Game FAQ Temel Bilgiler

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Beta, Dec 8, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Beta

  Beta S-Moderator Team Drakensang Online

  Drakensang Online Başlangıç Rehberi

  Eğer ilk defa Drakensang oynayacaksanız ya da online oyunlarda yeniyseniz bu kısa rehber, temel bilgiler hakkında size yardımcı olacak ve bu sayede oyunu öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. Daha önce RPG ya da macera oyunları oynadıysanız bu rehbere ihtiyaç duymadan Drakensang’a nasıl başlayacağınızı ve neler yapmanız gerektiğini rahatlıkla çözebilirsiniz.

  Drakensang Online Nedir?

  Drakensang Online veya DSO, dünyanın birçok ülkesinden oyuncuların bir arada oynayabileceği internet tabanlı bir aksiyon oyunudur. Eğer büyük bir hayal dünyasını keşfetmek; canavarlar ve diğer oyuncularla savaşmak; istediğiniz karaktere bürünerek karakterinizi yukarı seviyelere getirmek, karakterinize yeni beceriler ve deneyimler kazandırmak; alacağınız, toplayacağınız, satacağınız ya da eriteceğiniz nesneler sayesinde karakterinizi güçlendirmek ve fantastik diyarlarda dolaşmak isterseniz DSO tam da size göre bir oyundur. Ayrıca yeni arkadaşlar edinebilir, onlarla sohbet edebilir ve ekip olarak çalışıp canavarlarla veya rakip oyuncularla mücadele edebilirsiniz.

  Sunucu Seçimi

  www.drakensangonline.com sitesinden ya da Game Client’tan hesabınıza giriş yaptığınızda, sunucu seçme bölümleri ile karşılaşırsınız. Hangi sunucuda karakter oluşturmak istiyorsanız seçiminizi yapabilirsiniz. Kullanılabilir olan 6 adet sunucu vardır: Agathon (Doğu Amerika), Tegan (Batı Amerika), Werian (Türkiye), Grimmag (Avrupa), Heredur (Avrupa) ve Balor (PvP). Oyun size öncelikli olarak, bulunduğunuz bölgeye ve sunucunun göre bir öneri sunacaktır. Bütün sunucular birbirinden bağımsızdır ve karakterinizi sunucular arasında geçiş yaptıramazsınız.

  Sunucu seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar:
  • Ping süresi (Eğer yüksekse oyunda gecikmelere yol açar.)
  • Zaman Dilimi
  • PvP ya da PvE
  • Konuşulan Dil

  Sunucu seçiminize karar verdikten sonra yanındaki “Oyna” yazan kısma tıklayınız, karakter oluşturma ekranına yönlendirileceksiniz ve client’tan her girişinizde bu sunucu ekranıyla karşılaşacaksınız.

  Seçtiğiniz sunucuya arkadaşlarınızı davet edebilir ve hesabınıza andermant (oyun parası) yükleyebilirsiniz.​

  Karakter Oluşturma

  Karakter oluşturma ekranı oldukça kolaydır. Sunucuya ilk girişinizde bu ekranla karşılaşırsınız. Burada seçebileceğiniz 4 farklı karakter sınıfı bulunmaktadır: Ejderha Savaşçısı, Büyücü, Korucu ve Buhar Teknisyeni. Ayrıca karakterinizin cinsiyetini, saç stilini, yüz görünümünü ve karakter adını da bu ekranda belirleyebilirsiniz.
  Her bir hesap için ücretsiz olarak en fazla dört farklı kahramana sahip olabilirsiniz, ancak bütün kahramanlarınız aynı andermant hesabını paylaşacaktır. Daha fazla karakter oluşturmak isterseniz 12400 Andermant karşılığında bir karakter alanı daha satın alabilirsiniz.

  Çoklu karakter hesapları ile ilgili en önemli noktalar:​

  1- Ortak bir andermant hesabı
  2- UYARI: 149. sürümden beri karakterinizi silmek ücretsiz. Karakteriniz silinmeden önce nihai bir onayı kabul etmeniz gerekiyor. Karakterinizin yanlışlıkla bile silinmesi halinde Support, karakterinizi en fazla iki kez verebilecektir; lütfen dikkat edin.

  Asıl Soru: Ejderha Savaşçısı, Büyücü, Korucu ya da Buhar Teknisyeni hangisi daha iyi?

  Sorunun cevabı, hangi dövüş stilini tercih ettiğinize bağlı.
  • Ejderha Savaşçıları, yakın dövüş ustalarıdır; bu nedenle düşmana yakın durmaları gerekir. Kılıç ve kalkan kullanırlar.
  • Çember Büyücüleri, belli bir mesafeden düşmanlarını patlatmak için gizemli yeteneklerini kullanırlar.
  • Korucular, ok ve yay kullanan olağanüstü nişancıdırlar, ayrıca yakın dövüşte de iyidirler.
  • Buhar Teknisyenleri, makine yaratma ustaları ve yakın menzil dövüşçüleridir.
  Karakter Sınıfınıza karar verdiyseniz gelin biraz daha detaylara inelim..

  DSO'da İlk Adımlar

  Drakensang'ın oynanabilirliği oldukça kolay olsa da, oyuna dalmadan önce, arayüze aşina olmak için birkaç dakikanızı ayırmanın hiçbir zararı olmaz.

  Görevler

  Maceran İttifak Kalesi’nde başlıyor. Kafasının üzerinde sarı bir ünlem işareti bulunan ve Leron Gorrington olarak adlandırılan bir NPC göreceksin. Bu işaret, o kişinin, onunla konuşarak tamamlayabileceğin bir maceraya sahip olduğu anlamına gelir.
  İttifak Kalesi için Not: Bu bölgedeki maceraları tamamladığından emin ol. Ayrıldıktan itibaren bu haritaların hiçbirine geri dönemezsin.

  Konuşmayı başlatmak için İttifak Kalesi'ndeki
  Leron Gorrington’un üzerine tıkla. Sonra sana görev bilgileri ve bu macerayı tamamladığında alacağın ödüllerin bilgisi sunulacak. Görevi kabul etmek için yeşil kabul tuşuna tıkla.

  Eğer Günlük Görevler’i (kısayol "Q") açarsan, buradaki listede "Ander Dünyasına Saldırı"yı göreceksin. Eğer Saldır’a tıklarsan, ne yapman gerektiğini unutman halinde sana yardımcı olmak için sağ tarafta açılacak pencerede macera için gereken şartları göreceksin. Bu pencerede macerayı tamamladığın takdirde kazanacağın ödülü de görebilirsin.

  Bir görevi tamamladığında, çoğu kez o kişi sana yeni bir görev daha sunar. Ne kadar çok macera tamamlarsan, tamamlamak için o kadar daha yeni macera açılır.

  Not: Küçük haritayı açtığın zaman (kısayol "M"), görev veren kişilerin yerini de ? ya da ! işaretleri şeklinde görebileceksin.

  Ganimet

  Parayı göster bana! Çeşitli yollardan ganimet elde edebilirsin. Eşyalar, öldürülen çetelerin üzerinden düşer veya sandık ve varillerin içerisinde bulunabilir. Ganimetler genel olarak altın, andermant, mücevher, sihirli iksir, silah, zırh ve ekipmandan oluşur. Ganimeti toplamak için İttifak Kalesi'nde yerdeki simgesine bas; böylece bu ganimetler ya envanterine dahil olacak ya da karakterin otomatik olarak bu ganimetle donanacaktır.

  Ganimetler, sıradan sandıkların veya açmak için maymuncuk gerektiren kilitli sandıkların içinde de bulunabilir. Maymuncuklar ise ya bulunabilir ya da menü çubuğundaki Dükkan'a girilerek satın alınabilir.

  Görev teçhizatları, eğer Görev Listende bununla bağlantılı bir görev varsa, elit çetelerden de düşebilir. Bu teçhizatlar genellikle mavi renkte parlar ve saksı veya sandığı andırırlar.

  Eğer çantan tamamiyle doluysa, daha fazla ganimet toplayamazsın. Bu durumda, ya şehre geri dönüp istemediğin eşyaları satmalısın ya da daha Market butonunu kullanarak daha fazla çanta edinmelisin. Tabi ne kadar fazla çantan olursa olsun yine de teçhizat satmak zorundasın.

  Teçhizatları Donanmak

  Yeni bir teçhizat topladığın ya da satın aldığında, envanter penceresini kullanarak (kısayol "I") karakterini bununla hemen donatabilirsin. Donatmak istediğin teçhizat üzerine çift tıkla ya da çantandan sürükleyip karakterinin üzerindeki uygun olan alana bırak. Teçhizatları çıkarmak içinde bu işlemin tersini yap.

  Bölgeleri Değiştirmek

  Diğer bir bölgeye girmek için mavi ok işaretinin üzerine tıkla. İttifak Kalesi'nden yalnızca tek bir çıkış yolu var ki burası da Demirci Kalesi'ne çıkar. Bütün görev alanlarını tamamlar tamamlamaz ilk şehrine yani Grimford’a adım atacaksın.

  [​IMG]

  Daha sonra bölgeler; diğer bölgelere, şehirlere ve kulelere girebilmek için birden çok noktada daha da genişleyecek.
  Şehirler

  Şehirler güvenli bölgelerdir. Buralarda, PvP modunda olsan dahi, diğer oyuncalar tarafından saldırıya uğramazsın; eşya alıp satabilir, yeni görevler arayabilir ve hatta maceraperest dostlarınla sadece oturup sohbet edebilirsin.

  Şehirlerin etrafındaki tüccarların çoğu Market’te yer alan ekipmanların aynısına sahiptir, fakat bu tüccarlara istemediğin ekipman satabildiğin için de hala işe yarardırlar.

  Küçük haritayı kullanarak, şehirdeki her bir tüccarın yerini mavi işaretleri sayesinde görebilirsin.

  Zindanlar

  Drakensang Online'nin geri kalan kısımlarının aksine, zindanlar diğer oyunculardan tecrit edilmiş tek alanlardır. Bir zindana girdiğin zaman, terk edinceye kadar orası sana özel bir alandır. Eğer zindana grup halinde girmişseniz grubunun geri kalanı içeride seninle birlikte olacaktır.

  Not: Zorluk seviyesini ne kadar yükseltirsen o kadar fazla ganimet düşer.

  Gezi Taşı


  Eğer koşmaktan kendinizi yorgun hissediyorsanız ya da canavarların arasından yol almak yerine gideceğiniz yere daha kısa sürede ulaşmak niyetindeyseniz gezi taşını kullanabilir ve kentsel alanlara, zindanlara ve birçok vahşi bölgeye seyahat edebilirsiniz.

  [​IMG]
  Gezi taşları gitmek istediğiniz yere sizi daha hızlı ulaştıracaktır; ama bunun bir bedeli vardır. Seyahat etmek istediğiniz yer için gereken ücreti ödemek zorundasınız (Eğer premium sahibiyseniz gezil taşı kullanmak ücretsizdir). Ayrıca ulaşmak isteyeceğiniz her haritanın, demir para olarak farklı bir seyahat ücreti bulunmaktadır.

  Gezi taşına tıkladığınız zaman, dünya haritası açılacaktır. Hedef kentsel alanı veya PvE haritasını seçiniz ve ışınlanmak istediğinize eminseniz onay kutusuna tıklayınız. Vazgeçerseniz iptal etme seçeneğine de sahipsiniz.

  İçinde olduğunuz bölgede yeşil bir insan simgesi bulunacaktır.

  Not: Her bölgede gezi taşı bulunmamaktadır.
   
 2. Beta

  Beta S-Moderator Team Drakensang Online

  Nesneleri Tanımlama
  Bilinmeyen nesneler oldukça gizemlidir ki onların ne olduğunu anlaman için yardıma ihtiyacın olduğu anlamına gelir.

  Yeşil, mavi, mor, turuncu ve eşsiz eşyaların değişen büyüleme değerleri bulunmaktadır. Etkinlik eşsizleri ve renksiz nesneler hariç; düşüreceğiniz tüm ekipmanların üzerinde büyük bir soru işareti olacaktır. Onları tanımlanmamış haliyle kullanamazsınız. Öğeyi kullanılabilir hale getirmek için envanterinizde/kasanızda bulunan nesnenin üzerine sağ tıklayarak değerlerini görünür hale getirmelisiniz.

  • Yeşil = Geliştirilmiş (kolay bulunur)
  • Mavi = Büyülü (yeşil nesnelere oranla daha az düşer)
  • Eflatun = Sıra Dışı (nadir)
  • Turuncu = Efsanevi (çok nadir)
  • Turkuaz = Eşsiz (kendinizi şanslı hissetmelisiniz!)


  [​IMG]
   
 3. Beta

  Beta S-Moderator Team Drakensang Online

  Kısayollar

  Aşağıda klavye için varsayılan kısayol tuşu komutları şunlardır:
  • 1-7 - Yuvalara koyduğunuz becerileri kullanma tuşları
  • C - Karakter Özellik Ekranı
  • Q - Görevler
  • S - Yetenekler
  • I - Envanter
  • T - Dükkan
  • W - Koleksiyoncu Çantası
  • M - Bulunduğunuz harita (Bu tuşla harita görünümünü istediğiniz gibi kullanabilir ya da kapatabilirsiniz.)
  • F - Oyuncu Arama
  • J - Müsabaka Kayıt
  • L - PvP Sıralaması
  • E - Etkinlik
  • B - Grup Bilgileri Açma/Kapama
  • V - Sohbet Kutusu Açma /Kapama
  • O - Bineğe Binme
  • P - En Son Bulunduğunuz Kentsel Alana Işınlanma
  • X - Öz değiştirme
  • R - Tüketim Nesnesi Hızlı Slotu 1
  • H - Tüketim Nesnesi Hızlı Slotu 2
  • U - Tüketim Nesnesi Hızlı Slotu 3
  • D - Tüketim Nesnesi Hızlı Slotu 4
  • CTRL - Oyuncu ve yerdeki nesnelerin ismini görüntülemenize yardımcı olur.
  • Shift - Eğer bu tuşa basılı tutarsanız karakteriniz olduğu yerde sabitlenecektir. Ayrıca bu tuşa bastığınız zaman, farenizin sağ tuşunda kullandığınız beceri ile onun sağında bulunan beceri arasında geçiş yapmanızı sağlar.
  • Enter - Mesaj yazma yeriniz açma ya da kapama. / Yazılan mesajı gönderme
  • F10 - Masaüstünüze oyunun ekran görüntüsü kaydetme.
  • F12 - Tam ekran seçeneği
  • Sol Alt Tuşu - Oyun ekranını dondurur ( Nesneleri kıyaslarken işinize yarayabilir )
  Çoğu kısayol tuşunu "Ayarlar" bölümündeki "Klavye Seçenekleri"nden istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. Beta

  Beta S-Moderator Team Drakensang Online

  Ticaret Sistemi & Hesap içi Eşya Paylaşımı

  DSO'da ticaret sistemi var mı?

  Hayır, diğer oyuncularla eşya alışverişi yapamazsın.

  Aynı hesaptaki karakterler arasında eşya paylaşımı yapabilir miyim?

  Aynı sunucu dahilinde, bir kullanıcının hesapları arasında yalnızca andermant ve premium paylaşılabilir. Karakterleriniz arasında eşya paylaşımı yapamazsınız.
   
 5. Beta

  Beta S-Moderator Team Drakensang Online

  Haritalardaki Özel Parşömenler


  Kutsama Parşömeni

  Bu parşömen aktif edildiğinde 10 dakika süresince %25 oranında düşen materi miktarını arttıran "Parça Arayıcının Büyülü Gözlüğü" aktif olur. Bu kutsama harita içerisinde kutsamayı aldıktan sonra ilk öldüğünüz anda aktifliğini yitirecektir.

  [​IMG]

  Materi Bilgi Parşömeni

  Bu parşömen aktif edildiğinde haritada 5 adet materi yarığı belirir. Bu yarıkları yok ettiğinizde bulunduğunuz ara dünya haritasına ve zorluk derecesine göre belli bir miktar materi düşecektir. Açılan yarıklar 60 saniye süresince açık kalacaklardır.

  [​IMG]

  Materi bilgi parşömeni aktif edildiğinde haritada belirdikleri yerleri gösteren simgeler çıkmaktadır.

  [​IMG]

  Kışkırtma Parşömeni

  Bu parşömen aktif edildiğinde bulunulan haritada özel canavarlar belirmektedir.

  [​IMG]
   
 6. Beta

  Beta S-Moderator Team Drakensang Online

  Haritadaki Semboller

  Simyacı: Hayat iksirleri ve Mana/Konsantrasyon/Öfke/Buhar iksirleri

  Kutsal Eşya Tüccarı: Andermant karşılığı alabileceğiniz özel ekipmanlar satar.

  [​IMG] Demirci: Normal eşya al, tamir yap, eşya erit veya iyileştir

  Öz Tüccarı: Andermant ve demir para karşılığında öz satın alabilirsiniz.

  Mücevherci: Taş al / Taş sök / Taş birleştir / Eşyalara soket aç

  [​IMG] Kraliyet Tedarikçisi Emilia: Sadece premium kullanıcılarına özel nesne satışı yapar.

  Etkinlik Tüccarı: Belli zamanlarda gelir ve etkinlik içeriğine özel materyaller satar.

  Büyülü Dokumacı Zahir: Emote ve kostüm satışı yapar.

  Satıcı (Güçlendiriciler): Güçlendirici, boya ve gerekli başka malzemelerin satışını yapar.

  [​IMG] Düzenin Rahibi: Kutsama satışı yapar.

  Hayvan Terbiyecisi Grizmek: Binek veya pet satın almanız için.

  Meraklı Satıcı Zumpe: Soytarılardan kazanabileceğiniz "Yonca" ile alışveriş yapabilirsiniz.

  Materi Tüccarı Salvendar: Ammon haritalarında topladığınız materilerle Ara Dünyalara özel eşsizler satın alabilirsiniz.

  [​IMG]
  Gremlin Hazine Ustası / Kasa: Envanterinizi rahatlatmak ve bazı eşyalarınızı güven içinde saklamanız içindir. Andermant karşılığı genişletilebilir.

  Gezi Taşı: Belli bir ücret karşılığı istediğiniz alana seyahat için. (Premium ile ücretsiz)

  Tezgah: Aynı kalitedeki 4 ekipmanı birleştirmek ve nesneler arası büyü aktarımları için.

  Turuncu Ünlem İşareti:
  PvE yan görevlerini alabileceğiniz yeri gösterir.

  Turuncu Soru İşareti:
  Görevlerinizi teslim edebileceğiniz ya da ulaşmanız gereken hedefleri gösterir.

  Turuncu Oklu Ünlem İşareti:
  Tekrarlanabilir görevleri gösterir.

  Sarı Ünlem İşareti:
  Ana Hikaye görevlerini alabileceğiniz yeri gösterir.

  Sarı Soru İşareti:
  Ana Hikaye görevleri için teslim etmeniz ya da ulaşmanız gereken hedefi gösterir.

  Sarı Oklu Ünlem İşareti:
  Ara dünya görevleri için tekrarlanan görevleri gösteren semboldür.

  Kırmızı Ünlem İşareti:
  Müsabaka görevini alacağınız yeni görevin yeri

  Kırmızı Soru İşareti:
  Müsabaka görevleri için teslim etmeniz ya da ulaşmanız gereken görev hedefini gösterir.

  Kırmızı Oklu Ünlem İşareti:
  Müsabaka için tekrarlanabilen görevleri gösteren semboldür.

  Açık Mavi Ünlem İşareti:
  Etkinlik görevi alabileceğiniz yer.

  Açık Mavi Soru İşareti:
  Etkinlik görevini teslim etmeniz ya da ulaşmanız gereken görev hedefini gösterir.

  Açık Mavi Oklu Ünlem İşareti:
  Etkinlik için tekrarlanabilir görevleri gösteren semboldür.

  [​IMG]
  Müsabaka Ustası: PvP görevleri alabilir, şöhret nişanlarınızla alışveriş yapabilirsiniz.

  Ejderha Savaşçısı (Eğitmen)

  Korucu (Eğitmen)

  Büyücü (Eğitmen)

  Buhar Teknisyeni (Eğitmen)

  Yer İşareti: Bazı haritalarda yön bulmak ve yön tarif etmekte kolaylık sağlar.

  Grup oyuncularının haritadaki yerini gösterir.

  [​IMG] Haritada sizin bulunduğunuz yeri gösterir.
   
 7. Beta

  Beta S-Moderator Team Drakensang Online

  Koleksiyoncunun Çantası
  186. yama ile birlikte gelmiştir. Oyuncuların tüm petlerini, bineklerini, emote'larını ve kostümlerini depolayabilecekleri çantadır. (Kısayol Tuşu: W)

  Koleksiyoncunun Çantasında bulunmakta olan petler, binekler, emote'lar ve kostümler içerisinde, kendine ait bölümler bulunmaktadır. Oyunda mevcut olan kostüm, emote ve bineklerin hepsi kategoriler halinde burada bulunmaktadır. Envanterinizde yer kaplamasını istemediğiniz nesnelerinizi buraya ekleyebilirsiniz.

  Koleksiyoncunun Çantasına her yönüyle bakış;

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Her kategoride elinizde mevcut olan pet, binek, emote'lar, kostüm sayılarına göre ödüller kazanabilirsiniz.

  Petler kategorisinde; eklediğiniz pet sayısına göre petleriniz ek özellikler kazanabilir. Örneğin; %xx Tüm Direnç Değerlerine.

  [​IMG]

  Binekler kategorisinde, eklediğiniz binek sayısına göre binekleriniz ek özellik kazanabilir.Örneğin;

  [​IMG]

  Vahşi Canavarların üzerindeyken +2 hareket hızı.

  Bu özellikler altta mevcut olan ilerleme çubuğu görselinde belirtilmektedir.

  [​IMG]

  Koleksiyoncunun Çantasında Favoriler adlı bölüm bulunmaktadır. Favori petlerinizi, bineklerinizi, emote'larınızı ve kostümlerinizi bu bölüme ekleyebilirsiniz.


  Koleksiyoncunun Çantasına eklediğiniz petlerin, bineklerin, emote'ların ve kostümlerin üzerinde bulunmakta olan yıldız simgelerine tıkladığınız zaman Favoriler bölümüne ekleyebilirsiniz.

  [​IMG]

  Not: Koleksiyoncunun Çantasına eklediğiniz tüm petler, binekler, emote'lar ve kostümler geri envantere alınmaz ve yere atılamaz.


  NESNELERİN KAYNAĞI
  Mağaza butonuna ek olarak kullanıcılarımızın gösteriş malzemelerini(kostüm, pet, binek vd.), nereden bulacaklarını gösteren bir kaynak ipucusu ekleyeceğiz. Önizlemenin yanındaki küçük simgeler oyuncuya gösteriş malzemelerini nerede bulacağını gösterecektir. Çıkartma kitabında, ögelerin ait olduğu bu kategorilerin hangileri olduğuna dair bilgiler bulunacaktır.

  [​IMG]
  Kökenİkonİpucu
  Etkinlikler[​IMG]Bir etkinlikle edinilebilir.
  Lider Tablosu[​IMG]Lider tablolarından edinilebilir.
  Şans Küreleri[​IMG]Şanslı Küreler'den elde edilebilir.
  Sandık[​IMG]Dracania'daki sandıklardan alınabilir.
  Gnob Teklifi[​IMG]Gnob'dan temin edilebilir.
  Kemik Paraları Tüccarı[​IMG]Bir Kemik Parası Tüccarında Elde Edilebilir.
  PvP[​IMG]PvP müsabakalarına katılarak elde edilebilir.
  Yere düşenler[​IMG]Rakipler tarafından düşürülerek elde edilebilir.
  Premium[​IMG]Premium üyelikten edinilebilir.
  Zumpe Yoncaları[​IMG]Kingshill'deki Zumpe'den temin edilebilir.
  Satış[​IMG]Satışlardan elde edilebilir.
   
 8. Beta

  Beta S-Moderator Team Drakensang Online

  Günlük Görevler

  Özel ödüller için Günlük Görev al ve tamamla.

  Günlük Görevler kısmına nasıl ulaşabilirim?

  Günlük olarak oyuna ilk girişinizde oyun ekranının solunda Günlük Görevler'e dair bir bildirim gelecektir. Açmak için bildirime tıklayınız. Günlük görevinize ulaşmak için oyun ekranındayken Q tuşuna basarak Görevler penceresini açınız ve Günlük Görevler sekmesine tıklayınız.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bir sonraki günlük görevimi ne zaman alabilirim?

  Günlük görevler günün sonunda tekrar verilir, bir sonraki günlük göreve kaç saat kaldığını görmek için Günlük Görevler penceresinin sol alt kısmına bakabilirsiniz.

  "Günlük Görevleri Yeniden Karıştırma" nasıl çalışmaktadır?

  80 andermant (170. sürümde bu fiyat yarıya düşürüldü) 40 andermant karşılığında günlük görevleri ve ödülleri yenileyebilirsiniz. Karıştırma işlemi rastgele gerçekleşmektedir, bu da demek oluyor ki var olan görev ve ödüller tekrar karşınıza çıkabilir. Premium üyelik sahibi oyuncular bu karıştırma işlemini ücretsiz yaparlar.

  Olası Görevler
  PvP ve PvE görevleri:

  ʭ Peder Caelius'un Görevleri

  • Nesne Eritme
  • Tezgahta Nesne Üretme
  • Normal Canavar Öldürme

  ʭ Kraliyet Büyücüsü Thabo'nun Görevleri

  • Seçkin Canavarları Yen
  • Değerli Canavarları Yen
  - Kötü Tanrıça Nefertari
  - Balor
  - Grimmag
  - Arachna
  - Heredur
  - Bearach
  - Khalys
  - Mortis

  ʭ Kral Harold'un Görevleri

  • Kazanılan savaş alanları
  • Oynanacak savaş alanları
  • Yenilecek düşman oyuncular


  "Yenilecek düşman oyuncu." görevinde oyuncu sayısı nasıl sayılmaktadır?

  Kendinizden -5/+5 seviyedeki, çayırlarda ve arenada mağlup ettiğiniz tüm oyuncular sayılmaktadır. Ayrıca grup arkadaşlarınızın mağlup ettiği ve sizin tekrar tekrar mağlup ettiğiniz oyuncular da sayılmaktadır.

  Günlük Görev Sistemi Nasıl Çalışır?

  Günlük Görevler, karakterler için 6. seviyeden itibaren başlayacak.

  Görevler üç kategoriye sahip: Genel, Boss ve PvP farklı tatlara ve oyun tarzlarına yer veriyor. Genel görevler çoğunlukla üretme, canavar öldürme, görev tamamlama vb. hakkındaki görevleri içeriyor. Boss görevleri şampiyonların veya farklı türlerdeki boss'ların öldürülmesini içeriyor. PvP görevleri diğer oyuncuların öldürülmesi ve savaş meydanı karşılaşmalarının kazanılması hakkındadır!

  Özel etkinlikler sırasında özellikle o etkinlik ile ilgili bazı özel görevler de eklenecektir.

  Ayrıca her kategori 3 seviyeye sahiptir: Bronz, Gümüş ve Altın. Varsayılan olarak Bronz görevlerle günlük görevler başlar. Belirli bir kategoride Bronz görevi tamamlandığında aynı kategoride Gümüş görevle devam edilir. Gümüşü tamamladıktan sonra Altın kategori serbest kalacak. Bu basamakları tırmandıkça daha iyi ödüller kazanabilirsiniz!

  • Gümüş Görevler, en az 25. seviyedeki karakterler tarafından üstlenilebilir.
  • Altın Görevler, az 40. seviyedeki karakterler tarafından üstlenilebilir.
  Yani, bu seviye gereksinimlerine uyan karakterler, günde 9 görev tamamlayabilirler.

  Tamamlanan görev başına alınan ödüllere ek olarak tamamlanan görevler için bir bonus ödül çubuğu mevcut. Belirle sayıda görevleri tamamladığında ek bonus ödüller kazanma şansına sahip olunur.

  Daha interaktif bir görüntüye sahip olan görevler penceresi, karakter bir görevi tamamladığında beceri çubuğunun üzerinde yeni bir simge görünür ve bu simge, karakterin o görevi tamamlayınca kazandığı geçici desteği gösterir.

  Ödüller neler?

  Herkes için her şeyden biraz bulacaksınız. İlk tamamlanan görevde ödül olarak Antik Bilgi veriliyor. Bunun yanı sıra rastgele olarak Küre Parçaları, donanım parçaları, maymuncuklar, sağlık iksirleri ve hatta bazen bir Yaldızlı Yonca ve Gizli Oda Adağı dağıtılıyor!

  Rehber Bonusu hala devam ediyor mu?

  Bundan böyle Antik Bilgiyi her gün daha kolay ve daha yüksek miktarlarda kazanma şansına sahip olacaksınız. Antik Bilgi için Rehber Bonusunu +%100'e düşürdük. Yani ana karakteriniz daha çok Antik Bilgi kazanacak, ikincil karakteriniz hangi Bonus ödülünü aldığınıza bağlı olarak biraz daha az ya da çok Antik Bilgi kazanacak.

  Her günlük görevin birde kutsama ödülü vardır. Görev tamamlandığında bu kutsamadan faydalanabilirsiniz.

  [​IMG]
   
 9. Beta

  Beta S-Moderator Team Drakensang Online

  Para Çantası

  [​IMG]


  Para Çantasına şunları ekleyebilirsiniz;
  • Güç oyması
  • Topluluk Sikkesi
  • Şöhret nişanı
  • Draken
  • Yaldızlı Yonca
  • Materi Parçası
  • Küre Parçası
  • Kemik Para
  • Değiştirilmiş Kreşerit
  • Güneş Sikkesi
  • Hakikat Kristali
  [​IMG]
  Bu birimler otomatik bir şekilde Para Çantanıza eklenir. Eğer ki envanterinizde bu birimler bulunuyor ise, birimin üstüne sağ tık yaparak ekleyebilirsiniz.

  Not: Para Çantasına eklenen birimleri envanterinize geri alamazsınız.
   
 10. Beta

  Beta S-Moderator Team Drakensang Online

  Büyü Aktarım Rehberi
  Dark Legacy güncellemesi ile birlikte oyundaki tezgah sistemimiz tamamen değişti. Güç oymalarını artık büyü aktarımlar için kullanabilmekteyiz. Peki büyü aktarımı nedir?

  Büyü aktarımı, nesnelerin büyülerini farklı bir nesneye geçirme olayıdır. Artık "a" nesnesindeki büyüleri "b" nesnesindekilerle değiştirebilirsiniz. Bu değişim dilerseniz tek bir büyü odaklı, dilerseniz tüm büyüleri kapsayabilir. Gelin örnek olması açısından bir aktarım yapalım.

  [​IMG] [​IMG]

  Görsellerdeki Sıra Dışı baltaya Sihirli nesnede bulunan Daha Yüksek Saldırı Hızını aktarmak istiyoruz.

  Öncelikle nesnelerimizi tezgaha yerleştiriyoruz. Burada önemli olan nokta aktarım hangi nesneye yapılacak ise öncelikli olarak o nesneyi koyuyoruz.

  Gelelim aktarma işlemimize. Tezgah panelinde nesnelerin altında bulunan rakamlar sırası ile büyüleri temsil etmektedir.

  [​IMG]
  Burada her iki nesnede de 1. büyüleri değiştirmek istediğimizden 1. büyüleri seçtik. Konrol etmek için kombine etmeden nesneyi inceleyebilirsiniz.

  [​IMG]

  Not: Burada nesneler arasında seviye farkı bulunduğundan büyü değerleri düşmektedir. Aktarımları yaparken yüksek seviyeli nesneler arasında yapmaya özen gösteriniz.
  Tüm kontrollerimizi yaptıktan sonra Kombine Et seçeneğine tıklıyoruz ve işlemi kabul et diyoruz. Bu işlem için bizden Güç Oyması istiyecektir. Güç oymalarını nesneleri Demircide eriterek elde edebilirsiniz.

  Aktarımımız başarıyla gerçekleşti.

  [​IMG]
  Dilerseniz bu işlemi tüm büyüleri değiştirmek için de kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey nesneleri tezgaha yerleştirip, açılan menülerden Tüm Büyüler seçeneğine tıklamanızdır.

  [​IMG]

  Bu işlem Tek Büyü aktarımına göre biraz daha maaliyetlidir. Bol bol oyma biriktirmenizi tavsiye ederiz.
   
Thread Status:
Not open for further replies.