Discussion Pytania początkujących graczy

Discussion in 'Sekcja Polska' started by BA_Bastet, Sep 20, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Tags:
 1. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  -kiler5-, KulawyMao - Wasze posty usunąłem jako OT.

  -kiler5- - kolejny także usuwam jako OT.


  -kiler5- - kolejny post także usuwam, także jako OT. Tym razem jednak otrzymujesz ode mnie także 33 punkty na 1 dzień. Wiąże się to z blokadą konta na forum na okres 14 dni.
   
  Last edited: Oct 22, 2021
 2. Afkaserious

  Afkaserious Someday Author

  Mam pytanie odnośnie wykupu slotów w runicznych ozdobach. Standardowo jest to 7 slotów, żeby wykupić 8 slot trzeba wydać 1500 mrocznych, czy ta kwota jest taka sama w przypadku kupna 9 i 10 slota czy zwiększa sie?
   
 3. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Kwota zwiększa się. Całościowo przedstawia się to tak:
  SlotCena
  15
  210
  325
  450
  5100
  6300
  7700
  81500
  92000
  103000
   
 4. hanelore

  hanelore Forum Greenhorn

  Misja trudna widownia, nie mam na mapie Ireny, obeszłam mapę 3x i nic-to błąd czy spotkanie jej wymaga specjalnego zachowania na mapie? Heredur
   
 5. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Misja Trudna widownia to misja poboczna i wymaga przejścia części misji głównych. Niestety, nie jestem w stanie powiedzieć jaką konkretnie misję trzeba wykonać. Prawdopodobnie będzie to ta, która zmieni wygląd mapy Tetaconetl. Rób misje główne, a tę poboczną dokończysz w tzw. międzyczasie, gdy Irena pojawi się na mapie.
  Jeżeli miałbym doszukiwać się tu błędu, to w tylko w całej logice misji. W dodatku Mroczne dziedzictwo, wszystkie misji mają wymagany poziom 55, a co za tym idzie, można byłoby je wykonać "od razu". Jednakże są także warunki dodatkowe, niewidoczne, które to uniemożliwiają.
   
 6. hanelore

  hanelore Forum Greenhorn

  dzięki, no to zioła demona może znajdę...gdzieś, :D
   
 7. Ennika

  Ennika Forum Apprentice

  Ziele demona pojawia się w Zaułku Canol, po wybiciu wszystkich stworów. Jest chyba 8 krzaczków za każdym razem.
   
  BA_Bastet likes this.
 8. magiersonkox

  magiersonkox Forum Greenhorn

  Hej, pytanie moje brzmi czy da się grać na normalnym poziomie i czerpać fun z gierki bez wydawania kasy ? Albo czy jest coś co serio opłaca się zakupić już na początku ?
   
 9. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  1. Oczywiście, że da się grać bez wydawania pieniędzy. Trzeba się jednak nastawić na to, że na pewno elementy gry trzeba będzie poświęcić nieco więcej czasu.
  2. Na początku, kluczowe wydaje się miejsce w inwentarzu i z tego powodu poleciłbym zakup konta Premium (dodatkowa strona, 28 miejsc) lub mrocznych monet i za nie zakupić dodatkowe miejsca. Konto Premium Deluxe dodatkowo zawiera 20 miejsc w skrytce kobolda.
  Warto też mieć na uwadze, że dodatkowe miejsca można zdobyć z niektórych eventów (np. Awans bohatera).
   
 10. -kiler5-

  -kiler5- Junior Expert

  nie zgodze się z tobą panie modzie ja grałem 99% bez niczego ,nawet gildy nie miałem i dałem rady ,doradze ci jedne znajdz gilde lataj skrzynki i bedziesz mieć all
   
  BKGREG likes this.
 11. WIELKAxKNAGA

  WIELKAxKNAGA Forum Greenhorn

  Cześć. Zaczałem grać czarodziejem (43lvl) na serwerze Grimmag, mam kilka pytań.
  1. Czy robić wszystkie poboczne zadania? (Póki co mam zrobione wszystkie ale szczerze to chętnie bym je pominął - przydadzą się do czegoś w przyszłości? Lub dają dużego kopa?
  2. 43lvl, czarodziej. Na czym się skupić? Główne misje (+poboczne?) i odwiedzanie co raz to dalszej krainy czy może farmienie jakichś bossów w celu lepszego eq? Póki co nie narzekam na dmg i wszędzie sobie daje radę.
  3. Międzyświat - wytłumaczy ktoś co i jak? Kiedy się tam dostane? Z tego co wyczytałem tu na forum to ponoć od 55 poziomu zmienia się całkowicie gra.
  4. Tryby każdej mapy, bolesny itp. jeśli mam jakąś misje robić ją na zwykłej czy na jakimś wyzszym poziomie na ktorym sobie poradze?
  5. Cały ekwipunek mam dobrany pod szkody, dobrze czy zmienic?

  Licze na odpowiedzi i z gory przepraszam za dla nie których tak proste pytania, niestety google ani forum nie jest dość przyjazne dla mnie w tych tematach, można znalezc odpowiedzi co robic jak juz sie jest na endgame ale w moim wypadku... ;)
   
  Last edited: Nov 25, 2021
 12. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Post przeniosłem do wątku z pytaniami początkujących, gdyż lepiej tu pasuje.

  1. Nie są one wymagane do pchnięcia fabuły, ale jednak warto je zrobić. Czasem można dostać coś użytecznego (np. przepis) albo wartościowego (np. mroczne monety, doświadczenie).
  2. Skup się na robieniu misji, ale nadto się z tym nie spiesz. Szybkie zrobienie zadań powoduje, że zacznie Ci brakować expa do "odblokowania" kolejnych zadań. Poza tym, im więcej przeciwników ubijesz tym większą masz szansę na otrzymanie wiedzy i kamieni. Wiedza daje dużego kopa do statystyk, więc warto o nią zadbać już od wczesnych etapów gry (fakt, później też się da szybko farmić, ale na start będziesz nieco w plecy ze statystykami).
  3. Obecnie do międzyświata dostaniesz się po wykonaniu misji Słyszę głosy, którą to otrzymujesz automatycznie na 50 poziomie (jej głównym punktem jest solowe ubicie bossa na poziomie zagłada). Jednakże trzeba mieć na uwadze, że międzyświat jest regionem dla graczy na początkowym etapie endgamu (ze względu choćby na to, że minimalny poziom map to Zagłada w międzyświecie, +25 do poziomu przeciwników). Najlepiej zacząć tam zabawę w momencie jak się będzie miało 100 poziom oraz w miarę ogarnięty ekwipunek, wiedzę i kamienie.
  4. Jeżeli jest możliwość zrobienia misji na wyższym poziomie oraz dajesz radę, to nie widzę przeszkód. Nie jestem tu pewien, czy do Qaizah włącznie da się misję robić na poziomie innym niż normalny. Na pewno w Świecie mroku się da. Świat mroku to ostatni duży region, dodany wraz z ostatnim rozszerzeniem treści.
  5. Raczej zostaw, gdyż na tym etapie gry zbyt szybko awansujesz w poziomach, żeby przykładać wagę do ekwipunku. Jeżeli dajesz radę z przeciwnikami, to zostaw taki jaki masz. Zmieniaj dopiero jak okaże się niewystarczający.

  Oczywiście, jeżeli będzie miał jakieś wątpliwości bądź pytania zapraszam do zadawania kolejnych pytań :)
   
  TL_Tyche likes this.
 13. bigdealPL

  bigdealPL Someday Author


  Witam

  Odnośnie punktu

  1.
  nie ma potrzeby robienia
  wszystkich zadań pobocznych a szczególnie tych za które nie dostajesz nic, pięć mm na krzyż, niewielki exp i często są
  one niewygodne tzn. wykonanie takich zadań wiąże się z
  kolosalną stratą czasu - przykładem niech będzie tutaj lokacja
  Tarlisko (Atlantyda), nie ma związku z linią fabularną a fanty za zadania sa bardziej niż żałosne, zwyczajna strata czasu a jest tam kilka zadań do wykonania,

  2.
  mając 43 poziom to skup się na najszybszym wbiciu 55 lv, bo odblokujesz sobie nowy kontet w grze związany z Mrocznym Dziedzictwem i dostępnym właśnie od tego poziomu, głównie
  chodzi mi o nowe lokacje związane z międzyświatem i wiąże się to
  z twoim kolejnym pytaniem

  3.
  O normalnych Międzyświatach to teraz możesz zapomnieć, bo te
  są dostępne jedynie od Zagłady, ty odblokujesz sobie
  Międzyswiaty w wersji powiedzmy "a", związane właśnie z
  nowym kontentem i je będziesz mógł robić na każdym poziomie
  nawet na normalnym,

  4.
  Odpuszczając sobie zbędne zadania poboczne, polecam robić
  w zastępstwie jakieś małe lokacje na minimum bolesnym, bo wtedy zawsze moby/elitki będą +5 lv a to oznacza exp da ciebie i drop
  gearu, który może nadawać sie do noszenia, przy okazji zdobywasz klucze, dające dostęp do Bossów.
  Przed Qaizah nie ma niestety wygodnej lokacji do farmienia kluczy, może jedynie nieduża Tajna Lisia Infosekcja.
  Mówię o kluczach, bo pozwolą ci farmić np. Sigiego nawet na bolesnym, bo otrzymasz matsy potrzebne do zrobienia np. Ozdoby (dla lodowego maga), Sigi jest łatwym bossem dla maga ale pod warunkiem, że Strażnik przyjmie wszystko na klatę a ty wyrobisz się przed pojawieniem pomagierów Sigiego - matsy możesz zbierać teraz a ozdobę zrobisz sobie na 100 lv, klatę chyba też można sobie zrobić, będzie jak znalazł.
  Polecam od czasu do czasu sobie wejść i zaliczyć Nefertari, bo
  przy odrobinie farta wpadnie ci Amulet z przyzwoitym regenem HP,

  5.
  Ekwipunkiem to za bardzo się nie przejmuj na tym poziomie, sam jestem w podobnej sytuacji do ciebie, bo powróciłem do Draka po dwuletniej przerwie czy ponad dwuletniej i mój "wykokszony" gear
  stał się zwykłym crapem po wbiciu kilku poziomów.
  Nosisz to co wydropisz i co zwiększy twoje szkody/HP/resy zaś w rękawicach przydałby sie AS (szybkość ataku) a w butach szybkość poruszania i aby nosić te itemy to
  polecam robienie lokacji na min. bolesnym, bo wtedy masz pewność, że wydropiony gear wyprzedza twoją postać i unikniesz sytuacji, że będąc na np 50 lv będziesz nosił itemy na np. 30 lv
  Każdy wbity poziom wyżej zwiększa minimalnie twoje HP i obrażenia ale niestety zmniejsza twoje resy i pancerz oraz obrażenia krytyczne, stratę możesz zniwelować lepszym gearem. runami oraz zdobywając wiedzę.
  Obecnie z bossów wiedza dropi często i aby na te bossy się wyprawiać, to potrzebujesz kluczy - tak że klucze i na bossy, plus lokacje na min. bolesnym i pchasz linię fabularną do przodu omijając zbędne misje poboczne, inaczej mówiąc gonisz do przodu ale tak żebyś dawał radę robić ten min. bolesny i bossy czyli spiesz się ale powoli:)

  pozdro
   
  Last edited: Nov 26, 2021
 14. scorpico

  scorpico Forum Greenhorn

  witam , w jaki sposób szybko zrobić misje "wewnętrzny strach 2/2" ??
   
 15. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  Chodzić po mapach Świata mroku w grupie z aktywnymi odpowiednimi talentami i runami. W ten sposób nazbierasz zwykłych odłamków, z których już szybko posklejasz te wyższe. Do map Świata mroku zaliczane są też 2 mapy eventu Sargona - też można na nich zbierać odłamki.
   
 16. scorpico

  scorpico Forum Greenhorn

  dzięki za odpowiedź
   
 17. Lucyvis

  Lucyvis Forum Greenhorn

  Witam
  Jestem nowym graczem i chciałabym wiedzieć o co chodzi z ofertą dnia, bo nie do końca to rozumiem. Szukałam dużo w internecie, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji.
  Gdy korzystam z oferty dnia i wybieram np. wierzchowca, towarzysza czy np. wytrychy... po prostu tego nie dostaję :c i nie wiem dlaczego, bo nigdzie nie ma informacji czy tak powinno być czy gdzie np tego szukać
  Nie wiem czy to błąd czy tak to działa, prosiłabym o wytłumaczenie dlaczego nic nie dostaję jeżeli ktoś wie
   
 18. BA_Orion

  BA_Orion Board Administrator Team Drakensang Online

  W gruncie rzeczy, system oferty dnia, to dodatkowe nagrodzenie gracza za wydanie określonej liczby mrocznych monet.
  Aby otrzymać wybrane nagrody trzeba wydać odpowiednią liczbę monet. Na drugim i trzecim poziomie nagród, wydane mroczne muszą być sumą wartości danego i poprzednich poziomów. Samą wartość nagród można zobaczyć po najechaniu na nią kursorem. Sumaryczną wartość i wydane mroczne można zobaczyć na "pasku" postępu po lewej stronie - by zobaczyć wartości, trzeba najechać kursorem.
   
 19. .Bersërkr.

  .Bersërkr. Forum Greenhorn

  Witam
  Po kilku miesiącach przerwy wróciłam do Drakensang, jednak nie mogę uruchomić gry, bo po wyborze sererwa HEREDUR i kliknięciu ZAGRAJ TERAZ bezustannie pojawia się okno z opcja wyboru serwera. Wcześniej nie było takich problemów. Czy ktoś zna przyczynę i rozwiązanie problemu ?
   
 20. [Wo]Dz[U]352

  [Wo]Dz[U]352 Forum Apprentice

  Pytanie do misji Nieumarły obłęd 4/4. Mam pokropić w Stonekeep zamknięte groby a nie mam wody święconej - skąd ją wziąć ?
   

Share This Page