zalogować ponownie. Jeśli problem po zalogowaniu nadal by występował, to po prostu warto poszukać folderu DSOClient, który znajduje się w innym folderze %temp% i go wyczyścić, przez co ponownie pobiorą Ci się pliki gry.
  Gdyby jednak i to nie pomogło, to polecam też sprawdzić we właściwościach gry (lub w dolnym lewym rogu ekranu gry), czy masz odpaloną grę w wersji 32-bitowej, czy w 64-bitowej. Jeśli masz Windowsa w wersji 64-bitowej, to gra również powinna być odpalona w takiej wersji.

  Z samym działaniem Grimmaga problemów nie było i obecnie nie ma.
   
  Last edited: Dec 12, 2022
 11. merisen12345

  merisen12345 Forum Apprentice

  Siemano mam zajebiste pytanie o tuż od dłuższego czasu draken chodzi od godz 18-20 tak że na grze jest ping 300ms albo skaka do ponad 800ms a inne gry mają normalny ping rzędu 20ms i to gry co mają dużo większe wymagania . I nie jest to napewno ani problem z routerem ani z internetem . Opisuje problem kolegi który jest z Niemiec pomimo zgłoszeń sytuacja się nie zmieniła ,, bo sytuacja jest znana" ponoć , a problemy się zaczeły od eventu czarnych krasnolódów więc trwa to już kupę czasu bo mamy grudzień. I co taka osoba ma niby zrobić?
   
  BKGREG likes this.
 12. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  BKGREG - Twój post zostaje usunięty, w związku z przeniesieniem posta, na którego odpowiadałeś, do bardziej pasującego tematu.
   
 13. PatrykWalencik

  PatrykWalencik Forum Apprentice

  Mam pytanie, czy jest możliwe aby dostawać kody z newsletters grając przez Steam?
   
 14. lukas10188

  lukas10188 Forum Greenhorn

  Cześć, wróciłem sobie lekko do gry i moja postać nie jest mocna a ciężko widzę o grupę teraz. Chciałem się spytać na jakich mapkach grając samemu mogę nafarmić złota i kamyczków szlachetnych bo na to teraz jest największy nacisk widzę. Daję radę na fatal/zagłada tak że z góry dziękuję.
  Pozdrawiam
   
 15. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  Niestety, ale nie ma obecnie takiej możliwości.
  To zależy od wielu czynników, m.in. od tego, ile czasu grasz, czy grasz z pakietem premium/deluxe, czy częściej grasz w grupach czy solo.
  Zacznijmy od pierwszej rzeczy, która mi się nasuwa - od tajemniczych sześcianów, które dropią z przeciwników osobom posiadającym pakiet premium/deluxe. Z sześcianów można dostać sporo ciekawego dropu, wliczając w to chociażby kamienie szlachetne, mroczne monety, golda (którego obecnie można sporo uzbierać z otwierania sześcianów) itp.
  Druga opcja - jeśli masz sporo wytrychów, to polecam sobie czasami otworzyć skrzynki za 5 kluczy. Zawsze wpadnie trochę przedmiotów, które będzie można potem sprzedać - a to ich sprzedaż jest głównym sposobem farmy golda, no i jakiś tam kamyczek wpadnie.
  Trzecia opcja - jeśli rozważamy farmę w grupie, to jeśli udawałoby ci się dostać do mocniejszej grupy, to na pewno mogę polecić farmę krwawych skrzynek na poziomie rozlewu krwi. Im szybciej ubijesz 5 krwawych błotniaków, tym więcej takich skrzynek pojawi się w pewnym miejscu na mapie. Można z nich zdobyć bardzo dużo przedmiotów i kamieni - to jest obecnie najczęściej wybierany sposób farmy, gdyż idzie zyskać sporo złota po sprzedaży przedmiotów dropiących z nich. Pod względem kamieni również polecam farmę bossów - za klucze męstwa, albo w międzyświecie, gdzie zawsze po ubiciu głównego przeciwnika otrzymuje się 5 kamieni (do 10, jeśli posiadasz klejnot fortuny).
  Kolejna opcja - jeśli rozważamy farmę solową, to nasuwają mi się na myśl 3 mapki zwykłe - Wielka Pustynia (potwory tam po ubiciu pojawiają się ponownie na mapie po pewnym niedługim okresie czasu, kształt mapy również pozwala na tzw. robienie okrążeń po mapie + Khepre, strażnik mapy pojawiający się raz na 3,5 minuty), Stonekeep (najmniejsza mapa, którą można szybko wyczyścić; po wyczyszczeniu pojawia się strażnik mapy, po którego pokonaniu pojawia się skrzynka z przedmiotami do otworzenia), a także Brigavik (mapa, po której idzie się prawie cały czas jedną ścieżką z niewielkimi zakrętami, sporo dropu + możliwość uzyskania drzwi do jednej z map Wspomnienia przeszłości + sporo osób ją farmi, więc łatwiej jest dostać się do grupy); Polecam również opcję farmy międzyświatów, zwłaszcza takich, których wyczyszczenie zajmuje najmniej czasu (np. Q1 - Grimmagstone w międzyświecie - z bossem Grimmagiem lub bez, Q3 - Wyspa Stonekeep w międzyświecie, czy też Q5 - Ruiny Kręgu Czarodziejów w międzyświecie z przeciwniczką o randze bossa - Kali).
  Możesz też korzystać z obecnych ograniczonych czasowo okazji np. farmy prezentów na Zimowym Szczycie (prezenty również dają drop). Też dobrym pomysłem jest farma takich map jak chociażby Tegansruh, czy Dzielnica Świątyń, gdzie masz sporo przeciwników o randze elitarnego przeciwnika (oznaczonych na zielono) i wyżej.
   
 16. merisen12345

  merisen12345 Forum Apprentice

  Lukas ja polecam to nową mapę w Ellonidas Maze , elegancko sypią gemy ,runy oraz gold
   
 17. Przyjaciel

  Przyjaciel Someday Author

  Dzień dobry. Dzisiaj próbowałem zakupić Deluxe (1 tydzień) od Jessiego w kingshill. Okazuje się, że by móc zakupić Deluxe, to muszę najpierw zakupić premium za realne pieniążki.. gdzie tu logika? Nadmienię, że mam wystarczającą ilość tych srebrnych monet na zakupienie Deluxe (1 tydzień)
  [​IMG]
   
 18. Maciejuszek00

  Maciejuszek00 Forum Greenhorn

  Wystarczy pomyśleć gdzie tu jest logika . Jak chcesz korzystać ze specjalnych ofert dla członków premium nie będąc jego członkiem. Wystarczy czytać ze zrozumieniem masz wyraźnie napisane " Możesz skorzystać z tych ofert tylko pod warunkiem posiadania członkostwa Premium" wiec to czy masz wystarczającą ilość "Monet społecznościowych" bo tak się zwą nie uprawnia Ciebie do zakupów przedmiotów z tej zakładki
   
 19. Przyjaciel

  Przyjaciel Someday Author

  Moje niedopatrzenie. Dziękuję. Co nie zmienia faktu, że to wciąż bez sensu...
   
 20. BA_Yahiko

  BA_Yahiko Board Administrator Team Drakensang Online

  No właśnie, to nie jest bez sensu. Oferta była wydawana w momencie, gdy odbywało się sporo streamów z CM'ami, w dodatku odbywały się również eventy, na których można było zdobywać monety społeczności. Teraz masz zwykłe eventy, w których również można zdobyć te monety w dużej ilości. Obecnie masz ludzi, którzy wyfarmili ich całkiem sporo, a pamiętajmy, że gra mimo wszystko, musi jakoś na siebie zarabiać. Dlatego też np. teraz tam nie masz oferty kupna zwykłego premium, tylko deluxa, bo 400 monet jest trudniej zdobyć.
  Poza tym, od dawna już masz tak funkcjonujący system - i tak masz praktycznie w każdej grze - że osoby wydające pieniądze mają dostęp do jakiś specjalnych pakietów, czy ofert. Nie ma w tym nic dziwnego.