Technical FAQ Support'a bilet ve görsel nasıl atılır ?

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Arthemis TR, Apr 15, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Arthemis TR

  Arthemis TR Team Leader Team Drakensang Online

  Support'a görsel gönderme
  Support, destek ekibimiz küfür, oyun hataları, yazım hataları ya da diğer sorunları kolaylıkla çözebilmek için sizlerden görsel isteyebilir. Bu başlıkta nasıl resim yükleyebileceğinizi anlatacağız. Görsel yükleyebilmek için öncelikle buradaki adrese gidiyoruz. Burada, üç farklı yöntem ile görsel yükleyebilirsiniz. ( ''Dosyaları seçin veya sürükleyin'', ''Bilgisayardan'' veya ''internetten'' )

  Daha sonra, ''yükle'' kısmından gerekli görseli yükleyebilirsiniz.

  [​IMG]  Bu aşamada bir çok url ile karşılaşacaksınız resim sayfası altındaki ana urlyi destek ekibimiz ile paylaşabilirsiniz.

  [​IMG]
  * Uyarı *
  Göndereceğiniz ekran görüntüsü;

  kırpılmamış,
  karalanmamış,
  oynama yapılmamış,

  oyunun güncel sürümlerine ait olmalı.


  Destek ekibine göndereceğiniz doküman ve belgelerinizi ise ekran alıntısı gibi bir program yardımıyla olabildiğince normal formatını koruyarak görüntü kalitesi net bir biçimde gönderiniz.

  Görsel gönderirken lütfen bu maddelere riayet ediniz.
  *
   
 2. Arthemis TR

  Arthemis TR Team Leader Team Drakensang Online

  Bilet (Ticket) Nedir ? Ne İşe Yarar ?

  Oyuncularımız, oyunla ilgili teknik destek ve yardım almak için Support'a e-posta gönderdiğinde bir cevap mesajı alıyorlar. Bu cevap mesajı;
  • Gönderdiğiniz e-posta iletisinin Bigpoint Support merkezine ulaştığını,
  • İşlem yapılmak üzere ilgili Support personeline yönlendirildiğini,
  • İşlemi ve gönderinizi daha sonradan araştırmanız veya aynı konuda tekrar başvurmanız halinde kullanılmak üzere bir e-bilet numarasının size verildiğini bildirir.
  Özellikle bu onay mesajı alındığında size gönderilen E-Bilet (Tıcket) numarasını saklayınız. Bu numarayı aynı konunun akibetini sormak istediğinizde veya aynı konuda yeni bir mesaj gönderdiğinizde göndereceğiniz e-posta iletisinde bildiriniz.
  Support hattına gönderdiğiniz E-Posta iletilerinde oyundaki ID numaranızı ve oyuncu nickinizi belirtmeyi, probleminizi kısa ve öz cümleler kurarak ifade etmeyi unutmayınız.

  Gönderileriniz diğer gönderi mesajları da dikkate alınarak sırayla cevaplanmaktadır. Eğer bir e-posta iletinize henüz cevap alamadıysanız iletinize henüz sıra gelmemiş olabilir. Eğer iletiniz iki haftadan daha uzun süre içerisinde yanıtlanmazsa size verilen bilet numarasını da ekleyerek tekrar e-posta gönderebilirsiniz.
   
 3. Menekşe

  Menekşe Moderator Team Drakensang Online

  Support Birimine Ticket (Bilet) Gönderme

  Support, oyunla ilgili soru ve sorunlarınıza destek vermek için oluşturulan bir birimdir ve supporta bilet gönderirken uyulması gereken belli başlı bazı kurallar vardır. Bu kurallar şu şekilde sıralanabilir:

  • Lütfen aynı konu hakkında birden fazla bilet göndermeyiniz! Aynı içerikte oluşturulan biletler de tek tek yanıtlanacağı için bu durum sorununuzun çözüm süresini uzatacaktır.
  • Gönderdiğiniz bilet için cevap aldığınızda, ek bilgi göndermek isterseniz ya da sizden ek bilgi talep edilirse; "yanıtla" (cevap ver) seçeneğini kullanınız! Bunun yerine yeni bilet atarak cevap vermeye çalışırsanız, sorununuzun geçmişi görüntülenmediğinden dolayı, sorununuzu anlamak zaman alacaktır ve aynı sorulara tekrar cevap vermeniz gerekecektir. Ayrıca kapatılan bir biletiniz ile ilgili sorunuz varsa; yeni bilet atarken önceki bilet numaranızı da biletinize eklemeniz görevlilerin işini kolaylaştıracaktır.
  • Lütfen Bug, hile gibi... ihlalleri ihbar ederken; kanıt da göndermeye çalışınız (video kaydı gibi...). Tüm ihbarların yalnızca oyun içerisinden toplanan kanıtlarla değerlendirileceğini unutmayınız. Herhangi bir sosyal medya sitesinden ya da Youtube gibi platformlardan alınan görüntüler üzerinden işlem yapılamaz.
  • İletişimimizin tamamı yazı metinleri üzerinden devam eder ve büyük harf kullanımı bağırmak anlamı taşımaktadır. Dolayısıyla supporta bilet gönderirken lütfen BÜYÜK HARF kullanmayınız.
  • Bilet içeriğinde küfür, hakaret, tehdit ya da oyunu bırakma ültimatomları sorununuzun çözümü için fayda sağlamaz. Bilakis bu içerikteki biletler istisnasız ve uyarısız şekilde kapatılır. Sorunlarınız zaten büyük bir ciddiyetle ele alınmaktadır, bu tavırlar süreci hızlandırmaz.
  • Lütfen teknik bir sıkıntı yaşadığınızda sorunu supporta göndermeden önce, Forumda küçük bir araştırma yapınız. Forumda cevap ya da çözüm bulamazsanız sorunu bize bildiriniz.
  Gelelim nasıl bilet yollanacağına;

  Supporta bilet atabilmek için hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekmektedir. Oyun hesabınıza giriş yapmadan gönderdiğiniz biletlerde, inceleme ve doğrulama için gerekli bilgiler görüntülenmediği için ne yazık ki size yardımcı olunamaz.

  Sadece oyun içinden gönderilen biletler işleme alınır !


  Oyuna girmek için:

  https://www.drakensang.com/tr sitesinden

  [​IMG]

  ya da​

  İstemciden ;

  [​IMG]
  Oyuna giriş yaparak; sağ üst köşede bulunan "Ana Menü" sembolüne basıp gelen sayfada "Destek" butonuna tıklamanız gerekiyor.​

  [​IMG]

  [​IMG]

  "Destek" butonuna basınca doldurmanız gereken form penceresi açılacaktır.​

  [​IMG]

  Soru türü yazan alanda, "Lütfen seç" diyerek, Oyun sorunu, Ödeme sorunu, Kurulum Sorunu ve Genel Sorular başlıkları arasından sorununuza uygun olan başlığı seçmelisiniz.

  Kullanıcı adı, Hesap ID numarası ve E-posta adresinizi yazdıktan sona,

  Tanımlama yazan boşluğa en fazla 140 karakterden oluşan probleminizi olabildiğince ayrıntılı bir şekilde yazmalısınız.

  Kodu gir yazan alana sizin Support sayfanızda açılan doğrulama kodunu yazıp GÖNDER butonuna basmalısınız.

  İşlemleri sırası ile yerine getirdikten sonra, biletinizi başarıyla gönderdiğinize dair bir bilgi ekranı alırsınız. İlave olarak bilet gönderirken kullandığınız e-posta adresinize gelen otomatik sistem cevabı, biletinizin supporta iletildiği bilgisini vermek için gönderilir. Sonrasında size gelecek cevaplar, yine bilet atarken kullandığınız e-posta adresine gönderilecektir. Süreci destek biriminin size gönderdiği mailler üzerinden takip etmelisiniz.
   
  zmunda likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.