Game FAQ Yeni Başlayanlar İçin Tezgah Rehberi

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Beta, Oct 5, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Beta

  Beta S-Moderator Team Drakensang Online

  Tezgah

  Tezgah, 12. seviyeye sahip oyuncuların çeşitli görevleri yaptıktan sonra aktif hale getirebilecekleri ve başarılar kısmındaki ilerlemelerine bağlı olarak taş birleştirme, toz üretme, nesne birleştirme, büyü aktarımı yapabilecekleri, iksir-tonik gibi tüketilebilir nesneleri üretilebilecekleri, bosslara ve etkinliklere ait özel nesneleri üretebilecekleri ve bunun gibi çeşitli işlemleri yapabilecekleri fonksiyondur.

  Kentsel alanlarda haritalarınızda tezgahı aşağıdaki simge yardımıyla ya da "Yetenekler" sayfanızda bulabilirsiniz.


  [​IMG]

  Tezgah'ın aktif olabilmesi için 12. seviyeden itibaren öncelikle Mathew Allthings NPC sinden alacağınız İşe Yaramayan Parçalar görevini tamamlamanız, bu görevden sonra da Petyax npcsinden alacağınız Çömezden Ustaya görevini tamamlamanız gerekmektedir.

  İşe Yaramayan Parçalar Görevi

  İşe Yaramayan Parçalar görevi üç aşamadan oluşmaktadır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Üç aşamalı bu görev dizisini bitirdiğiniz zaman envanterinize Üretim Primeri ve Şema: Temel Üretim I nesneleri eklenir. Envanterinizde bu nesneleri bulup sağ tıklayarak kullandığınız zaman artık tezgahınızda taş birleştirme işlemine başlayabilirsiniz.

  Çömezden Ustaya

  Çömezden ustaya görevi, iki aşamalı bir görevdir.

  [​IMG]

  Bu görevi bitirebilmeniz için seviyesi en az 10 olan dört adet geliştirilmiş (yeşil) nesneyi tezgaha eklemeniz ve kombine et seçeneğini tıklamanız gerekmektedir.
  [​IMG]
  Dikkat: Bu işlemin gerçekleşmesi için yeterli miktarda Güç Oyması gereklidir!

  Güç oymalarını envanterinizdeki nesneleri eriterek elde edebilirsiniz.

  Nesneleri eritmek için kentsel alan haritalarınızda [​IMG] simgesini yani Demirci npclerini bulmalısınız.

  Bu simgenin altında duran npc'ye tıkladığınızda

  [​IMG]

  Nesneyi Erit seçeneği ile nesnelerinizi Güç Oymasına dönüştürebilirsiniz. Nadirliklerine ve seviyelerine göre her nesnenin vereceği Güç Oyması miktarı farklılık gösterir.
  Bu iki görev tamamlandıktan sonra Q tuşuna basarak çıkan ekranda Başarılar kısmını bulup Üretim seçeneğinin istediği ilerlemeleri yapmanız gerekir.

  [​IMG]
  Her ilerleme size farklı bir üretimin açılmasını sağlar. İlerlemelerden gelecek olan şemalar/ formüller tezgahta yeni bir fonksiyonu aktif hale getirecektir.
   
Thread Status:
Not open for further replies.