Rycerz z zakonu smoka, set Q7: propozycja drobnej zmiany

Discussion in 'Sekcja Polska' started by Charon, Aug 22, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
?

Czy propozycja jest dobra ?

 1. Tak (nie jest wymagane napisanie dlaczego, ponieważ temat wyczerpałem)

  4 vote(s)
  80.0%
 2. Nie (napisz dlaczego)

  1 vote(s)
  20.0%
 3. Wymaga poprawek (napisz jakich)

  0 vote(s)
  0.0%
 1. Charon

  Charon Someday Author

  Dla rycerza set z q7 aktywuje swoją pasywke poprzez użycie "rozpruwacza ziemi". Proponuje zamienić umiejętność aktywującą set na "żelazne czoło" ponieważ jest bardziej intuicyjne oraz lepsze dla comba rycerza (ściąga zbroje, a rozpruwacz nic)

  Aktualnie rycerz wykonuje combo:
  1. Rozpruwacz ziemi>żelazne czoło>druzgocący cios
  2. Żelazne czoło>rozpruwacz ziemi>druzgocący cios" (pomijam flage i skóre smoka w obu przypadkach)

  Wykonując pierwsza kombinacje, wojek traci 1 sekunde pasywki z setu q7 ponieważ tą jedną sekunde zajmuje nałożenie umiejętności "żelazne czoło"

  Wykonując drugą kombinacje, wojek traci jedną sekunde działania zlamania zbroi na rzecz nałożenia umiejętności "ropzruwacza ziemi"

  Zamieniając umiejętność aktywującą pasywke z setu q7, wojek zaoszczędza 1 sekunde. Drobiazg, a jednak cieszy.


  Czas odnowienia żelaznego czoła wynosi 12 sekund, a rozpruwacza ziemi 10 sekund. Można by te liczby zamienić, bo teraz żelazne czoło stanie się piorytetem dla wojka a nie rozpruwacz.


  Proponując taką zmiane, pójdzmy dalej: wojek jest aktualnie najgorszą i najtrudniej do zbudowania klasą.

  Jedna z umiejętności łucznika zapewnia mu całkowite odnowienie jego siatki (szansa wynosi 40%) co idealnie współpracuje z setem q7.


  Żelazne czoło za 5 punktów ma umiejętność, która powoduje przy krytycznym ciosie obniżenie wartość zbroi przeciwnikom stojącym w odległości 3 metrów, od trafionego celu.

  Proponuje przywrócić starą biegłość (przy krytycznym trafieniu z żelaznego czoła umiejętność zostaje odrazu odnowiona) Żeby zachować balanas, to proponuje dać 40% szansy na odnowienie w pełni żelaznego czoła przy trafieniu krytycznym. Świetnie to się zgra z setem q7.

  Dzięki tym zmianą, wojek wyjdzie z marnej sytuacji, a jak widać twórcy pomysłu na poprawe jego sytuacji nie mają, co pokazują nowe umiejętności wojka na 60lv.

  Czekam na wypowiedzi rycerzy co myślą o tej zmianie.
   
  Last edited: Aug 28, 2020
  Sandofdesert likes this.
 2. Sandofdesert

  Sandofdesert Advanced

  Myślałem już kiedyś o czymś takim aby to zminić na bardziej praktyczne ale dyńka mi tu nie wpadła a fakt robi się to kombo mechanicznie i zawsze dylemat stracę sekundę na to czy na to. Fakt klasa woja ma pod górę i jeszcze w pełnym oporządzeniu żeby za lekko nie szedł i z tym pakietem opisanym tutaj na prawdę miało by to sporą moc przebcia biorąc jeszcze pod uwagę klatę z sigismara która skraca czas oczekiwania na ponowne używanie żelaznego.
  Jak dla mnie ? No genialne :D
   
  Charon likes this.
 3. Charon

  Charon Someday Author

  Ważne żeby to rozwiązanie miało balans, nie może być za OP. Trzeba dobrać odpowiedni czas odnowienia dla żelazowego czoła, nie za duży ale też nie za mały
   
 4. Jasiu111

  Jasiu111 Forum Pro

  Na ten moment proponowanie takich zmian nie ma za bardzo sensu. Za ok. 3 miesiące (zakładając brak obsuwy) na serwery zostanie wgrana aktualizacja zawierająca Rozszerzenie treści. Nie wiadomo dokładnie, jak po tym wydarzeniu będzie wyglądać gra. Z informacji płynących ze streamów wynika, że zostaną zmienione skille (w tym balans klas), zaklęcia i ich działanie, czyli całkiem sporo. Może się na przykład okazać, że całkowicie zostanie zniszczona hegemonia setu q7 (nawet dla wszystkich klas). Dopóki nie zostanie opublikowana wersja testowa CE, nie ma co dyskutować o stanie aktualnym. Względne przetestowanie zmian otworzy dyskusję nad ewentualnymi modyfikacjami i poprawkami. Wtedy będzie to miało znacznie więcej sensu niż ma teraz.
   
 5. Siksimar

  Siksimar Forum Apprentice

  patrząc na to ze strony istniejących setów "nie", dasz skórę smoka, w większości przypadków marnotrawstwo, krzyk, taki sobie pomysł, czoło... hmmm no na q8 jest za mocne. Niby mała zmiana ale za dużo rozwalania balansu, zwłaszcza, że obecna umiejętność ładuje się w miarę sprawnie, jest mało używana poza uzyskaniem bonusy no i obecnie nie psuje balansu. Poczekajmy do obiecanych zmian i nowych setów, które zapowiadali i prezentowali między innymi na streamie.
   
 6. Charon

  Charon Someday Author

  Łuk ma coś takiego na siatce więc wojek może mieć na żelaznym czole.
  Żadna tam skóra smoka, czy krzyk, tylko dyńka.

  Wystarczyłoby pozmieniać liczby w odnowie umiejętności żelaznego czoła. Aktualny czas to 12 sekund więc trzeba by było go zwiększyć o kilka sekund.
  Rozpruwacz ziemi jest wgl usless mówiąc krótko i aż dziwne że twórcy wybrali tą umiejętność aktywująca set z q7.


  Jest może jakiś link do pokazu tych nowych setów ? Bo w necie nie moge znaleźć
   
 7. Siksimar

  Siksimar Forum Apprentice

  Wstrzymaj się do obiecanych aktualizacji bo w tym momencie to nie ma sensu
   
 8. Charon

  Charon Someday Author


  Post zrobiłem bo widziałem nagrania z nowymi skillami dla woja i moim zdaniem są za słabe żeby przebić q7 +druzgoczący cios, czy chociażby żeby mu dorównać. Wgl wątpie w użyteczność tego nowego skilla, który sprawia że jednostki atakujące wojka, dostają samw obrażenia.

  Wiadomo coś o tych nowych setach ? Będą one ofensywne (nowy set na 2h) czy defensywne ?

  Mam nadzieje że nowe sety faktycznie będą użyteczne, a nie jak większość w tej grze, że idzie na przetop.
   
  Last edited: Aug 24, 2020
 9. Siksimar

  Siksimar Forum Apprentice

  Są różne sety o różnym działaniu w tym ofensywnym, jest sporo zmian, które nie są podane, skille jak (zapomniałem nazwy) wulkan mają kompletnie zmienione zastosowanie więc się lepiej wstrzymać