Belleği verimli kullanamama

Discussion in 'Türkçe Bölümü' started by CanerGn, Jan 27, 2023.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
?

Nasıl çözebilirim?

1. Çözüm yöntemin:

0 vote(s)
    0.0%
  2. Allah yardımcın olsun..

0 vote(s)
    0.0%
Multiple votes are allowed.
  1. CanerGn

CanerGn Forum Greenhorn

Selamlar iyi forumlar,

Bu oyunu yeni keşfettim, 3 arkadaşımla birlikte başladık 4 kişilik ekip olarak oynuyoruz, arkadaşlarımda hiçbir sorun yok gayet güzel oyunu oynuyorlar, benim sistemimde oyun açıkken ışınlandığımda, görev alırken ve verirken, yaratık keserken, boss öldüğünde, skill attığımda ve benzeri olaylarda client (dro_client64.exe) memory leak yapıyor, normalde 1.5 gb civarında bellek kullanması gereken oyun görev yöneticisinden kontrol sağladığımda 100 mb belleğe düşüyor, bu durum 5 10 dakika bir olunca haliyle can sıkıyor, zindan boss'una giriyorum mesela oyun donuyor, tekrar kendine gelene kadar ölmüş oluyorum, olay görüntüleyicisinde bu bahsettiğim donma ve açılmalardan sonra "RADAR_PRE_LEAK_64" ve "AppHangTransient" bilgilerini alıyorum, dro_client64.exe üzerinde bir problem yaşıyorum, oyunu yaklaşık 10 kere falan silip tekrar yükledim, işletim sistemim windows 11 di, 10 a çektim ve tekrar 11 e aldım yine aynı, buraya kadar derdimi anlatabilmişimdir diye düşünüyorum, sistem özelliklerime gelicek olursak r5 3600x işlemci, rx 570 radeon 8 gb ekran kartı, b450 aorus pro anakart, 32 gb ddr4 ram'e sahibim, sistemim gta5 veya witcher3 gibi oyunlarda full ayarlarda sabit 60 fps veriyor, hani ben bu oyunu gerçekten oynamak istiyorum, arkadaşlarımla birlikte 4 kişi oluyoruz ve çok eğlenceli oluyor, denediğim yöntemlere gelirsek driverları güncellemeyi ve eski sürümlerini yüklemeyi denedim, işletim sistemimi değiştirdim, disk hasar kontrollerini çalıştırdım sfc /scannow tarzı, sistemimde hiçbir hata gözükmüyor, amd ekran kartından dolayı mı uyumsuzluk yaşıyorum acaba? Amd yazılımından oyunun x64 clientini de gösteriyorum aktif olarak ekran kartını kullanıyor oyun açıkken, yaklaşık 4 gündür gece gündüz sorunu çözmeye uğraşıyorum, bigpointin desteğine mail atmaktan tutun internette girmediğim websitesi kalmadı, sorunum hakkında başka ne deneyebilirim? Günümüz ekonomisinde ekran kartımı değiştirmek en kötü 5-6 bin liradan başladığı için o konuda şuan imkanım yok malesef ayrıca imkanım olsa bile ekran kartımı değiştiğim koşulda sorunum çözülmezse o daha da sorun zaten, rx 570 ekran kartı kullanıp buna benzer bir sorun yaşayan var mı?

Deneyebileceğim yöntemler nelerdir? Bana yardımcı olun lütfen.

Saygılarımla..

2. CanerGn

CanerGn Forum Greenhorn

Sayın mod arkadaşlarım, ne yapabilirim? Oyunu browser üzerinden oynama şansım var mı?