Feedback 248. Yama geri bildirimleri

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by Beta, Mar 18, 2021.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Psikolotik

Psikolotik Forum Greenhorn

Cüce kullanıcıları harbiden sabırlı insanlar mıdır nedir ya da üşengeçlik foruma gelip sıkıntıları yazmadık bunca zamandır, ayrıyeten oyun yapımcıları da hataları gidermediler doğru düzgün . Ama artık yeter gerçekten!
    Bu cüceyle uğraşıldığı yetmedi mi artık?? Ateş açıcı skili en başta zırha vuruyormuş ateşe vurması gerekirken, bizde aldık mayın kullandık. Sabit duran canavarlar için sıkıntıydı hep. Sabrettik ateş açıcı, ateş hasarı vurmaya başladı, bu sefer yağ birikintisine geçtik. Önceden cücenin yağ birikintisinin %40 yazdığı halde %100 vurduğu söylendi. Şimdi 248.yamada %40'a düşürüldüğü söylendi. Yazım hatası var %70 yazıyor. %40 hareket hızı ile değişecektir muhtemelen.

Ptli ptsiz 2-3m rahat hasar verebilirken bu yağ birikintisi ile, şimdi ha var ha yok. Dengeli bir çar yapıyorum ve 150k hasar 280k kritik var. Mapta skilleri kullanmaya başladığımda 300k hasar ile canavarlara 350k hasar vuruyorum ateş açıcı ile. Yağ birikintisi ile bu hasarla önceden 2-3m vururken şimdi 450k ya düştü?? O zaman bu yağ birikintisi ne işime yaradı, mayında işime yaramıyor yağ birikintisi de. %10 zırh kıran süper yankı roketine hiç girmiyorum bile. Bu nasıl bir haksızlıktır.

Sorunlar ve Beklenen Çözümler
    ------------------------------------
    1-Mayının tetiklenme mantığı değiştirilmeli, bu aynı zamanda korucunun mantarı için de geçerli bir sıkıntı.
    2-Yağ birikintisinin ateş direnci düşürmesi %60'a yükselmeli
    3-Süper yankı roketi %20 zırh ve %20 direnç kırmalı
    4-Yağ birikintisinin bekleme süresi azaltılmalı (30 sn'den->20 sn'ye)
    5-Taktik kulesi bombası bize değdiği zaman eskiden hasar veriyordu artık vermiyor. Ya bir de şaka gibi kule temel hasarı diye eklemişler. Buna rağmen 5 öz yiyor. Ya hasar versin 5 öz yesin ya da hasar vermesin öz yemesin.
    500 kez birikir diyor, doğrusu 5 kez birikir.

6-Bu mekanik kule fiziksel hasar vuruyor ama içinde geçen ateş yeteneği akıl karıştıracak bir ifade. Düzeltilmesi gerekir.
    7-Roket uçuşu skilini canavarların olduğu yerde kullanıldığında ateş açıcının hasarını 3 snliğine artırabiliyor. Fakat roket uçuşunun bekleme süresi de 3sn seke seke çekirge gibi oyun mu oynayacaz? Ölmek için canavarların içine atlıyoruz resmen. Madem böyle bir skilimiz var o zaman büyücüdeki gibi bizim de 8 sn lik bekleme süresi sol aşağıda görünür şekilde biriktiği gösterilmeli ve bu etkiyi kullanabilmeliyiz değil mi?
    8-Biz tank mıyız neden ateş açıyı verdiniz bize? Habire canavarların içine girip savaşmamız gerekiyor. Kulelerimiz patlıyor yok oluyor hele ki yerde zehir varken. Kulelerimizle birlikte patlayıp 5-10 sn de ölüyoruz. Kangölü herhangi bir bosun dokunması yeter. Yakıncı mıyız uzakçı mı kuleli mi hasar vercez kulesiz mi? 2 kulemiz vardı onlarda alındı elimizden bu durumda kalacaksak eğer 2 kuleleri almamız şart. Ve ateşaçıcı skilinin değiştirilmesini öneriyorum eğer ki 2 kulemiz olmayacaksa.
    9-Maplardaki bosların zırh açtığında zırhlı olduğu süre düşürülmeli. Ara dünya son bosları bile daha kısa sürede kesiliyor farkında mısınız?
    10- Cücenin Patlayıcı destek skilini kullanan oldu mu hiç aranızda? Rastgele dediğine bakmayın ekranın en sağ üstüne, sol üst köşesine canavarların olmadığı herhangi bir yere atıyor. Bir şekilde oyun yapımcıları bizleri şu veya bu skilleri kullandırmaya şartlandırmış. Bırakın özgürce istediğimizi seçelim. 1 skilde 10 birim etki verirken karşılık gelen skillde 1 etki vermeyin.

Şuan oyun oynanmaz halde cehennemdeki yeşil mini bosu kesmemiz bile eskiden kangölündeki yeşil mini bosu kesme süremizden fazla olmuş. Adaletsizlik varsa şuan cüceye yapılıyor. Buna bir dur deyin artık. Teşekkürler

2. TOKATCI2015

TOKATCI2015 Forum Greenhorn

cüce bitti artık büyük salon cehennem kesemedim 5 kez öldüm

sibano likes this.
  3. Beta

Beta S-Moderator Team Drakensang Online

Merhaba Psikolotik,

Bence gayet detaylı, anlaşılır ve güzel bir anlatım olmuş yapıcı eleştirileriniz ve geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Merkez ekibimize bahsettiğiniz konuları ileteceğiz. Bunun yanı sıra konuyu buradaki başlıktan da devam etmeniz mümkün ; karakter dengelemesi

İyi oyunlar dilerim.

4. Oldboy

Oldboy Forum Greenhorn

Dünden beri her map değiştirirken ve ya oyunu başlatmaya çalışırken ''bütün bağlantı denemeleri başarısız oldu'' hatası alıyorum 7-8 defa. Bir map değişimini 10 dakikada anca yapabiliyorum. Oyunu kaldırdım ve temp dosyasını ful temizleyip öyle kurdum baştan lakin değişen bir şey olmadı. Herhangi bir öneri ve ya yönlendirmeniz var mı?

5. -bozoglu_59-

-bozoglu_59- Forum Greenhorn

merhabalar bu cücelrin durumu ne olacak böyle,3 4 gün önce acımasız daraganı büyük salonda ölmeden kesiyordum. yağ birikintisine nasıl bi düzeltme yaptıysanız anlamadım, mavi özle 5 sefer ölüp hepey ugraşıp kesmeden cıktım.anladıgım kadarıyle oyunu oynamayın artık yeter diyorsunuz.ne gerek var 10 senedir her ay premıum yapıyorsun,buna çözüm bulunmazsa buhar teknisyeni siye birşey kalmaz DSO da bilginize

6. Beta

Merhaba Oldboy,

Ara bakım sonrası sizin de belirttiğiniz gibi bazı oyuncularımız bağlantı sorunu yaşadıklarını belirtmişti. Konuyu merkez ekibimize ileteceğiz. Bu süre zarfında alternatif çözümleri uygulamayı deneyebilirsiniz. Öncelikle, bağlantı hızınızı kontrol etmenizi öneriyorum. Sorununuz hala devam ediyorsa lütfen buradaki yönergeleri izleyiniz. Teknik Destek SSS

Merhaba -bozoglu_59-,

Karakterler ile ilgili önümüzdeki günlerde çeşitli düzenlemeler yapılacaktır. Konuyla ilgili dün bir duyuru paylaşılmıştı. İnceleyebilmeniz adına buraya da ekliyorum. Karakter Dengesizliği

İyi oyunlar dilerim.

7. gameako3

gameako3 Padavan

Buhar teknisyeni ateş atıcı ile yüksek hasar verdiği ve alev hasarı verdiği için ikinci bir direnç kırma verilirse olay çözülmüş olur haritda denedik eğer bir tekillik olursa üzerine yağ atarsa cüceler yine aynı hasara çıkabiliyorlar ya da savaşçı kafa atınca ki bunlar direnç kırma skillleri. Şu anda cüceler tek direnç kırma ile oynadıkları ve o da düşük kaldığı için hasarlar da düştü.

8. Oldboy

Oldboy Forum Greenhorn

Merhaba. O sorunumu hallettim bir şekilde, teşekkür ederim. Ancak genişleme (Dark Legacy) geldiğinden beri her map değişimini istisnasız yarım dakika bir dakika arasını buluyor yüklemesi oyunun. Önerebileceğiniz her şeyi denedim ve çözemedim bunu, düzelmedi. Oyundaki birçok arkadaşımda da aynı sorun var ancak genişlemenin içeriğinin büyüklüğünü düşünüp 'illaki çözülür bir yamada' dedik ve çok sorun etmedik zaman zaman cidden sinir etmesi dışında. Yalnız şu anda Dragan eventinde büyük salona girip ilerleme kasmak istiyorum ve acımasız kesmek istiyorum (elimdeki incileri olabildiğince getirili şekilde harcamak istiyorum) ki 1 dakikayı bulmuyor kesmem, ancak tahmin edebileceğiniz gibi; her girişimde kendimi ölü buluyorum. Hp ve ya çeşiti blok vs. önlemlerle ekran gelene kadar mage'mi canlı tutmaya çalıştım ancak olmuyor. Rica ediyorum mümkün olan en hararetli şekilde bunu iletilerinize ekleyiniz zira artık gerçekten gına geldi bu oyunun saçmalıklarından. Bunun gibi birçok geri dönüş almışsınızdır eminim ve yine eminimki merkeze de iletmişsinizdir. Buradan yola çıkarsam ya bizi sallamıyorlar ya da beceremiyorlar, başka seçenek dahi yok. Gerçekten sinirliyim oyunun sayısız saçmalıkları konusunda ancak sinirim size değil, biliyorum sizin elinizde değil ancak her şey bu kadar sinir bozucu ve çileden çıkarıcı iken (malum pandemi ve sonucundaki maddi manevi sonuçları vb. birçok şey) derdimiz biraz da olsa kafamızı meşgul edip gerçeklikten uzaklaşmak, bir nevi kaçmak kendi adıma realiteden. Tüm bunları bildiğinizi de tahmin ediyorum ancak rica ediyorum her geri dönüşünüze ekleyiniz. 10 yıllık bir zaman harcamanın sonucunda 'belkide saçma bir şekilde' karaktere fazlaca anlam yükledim sanırım kopamıyorum. Böyle olmasa sileceğim artık. Bu şekilde sürerse de bir gün sinir harbiyle o olacak zaten. Teşekkür ederim şimdiden, başınızı şişirdim kusura bakmayın. Sağlıkla kalın.

aBDuLHaMiTHaN likes this.
  9. Beta

Merhaba Oldboy,

Hassasiyetiniz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Dünyanın ve Türkiye'nin şuan içinde bulunduğun durum sizin de dediğiniz gibi hepimiz malumu ve bu konuda son derece haklısınız.

Son durum ise şu şekilde ;

Konuyu merkez ekibimize bildirdik gelişmeleri takip ediyoruz. Ara bakım sonrası bağlantı sorunu yaşayanlar yoğunluktaydı şimdilik bu konuda daha az geri bildirim alıyoruz. Şuan yaşanan sorunun bölgesel olduğu düşünülmekte elimize daha ayrıntılı bir bilgi geldiğinde sizlere paylaşacağız.

İyi oyunlar dilerim.

10. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

247. Yama ile ilgili geri bildirimleri

247. Yama ile ilgili geri bildirimleri

daha ne kadar bekleyecez acaba merkezin keyfi ne zaman olursa o zaman mı? sorulan soruların hiçbiri cevaplanmıyor+ hata videoları çekiyoruz düzelsin diye. merkezin cevabı:
    • Becerilerin sizi yanma zayıflatmasından kurtaramadığı bir hata onarıldı.
    • Yağ Birikintisi becerisi artık amaçlandığı gibi çalışıyor ve ipucu doğru değerleri gösteriyor.
    • Yok Edici için Yol Azığı artık tüm zorluk seçeneklerini gösteriyor.
    • Brigavik' teki Açgözlü Goblin'in kalkanla doğması hatası onarıldı.
    komedi gibisiniz vesselam.....

mehmet044 likes this.
  11. sibano

sibano Padavan

her karaktere özgü sıkıntılar var fakat ilgimi birşey çekti 100 K küre olayı gerçek mi bu bizler 20 30 küre için çaba gösterirken uçuk sayılara ulaşanları görmek [Bug var ise] gerçekten moral bozucu

12. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

bug olmasa düzeltilmezdi. lakin yukarıda alıntı yaptığım arkadaşın bahsettiği gibi olay şöyle cereyan etti:
    1 aylık deluxe alıyorsun

biraz küp kasıyorsun

diyar rününü efsoya çekiyorsun + 5 kişilik pt kurup (herkesde grup bilgisinde diyar becerisine tam puan veriyorsun) hatta bildiğim bir şey daha var eğer diyar rününden bir kaç adet daha varsa onlarıda mapde iken çantandaki rün takısına takıyorsun ( onları da + bonus olarak sayıyordu)

sonra başlıyorlardı küpleri açmaya oooh gelsin kürecikler

daha sonra gelen kürelerle aracna portal satın alıp kan mod kesiyorsun

bossdan düşen kürelerle gidip tekrar aracna portal alıyorsun

devir daim devammmm :D

şimdi asıl durum şu bu eğer bug'sa neden şuanda varolan videolar var hesaplar banlanmıyor? yok eğer bug değildi ise neden kaldırıldı??:rolleyes:

mehmet044, NofeArTR and Psikolotik like this.
  13. NofeArTR

NofeArTR Forum Pro

We have zero tolerance towards players that are using bugs and exploit to gain advantage especially if it has direct negative impact on other players who just want to enjoy the game.
    https://board-en.drakensang.com/threads/ban-wave.82900/

Şu yazının arkasında durmaları gerek. Yazıda ki en önemli vurgu ''Sıfır Tolerans''
    Diğer vurgu ise suya sabuna dokunmayan oyuncuların tadını kaçırarak aşırı şekilde ''Avantaj elde edilmesi''

14. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

Yönetimi işini yapmaya davet ediyorum o vakit. Buyursunlar sayın yetkililer...
    İstismar var. Gereğini yapın vurun ban çekicini!
    Yapmazsanız oyunu bırakıyorum bunu da buraya yazdım. Oyunu bırakmam umurunuzda olmayabilir. Siz bilirsiniz, biz burada bırakan arkadaşları geri başlatmaya çalışıyoruz. Bundan sonra tam tersini yaparım

mehmet044 and NofeArTR like this.
  15. kanlıhançerr

kanlıhançerr Someday Author

Genel merkez bunun açıklamasını Discord üzerinden halihazırda yaptı. Merkez ekipten yetkilendirilmiş Discord adminler bunun kasıtlı olarak eklendiğini söylediler. Daha sonra bu farm yöntiminin fazla avantajlı olduğu kararına varıp kuplerden grup bonusunu kaldırdılar bir sonraki yamayla. Yani özetle bug veya oyun açığı değil. Kaçırılmış bir fırsat...

16. aBDuLHaMiTHaN

aBDuLHaMiTHaN Old Hand

bilalcim seni severim takip de ediyorum. lakin ortada bariz bir haksız kazanç doğdu. şimdi misal senin kastığın kürelerle portal alarak düşürdüğün trapez kraliyet taşlarının haddi hesabı yok. neredeyse fulledin charı krt taşlarını bitirdin misal. peki bu (fırsatı) kaçıranlar bir düşün kaç ay sonra taşlarını senin seviyene getirebilir?

17. kanlıhançerr

kanlıhançerr Someday Author

ben de onu diyorum, aynı şeyi söylüyoruz aslında. ortada bir adaletsizlik olduğu açık. fakat bu bir oyun açığından yararlanma değil. önceleri bunun iyi bir fikir olup deluxe alımını artırmak için merkez ekip bu sistemi getirdi. baktılar ki abartılı küre geliyor ve oyuncular sadece tp atarak farm yapıp çok hızlı taşlarını yükseltiyor, bunu kaldırdılar. burada suçlanması gereken kişiler bu fırsatı kullanan oyuncular değil bu kararları alanlardır.

edit: mod tarafından bunun bir bug olmadığının belirtildiği görsel eklendi. https://prnt.sc/112fahw

Last edited: Apr 2, 2021
  18. NofeArTR

NofeArTR Forum Pro

Dostum bu sırf senle veya athena ile ilgili değil, bizim tarafımızda en çok izlenen topluluğa hitap eden kişiler olduğunuz için ön plandasınız ama bu buz dağının görünen kısmı. Siz yapmışssınızdır veya yapmamışssınızdır diye değil oyun genelinde diğer oyuncularda aşırı miktar küre stoku varken ben niye uğraşayım. Bu fırsat olarak değerlendirildiyse o zaman yama notuna ''Sizin için kısa süreli ufak bir sürprizimiz var'' diyip oradan bir sinyal yakabilirlerdi. Daha önce böyle evreleri bu oyunda geçirdik.

Diğer sorun ise eğer bu bir fırsat olarak değerlendiriliyorsa o zaman biz bug & fırsatı nasıl ayrımını yapacağız ? Yada fırsat veya bug neye göre kime göre belirleniyor? Sen bunu fırsat olarak yorumlamışsındır ben ise bunu resmen açıkca ayan beyan bir bug olarak nitelendiriyorum. Bu bir çifte standarttır. Ve yukarıda resmi açıklamada yazılan yazıya aykırıdır. Çünkü getirilmesinde ve kaldırılmasında Resmi açıklama yok
    Ha ileride bunun üstüne durulur veya durulmaz çok ilgilendiğim bir konu değil. Ancak discord yazısı değil de bunun resmi tüm dillere çevrilen bir açıklama olmasını tercih ederim. Böylece bilelim neyin ne olduğunu yada nasıl bir süreç izlendiğini.

Edit: Bu durumda şayet bir ''Hakkaniyet'' aranacaksa o dönemde grupla küre açılan hesaplardaki küre miktarını 5/4 oranında geri alınmasıdır. Yani şuanki haliyle elde edilen küre miktarı ile eşit şekilde hesaplarda kalmasıdır. Bu sebeple o dönemdeki küre açanların hakkı savunulmuş olur. Ha eğer bu bug ise kusura bakmayın tüm hesapların banlanması gerekir. Çünkü ileride yine böyle bir olay başımıza geldiğinde fırsat mı bug mı bilemeyiz ölçüsü belirlenmesi lazım.

Last edited: Apr 2, 2021
    mehmet044 and aBDuLHaMiTHaN like this.
  19. [kofin]

[kofin] Junior Expert

Son zamanlarda sayın Athenanın videosunu gördüm yokedici bossuna direk girip kesebiliyorken ben ve loncadakiler bossa normal mod harici girerken o lokomotif çıkan harita denk geliyor lokomotifde çağrılamıyor. Bu bir hata umarım bunun hakkında bilginiz vardır.

20. 4NormaL

4NormaL Junior Expert

Gelecek 249. yamada premium tüccarında cehennem geçidi satılması güzel ancak bu bazı sorunlara yol açıyor. 10 Geçit yaklaşık 15 bin altına satılıyor, eğer 4 tane kan sandığı çıkarabiliyorsan topladığın altın geçit ücretini karşılıyor ve sınırsız kan sandığı açabiliyorsun bu şekilde günlük 50 bin ile 70 bin arası andermant toplanabiliyor, topladığın taşlardan gelen parlak tozları saymıyorum bile. Eğer güçlüysen birde kan sandığında avantaj sağlayan bir karakterle oynuyorsan okçu gibi o zaman bu yama tam sana göre sömür sömürebildiğin kadar...! Küre meselesinde olduğu gibi birileri yine ceplerini dolduracak, ve sonra bir yamada geçidi çok ucuza satmışız veya geçidi sınırsız satma fikri iyi değildi bundan sonra altınla sınırlı sayıda geçit alabileceksiniz diyerek bunu düzeltecekler.

Bunlar olmadan buraya yazıyorum, bunları merkeze lütfen bildirin ya geçit fiyatını arttırsınlar, ya da 10 yerine 100 adet geçit satılsın ve günde sadece 1 kere alınabilsin. Oyunda bu kadar dengesizlik varken sürekli birilerinin ceplerini dolduracak saçmalıklara imza atmasınlar hesap kitabı iyi yapsınlar...

aBDuLHaMiTHaN likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.