Game FAQ Yeni Başlayanlara Oyun Tanıtımı

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Arthemis TR, Apr 15, 2020.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
 1. Arthemis TR

  Arthemis TR Team Leader Team Drakensang Online

  Drakensang Online'ı ilk defa oynuyorsanız, ya da çevrimiçi oyunda yenilerini, buradaki ilk adresleri ve kısayollar oyunu daha hızlı kavrayabilmenize yardımcı olacaktır. Diğer aksiyon RPG ve macera oyunları oynayabilir bu kılavuzun içinden sadece oyun temelleri ile ilgili yardım alabilirler ..

  DRAKENSANG ONLINE NEDİR?

  Drakensang Çevrimiçi; canavarlar içeride büyük bir fantezi dünyasını seçiyor, ganimetleri toplanıyor, satıyor, satın al, liderlik et ve üst seviyelere çıkarrak yeni beceriler ve rütbeler alıyorum için harcayacağınız bir oyundur. Tüm bunları diğer çevrimiçi kahramanlar ile birlikte sohbet ederek ve ekiple çalışarak geliştirerek hareket edinizi çevrimiçi türü bir oyundur.

  SUNUCU SEÇİMİ:

  www.drakensangonline.com sitesinden ya da Game Client’tan hesabınıza giriş yaptığınızda, sunucu seçme bölümleri ile karşılaşırsınız. Hangi sunucuda karakter oluşturmak istiyorsanız seçiminizi yapabilirsiniz. Kullanılabilir olan 6 adet sunucu vardır: Agathon (Doğu Amerika), Tegan (Batı Amerika), Werian (Türkiye), Grimmag (Avrupa), Heredur (Avrupa) ve Balor (PvP). Oyun size öncelikli olarak, bulunduğunuz bölgeye ve sunucunun göre bir öneri sunacaktır. Bütün sunucular birbirinden bağımsızdır ve karakterinizi sunucular arasında geçiş yaptıramazsınız.

  Sunucu seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar:
  • Ping süresi (Eğer yüksekse oyunda gecikmelere yol açar.)
  • Zaman Dilimi
  • PvP ya da PvE
  • Konuşulan Dil

  KARAKTER SEÇİMİ:

  Bir karakter yaratmak kolay bir süreç. İlk kez bir sunucuda oturum açıyorsanız, ekranınız direk olarak karakter yaratma ekranında olacak. Burada bir Ejderha Savaşçısı, Korucu, Çember Büyücüsü ve Buhar Teknisyeni karakter seçimi karşınıza gelecektir. Bu pencerede karakter adı (Forum / Sohbet kuralları isimleri içinde geçerlidir), cinsiyet, cilt rengi, saç ve sakal modeli de seçebilirsiniz.

  Ejderha Savaşçısı: Yakın dövüş ustası ve sabır gerektiren bir karakterdir, oynaması zevkli bir o kadarda zordur. İlk etapta dayanıklılığından dolayı cazibeli gözükse de zamanla sıkılabilirsiniz.

  Çember Büyücüsü: Uzakçıdırlar, yeteneklerin bir çoğu büyü üzerinedir. Bir çok yeteneğinin hasarı, rakip oyuncunun direnç değerine göre verdiği hasar değişmektedir. PvP'lerde genellikle en etkili karakterlerden biridir.

  Korucu: Hem uzak hem yakından saldırmakla beraber Patlayıcı ok yeteneği ile zırh kırarak, rakiplerine çok ani ve yüksek hasarlar verebilirler. Çift elli silahlarla birlikte yan elde okluk veya kalkan kullanarak bu avantaja sahip olabilen tek karakterdir.

  Buhar Teknisyeni: En son katılan karakterdir. Son zamanlarda kule yetenekleri ile rakiplerine yüksek hasar verebilmesinden dolayı ön plana çıkmış olan bir karakter sınıfıdır. Özellikle PvE'de en çok tercih edilen karakterler arasındadırlar.

  Genellikle hangi karakter iyidir, onla başlayayım diye sorular ilk etapta çok sorulmaktadır. Bizim tavsiyemiz hangi karakterden zevk alıp eğleniyorsanız onu oynamanızdır.

  Ejderha Savaşçısı veya Çember Büyücüsü - hangisi iyidir?

  Mücadele tarzı tercihleri aşağıdaki gibidir.
  Ejderha Savaşçısı yakın dövüş savaşçıları, sizlerden birçok kılıç ve kalkanları ile yakın dövüşte mükemmellik bekliyoruz.
  Çember Büyücüsü uzak bir mesafeden düşmanlarına patlama, büyü ve mistik sanatı ile görsellik bekliyoruz.

  DRAKENSANG ONLİNE İÇİN İLK ADIMLAR:
  • DSO içinde oyunu öğrenmek için oldukça basit olmasına rağmen, oyun içine girmeden önce oyun arayüzü ile bir kaç dakika geçirerek kendimizi tanımaya çalışalım.
  • Karakter Hareketi - mouse sol tuşu ile zemin üzerinde herhangi bir yere tıklayarak karakterinizi belirli bir konuma taşıyabilirsiniz. Ya da sürekli imlecin yönünde hareket etmek için sol mouse tuşa basılı tutabilirsiniz.
  • Tuş takımı ve Denetimleri -Menüleri ve oyun içinde barlara hızlı kontrol olanağı sağlar.
  İşlem Çubuğu ve Kısayol Tuşları:
  1-7 ilgili eylem bar yuvasına yerleştirilen becerileri etkinleştirir. Sol Mouse Button - Bu eylem mini bar yuvasına yerleştirilen becerileri etkinleştirir. Sağ Mouse Button - Bu eylem mini bar yuvasına yerleştirilen becerileri etkinleştirir. TAB - Alt Sağ Mouse Button yuvasına yerleştirilen becerileri ile TAB yuvasına yerleştirilen becerileri etkinleştirir.

  Diğer Kısayol Tuşları:
  • C - Karakter Özellik Ekranı
  • Q - Görevler
  • N - Yetenekler
  • S - Beceriler
  • I - Envanter
  • T - Dükkan
  • W - Dünya Haritası
  • M - Bulunduğunuz harita (Bu tuşla harita görünümünü istediğiniz gibi kullanabilir ya da kapatabilirsiniz.)
  • F - Oyuncu Arama
  • J - Müsabaka Kayıt
  • L - PvP Sıralaması
  • E - Etkinlik
  • B - Grup Bilgileri Açma/Kapama
  • V - Sohbet Kutusu Açma /Kapama
  • O - Bineğe Binme/Kostüm Giyme
  • P - Geri Çağırma
  • X - Öz değiştirme
  • H - Şifalı içecek
  • G - Beceri Kaynağı Su Yalağı
  • CTRL - Oyuncu ve yerdeki nesnelerin ismini görüntülemenize yardımcı olur.
  • Shift - Eğer bu tuşa basılı tutarsanız karakteriniz olduğu yerde sabitlenecektir. Ayrıca bu tuşa bastığınız zaman, farenizin sağ tuşunda kullandığınız beceri ile onun sağında bulunan beceri arasında geçiş yapmanızı sağlar.
  • Enter - Mesaj yazma yeriniz açma ya da kapama. / Yazılan mesajı gönderme
  • F10 - Masaüstünüze oyunun ekran görüntüsü kaydetme.
  • F12 - Tam ekran seçeneği
  Kısayol tuşları hakkında detaylı bilgi için BURAYA bakınız.

  Eylem çubuğu - Arayüzü merkezinde, Sağlık bar, mana bar / öfke, kısayol tuşları, deneyim bar görüntüleri ve sohbet penceresi için kullanılır..

  Sekmeler:
  Güç Oyması: Ekipmanlarınızın özelliklerini ve seviyesini yükseltmek için kullanılır ve Demirci'den kullanmadığınız ekipmanlarınızı eriterekelde edebilirsiniz.
  Andermant: Oyundaki esas para birimidir ve gerçek para yerine de geçebilir.
  Draken: Özel olaylardan kazanılan para birimidir ve Gnob (etkinlik tüccarı) için harcanabilir.
  Paralar: Ekipmanların tamiri için kullanılan para birimidir.
  Şöhret Nişanı:Şöhret nişanı, PvP müsabakaları sonucu kazanılan bir para birimidir. Şöhret nişanları PvP tüccarında kullanılır.


  Menü Düğmeleri:
  Dükkan - Sadece alışveriş için her yerden erişilebilir bir eşya satın alma aracı Görev Listesi - Ödül için yapmanız gereken tüm aktif görevler - İnceleme - Başarılar kısımlarını gösterir. Beceriler - Öğrenilen yetenek ve becerileri gösterir. Karakter - Karakter hakkında bilgileri görüntüler. Envanter - Donanımlı öğelerin yanı sıra saklama çantalarını gösterir. Dünya haritası - Dracania topraklarına genel bir bakış. Harita - Bulunduğunuz haritanın küçük görselini sunar. Ortak Oyuncu - Oyuncular sekmesini görüntülemeyi sağlar. Müsabaka kayıtları - PvP kayıt sayfasına erişim sağlar. Sıralamalar - Oyun içi sıralamayı açar. Etkinlik - Oyun içerisinde mevcut etkinlikleri gösterir. Ayarlar - Grafik ve ses seçenekleri ayarlarınızı düzenlemenizi ve karakterler arası geçişi sağlar.

  ÖZ BAR :

  Özel beceri tarafından kullanılmak üzere mevcut özün kaynağını görüntüler. Kullanıldığında, bu becerileri özü tüketilecektir. Özü biterse, temel beceri otomatik olarak kullanılmaya devam edecektir.

  GÖREVLER :

  Bir kez maceraya atıldığında ilk tanışacağın İttifak Kalesi’nde kafasının üzerinde mavi bir soru işareti (?) bulunan ve Yüzbaşı Fairfax olarak adlandırılan bir NPC olacak. İlk olarak onunla konuşacaksın ve böylelikle maceran başlayacak.

  Önemli: Buradaki maceranı tamamladığına emin ol çünkü bir daha geri dönemeyeceksin.

  Not: Küçük haritayı açtığın zaman (kısayol "M"), teklif veren kişilerin yerini de ? ya da ! işaretleri şeklinde görebileceksin.

  Toplama :

  Çeteleri öldürmeye devam ettikçe, her biri daha sonra yağma bırakacak ve almak için Sol Mause Button ile toplayacağınız nesneye tıklayın.
  Ortak yağma türleri altın, andermant, öz, iksirler, silah ve zırh / ekipman. Görev ile ilgili bir arayış varsa görev öğeleri seçin ve gerisini yerde de bırakabilirsiniz, bu öğeleri genellikle onları çevreleyen açık mavi bir parıltı olarak görürsünüz. Çantanız dolu ise ganimet almak mümkün olmayacaktır. Ya istenmeyen öğeleri satmak, ya da dükkan düğmesi aracılığıyla daha fazla çanta yuvası almak için kasabaya geri gidebilirsiniz. Ama sonunda ne kadar çanta alsanız da ne olursa olsun ürün satmaya ihtiyacınız olacak.

  Not: Unutma zorluk seviyesi ne kadar artarsa o kadar çok ganimet elde edeceksin !

  Donatılan Öğeler :

  Bulduğunuz veya Yeni donanım satın aldıktan sonra, Envanter penceresinde bu karakter öğelerini donatabilirsiniz. Donanmak için istediğiniz öğenin üzerine çift tıklayın, ya da yukarıda karaktere uygun yuvaya sürükle ve bırak yapabilirsiniz. Öğeleri çıkarmak için aynı şekilde çalışır.

  Bölge Değiştirmek :

  Başka bir bölgeye parlayan oka tıklayarak ve gezi taşları aracılığıyla gidebilirsiniz. Daha sonra diğer bölgeleri, kasabaları ve zindanlarda girmek için birden fazla ve büyük olan bölgeler bulabilirsiniz.

  Kentsel Alanlar :

  Kentler, güvenli sığınaklardır. Burada öğelerinizi satın almak ve satmak için tüccarlar vardır , yeni beceriler öğrenmeye, yeni maceralara atılmaya ya da hatta sadece oturup sohbet etmek için diğer maceracılar ile karşılaşmanız mümkün.
  Çoğu kentsel alan çevresindeki tüccarlarda Dükkan düğmesi mevcuttur aynı öğeleriniz varsa, istenmeyen öğeleri satabilirsiniz. Demirciler eşsizdir, onun öğelerini (silah ve zırh) sadece onun üzerinden satın alınabilir ve bozuk eşyalarınızı onarabilirsiniz.

  Zindanlar :

  Drakensang Online aksine, zindanlar, oyuncuların geri kalanından ayrılmış olan tek bölgedir. Bir zindana girdiğinizde, terk edene kadar bir gruba katılmanız mümkün olmayacaktır.
  Zindanlar da bir zorluk ayarı vardır. Zor, çok daha yüksek seviyeli oyuncular için olduğu gibi Normal bir zindan temel oyuncular içindir...

  Haritalar hakkında detaylı bilgi için BURAYA bakınız.

  Oyuna başlangıç hakkında detaylı bilgi için BURAYA bakınız.
   
Thread Status:
Not open for further replies.