Türk oyuncular ile iletişime nasıl geçebilirim ?

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by SandRiver, May 7, 2022.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. SandRiver

SandRiver Forum Apprentice

Merhabalar kolay gelsin. Türk oyuncular arasında bilgi paylaşımı yapılan bir Discord,Teamspeak,Raidcall,Ventrilo v.b yokmu acaba merak ettim.Grimmag sunucusunda oynuyorum pek türk yok galiba burda. bende oyuna yeni başladım.yaklaşık 2001 senesinden beri gerek knight online olsun gerek silkroad veya world of tanks oynadım insan 1 2 ses duymak istiyor sonuçta.

Bide 73 lwl oldum hala şu senbu yu kesemedim galiba cehennem olduğu içinde şimdilik kesemicem.

Edit : insan ufaktanda olsa bi cevap bekliyor bi kımıldanma filan ne biliyim. neyse hayırlısı

şimdi koskoca grimmag da 1 tane türk yokmu veya türk lonca/klan

Last edited by moderator: May 16, 2022
  2. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba SandRiver,

Oyunun resmi discord hesabı bulunmaktadır. Drakensang Online ile ilgili bütün gelişmeleri forum ve discord hesabı üzerinden takip edebilirsiniz. Ancak, oyun içi bilgi dışında önceliğiniz, bilgi alışverişinde bulunmak ve birlikte oyun oynayacak oyuncular bulmak ise lonca ve oyunu içi gruplarda bulunmanızın yararı olacaktır. Türk oyuncuların yoğun olduğu serverlar ise Werian ve Heredur sunucularıdır. Eğer oyuna yeni başladıysanız bu sunucularda yeni bir karakter oluşturmanızın sizin için daha yararlı olacağını düşünüyorum.

'Senbu' adlı bossu tek başınıza kesmeniz gerektiği için belli bir güce erişinceye kadar karakterinize gereken takviyeleri yapmalısınız.

İyi oyunlar dilerim.

3. SandRiver

zaman hızlı geçiyor sayın modum. senbu'yuda kestim 100 lwl'de oldu setleride yaptım diyebilirim hala grimmag'da toplam bulduğum türk sayısı 2 :) bide türkçe nick koyan ukraynalı arkadaslarım oldu :)

kaç ay oldu hala bi türk loncası veya türkçe konuşan bir ekip bulamadım grimmag'da bakalım hayırlısı. çöl filan dönüyorum bişiler deniyorum ama çok yavaşım gibi geliyo veya oyun böyle sanki bi yerde durdu ilerlemem gibi geliyo artık. çöl ve kral mahzeninde rün ve taş dönmeye çalışmaktan ruhum çekildi 2 haftadır. arada gelen etkinlikleri filan bitiriyorum. ama başka birşeyler arıyo insan tabi.bide bu gün 6 saat çöl dündüm toplam düşen rün 2 hayırdır rün droplarınımı kıstılar çok yavaş olmasın diye eziyetli dönüyorum ama bi hatamı yapıyorum acaba
    https://i.hizliresim.com/cey8fri.jpg
    Not : Noktalama hatası yaptıysam yazarken kusura bakmayın lütfen

Last edited by moderator: Jun 9, 2022
    Beta likes this.
  4. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba SandRiver,

Online oyunlar doğası gereği uzun zaman ve emek gerektirir. Karakterinizin geliştiğini görmek için hala zamana ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorum. Bir üst yazımda da belirttiğim gibi lonca ve oyun içi gruplar bulma konusunda sorun yaşıyorsanız, server değiştirerek yeni bir karakter oluşturmanız hala iyi bir seçenek olabilir. Böylece, istediğiniz tarz da bir lonca bularak hem bir arkadaş ortamı edinebilir hem de karakterinizi diğer oyuncularla birlikte daha kolay geliştirebilirsiniz. Oyunu tek başınıza oynamanız karakterinizi geliştirmenizdeki süreci etkileyeceği gibi sürekli aynı şeyleri yapmakta oyundan sıkılmanıza neden olabilir. Bunun yanı sıra oynayışınızı şekillendirmek, oyunu oynadığınız süre içinde farklı hedefler belirleyip buna göre hareket etmek, farklı haritalarda farmlar yapmak v.b gibi çeşitlendirmelere gitmek oyundan aldığınız keyfi artırabilir.

İyi oyunlar dilerim.

SandRiver likes this.
  5. SandRiver

tavsiyeniz için teşekkür ederim yaklaşık 21 yıldır mmorpg oyunlar oynuyorum. yanlış anlaşılmasın ben biliyorum demek istemiyorum sadece mmorpg kafasına alışkınım demek istiyorum. Benim üst yazıda demek istediğim yaklaşık 6 sene silkroad, 17 seneye yakın Knight online oynadım. shotter mmo olarakta world of tanks oynadım 3 sene. bu oyunlarda oynadınızmı oynamadınızmı bilmiyorum ama hep bir hedef ve çeşitlilik arttırarak süreklilik sağlanıyor ondan bahsediyordum. server değiştirmek konusuna gelirsek valla charımı seviyorum. evet werian'a geçsem belki daha hızlı gelişebilicem ve daha çok muhabbet sohbet kurabilicem ama benim yeni bi hesap yapıcak vaktim yok gerçekten. tekrardan tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Not: bu arada çoğu online oyun forumun'da modluk yaptım şirketlere bağlı olarak değilde mesaj sayım ve aktifliğimden dolayı mod veya co-mod verirlerdi. yılların forum kullanıcısı olarak modları tebrik ederim sürekli takipteler ve cevap veriyorlar tekrardan teşekkkür ediyorum. ;):D

tr oyuncularının kullandığı bir discord sunucusu varmı Dso genel ve tester sunucusu hariç

Last edited by moderator: Jul 1, 2022
    Beta likes this.
  6. 55baba55

55baba55 Forum Connoisseur

Türklerin cogunlugu werian serverinde orada yenı karakter acarsan grimmag dan daha fazla yardım eden bulursun tercih ederim 11 senedir oradayım

7. SandRiver

bir kaç tane türk arkadas buldum grimmag'Da sohbet muhabbet takılıyoruz.